Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANIELA TAUBEROVÁ

Daniela Tauberová / Olomoucký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lízněte si černé! U Olomouce točí avantgardní zmrzlinu

/ANKETA/ Možná nevypadá úplně vábně, ale chutná výborně. Dokazují to nadšenci, kteří se k netradiční chladivé pochoutce vracejí a neváhají kvůli tomu urazit desítky kilometrů do Štarnova na Olomoucku.

Povodně změnily vnímání armády, míní generál Voznica

SERIÁL POVODNĚ 97´/ Boj s velkou vodou a jejími ničivými následky vepsaly do dějin nové hrdiny. Jedním z nich je „povodňový generál“ Petr Voznica.

AKTUALIZOVÁNO

Lihovému bossovi Březinovi potvrdili v Olomouci 13 let. Přijde o veškerý majetek

Třináctiletý trest lihovému bossovi Radku Březinovi potvrdil ve čtvrtek Vrchní soud v Olomouci. Jeho bratru Tomáši, který pomohl odkrýt činnost celé skupiny, jej zpřísnil o dva roky na šest let.

Pohlreich na olomouckém gymnáziu: Je jednoduché naplivat na školní jídlo

/ANKETA/ Předvést, jak lze i ve školní jídelně připravit chutný oběd, ale také ukázat studentům, jak náročná je práce žen a mužů za sporákem vývařovny, se v Olomouci snažil známý televizní šéf Zdeněk Pohlreich.

Jako z hororu: cyklostezku u Olomouce obklopily pavučiny housenek

Přemnožené housenky předivky zhoubné si pochutnávají na listnáčích podél vyhledávané cyklostezky spojující Olomouc – Černovír a Hlušovice.

AKTUALIZOVÁNO

Ištvan šetří úniky z policejních spisů. Na mušce má i zetě Schillerové

Olomoucké vrchní státní zastupitelství pod vedením Ivo Ištvana se zabývá rozsáhlou kauzou úniku z policejních spisů. Jak uvedla Česká televize, mezi obviněnými jsou i elitní policisté. Obviněn je však prý také zeť náměstkyně Andreje Babiše (ANO) Aleny Schillerové David Rusňák.

U kožařky nebyli, přesto na ně vykázala péči

„Nemám bércové vředy a můžu to klidně ukázat," bránil se jeden z předvolaných pacientů, když jej předsedkyně senátu olomouckého okresního soudu seznámila s listinným důkazem obhajoby. Pan Jaroslav se chystal vyhrnout nohavice, aby vyloučil onemocnění a péči poskytnutou známou olomouckou kožní lékařkou. Obžaloba jí viní z toho, že ve velkém vykazovala fiktivní výkony.

AKTUALIZOVÁNO

Hrad Bouzov zůstává státu, Německý řád s odvoláním neuspěl

Hrad Bouzov zůstává majetkem státu. Krajský soud v Olomouci dnes nevyhověl odvolání Německého řádu. Ten se obrátil na odvolací soud, protože se nesmířil se zamítnutím žaloby na Národní památkový ústav olomouckým okresním soudem.

Proti falšování. Pěstování česneku ohlídá zákon

/INFOGRAFIKA/- Český česnek je unikátní vyšším podílem silic, které mu dávají unikátní chuť a říz. Nad jeho sadbou mají bdít odborníci.

Agrární komora: Předkupní právo na půdu jsme předkládali už několikrát

Podle Nového prezidenta Agrární komory ČR Zdenka Jandejska by se  do Česka měly dovážet potraviny v menší míře a ne za „predátorské" ceny, které likvidují tuzemský trh. Dlouholetý ředitel společnosti Rabbit Trhový Štěpánov se chce během svého tříletého mandátu zaměřit na větší podporu státu intenzivní živočišné výrobě a také trh s půdou, aby farmáři hospodařící na pronajatých pozemcích měli možnost dát na stůl cenovou nabídku.

