Kopecký vyhrál poprvé v kariéře Rallye Šumava a kraluje MMČR

Klatovy - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký kraloval závodu od první rychlostní zkoušky a porazil o minutu a 22 sekund Romana Krestu.

21.4.2012

Jan Kopecký vyhrál Rallye Šumava.Foto: Deník/Jitka Kilbergerová

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký splnil roli hlavního favorita Rallye Šumava Klatovy a vyhrál tak i třetí závod mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Pilot vozu Škoda Fabia S2000 byl v čele od první rychlostní zkoušky a druhého Romana Krestu nakonec porazil o minutu a 22 sekund. Třetí místo obsadil s odstupem další minuty Jaromír Tarabus.

Kopecký, který ovládl Rallye Šumava poprvé v kariéře, nenechal od pátečního odpoledne nikoho na pochybách, že soutěž vyhraje. Zastavit jej mohla jen technická závada nebo defekt.

"Perfektně jsme zúročili důkladnou přípravu na soutěž a slavíme premiérové vítězství na Šumavě. S naším výkonem můžeme být spokojeni, tři rallye a tři vítězství, co více bychom si mohli přát. Závodit před domácím publikem je pro nás vždy emotivní záležitost," radoval se v cíli Kopecký.

Jedenatřicetiletý jezdec vyhrál první etapu s náskokem 22 sekund před Krestou, hned v prvním dnešním testu přidal dalších 12 vteřin a poté svou pozici bezpečně kontroloval. Ztráta úřadujícího šampiona Kresty narostla v posledním testu, kdy za Kopeckým zaostal o 25 sekund.

Trojnásobný vicemistr seriálu IRC nakonec na Šumavě vyhrál čtrnáct z patnácti erzet a v čele průběžného pořadí MMČR má se ziskem 150 bodů náskok 74 bodů před Krestou.

O druhé místo dlouho bojovali Kresta s Václavem Pechem, který ale ve dvanáctém testu vylomil kolo a následně z rallye odstoupil. Na třetí místo se tak posunul Tarabus, který stejně jako Kopecký a Kresta startoval s fabií S2000. Čtvrté místo obsadil Martin Semerád, který se tak stal nejúspěšnějším jezdcem s vozem produkční kategorie N.

Domácí šampionát pokračuje čtvrtým závodem 25. a 26. května, kdy se uskuteční Rallye Český Krumlov.

Šumava rallye Klatovy, třetí závod Mediasport mezinárodního MČR v automobilových soutěžích:
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia S2000) 1:34:07,3, 2. Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) -1:22,5, 3. Tarabus, Trunkát (Škoda Fabia S2000) -2:29,3, 4. M. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer Evo IX) -3:55,4, 5. Kopáček, Řiháková (Subaru Impreza STI) -4:34,6, 6. Tlusťák, Škaloud (Škoda Fabia S2000) -5:51,8.

Průběžné pořadí: 1. Kopecký 150, 2. Kresta 76, 3. Pech (Mini John Cooper Works S2000) 65.

21.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

David Rath.
17 21

Rath posílá prezidenta Zemana k Ústavnímu soudu

Trend, dobře známý například v Budapešti, představil v Brně Marek Fišer pod názvem Kološkopek.
2 3

Do Brna se řítí cyklohospoda. Lidé si vychutnají pivo při šlapání do pedálů

Děti zůstávají v ústavech. Může za to jejich vyšší věk i stávající krize rodiny

V boskovickém dětském domově momentálně žije čtyřiatřicet dětí. Pracovníci navíc čekají na dvě další, které se vrací od pěstounů. Stejně na tom bylo zařízení ústavní výchovy loni. Tak jako další na Vyškovsku i Blanensku potvrzuje celorepublikový fenomén – počet chovanců v ústavech se nedaří snižovat.

150 milionů korun. Tolik pošle Česko na pomoc s migrací

Česko letos pošle do zahraničí na pomoc uprchlíkům a státům čelícím migračním tlakům 150 milionů korun. Ministerstvo vnitro v tiskové zprávě uvedlo, že částku v rámci jeho koncepce pro asistenci uprchlíkům na dnešním jednání schválila vláda. Prvních 40 milionů korun z této částky by mělo jít na obnovu uprchlického tábora Azrak v Jordánsku.

Stánky ve Znojmě jsou prázdné. Trhovkyně: Nechci se učit novoty kvůli EET

Brambory, cibuli, jablka nebo třeba česnek od místních prodejců si mohli obyvatelé Znojma donedávna koupit na stáncích na Masarykově náměstí. Zhruba desítka prodejců zde nabízela zboží každé dopoledne vždy od pondělí do soboty. Nyní zůstala prodejní místa opuštěná, i když na konci března již vždy trhovci bývali na svých místech.

Výuka venku? Většina dětí i rodičů ji vítá

Učit se občas venku na čerstvém vzduchu místo mezi čtyřmi stěnami učeben? K tomu se kloní ve spoustě škol. Však venkovní učebny se dají využít od jara do podzimu. Jenže ne vždy je na jejich vybudování v městské či obecní kase hned dost peněz.