Smutný Bába: Brambory jím, ale takhle je rád nemám

Tegu /ROZHOVOR/ - Výškař Jaroslav Bába skončil na MS čtvrtý, když měl horší zápis než bronzový Bahaman Barry.

1.9.2011

Jaroslav Bába.Foto: DENÍK/Attila Racek

Od zvláštní zpravodajky Deníku

Tak tomu se říká pořádná smůla. Výškař Jaroslav Bába skončil jen těsně za stupni vítězů. Ze světového šampionátu v jihokorejském Tegu si veze čtvrté místo za výkon 232 centimetrů. Světovým šampionem se stal Američan Jesse Williams.

„Dá se říct, že čtvrté místo je pro sportovce nejhorší. Strašně mě to mrzí, je to strašně blízko a zároveň strašně daleko od medaile,“ smutnil po závodě.

Medaili jste mohl mít i s 232 centimetry. Měl jste ale horší zápis než Bahaman Barry.

Prohrál jsem si to sám. Na 229 jsem udělal dvě chyby, kdybych tu výšku dal na první pokus, dělil bych se o bronz. Moje chyba.

Co se tam stalo?

Trochu se obrátil vítr a se nemohl srovnat s rozběhem, byla to moje trochu taktická chyba. Třetí pokus jsem prostě nějak napálil a skočil jsem to v pohodě. 232 jsem taky se štěstím přelezl. Dělal jsem chyby, které musím do olympiády vylepšit.

Štěstí se vyhnulo?

Není to poprvé, už jsem byl čtvrtý na halovém mistrovství Evropy. Je to mé nejlepší umístění na mistrovství světa, ale medaile mrzí. Brambory normálně jim, ale takhle je rád nemám.

Oslavit byste to ale mohl, ne? Vždyť to není špatný výsledek.

Trochu to oslavím, musím se uvolnit a odpočinout si. Navíc zítra mám narozeniny, oslava mohla být lepší, ale bude stejně.

Co vás v této sezoně ještě čeká?

Pojedu do Curychu a o tři dny později budu závodit v Berlíně. Ještě dva závody a pak to asi ukončím.

Autor: Markéta Kosová