Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOZEF GÁFRIK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Plzeňský sládek: V řadě zemí jsou překvapeni, když mají čepovat pivo s pěnou

/ROZHOVOR/ V Plzni dnes vrcholí soutěž o nejlepšího výčepního, kterou letos už po dvanácté organizuje Plzeňský Prazdroj. „Jsme hrdí na to, že se česká pivní kultura prosazuje ve světě,“ říká v rozhovoru pro Denik.cz předseda poroty a starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

Vídeň již deset let produkuje nejen komunální teplo, ale také chlad

/GRAFIKA/ Hlavní město Rakouska, známé velmi kladným vztahem k ekologii, provozuje třináct chladících centrál. Ve městě klimatizují prostory o celkovém objemu asi dva miliony metrů krychlových.

Kybernetická kriminalita se vzmáhá. Ani uživatelé internetu však nejsou bezmocní

Ne že by už „tradiční“ lupiči neexistovali. Stále častěji však vystupují v nové roli, v níž už nemusí vytáhnout z domu ani paty, a přesto jsou ve zločinu úspěšní.

Máte cukrovku? Cestovní pojištění není určeno trvale nemocným lidem

Dobrá zpráva je, že cestovní pojištění při letních výjezdech do světa je už téměř samozřejmostí. Co zatím samozřejmé není, to je individuální úprava smlouvy.

Pokuta za hříchy na silnici může přijít i po dovolené. Odkudkoli z Evropy

Skalní motoristé o tom vědí své. Letadla mají jisté výhody, ale svobodu pohybu na dovolené zaručuje až vlastní automobil. Co je dobré vědět před cestou?

Vezměte si malou půjčku do výplaty a po dovolené se budete divit

Krátkodobé půjčování poměrně nízkých částek je v kurzu několik posledních let. Někdy se mluví o tzv. mikropůjčkách. Problémy, které z nich někdy vyplývají, však mohou být velké.

Sládek pivovaru: Všude žijí chlapi, kterým správně hořké pivo lahodí

Pohanský bůh Radegast jistě netušil, že jednou budou jeho jméno ctít sta tisíce milovníků piva. Od uvaření první várky v Nošovicích uplyne letos 47 let. Více než čtvrtinu této doby pečuje o kvalitu tamního piva sládek Petr Kwaczek.

Vezměte si malou půjčku do výplaty a po dovolené se budete divit

Krátkodobé půjčování poměrně nízkých částek je v kurzu několik posledních let. Někdy se mluví o tzv. mikropůjčkách. Problémy, které z nich někdy vyplývají, však mohou být velké.

Expedice Makaróna. Na plachetnici po Středozemním moři

Makaróna dobročinná akce, na kterou skupina zúčastněných českých dětí jen tak nezapomene. Díky spojenému úsilí mnoha mecenášů a lidí dobré vůle totiž absolvovaly v tomto měsíci exotický námořní výlet podél italských břehů.

Rozjezdy přitahují stále více zájemců

Markéta Madmar, manažerka firemního segmentu společnosti T-Mobile, je už řadu let předsedkyní odborné poroty, která hodnotí projekty zapojené do soutěže T-Mobile Rozjezdy. Do letošního 7. ročníku se přihlásilo 443 projektů, což je nejvíce za dobu trvání programu. Podle organizátorů je to dáno tím, že Rozjezdy jsou pro drobné podnikatele stále větší pomocí a příležitostí pro realizaci záměru.

Petr Šmíd: Kultura stolování se pozná i podle kuchyňských pomůcek

Internet je dnes v té či jiné formě spojen téměř s každým podnikatelským záměrem. Ani Petr Šmíd není výjimkou, ovšem jen pokud jde o prodej výrobků. Jinak se vrátil k tradici – ke zpracování dřeva. Za svůj podnikatelský záměr HoblHome získal Cenu veřejnosti.

Dagmar Dušková, vítězka T-Mobile Rozjezdů: Podnikáte-li srdcem, má to vždy smysl

/ROZHOVOR/ Čtyřikrát „D". Tak žertuje Dagmar Dušková o názvu svého projektu. Dvakrát jde o iniciály jejího jména, zatímco třetí a čtvrté „D" označují „Dančiny dobroty", což je projekt výroby zdravých potravin z mléka.

Hračky i sýr. Začínající podnikatelé v Rozjezdech ukázali, co v nich je

Porotu soutěže T-Mobile Rozjezdy oslovila nejvíc Dagmar Dušková s projektem výroby domácích sýrů, u veřejnosti zabodoval Petr Šmíd a jeho originální kuchyňská prkénka.

Hurá do světa. V některých zemích bude pobyt levnější, například v Egyptě

/ANKETA/ Počasí tomu sice zatím příliš nenasvědčuje, jenže kalendář nelže letní turistická sezona a s ní i masové cestování se kvapem blíží. Podle údajů Organizace spojených národů jde o jeden z hlavních globalizačních trendů.

Zkuste si přivydělávat přes internet

Praha - Práce v zahradě. Doučování. Úklid bytů, domů a kanceláří. Hlídání dětí. Péče o tělo. Fotografování a jiné služby. Jakkoli se jedná o mimořádně širokou škálu činností, jedno je spojuje podnikatelský nápad Pražanky Simony Kijonkové.

Rozjeďte se, mezer na trhu je stále dost

Startují krajská kola sedmého ročníku programu pro začínající podnikatele T-Mobile Rozjezdy.

Padělků sice ubývá, ale i tak buďte ostražití

Praha - Falšování platidel je staré jako peníze samy. Metody padělatelů se přitom mění, ale cíl zůstává obohatit se na úkor jiných.

Krach banky nebo záložny? Garanční systém zajistí výplatu peněz za sedm dnů

Praha - Zkrácení lhůty pro zahájení výplat náhrad zákazníkům zkrachovalých bank na sedm pracovních dnů a také změna názvu. S těmito okolnostmi se musel v posledním roce vypořádat Garanční systém finančního trhu, který až donedávna lidé znali jako Fond pojištění vkladů. V jeho čele stojí už jedenáct let výkonná ředitelka Renáta Kadlecová.

Kontrolou smluv ušetříte tisíce

Praha - Víte, že pojistnou smlouvu můžete bez sankcí vypovědět jen při výročí jejího uzavření? Pokud ne, nelamte nad sebou hůl. Obdobně je na tom víc než šedesát procent obyvatel České republiky. Tuto skutečnosti odhalili autoři výzkumu, který pro server Suri.cz uskutečnila agentura Perfect Crowd.

Města mohou vyhrát i nad smogem

Praha - Zima je sice pomalu už za námi, výskyt smogových situací však nikoliv. Jde totiž o dlouhodobý problém, stejně jako jsou dlouhodobá i technická a politická řešení vedoucí ke zlepšení situace. Tuto problematiku velmi agilně popularizuje v posledních letech i česká Aliance pro energetickou soběstačnost, která je neformálním sdružením zástupců sektoru obnovitelných zdrojů.

Nízký úrok v bance? Zkuste život burziána

Praha - Téměř nulové úročení bankovních vkladů dělá starosti každému, kdo se snaží hýčkat rodinné finance. Jednou z alternativ je investování do fondů.

Poplatky. Zlatý důl bank vysychá

Praha - Úsilí o narovnání obchodních vztahů mezi bankami a zákazníky má delší historii. Misky vah se nyní naklánějí na stranu občanů.

Rozvojová banka nastupuje tam, kde selhává trh

Praha - Nejsme běžnou komerční bankou. U nás lidé nedostanou platební kartu ani si neuloží peníze, ale navzdory tomu sehráváme významnou roli – říká v rozhovoru pro Deník Jiří Jirásek, generální ředitel Českomoravské záruční a rozvojové banky.

Co je dobré stihnout, než odejdete do důchodu

Praha - V České republice žijí téměř tři miliony důchodců a jejich počet trvale roste. I na tuto životní etapu by se měl člověk připravit.

Penzijní spoření se dostává do normálu. Odvál bouři čas?

Praha - Penzijní spoření je po bouřlivých letech pro občany opět atraktivní. V reformách je však nutné pokračovat, říká v rozhovoru pro Deník předseda Asociace penzijních společností České republiky Aleš Poklop.

Druhá vlna přináší větší nároky na technické zabezpečení

Zatímco v první vlně EET podnikatelům postačil často tablet a vhodný program, nyní by měly firmy vybírat pečlivěji. Je jich totiž mnohem více a s náročnějšími podmínkami podnikání.

Daňový odpočet je skromný, ale živnostníky potěší. Právnické osoby mají smůlu

Systém elektronické evidence tržeb a daňové příjmy státu jsou jako spojené nádoby. Doufejme, že budou obě plné. V takovém optimistickém duchu začíná odpovídat na otázky Deníku Eva Šikýřová, daňová poradkyně společnosti BDO Tax.

Průhlednější účty. Finty bank mají skončit

Praha - Pohodlnost je rozšířená vlastnost, ale do finančního světa nepatří. Vyhrává naopak ten, kdo je ve vztahu k bankám pružný.

Máte i vy výhrady k práci řemeslníků?

Řemeslo má zlaté dno. Z hlediska toho, kdo práci vykonává a účtuje, rčení patrně platí stále. Ten, kdo je v roli zákazníka, se však možná jen trpce usměje.

Vlastní bydlení má smysl. I když se zadlužíte

Lidem, kteří nyní plánují hypotéku, okolnosti přejí. Na své straně mají nízké úrokové sazby a navíc i nový zákon o úvěrech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení