Zdrcujícím finišem dosáhl času dvě hodiny, pět minut a patnáct vteřin, čímž vytvořil nový rekord závodu. Předchozí nejlepší londýnský výkon Chalida Channouchiho z roku 2002 překonali i další dva běžci v cíli.

Většina závodu se odehrávala za příznivého a suchého počasí, ale jeho závěr silně ovlivnila průtrž mračen. Déšť patrně způsobil, že nedošlo i k překonání světového rekordu, neboť do třicátého kilometru byly mezičasy vedoucích závodníků lepší než při nejlepším světovém výkonu.

Lel vyhrál Londýnský maraton potřetí v kariéře. Poprvé se v britské metropoli radoval v roce 2005, podruhé v loňském roce. O devět vteřin za ním doběhl jako druhý do cíle jeho krajan Sammy Wanjiru.

Na třetím místě skončil loni druhý Maročan Abderrahim Goumri. I on byl ale o osm vteřin rychlejší než Channouchiho rekord z roku 2002.

Mezi ženami triumfovala Němka Irina Mikitenková, která časem 2:24:14 vytvořila nový německý rekord.

Výsledky, muži: 1. Lel 2:05:15, 2. Wanjiru (oba Keňa) 2:05:24, 3. Goumri (Mar.) 2:05:30, 4. Mutai (Keňa) 2:06:15, 5. Hall (USA) 2:06:17, 6. Mergia (Eti.) 2:06:38, 7. Kifle (Erit.) 2:08:51, 8. Limo (Keňa) 2:10:34, 9. Sokolov (Rus.) 2:11:41, 10. Ramaala (JAR) 2:11:44.

Ženy: 1. Mikitenková (Něm.) 2:24:14, 2. Zacharovová (Rus.) 2:24:39, 3. Wamiová (Eti.) 2:25:37.