Na čtvrtém místě ankety, jejímž mediálním partnerem je regionální Deník, letos v hlasování skončila Mazda3, na pátém Ford Mondeo.

V pražském TOP Hotelu Praha byli oceněni také vítězové dílčích kategorií, o nichž hlasovala veřejnost - mezi terénními a velkoprostorové vozy dominovalo BMW X4 (před vozy Nissan Qashqai a Porsche Macan), v kategorii nižší střední třída Mazda3 (2. BMW 2 Coupé, 3. Nissan Pulsar), městským vozem roku je Fabia (před modely Hyundai i20 a Citroën C4 Cactus).

Čtěte: Srovnávací test vozů Škoda Fabia versus Hyundai i20

Vítězství ve střední a vyšší střední třídě bere Ford Mondeo (za ním skončily Mercedes-Benz C a Volkswagen Passat) a v kategorii sportovních vozů vyhrálo BMW i8 (před Subaru WRX STI a Audi TT).

Loni získala titul Auto roku Mazda6 před Škodou Octavií.

Od roku 2012 je v Česku opět pouze jedna soutěž o Auto roku. Skončilo tak čtyřleté období, kdy vedle sebe fungovala odborná anketa Klubu motoristických novinářů (KMN) a soutěž pořádaná Svazem dovozců aut a Sdružením automobilového průmyslu. Anketa se koná podle mezinárodních pravidel Car of The Year, kterými se dosud řídil KMN.