VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOZEF GÁFRIK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hurá do světa. V některých zemích bude pobyt levnější, například v Egyptě

/ANKETA/ Počasí tomu sice zatím příliš nenasvědčuje, jenže kalendář nelže letní turistická sezona a s ní i masové cestování se kvapem blíží. Podle údajů Organizace spojených národů jde o jeden z hlavních globalizačních trendů.

Zkuste si přivydělávat přes internet

Praha - Práce v zahradě. Doučování. Úklid bytů, domů a kanceláří. Hlídání dětí. Péče o tělo. Fotografování a jiné služby. Jakkoli se jedná o mimořádně širokou škálu činností, jedno je spojuje podnikatelský nápad Pražanky Simony Kijonkové.

Rozjeďte se, mezer na trhu je stále dost

Startují krajská kola sedmého ročníku programu pro začínající podnikatele T-Mobile Rozjezdy.

Padělků sice ubývá, ale i tak buďte ostražití

Praha - Falšování platidel je staré jako peníze samy. Metody padělatelů se přitom mění, ale cíl zůstává obohatit se na úkor jiných.

Krach banky nebo záložny? Garanční systém zajistí výplatu peněz za sedm dnů

Praha - Zkrácení lhůty pro zahájení výplat náhrad zákazníkům zkrachovalých bank na sedm pracovních dnů a také změna názvu. S těmito okolnostmi se musel v posledním roce vypořádat Garanční systém finančního trhu, který až donedávna lidé znali jako Fond pojištění vkladů. V jeho čele stojí už jedenáct let výkonná ředitelka Renáta Kadlecová.

Kontrolou smluv ušetříte tisíce

Praha - Víte, že pojistnou smlouvu můžete bez sankcí vypovědět jen při výročí jejího uzavření? Pokud ne, nelamte nad sebou hůl. Obdobně je na tom víc než šedesát procent obyvatel České republiky. Tuto skutečnosti odhalili autoři výzkumu, který pro server Suri.cz uskutečnila agentura Perfect Crowd.

Města mohou vyhrát i nad smogem

Praha - Zima je sice pomalu už za námi, výskyt smogových situací však nikoliv. Jde totiž o dlouhodobý problém, stejně jako jsou dlouhodobá i technická a politická řešení vedoucí ke zlepšení situace. Tuto problematiku velmi agilně popularizuje v posledních letech i česká Aliance pro energetickou soběstačnost, která je neformálním sdružením zástupců sektoru obnovitelných zdrojů.

Nízký úrok v bance? Zkuste život burziána

Praha - Téměř nulové úročení bankovních vkladů dělá starosti každému, kdo se snaží hýčkat rodinné finance. Jednou z alternativ je investování do fondů.

Poplatky. Zlatý důl bank vysychá

Praha - Úsilí o narovnání obchodních vztahů mezi bankami a zákazníky má delší historii. Misky vah se nyní naklánějí na stranu občanů.

Rozvojová banka nastupuje tam, kde selhává trh

Praha - Nejsme běžnou komerční bankou. U nás lidé nedostanou platební kartu ani si neuloží peníze, ale navzdory tomu sehráváme významnou roli – říká v rozhovoru pro Deník Jiří Jirásek, generální ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky.

Co je dobré stihnout, než odejdete do důchodu

Praha - V České republice žijí téměř tři miliony důchodců a jejich počet trvale roste. I na tuto životní etapu by se měl člověk připravit.

Penzijní spoření se dostává do normálu. Odvál bouři čas?

Praha - Penzijní spoření je po bouřlivých letech pro občany opět atraktivní. V reformách je však nutné pokračovat, říká v rozhovoru pro Deník předseda Asociace penzijních společností České republiky Aleš Poklop.

Druhá vlna přináší větší nároky na technické zabezpečení

Zatímco v první vlně EET podnikatelům postačil často tablet a vhodný program, nyní by měly firmy vybírat pečlivěji. Je jich totiž mnohem více a s náročnějšími podmínkami podnikání.