Amatérismus ze strany ANO, hodnotí politolog výzvu k rezignaci Košty

Kritiku Oto Košty (ANO) za spolupráci s exhejtmanem Jiřím Rozbořilem (ČSSD), který po volbách předával Koštovi úřad a „zasvěcoval" jej do role hejtmana, vidí politolog Pavel Šaradín jako zástupný důvod pro jeho odchod z funkce. K tomu Koštu vyzval krajský zastupitelský klub a členové krajského předsednictva ANO. Politolog by odcházejícího hejtmana za pomoc nástupci spíše pochválil. „Nevidím naprosto nic špatného na tom, že hejtman předává svoji funkci, a pokud se domluvili na odměně, tak je naprosto zanedbatelná v rámci rozpočtu kraje," reagoval v rozhovoru pro Deník.

Olomoucká zoo má nový tahák. Tuto jedovatou krasavici

Olomouc – Její ladné pohyby a pozoruhodné zabarvení poutají pozornost návštěvníků pavilonu šelem. Nejde však o žádnou elegantní kočku, ale samičku trnuchy modroskvrnité – atraktivního zástupce rejnoků.

Jako z hororu: tisíce havranů se na noc slétají na jednom místě

Olomoucký kraj – Kdo v Přerově a jeho okolí před soumrakem zvedne oči k obloze, může si připadat jako ve slavném hororu Alfreda Hitchcocka. 

Hygiena genitálií na škole v přírodě? V pořádku, potvrdila dětská lékařka

Olomouc – Okresní soud v Olomouci otevřel případ učitelky Vandy Fabianové, kterou nařklo vedení základní školy v Tršicích v podstatě ze sexuálního obtěžování prvňáků na květnovém pobytu na škole v přírodě na Jesenicku. Na soud se obrátila sama Fabianová. Nehodlá se smířit s pošpiněním jména a vyhazovem.

Drogy? Konopí? Nenávistná výzva štve proti vietnamskému obchodníkovi

Věrovany – V obchodech ve Věrovanech tento týden tráví lidé více času než jindy. Leží v nich petice. Ostře nasazuje na obchodníka vietnamské národnosti, jemuž chce obec pronajmout budovu bývalé školy v části Nenakonice. Rád by v domě zřídil prodejnu potravin. 

Nejsou léky. Co s tím, řeší poslanci

Olomoucko - V lékárnách chybějí léky. Zatímco před pěti lety to bylo něco výjimečného, v současné době je na denním pořádku, že magistři řeší výpadek nějakého medikamentu. Na vině přitom není jen vyvážení léčiv určených na český trh za hranice země kvůli tomu, že v Česku jsou ceny jedny z nejnižších. Podle lékárníků z Olomoucka je za tím i nerovnoměrná distribuce, na niž doplácí venkov.

Vrtulníky u domů firma nechce

Olomouc - Na zeleném horizontu na západním okraji Olomouce má brzy začít první větší výstavba. Společnost koncernu GEMO chce zahájit stavbu čtyř desítek domů včetně mateřské školky a podzemních parkovacích míst. Záměr jí však znepříjemňuje heliport letecké záchranky.

Nařčení z obtěžování? Čtyři děti ve třídě, zhroucená učitelka, ředitel zůstává

Tršice – V patové situaci je samospráva v Tršicích ve sporu o učitelku Vandu Fabianovou, kterou ředitel místní základní školy propustil kvůli nařčení, že letos v květnu na škole v přírodě v Ostružné na Jesenicku sexuálně obtěžovala prvňáky.

Kudlankám se daří i uprostřed Olomouce. Potkáte je třeba na cestě v parku

Olomouc – Ještě před patnácti lety museli nadšenci cestovat na nejteplejší stepní lokality na jihu Moravy, pokud chtěli spatřit tento unikátní hmyz – kudlanku nábožnou, která je v Česku jediným zástupcem jinak převážně tropického řádu kudlanek.

Vzpomínky na Věru Čáslavskou: Jak trénovala na Mexiko? Skládala koks

Olomouc /ROZHOVOR/ - Ne, chlapi jako Zdeněk Zerzáň nebrečí. Ale během vzpomínání na Věru Čáslavskou musel skrýt oči za sluneční brýle. Byli si blízko. Milovali Jeseníky a sport, spojovala je nenávist ke komunistům.

Vyhozená učitelka děti ve sprše nezneužívala. Chci se vrátit, říká po verdiktu

Tršice, Doloplazy – Kdo poznal Vandu Fabianovou ze Základní školy Tršice, ten si mohl hlavu ukroutit, když slyšel, že sexuálně obtěžovala prvňáčky během pobytu na škole v přírodě na Jesenicku.

Maminka, které přišla o dítě ve vlaku: Jako by se to stalo včera

Olomouc – Říká se, že čas vše zhojí. Od chvíle, kdy Františka Chrástecká ztratila pětiletého syna, který vypadl za jízdy z jedoucího vlaku nedaleko Střeně na Olomoucku, uplynulo deset let. A není den, aby si na Matěje nevzpomněla a nelitovala toho, že dítě nedoprovodila na toaletu, přestože chlapec byl na svůj věk samostatný a vlakem cestoval často.

Zraněný voják je doma, druhý zpět ve službě

Libavá – Pokud by všechna neštěstí jako to, k němuž došlo v polovině května na Libavé, měla takové konce, je to jen dobře. Při nácviku noční střelby z BVP-2 tehdy zasáhlo jedno vozidlo střelou z kanónu druhé, ve kterém byli zraněni dva vojáci. Jeden lehce a mohl být druhý den propuštěn z nemocnice domů, ovšem devětadvacetiletý desátník skončil s těžkými poraněními v umělém spánku. Dnes už je v domácím léčení a jeho kolega zpět ve službě. Vyšetřování mimořádného případu ještě uzavřeno nebylo.

Varování z domova pro seniory: Nejezdi, máme tu svrab

Olomouc – Do Česka se vrací svrab. V jednom z nejmodernějších olomouckých domovů pro seniory mají v těchto dnech podezření na infekční zánět u šesti klientů. Podle hygieny nejde o nic nečekaného. Odborníci totiž evidují stále větší počet případů v ústavech i rodinách. Onemocnění způsobuje drobný členovec – zákožka svrabová – žijící v kůži hostitele. Přenos je možný pouze přímým kontaktem s nemocným nebo s věcmi, které používal.

Komáří nálety? Naopak, nálet na komáry

Střeň – Jako první v republice chtějí obce ležící v Litovelském Pomoraví předcházet komářím kalamitám ze vzduchu shazováním biologického přípravku do líhnišť bodavého hmyzu.

Pumpařům se přestal vyplácet prodej, nákladní auta už zase jezdí na naftu

Olomouc – Na Hané opět zaujímá velkou zemědělskou plochu řepka olejka. Jedním z důvodů jsou biopaliva. I když se řepce zatím daří a pěstitelé předpovídají nadprůměrné výnosy, vysokoprocentní bionafta ze stojanů čerpacích stanic neteče. Nikdo ji totiž nechce a prodej se pumpařům přestal vyplácet. Kamiony a autobusy opět jezdí na „normální" naftu.

VIDEO: Konvoj USA dorazil do Přáslavic na Olomoucku

Olomoucký kraj, Přáslavice – První ze dvou částí konvoje americké armády, které v sobotu nocují v Přáslavicích na Olomoucku, dojela krátce před půl šestou odpoledne. Z Prahy jely skupiny přes Brno, Vyškov a Prostějov. Na území Olomouckého kraje vojáky USA nikdo příliš nevítal, přijeli totiž o několik hodin později. Původně měli Američané dorazit hodinu po poledni, ale příjezd odložil pozdní start z pražské Ruzyně. Pak už byla šestihodinová cesta podle vojáků bez problémů.

AKTUALIZOVÁNO

Lékaři propustí vojáka, který se zranil na Libavé. Druhý je v umělém spánku

Olomouc – Jeden ze dvou vojáků 71. mechanizovaného praporu v Hranicích zraněných na Libavé při nácviku noční střelby z bojových vozidel pěchoty jde v pátek z nemocnice domů. Stav devětadvacetiletého desátníka zůstává nadále vážný.

Při nácviku střelby v Libavé se zranili dva vojáci, jeden těžce

Libavá – Dva vojáci ze 71. mechanizovaného praporu v Hranicích se zranili ve středu večer ve vojenském prostoru Libavá. Zranění utrpěli při nácviku noční střelby z bojových vozidel pěchoty.

AKTUALIZOVÁNO

Před Rozbořilem prezident vyzdvihl presumpci neviny

Olomouc – Presumpce viny by měla platit pro občany, ale také pro politiky. Před stíhaným olomouckým hejtmanem Jiřím Rozbořilem (ČSSD) to prohlásil prezident Miloš Zeman, který dnes zahájil pracovní návštěvu Olomouckého kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení