Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GABRIELA KOVÁŘÍKOVÁ

Gabriela Kováříková

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hurá na Karlštejn – na svatbu i na golf

Pro pražské Divadlo Kalich už dramatik a scenárista Petr Kolečko vytvořil komedii Žena za pultem 2: Pult osobnosti s Jiřím Lábusem a Oldřichem Kaiserem (premiéru měla v září 2014). Zítra se tam v premiéře odehraje další jeho kus s názvem Dvě noci na Karlštejně, jehož režie se chopil (stejně jako v případě prvně zmíněné hry) David Drábek.

Podzim s hudbou Olympiku, Jablkoně či Mirai

/AUDIO/ Bardi jako Olympic, Těžkej Pokondr, Radůza, Petra Janů, Jablkoň, Jiří Pavlica & Hradišťan, ale i „nováčci“ Poetika či Mirai ti všichni (a mnozí další) ještě letos potěší posluchače novými deskami.

Krysař je sám o sobě démonický. A stále má co říct

Do stejné řeky se vstupovat nemá, říká se. Výjimka ale, jak známo, potvrzuje pravidlo – v tomto případě je jí muzikál Krysař, který přivedla režisérka Mirjam Landa opakovaně na jeviště, konkrétně pražského Divadla Kalich (premiéra se uskutečnila 8. září).

Michal David a Pepa Vojtek. To je Muž se železnou maskou

Vedle Iaga (Divadlo Hybernia), Krysaře (Kalich) či Sestry v akci (Hudební divadlo Karlín) se k podzimním muzikálovým novinkám zařadí i Muž se železnou maskou z pera hitmakera Michala Davida a textaře Lou Fanánka Hagena. Premiéru bude mít 1. listopadu v Divadle Broadway, jeho přípravy už jsou ovšem v plném proudu.

O Shakespeara i Líbánky byl v létě mimořádný zájem

Hamletem, letošní novinkou, se ve čtvrtek večer s diváky rozloučily Letní shakespearovské slavnosti. Zažily další velmi úspěšné léto, celkem je navštívilo 100 891 diváků. Ty pražské nadchlo i nové hrací místo v Královské zahradě Pražského hradu.

Sága rodu Valentových pokračuje. První republika se vrací na obrazovky

Vladimír vede povoznictví, kde těží z legionářské minulosti a kontaktů získaných za války ve Francii, Jaroslav se snaží získat zpět osobní pověst. Rodinná sága, v níž je svár bratrů Valentových jednou z jejích hlavních dějových linek, dnes vstupuje ve své druhé, třináctidílné řadě na obrazovky České televize.

Nový Krysař má tvář Přemysla Pálka

Co do obsahu zůstává stejný jeho sdělení je totiž stále navýsost aktuální, vizuálně se ale muzikál autora Daniela Landy Krysař, který má v pátek 8. září obnovenou premiéru v pražském Divadle Kalich, promění.

Vlastimil Vondruška: I dospělí potřebují pohádky. Třeba o neúplatných soudcích

/ROZHOVOR/ Účastní se setkání se čtenáři, tu a tam je poutavě provede historií hradu Bezděz, jehož správcem (a královským prokurátorem) je v jeho historických detektivkách fiktivní postava Oldřicha z Chlumu, který nejnověji vystupuje v knížce Vzpoura goliardů. Současně pracuje na dalším dílu Husitské epopeje. A taky už brzy vyrazí za publikem s divadelní hrou.

Krysař, tajemný muž v kápi a s píšťalou, zase přichází

Poprvé se na divadelním jevišti objevil před více než dvaceti lety. Teď se muzikál Krysař autora Daniela Landy vrací – jeho obnovená premiéra se uskuteční 8. září v pražském Divadle Kalich. Režijně se jej opět chopila Mirjam Landa, titulní roli vytvoří bez alternace Přemysl Pálek.

Seriálový soudce Klos se vrhá na trestní právo. Večer se objeví první díl

První série zabodovala u diváků takovým způsobem, až se prý i samotní tvůrci podivili. Posíleni nenadálým úspěchem se pustili do natáčení pokračování seriálu Život a doba soudce A. K. První z třinácti nových dílů se na obrazovkách České televize objeví už dnes večer.

Přichází kapitán Exner s tváří Michala Dlouhého

Do obrazu tohoto distingovaného muže, který si potrpí na bezchybně padnoucí oblek a celkově perfektní vzhled, skvěle zapadá jeho představitel, herec Michal Dlouhý.

Skladatel filmové hudby Jan P. Muchow: Smutné písničky mi náladu zkazit nemohou

O tom, že je Jan P. Muchow jedním z našich nejoceňovanějších a nejpilnějších skladatelů filmové hudby, není pochyb, vždyť se stala nedílnou součástí více než třicítky snímků. Část z jeho tvorby vyšla nedávno u Supraphonu na CD, 2LP a digitálně 25. srpna zazní i živě na festivalu filmové hudby Soundtrack Poděbrady v podání samotného autora a skupiny The Antagonists, navíc s podporou Pardubické komorní filharmonie.

Elvis Presley má i 40 let po smrti pět milionů živých fanoušků

Je jednou z největších ikon světové hudby. Během své kariéry vydal na 150 alb, natočil více než 700 skladeb, je držitelem 14 cen Grammy, vyprodal více než 600 koncertů v Las Vegas a hrál v 31 filmech. Od úmrtí krále rokenrolu Elvise Presleyho uplyne zítra rovných čtyřicet let.  

Podzim na ČT art s Linkou i Metallikou

Tradičně, divadelním představením, vstoupí do své podzimní (už páté) sezony kulturní stanice České televize ČT art. Chybět v ní nebudou ani koncerty, dokumentární cykly či filmové lahůdky.

Radek Banga: Když cítím, že je správné třísknout do stolu, udělám to

/ROZHOVOR, VIDEO/ „Hejtování“ je svého druhu diagnóza – takto s humorem nahlíží na nebezpečný fenomén současnosti frontman kapely Gipsy.cz Radek Banga. Natočil k němu videoklip k písni Hater, který se příhodně odehrává v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích.  

Dětský televizní podzim: noví Mazalové i kurz italštiny

Podzim je tradičně nejsilnější televizní sezonou. A kromě velkých seriálů pro dospělé to platí také pro dětské pořady. Česká televize na kanále Déčko určeném menším divákům letos nabídne hned několik očekávaných novinek.

Petra Nesvačilová: Hraním si plním sny, režie je způsob komunikace

/ROZHOVOR/ Režíruje, hraje, píše, zpívá – Petra Nesvačilová je ženou mnoha profesí a zájmů. V televizi se naposled objevila ve filmu Monstrum o osudech autora Stalinova pomníku, sochaře Otakara Švece, o prázdninách účinkuje na Letní scéně divadla Ungelt v inscenaci Skořápka, v níž je jí hereckou partnerkou Alena Mihulová.  

Podzim s Trapnými padesátkami i ságou rodu Valentů

Tři nové původní seriály – z toho dva v nových sériích – uvede na podzim Česká televize. Vysílací schéma zpestří i čtyřicet nových dokumentárních projektů či zábavné pořady, které cílí doslova „na tělo“.

Peter Nagy: Hudba je mimo tabulkový svět ekonomiky

/ROZHOVOR/ Peter Nagy patří ke zpěvákům a autorům, kteří můžou s klidem nosit přízvisko „československý“. I po rozdělení někdejšího společného státu má totiž tento prešovský rodák příznivce jak na Slovensku, tak v Česku.

Z Vyšehradu na Hrad aneb Mezi Líbánkami na Jadranu a Shakespearem

Na Letní scéně Vyšehrad účinkuje v Líbánkách na Jadranu, hraje i v komedii Mnoho povyku pro nic, uváděné v rámci Letních shakespearovských slavností. Václav Jílek prožívá, stejně jako řada jeho kolegů, pracovní léto.pecifický humor

Hvězdy zpívají na Vyšehradě

Již sedmým rokem není Metropolitní léto hereckých osobností na Letní scéně Vyšehrad pouze přehlídkou toho nejlepšího z repertoáru divadla Studio DVA, ale v rámci tzv. off programu nabízí i koncerty vybraných interpretů.