Daňový odpočet je skromný, ale živnostníky potěší. Právnické osoby mají smůlu

Systém elektronické evidence tržeb a daňové příjmy státu jsou jako spojené nádoby. Doufejme, že budou obě plné. V takovém optimistickém duchu začíná odpovídat na otázky Deníku Eva Šikýřová, daňová poradkyně společnosti BDO Tax.

Průhlednější účty. Finty bank mají skončit

Praha - Pohodlnost je rozšířená vlastnost, ale do finančního světa nepatří. Vyhrává naopak ten, kdo je ve vztahu k bankám pružný.

Máte i vy výhrady k práci řemeslníků?

Řemeslo má zlaté dno. Z hlediska toho, kdo práci vykonává a účtuje, rčení patrně platí stále. Ten, kdo je v roli zákazníka, se však možná jen trpce usměje.

Vlastní bydlení má smysl. I když se zadlužíte

Lidem, kteří nyní plánují hypotéku, okolnosti přejí. Na své straně mají nízké úrokové sazby a navíc i nový zákon o úvěrech.

Požárů od stromků je méně, stresu více. Vánoční svátky přináší i finanční rizika

Poslední týdny před Vánocemi bývaly původně dobou duchovních příprav na nadcházející svátky a pro mnoho věřících jsou takovými i dnes. Nicméně v praxi jde pro většinu lidí o velice rušné období se spoustou povinností. Sice milých, ale přece jen povinností, navíc spojených s jistými nástrahami typickými pro toto období.

Žít do devadesáti, být zdráv a mít peníze

Praha - Kdo by si nepřál strávit důchod v klidu a ve zdraví? Jak však ukázal nový průzkum, lidé jsou realisté a vnímají také související problémy.

Bydlet ve vlastním bytě je výhodnější

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj ČR zveřejňuje každoročně koncem léta zprávu nazvanou „Vybrané údaje o bydlení", vždy za předchozí rok, s využitím údajů Českého statistického úřadu. A je to zajímavé čtení.

Zadlužit se kvůli bytu? Odborníci souhlasí

Praha  - Úvěr na bydlení využil či využívá každý druhý Čech. Zájem o stavební spoření a hypotéky je přitom v rovnováze.

Pojištění úrazu. Když neprší, alespoň kape?

Pokud jde o pojistnou ochranu zdraví, situace se podle pojišťoven nemění. Lidé myslí hlavně na zlomeniny.

Pivovary se inspirovaly kostely. Otevřou v noci

Praha - Do začátku Dnů českého piva sice ještě týden zbývá, ale tisíce hospodských už usilovně leští trubky a výčepní pulty, jak se na takový svátek sluší a patří. Celkem se jich do čtvrtého ročníku zapojí na šest tisíc.

Ano, začnu spořit. Ale až zítra

Ne, lenost to vždy není. Tak zní jeden ze závěrů průzkumu o tom, proč lidé odkládají řešení důležitých problémů.

Stane se palivem budoucnosti CNG?

Zatímco prodej elektrických aut v Česku stagnuje, plynový pohon se těší stále větší oblibě. Růst popularity je sice mírný, ale trvalý.

Nevyhazujte peníze oknem ani komínem

/INFOGRAFIKA/ -Ve spotřebě energie se najdou rezervy patrně v každé rodině. Na dosažení úspor přitom nejsou nutné miliony.

Na dvě housky s tisícovkou? Můžete, ale...

Pravidla pro platby
 v hotovosti zvýhodňují spíše zákazníky. Nesmíte ale vysypat prasátko s mincemi, kupujete-li drahou věc.

Odtažení porouchaného auta stojí tisíce korun. Vyplatí se dobré pojištění

Máte zařízenou asistenční službu k autu? Možná patříte mezi 
45 procent řidičů, kteří ji mají zaplacenou, aniž o tom vědí.

Smrtící voda: ročně utone přes 200 Čechů

Počet utopených se za půlstoletí snížil na polovinu. Smrt však stále číhá zejména 
v „přírodních" vodách.

Podnikatel Jiří Jeníček: Nejnáročnější je úklid nemocnic

Vláda se snaží o co největší kontrolu. Omezuje 
a reguluje cokoli, říká podnikatel Jiří Jeníček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies