Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ATLETIKA

včera 10:01

Desetibojař Helcelet: Atmosféra v Londýně? Lepší jsem nezažil

Jedenáctou pozici v hodnocení národů co do počtu cenných kovů obsadili na mistrovství světa v atletice čeští reprezentanti. Kompletní medailovou sbírku jim zajistila výprava oštěpařů, když Barbora Špotáková zopakovala zlato z roku 2007, Jakub Vadlejch skončil stříbrný a Petr Frydrych vybojoval bronz.

18.8.2017

Holuša o Farahovi: Setkání mě nabíjejí optimistickou energií

Kdysi začínal jako běžec s mapou v lese, teď už je z něj atlet par excellence. Jakub Holuša – pátý nejlepší muž šampionátu v Londýně z patnáctistovky – naznačil možný nový cíl. V příští sezoně by rád vyzkoušel trať na 5000 metrů.

16.8.2017

Desetibojař Helcelet: Nerad něco dopředu vzdávám

Ze světového šampionátu v Londýně se v pondělí vrátil elitní český desetibojař. Nástupce světových kapacit Změlíka, Dvořáka či Šebrleho si z vrcholné akce dovezl osmé místo a potěšil jím své příznivce nejen v rodném Turnově.

15.8.2017

Chválila nás i Helena Fibingerová, říká spokojený kouč Hrubé

Dva ze čtyř. Tolik jihomoravských atletů postoupilo na světovém šampionátu v Londýně do finálových bojů. Dálkař Radek Juška si doskočil pro desáté místo, výškařka Michaela Hrubá skončila o příčku hůře. Výkony Jihomoravanů hodnotil Michal Pogány, trenér Hrubé.

15.8.2017

Dvořák po Londýně chválí: Skvělý šampionát

Kompletní sbírka medailí? Paráda. Šéftrenér atletů a bývalý slavný desetibojař Tomáš Dvořák bude na mistrovství světa v Londýně vzpomínat v dobrém. „Z našeho vystoupení mám hodně příjemné pocity,“ uvedl.

14.8.2017

Tři medaile? Toho si hodně vážím, říká Železný

Závod svých svěřenců prožíval trenér Jan Železný poblíž sektoru na tribuně. Nervózní prý byl už v hotelu, ale neztrácel optimismus. A nemýlil se, Vadlejch s Frydrychem váleli.

13.8.2017

Jakub Holuša: K medaili chyběl kousek. Páté místo na světě je ale skvělé

/ROZHOVOR, OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Má na kontě halové medaile, ale ve svém prvním venkovním finále na patnáctistovce na mistrovství světa prohnal favority. Devětadvacetiletý Jakub Holuša doběhl na Olympijském stadionu v Londýně pátý v čase 3:34,89 a tento výsledek považuje za vrchol své dosavadní kariéry.

13.8.2017

Holuša se rval ve finiši patnáctistovky. Triumf slavili Keňané

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ V prvním českém patnáctistovkařském finále na atletickém mistrovství světa po 34 letech se Jakub Holuša neztratil. Pátým místem slaví životní úspěch.

13.8.2017

Sorry Thomasi, medaile za zásluhy neexistují, říká bronzový Frydrych

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Němci měli jásat. V oštěpu letos suverénně vládli. Před mistrovství světa v Londýně jim patřila naprostá většina nejlepších světových výkonů. Chtěli kompletně obsadit stupně vítězů, jenže v sobotu večer jim česká dvojice připomněla, že v rozhodujícím závodě papírové předpoklady neplatí.

13.8.2017

Boltova kariéra skončila v křeči. Jamajská štafeta kvůli němu nedoběhla

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Takhle jsme ho neznali. Poslední závod úžasné kariéry skončil pro Usaina Bolta v ležící poloze na mondu Olympijského stadionu v Londýně. Kolík jamajské štafety na mistrovství světa do cíle nedonesl. Nejlepšího sprintera všech dob zastavila křeč v levém stehnu.

12.8.2017

Oštěpaři v Londýně zazářili. Vadlejch má stříbrnou medaili, Frydrych je bronzový

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Nečekané double. Jsme oštěpařská velmoc. Po Barboře Špotákové získali na mistrovství světa v Londýně další české medaile Jakub Vadlejch a Petr Frydrych.

12.8.2017

Holušův nečekaný budíček. Finalistu probudili v sedm ráno dopingoví komisaři

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ V pátek večer zazářil a postoupil do nedělního finále běhu na 1500 metrů. Jakub Holuša si přál, aby se po semifinálovém závodu mohl pořádně vyspat, ale to se mu nepoštěstilo.

11.8.2017

Senzace. Patnáctistovkař Holuša vyhrál semifinále a v neděli poběží o medaile

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Skvěle si v závodě na 1500 metrů počínal na atletickém mistrovství světa v Londýně Jakub Holuša. V nejlepším čase dne ovládl druhý semifinálový běh a v neděli se postaví na start finále. Adam Sebastian Helcelet nevstoupil do desetiboje příliš přesvědčivě a po prvním dnu mu se ziskem 4042 bodů patří až 20. místo.

11.8.2017

Chci odejít s pocitem, že jsem ze sebe všechno vyždímal, říká oštěpař Frydrych

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Dvojici českých oštěpařů ze skupiny Jana Železného čeká v sobotu večer boj o medaile. Celou sezonu podává špičkové výkony Jakub Vadlejch, Petr Frydrych se naopak na mistrovství světa do Londýna probojoval na poslední chvíli.  