Letošním seriálům zatím vévodí Bohéma

/VIDEOUKÁZKY/ Seriály jsou nejpopulárnější formou současnosti. Kulturní redakce Deníku vybrala své seriálové favority z první poloviny letošního roku. A to z českých i zahraničních seriálů. Hlavním překvapením bylo vítězství Bohémy od scenáristky Terezy Brdečkové a režiséra Roberta Sedláčka.

Tata Bojs po spolupráci s orchestrem opráší Futuretro

/ROZHOVOR, VIDEO/ Zhruba měsíc poté, co vyšel na CD, LP i digitálně záznam koncertu Tata Bojs se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu (SOČR), který se odehrál vloni v listopadu v pražském Fóru Karlín, oznámila skupina kolem zakládajících členů Milana Caise a Mardoši sedm exkluzivních koncertů (z toho tři v Praze). V průběhu listopadu a prosince na nich kompletně přehraje své přelomové album Futuretro.  

Vinyl otevřel Oceánu brány do světa hudby. Teď se k němu vracíme

/ROZHOVOR, VIDEO/Po úspěšném loňském comebacku podpořeném novinkou Ve smíru se kapela Oceán – tvořená na postu zpěvačky Jitkou Charvátovou, dále Petrem Kučerou, Honzou Vozárym a Petrem Honsem – rozhodla vydat ji v limitovaném nákladu tří set kusů i na vinylu. Každý z nich je ručně očíslovaný a podepsaný všemi členy skupiny – jde tedy o sběratelský unikát.

Jaroslav Plesl: Téma Hamleta? Oběť za pravdu může být ohromná

/ROZHOVOR/ S postavou Hamleta se Jaroslav Plesl setkal už před lety tehdy ji nastudoval v Dejvickém divadle. Nově (od 27. června) se jako Kralevic dánský bude objevovat v prostoru před Míčovnou v Královské zahradě Pražského hradu.

Pavel Zedníček předčil na tenisovém kurtu i mladší herecké kolegy

Pavel Zedníček se stal vítězem tradičního tenisového turnaje Kalich Cup 2017, kterým se Divadlo Kalich loučí s divadelní sezonou. Herec porazil i o generaci mladší kolegy z domovského divadla, kteří si fyzičku trénují v náročných muzikálových číslech.

Dovolená s Holubovou a Kleplem na Vyšehradě

Novinku Líbánky na Jadranu a dalších devět hitů ze svého repertoáru nabídne divákům na Letní scéně Vyšehrad Divadlo Studio DVA. V pořadí 14. ročník Metropolitního léta hereckých osobností tam odstartuje už tento pátek.

Začátkem září zazní v ABC Satisfaction

Letošní sezonu uzavřela inscenace Čapek o posledních letech života humanisty Karla Čapka v režii Pavla Kheka (premiéru měla 3. června v Rokoku). Do té nové vstoupíme s Šedesátkami, které navazují na dramaturgickou linii hudebních komedií pro zpívající činoherce, říká režisér a umělecký šéf MDP Petr Svojtka.

Letní Ungelt: Skořápka i loučení Marty Kubišové

Simona Stašová, Marta Kubišová, Regina Ráz- lová, Alena Mihulová, Petr Kostka a mnozí další herci budou trávit prázdniny na hradčanském Novém Světě v Praze. Počínaje 3. červencem se tam opět po roce otevře Letní scéna Divadla Ungelt, která nabídne 54 divadelních večerů pod širým nebem.  

V Hamletovi je mnohé – vedle tragédie i detektivka a humor

/VIDEO/ Tragédie Hamlet v titulní roli s Jaroslavem Pleslem je hlavní novinkou letošních Letních shakespearovských slavností, které se v Praze odehrají mezi 27. červem a 9. zářím. Tradičně se přehlídka odehraje i v Brně, Ostravě a Bratislavě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení