Běžecká Grand Prix v Praze skončila keňským triumfem, slavil Chebii

Praha -  Favorizovaný Keňan Daniel Chebii vyhrál v Praze běžeckou Grand Prix na 10 kilometrů. Dosáhl času 27 minut a 35 sekund, ve finiši porazil o jedinou sekundu etiopského soupeře Kindeho Atanawa.

7.9.2013

Keňan Daniel Chebii vyhrál v Praze běžeckou Grand Prix na 10 kilometrů.Foto: ČTK/Roman Vondrouš

Třetí skončil další keňský vytrvalec Julius Lomerinyang následovaný ještě čtyřmi krajany. Nejlepším českým běžcem byl na 13. místě Jan Kreisinger se ztrátou 2:41 na vítěze.

Závod žen skončil dvojnásobným keňským triumfem. Josephine Chepkoechová zvládla novou trať se startem a cílem na Václavském náměstí za rovných 32 minut a rovněž o jedinou sekundu porazila papírovou favoritku Emily Chebetovou, dvojnásobnou zlatou medailistku z mistrovství světa v krosu. Českou jedničkou byla bez sekundy s dvouminutovým odstupem na 15. místě Anežka Drahotová, sedmá chodkyně z mistrovství světa v Moskvě.

O2 Grand Prix, mezinárodní závod v běhu na 10 km v Praze:

Muži: 1. Chebii (Keňa) 27:35, 2. Atanaw (Et.) -1, 3. Lomerinyang -7, 4. Kipsang -28, 5. K. Limo -49, 6. Bor (všichni Keňa) -1:02, …13. Kreisinger -2:41, 15. Kocourek -2:56, 16. Homoláč (všichni ČR) -3:04.

Ženy: 1. Chepkoechová 32:00, 2. Chebetová (obě Keňa) -1, 3. Steelová (Brit.) -8, 4. Chemtaiová -48, 5. Chepngenová (obě Keňa) -49, 6. Popkovová (Rus.) -53, …15. A. Drahotová -1:59, 18. Kamínková -2:51, 20. Sekanová (všechny ČR) -3:13.