11.8.2017

Nechci být ve finále poslední, přeje si výškařka Michaela Hrubá

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ První krok udělala, druhým může potěšit. Výškařka Michaela Hrubá zvládla na mistrovství světa v Londýně kvalifikaci a v sobotu ji čeká finále. Svěřenkyně trenéra Michala Pogányho do něj jde se skromným cílem - neskončit poslední.

11.8.2017

Šokoval sám sebe. Zlatého Vikinga přesvědčil až štípanec

Zatím nejpřekvapivějším vítězem soutěží atletického mistrovství světa je Nor Karsten Warholm. Na první pohled by se mohlo zdát, že mu v chladném a uplakaném středečním večeru pomohl jeho severský původ. Byla to ale spíš odvaha, s jakou vtrhl do překážkového závodu na 400 metrů.

10.8.2017

Z kvarteta oštěpařů vypadli Veselý a Jílek, postupem potěšili Holuša i Hrubá

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Nabitý kvalifikační čtvrtek nezačal na atletickém mistrovství světa v Londýně pro české reprezentanty nijak oslnivě. Karta se ale později obrátila.

AKTUALIZOVÁNO
10.8.2017

Zase čtvrtá. Je to nepříjemné, protože je kousek od bronzu, pronesla Hejnová

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Do třetice všeho dobrého to Zuzaně Hejnové nevyšlo. Na mistrovství světa v Londýně titul na překážkové čtvrtce nezískala. Doběhla na nepopulárním čtvrtém místě, přesto bojovala a časem 54,20 si vytvořila nejlepší letošní výkon.

10.8.2017

Hejnová poběží o třetí titul, Hrubá si věří na limit

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Dnešek bude pro Čechy hodně nabitý. V kvalifikaci nastoupí kvartet oštěpařů a výškařka Michaela Hrubá a v rozběhu patnáctistovkař Jakub Holuša.

10.8.2017

Barbora Špotáková: Je skvělé, že nepatřím do starého harampádí

/ROZHOVOR/ Barbora Špotáková (36) prožívala při oslavě titulu velice emocionální okamžiky. Titul vydolovala na známém a oblíbeném místě. V den finálového závodu jí však hlavou probleskovaly vzpomínky na pět let starý olympijský triumf. Další motivací může být Tokio. 

9.8.2017

Jamajčan McLeod vyhrál překážky i pro Bolta

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Pro jamajský sprint to byla trochu nezvyklá situace. Po obvykle úspěšných závodech na sto metrů se žlutozelenočerná vlaječka v medailovém pořadí zemí na MS v Londýně krčila hodně dole s jediným bronzem. Ale jen do té doby, než si v úterý večer vzal slovo Omar McLeod.

9.8.2017

Podle trenéra Černého Londýn Špotákovou nakopne, aby pokračovala v kariéře

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Po svém prožíval na tribuně Olympijského stadionu zlatý večer Barbory Špotákové na atletickém MS její trenér Rudolf Černý. Jeho svěřenkyně sice vedla od druhé série, ale kouč po závodě přiznal, že se třásl do posledního pokusu.

9.8.2017

Jakub Holuša: Těším se. Finále by byla třešnička na dortu

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ Patnáctistovkař Jakub Holuša (29) naposledy závodil v červnu na Zlaté tretře, kde si zaběhl kilometr. Další start čeká Jakuba Holušu ve čtvrtek večer, kdy se na atletickém šampionátu v Londýně představí v rozběhu na 1500 metrů.

9.8.2017

Překážkářské bitvy. Hejnová poběží v Londýně finále, Rosolová vypadla

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ Tak trochu podle očekávání skončilo na MS atletů semifinále překážkářek v běhu na 400 metrů. Za chladného počasí zvítězila v prvním běhu s rezervou obhájkyně titulu Zuzana Hejnová v čase 54,59 a ve čtvrtek poběží finále.

8.8.2017

Zlatý český večer v Londýně. Špotáková je mistryní světa

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ Královna je zpátky na trůnu! Barbora Špotáková ovládla mistrovství světa v Londýně a zaokrouhlila svou fantastickou sbírku. Hvězdná česká oštěpařka v úterý získala už desátou medaili.

8.8.2017

Přání napsané na tretry. Zazáří zase van Niekerk?

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Když se stal nenápadný Wayde van Niekerk v Pekingu mistrem světa na 400 metrů, bylo to ohromné překvapení.

8.8.2017

Obavy z oblohy. Špotáková si přeje co nejlepší první pokus

Tuhle situaci dobře zná. Barboru Špotákovou čeká dnes večer páté finále na mistrovství světa. V tomto ohledu je suverénně nejzkušenější ze dvanácti účastnic medailové bitvy.

7.8.2017

Překážkářky jsou v semifinále, Šafránková nezklamala

Postupy bez zaváhání. Tak by se dalo shrnout účinkování českých atletek v rozbězích na 400 metrů překážek. V úterním semifinále se na mistrovství světa v Londýně představí obhájkyně titulu Zuzana Hejnová i její parťačka Denisa Rosolová. Jedinou českou účast v pondělních finálových bojích proměnila kladivářka Kateřina Šafránková v solidní osmé místo, když poslala své náčiní do vzdálenosti 71,34 metru. 

7.8.2017

Bolt bude chybět. Změnil i spasil atletiku

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Světový sprint je po bronzové rozlučce Jamajčana Usaina Bolta na prahu nové éry.

6.8.2017

Koulař Staněk smutnil kvůli čtvrtému místu, Špotáková je ve finále

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ V neděli se čekala medaile, ale česká výprava zůstala krůček od ní. Tomáš Staněk si na mistrovství světa v Londýně vybral smůlu. Zbyla na něj nepopulární čtvrtá příčka. Od cenného kovu ho navíc dělilo pouhých pět centimetrů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení