Španěl Fernando Alonso odstartuje do Velké ceny Monte Carla z posledního místa, protože nemohl nastoupit do odpolední kvalifikace.

Dvojnásobný vítěz městského závodu v dnešním posledním dopoledním tréninku havaroval a mechanici stáje Ferrari nestihli dát jeho rozbitý monopost dohromady. Oznámil to mluvčí týmu s tím, že Alonso neutrpěl žádné zranění.

Dvojnásobný mistr světa vyhrál v Monaku v letech 2006 (Renault) a 2007 (Mclaren), nejrychlejší byl i ve čtvrtečním tréninku, ale po havárii se mu body vzdálily. Doplatil na skutečnost, že ulice lemují svodidla a na trati nejsou únikové zóny.

V zatáčce Massenet při vjezdu na náměstí Casino rozbil přímo před luxusním hotelem Paris po 21 minutách jízdy předek svého vozu, velkou část celého šasi a utrhl pravé přední kolo. V závodu tak jen těžko bude v úzkých uličkách Monaka soupeře předjíždět.

"Přišel jsem o auto," odbyl novináře Alonso, který je v průběžném hodnocení šampionátu po pěti závodech na druhém místě za Britem Jensonem Buttonem z McLarenu. Podle vyjádření zástupců týmu se jednalo o jezdeckou chybu, nikoliv o technickou závadu.

Stáj Ferrari vyhrála v Monaku naposledy v roce 2001, kdy popáté zvítězil Michael Schumacher z Německa.

Kvalifikace na Grand Prix Monaka, šestý závod MS vozů formule 1:1. Webber (Austr./Red Bull) 1:13,826, 2. Kubica (Pol./Renault) 1:14,120, 3. Vettel (Něm./Red Bull) 1:14,227, 4. Massa (Braz./Ferrari) 1:14,283, 5. Hamilton (Brit./McLaren) 1:14,432, 6. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:14,544, 7. Schumacher (Něm./Mercedes) 1:14,590, 8. Button (Brit./McLaren) 1:14,637, 9. Barrichello (Braz./Williams) 1:14,901, 10. Liuzzi (It./Force India) 1:15,170.