Po prvním dnu Valašky vede Pech před Valouškem

Valašské Meziříčí - Roman Kresta je po úvodní etapě třetí. Na vedoucí posádku ztrácí 8,7 sekundy.

26.3.2010

Posádka Václav Pech – Petr Uhel na startu Valašské rally.Foto: Deník/ Marek Havran

Plzeňský jezdec Václav Pech na voze Mitsubishi Lancer EVO IX vede po prvním dnu Valašskou rally, první podnik sedmidílného seriálu mezinárodního Mediasport mistrovství České republiky v rallye. Po prvních šesti rychlostních zkouškách má na druhého v pořadí Pavla Valouška náskok 1,2 vteřiny.

První páteční etapa (šest RZ) Valašské rally byla ve znamení obrovské bitvy trojice titánů – Pech, Kresta a Valoušek. Za nimi se hned od začátku začala dělat mezera, která se postupně navyšovala. Hned čtyři testy vyhrála posádka Pech – Uhel, po jedné zkoušce vyhráli Kresta a Valoušek.

Skvěle si vedl mezi zkušeným vlky a mistry svého řemesla i teprve 19letý Miroslav Jakeš z Velkých Karlovic, jenž se držel těsně za vedoucí trojicí a po čtyřech testech byl na parádním 7. místě. V 5. RZ však havaroval a soutěž pro něj skončila.

V sobotu začíná druhá etapa v 9 hodin, na programu je opět šest rychlostních zkoušek a vítězná posádka projede cílovou rampou na náměstí ve Valašském Meziříčí v 17.18 hodin.

Pořadí po 1. dnu Valašské rally: 1. Pech,Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX)34:06 minut, 2. Valoušek, Hrůza (Škoda Fabia S2000) – 1,2 vteřin, 3. Kresta, Gross (Peugeot 207 S2000) – 8,7, 4. Tarabus, Trunkát (Ford Fiesta S2000) – 38,5, 5. Orsák, Vajík (Mitsubish Lancer EVO IX) – 1:14 mínut.

Autor: Marek Havran

26.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Tlačítko hlídá seniory. Šetří miliardy

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (vlevo) a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
EXKLUZIVNĚ
26

Babiš píše Sobotkovi: „Na rozdíl od Vás mám v politice čistý štít“

V Melbourne spadlo letadlo na obchoďák, pět lidí nepřežilo

Pět obětí si vyžádala úterní havárie malého letounu, který se zřítil na obchodní středisko v australském Melbourne.

Odbory stávku řidičů autobusů zatím neodvolaly

Vláda během pondělního jednání přislíbila krajům miliardy na opravu silnic. Ty by díky tomu mohly z ušetřených peněz přispět na zvýšení mezd řidičům autobusů dle nového vládního nařízení.

„Proč pálíme korán? Chceme podpořit slovenskou aktivistku, která řekla svůj názor a byla za svůj čin zatčena," komentoval David Nepimach ze Zlína akt, při kterém v pondělí ve Zlíně společně s desítkou zúčastněných spálil na cyklostezce na Vršavě svatou knihu muslimů.

Teroristé v Egyptě hrozí dalšími útoky na křesťany

Egyptská teroristická skupina napojená na takzvaný Islámský stát (IS) dnes na internetu zveřejnila video sebevražedného atentátníka, který loni v prosinci v kostele v Káhiře zabil téměř 30 lidí. Dvacetiminutové video komentuje extremista, který tvrdí, že islámští radikálové útoky na koptské křesťany znásobí. .