Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA KALINOVÁ

Ivana Kalinová / Karlovarský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

VIDEO: Mumie se vrací. Z krypty do špitálu

/FOTOGALERIE/ Mráz po zádech tak trochu běžel všem, kteří na radiologickém oddělení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) sledovali i vyšetření pacienta pomocí počítačové tomografie. Do tak zvaného CT tunelu vjížděl skutečný přízrak.

Opusťte byty, dům padá! Nájemníci se ocitli bez střechy nad hlavou

Nájemníci osmi bytů v budově v areálu Střední průmyslové školy v Karlových Varech se ze dne na den dozvěděli, že dům musí ihned opustit.

Řídí problémový region. Hejtmanka se dala do boje

Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje (ANO), řídí se svým týmem region, který má řadu problémů. Už po nástupu do funkce avizovala, že je připravena se poprat se všemi potížemi, krajský úřad otevřít lidem i starostům, všem nejen naslouchat, ale také jejich trable řešit.

Divoká prasata terorizují lázně i města

Nejsou to hony za dobrodružstvím, ale na vztek. Odstřel divokých prasat, která v nájezdech terorizují parky v Karlových Varech a dalších městech, ale nepohrdnou ani zahradami soukromníků, nyní zaměstnává myslivce i pracovníky Správy lázeňských parků. Ačkoliv na čekanou vyrážejí prakticky každou noc, od začátku letošního roku se jim podařilo ulovit jeden kus.

Dost, řekl Boží Dar. Řidiče z města vyžene

Boží Dar - Perné týdny má za sebou Boží Dar, centrum lyžařských sportů v Krušných horách. Sníh i mráz zde potrápil nejen návštěvníky, ale také vedení města a především silničáře. Proto chystá radikální opatření zaměřené vůči řidičům.

Karlovarské vřídlo netryská, jenom přidušeně funí

Karlovy Vary - Zvláštní pohled se už po několik týdnů naskytne návštěvníkům a hostům Karlových Varů. Místo tryskajícího Vřídla, tradiční dominanty lázeňského města, mohou před Vřídelní kolonádou sledovat pouze funící mísu v oblaku páry. Vřídlo je totiž kvůli bezpečnosti utlumeno a chová se jak pod sedativy.

V Karlových Varech budou přistávat letadla z Tel Avivu

Karlovarský kraj - Po nově zavedené letecké lince do Düseldorfu budou na karlovarském letišti přistávat i letadla z Tel Avivu. Izraelští lázeňští hosté by mohli podle primátora Petra Kulhánka (KOA) zacelit výpadek v návštěvnosti Karlových Varů, z nichž stále ubývají hosté ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Šok! Zastupitel jednal se střelnou zbraní za pasem

Karlovy Vary – Naprostý šok včera zažili karlovarští zastupitelé. Jejich kolega a radní Vladimír Kvasnička (Řád strážců koruny a meče) přišel na z sedání zastupitelstva ozbrojen.

Kvůli levnému spaní 
si lidé rezervují ubytování 
i na celý rok dopředu

Karlovy Vary – Pokud ještě chcete získat levné ubytování po dobu konání mezinárodního filmového festivalu, pak si pospěšte. Šance jsou totiž už minimální.

Tři lázeňská města Karlovarského kraje chtějí na seznam UNESCO

Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně se chtějí dostat na prestižní Seznam světového dědictví UNESCO.

Františkovy Lázně jsou ve hře o UNESCO, rozhodne se v lednu 2018

Karlovarský kraj - Snaha tří lázeňských měst v Karlovarském kraji dostat se společně se zahraničními partnery na prestižní seznam světového dědictví UNESCO je znovu aktuální. Stín vyloučení, který se vznášel nad Františkovými Lázněmi, se rozplynul. V přípravě společné nominace do UNESCO pokračuje jedenáct měst včetně Karlových Varů a Mariánských Lázní.

Co léčí na ambulanci bolesti?

Karlovarská krajská nemocnice otevřela v Karlových Varech novou ambulanci bolesti. Pacientům bude k dispozici tři dny v týdnu a jde o první pracoviště svého druhu v regionu, které provádí také intervenční výkony pod skiaskopickou rentgenovou kontrolou.

Lázeňská místa se na seznam UNESCO prý nedostanou

Karlovy Vary - Karlovy Vary a dalších 15 evropských významných lázeňských míst podaly v polovině června loňského roku oficiální přihlášku kandidatury na zápis na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Vřídelní kolonáda? Karlovy Vary řeší, zda ji zbourají

Karlovy Vary – Přestože je karlovarské Vřídelní kolonádě příjemných čtyřicet let, náročné rekonstrukci se nevyhne. Její stav statici vyhodnotili jako havarijní a tryskající Vřídlo je obehnáno bezpečnostní páskou. Návštěvníci jej tak vidí pouze z uctivé vzdálenosti.

Na prodej... A staví se dál

Ani masivní úbytek především ruské klientely, a to o pětatřicet procent, neodradil investory od staveb nových lázeňských sanatorií v Karlových Varech.

Bazény v Karlových Varech? Jen ke koukání

Karlovy Vary - Karlovy Vary se v těchto parných dnech mohou chlubit doslova unikátem. Mají dva nádherné bazény, v nichž se koupat nikdo nesmí. Jenom dívat. Lidé se tak mohou osvěžit pouze v přírodním koupališti Rolava. Ovšem na vlastní nebezpečí. Vodu zde znečistily sinice.

Filmový festival končí. Karlovy Vary osiří a vydechnou

Karlovy Vary – Bylo to devět dnů, které otřásly Karlovými Vary. Jako každoročně přilákal filmový festival do města tisíce lidí, kteří doslova žili filmem.

Cévní příhoda nebolí. Udeří náhle

Brní vás trochu ruka, obtížně s ní hýbáte a mluvíte s obtížemi? Pak se seberte a upalujte k lékaři. Čas totiž při cévní mozkové příhodě hraje nejdůležitější roli. A pak také sehraný tým lékařů, který svádí boj o vaše zdraví s každou sekundou. Mozek se totiž neprokrvuje a bez kyslíku neuronové buňky odumírají. V karlovarské nemocnici mají lékaři to štěstí, že mohou pacienty s touto diagnózou léčit na moderním oddělení, vybaveném nejnovějšími přístroji.

Předkrm filmového festivalu ostrý jako chilli

Karlovy Vary - Bude to zcela jednoznačně filmové maso. Skvěle připravené, ochucené a naservírované. Letošní, jubilejní mezinárodní filmová přehlídka v Karlových Varech nabídne snad všechno a všem. Herce, filmy, koncerty, výstavy a vše doladí jako vždy skvělou atmosférou a podle meteorologů i skvělým počasím. Ale kvůli festivalovým padesátinám i něco navíc.

Rudé pusy a motýlek. Na filmovém festivalu mohou být všichni VIP

Karlovy Vary - Zřejmě to bude neuvěřitelná spotřeba rudých rtěnek a motýlků. Rudá pusa a motýlek pod krkem totiž řadí návštěvníky při pátečním zahájení filmové přehlídky mezi VIP, tedy mezi velmi důležité osoby. A ty, jak známo, mají nárok na velmi citlivé zacházení. A kromě toho jsou zahrnovány výhodami, které normální smrtelník nezažije.

Za silnice dostanou tučné odměny

Karlovarský kraj - Tučné odměny si za loňský rok rozdělí tři členové představenstva akciové společnosti Údržba silnic Karlovarského kraje. Její loňský zisk činil přes dva miliony korun, a tím mají podle stanov nárok na statisíce.

Tři týdny a je tady jedinečný filmový mejdan

Karlovy Vary /ROZHOVOR/ - Do mezinárodního filmového festivalu zbývají tři týdny a v Karlových Varech je tak trochu ticho před bouří. Ale už 3. července se tak trochu ospalé a léčivě ztichlé město až do 11. července změní v neuvěřitelně hektickou, festivalově dunící metropoli. V tento den filmová přehlídka zahajuje a letos bude obzvlášť výjimečná. Oslaví jubilejní, padesáté výročí.

AKTUALIZUJEME

Komunisté v Karlovarském kraji definitivně končí, vlády se ujme široká koalice

Karlovarský kraj - Po šesti letech se v Karlovarském kraji definitivně rozcházejí koaliční partneři ČSSD a KSČM. Sociální demokraté dali po krizi způsobené rezignací hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) přednost koalici s dosud opozičními stranami, a to TOP 09, STAN, ODS, HNHRM a ALTERNATIVA. Novým hejtmanem by se měl stát devětačtyřicetiletý Martin Havel (ČSSD), donedávna náměstek hejtmana, který na tuto funkci rezignoval před dvěma týdny. O nové podobě vedení kraje a rady kraje se definitivně rozhodne 9. března.

Ředitel hotelu Thermal Klaus Pilz rezignoval

Karlovy Vary - Zdá se, že je to nekonečný příběh. Nebo křeslo ředitele Thermalu je příliš horké. V každém případě v krátké době odchází další ředitel hotelu Thermal, tentokrát Klaus Pilz.

Rusů jezdí málo. Kde hledat náhradu? Třeba v Izraeli

Že do Karlových Varů jezdí hostů ze zemí bývalé Ruské federace stále méně, není žádným tajemstvím. Tento problém neřeší jen Karlovy Vary, ale například i Mariánské Lázně.

Do špitálu na den a bez pyžama

Pokud vás zlobí srdce a máte podezření, že vaše cévy nejsou v pořádku, vyhledáte svého lékaře a ten vás pošle na vyšetření. A tady, přímo v Karlovarské krajské nemocnici (KKN) v Karlových Varech, zažijete malý zázrak. Po katetrizačním výkonu a případné koronární angioplastice zde zůstanete pouhý den.

Vedení hnutí ANO zrušilo oblastní a místní organizace v Karlových Varech

Karlovarsko - Předsednictvo hnutí ANO rozhodlo o zrušení oblastní a místní organizace Karlovy Vary. Zdůvodnilo to tím, že tyto organizace se potýkaly s vnitřními problémy a spory, které poškozovaly dobré jméno hnutí ANO. „Dlouhodobě do těchto organizací navíc nebyli přijímáni noví členové," stojí v oficiální zprávě. Podle naších informací řešil spory v Karlovarské rozhodčí a smírčí výbor ANO ve středu.

Novinka na horách: Vyjeďte do bílé stopy s rodinou a přáteli

První Krušnohorská připravila pro běžkaře na letošní zimu novinku. A to čtyři organizované Krušnohorské výlety. „Během nich bychom ve spolupráci s horskými obcemi i místními partnery chtěli sportovní veřejnosti postupně představit běžkařské oblasti západní části Krušných hor," vysvětlil Jan Novák.

Přemnožené blechy útočí

Téměř zoufalství a každodenní hrůzu nyní prožívají majitelé psů a koček. Na jejich zvířecí miláčky útočí přemnožené blechy a tato havěť se po příchodu z venku rozlézá i po bytech.

Předseda karlovarské ODS rezignoval kvůli volebnímu neúspěchu

Karlovy Vary - Jiří Vaněček, předseda karlovarské ODS. Rozhodl se tak po výsledku voleb, v nichž ODS v Karlových Varech získala pouhé dva mandáty. „Považuji za nezbytné a poctivé, aby v reakci na výsledek voleb v Karlových Varech jsem jako předseda odstoupil. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení