Maslák potvrdil skvělou formu. Zaběhl nejlepší evropský čas na 300 m

Gent - Udržel letošní neporazitelnost. Běžec Pavel Maslák zvítězil na halovém mítinku v Gentu v závodu na 300 metrů v nejrychlejším evropském čase historie 32,15 sekundy. Ve světových tabulkách se zařadil výkonem na netradiční trati na čtvrté místo všech dob.

9.2.2014 AKTUALIZOVÁNO 9.2.2014

Čtvrtkař Pavel Maslák.Foto: Deník/Václav Pancer

Lépe než Maslák zvládly tuto trať v hale jen tři americké hvězdy. V závodě ve Fayetteville před osmi roky zaběhl Wallace Spearmon čas 31,88 a vyhrál před Kerronem Clementem a LaShawnem Merrittem (oba 31,94). Dosud nejrychlejším Evropanem byl Francouz Leslie Djhoné s výkonem 32,47 z roku 2010.

Maslák vylepšil své dosavadní maximum z loňského startu v Gentu o 43 setin. Druhého Poláka Karola Zalewského porazil jasně o 67 setin.

"Běželo se mi jednoduše super. Měl jsem perfektního vodiče, rychlého Poláka Zalewského který se specializuje na dvoustovku. Tak rychlý čas jsem každopádně nečekal. Věřil jsem si na 32,40, možná 32,30," uvedl spokojený Maslák na webu Top Athletics.

Dvaadvacetiletý mistr Evropy v běhu na 400 metrů předvádí v halové sezoně výborné výkony a drží si neporazitelnost. Ve čtvrtek vyrovnal ve Stockholmu vlastní český rekord na čtvrtce 45,66 sekundy.

Halový atletický mítink v Gentu:

Muži - 60 m: 1. Saidy Ndure (Nor.) 6,65, 300 m: 1. Maslák (ČR) 32,15 - nejlepší evropský čas historie, 2. Zalewski (Pol.) 32,82, 800 m: 1. Kszczot (Pol.) 1:46,32, 1500 m: 1. Mazúzí (Mar.) 3:39,21, 3000 m: 1. Rop (Bahr.) 7:38,77, …6. Holuša (ČR) 7:58,51, 60 m př.: 1. Smet (Niz.) 7,71, …5. Mazáč (ČR) 7,75.

Ženy - 3000 m: 1. Plisová (Pol.) 8:53,74, 60 m př.: 1. Beringsová (Belg.) 8,00, výška: 1. Thiamová (Belg.) 194, tyč: 1. Rogowská (Pol.) 476.

9.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Čeští vědci přišli na to, proč někteří lidé marodí častěji

Brno – Proč jsou někteří lidé náchylnější k infekcím a alergiím? Na tuto otázku možná našli odpověď vědci z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).