Moravská výškařská tour zlákala Uchova, dorazí i Baršin

Brno - Ivan Uchov a Mutaz Essa Baršim jsou hvězdami dvou moravských halových výškařských závodů s hudbou. Rus Uchov bude skákat 24. ledna v Hustopečích, Katařan se představí 8. února v Třinci. Organizátoři sehnali i kvalitní ruské výškařky - Světlanu Školinovou (Hustopeče) a Mariu Kučinovou (Třinec).

17.12.2014

Ivan Uchov na výškařském mítinku v Hustopečích.Foto: Deník/Attila Racek

Uchov na únorovém mítinku v Praze vyrovnal evropský rekord 242 cm a v létě skočil 241. Už pětkrát v kariéře zdolal aspoň 240. V Hustopečích vyhrál už pětkrát a drží rekord mítinku 238 cm. Letos tam chce zahájit halovou sezonu.

"Hustopeče jsou jako můj druhý domov a na halovém mistrovství Evropy v Praze chci taky sezonu ukončit. Neplánuji příliš velký počet startů a už na začátku sezony bych měl být připraven na kvalitní výkon," vzkázal v tiskové zprávě Uchov.

Baršim také pětkrát překonal minimálně 240 cm, je olympijským medailistou a vicemistrem světa z Moskvy 2013. Minulou sezonu zakončil zlepšením na 243 cm. "Slyšel jsem, že to bude v hokejové aréně, to může byť zajímavé," uvedl Katařan. Rekord mítinku je 234 cm, ten by mohl Baršim překonat.

Úřadující mistryně světa Školinová se vrací po roční přestávce kvůli zranění, na jihu Moravy bude už popáté. "Naposledy jsem skákala v halové sezóně 2012 a tehdy jsem v Hustopečích vyhrála. Takže na návrat jsem si nemohla vybrat lepší místo pro dosažení kvalitního výkonu," řekla Ruska.

Kučinová v roce 2011 skočila v Třinci stále platný juniorský světový halový rekord 197 cm. Letos vyhrála Diamantovou ligu, Kontinentální pohár, halové mistrovství světa, na ME v Curychu byla druhá.

Na obou závodech nebude chybět ani český rekordman Jaroslav Bába, skákat bude také talentovaná Michaela Hrubá, vicemistryně světa mezi juniorkami.

17.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.