Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA PERKNEROVÁ

Kateřina Perknerová

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Inkluze po roce: Méně administrativy, více peněz

Legislativní rada vlády dnes rozhodne o vyhlášce, která v některých bodech upravuje společné vzdělávání dětí. Praxe dává nejlepší odpovědi na to, zda se zákonodárci strefili do černého. Podpůrná opatření pro inkluzivní vzdělávání vešla v účinnost loni v září. Zákon byl ovšem přijat už na jaře 2015 za ministra Marcela Chládka. Podpořily ho všechny tři koaliční strany.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Mají miliardy a teď chtějí mít i politický vliv

Mají peníze, hodně peněz. Vlastní továrny a banky, stavějí nové čtvrti, podnikají ve zdravotnictví. Dříve si kupovali fotbalové kluby, pak přešli na média a teď se vrhli na politiku. Co mají čeští miliardáři za lubem?

Ekonom Matějka: Pro politiky je výhodné navrhovat to, co lidem neprospívá

/SOBOTNÍ ROZHOVOR/ Filip Matějka je pro českou ekonomii zhruba tím, čím je Bohdan Pomahač pro obličejovou chirurgii. Talentovaný, vzdělaný, experimentující a bádající. Doktorát obdržel na americké univerzitě v Princetonu, příští týden se chystá na roční vědecký pobyt v Berkeley v Kalifornii. Z USA se ale vždy rád vrací domů. „Jsem tady šťastný, nechtěl bych žít jinde,“ říká modrooký sympaťák.

Otazníky kolem Čapího hnízda. Na co se mohou ptát i vyšetřovatelé

Policie včera požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše i Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání. Mandátový a imunitní výbor se poprvé v celé věci sejde příští pátek. Jaké otazníky panují v kauze Čapí hnízdo, jíž se žádost o vydání týká? 

Hoteliér Kasper: Chci provozovat sklep jako vinařskou samoobsluhu pro hosty

Jindřichohradecko patří k nejlíbeznějším částem jihočeské krajiny. A nejkrásnější je ze sedla kola, řekli by určitě všichni fandové cyklistiky, kteří často míří právě do jižních Čech. K celistvosti zážitku ze sportovního výkonu a přírodních krás patří také dobré jídlo, pití, pohodlné ubytování.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Babiš má problém. Riskne s ním někdo vládu?

Ve čtvrtečním vydání se Deník ptal, zda i letošní sněmovní volby ovlivní zásah policistů a žalobců. Adeptů je dost, ale politickou výbušnost má jediné jméno – Andrej Babiš.

AKTUALIZOVÁNO

Policie chce Babiše a Faltýnka. Šéf hnutí ANO to považuje za likvidaci

/INFOGRAFIKA, ANKETA, VYJÁDŘENÍ BABIŠE PRO DENÍK/ Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová uvedla, že žádost souvisí s kauzou dotací na farmu Čapí hnízdo. 

Čapí karty? Kauzy, které možná ovlivní volby

/INFOGRAFIKA/ Deník přinesl sumář politicky výbušných případů, které v minulosti ovlivnily volby. A co letos, může se stát něco podobného? 

František Ringo Čech bude superlídrem bývalé Zemanovy strany

/ANKETA/ Uvadající Strana práv občanů, která v minulých volbách získala i přes mohutnou podporu prezidenta Miloše Zemana 1,5 procenta hlasů, se snaží o comeback.

Lidovci chtějí vyšší slevy na děti a obecní byty

Rodina, zodpovědná solidarita a aktivní role v EU, to jsou pilíře, s nimiž jdou do říjnových voleb lidovci. Při představení svého programu zdůraznili, že v končící koalici prosadili téměř 80 procent svého programu. Nejpyšnější jsou na to, že během tří let zůstalo pracujícím rodičům díky slevám na daních a přídavkům v peněženkách o 5,5 miliardy korun víc. 

Zapište děti do školek. Jinak zaplatíte pokutu pět tisíc korun

/INFOGRAFIKA/ Rodiče pětiletých dětí čeká letos v září novinka – povinný rok předškolní výchovy. Regiony hlásí, že to zdaleka ne všichni vzali na vědomí.

Robejškovy Realisty povede na Pardubicku překladatel Tomský

Pardubickou kandidátku Robejškových Realistů povede politolog, nakladatel a překladatel Alexander Tomský.

Nedostali razítko. Tak založí pseudoškolu

/INFOGRAFIKA/ Rodiče a učitelé, kteří nezískali souhlas se založením soukromé školy, budou zatím děti vzdělávat doma.

Bývalý velvyslanec v USA Petr Kolář: Trumpova politika připomíná jeho Twitter

/ROZHOVOR/ Co se děje v Bílém domě? Je Donald Trump zralý na impeachment? Nečitelná politika amerického prezidenta znepokojuje i Evropu. 

Andrej Babiš: O spolupráci s Okamurou neuvažuji

/ROZHOVOR/ Andrej Babiš se oženil, křižuje republiku se svou vizionářskou knihou a finalizuje volební program. Kromě Pardubického kraje už má také hotové všechny kandidátky. 

Poslanec Plíšek: Slabé místo při vynášení informací ze spisů je u žalobců

Martin Plíšek je trojkou na pražské kandidátce a momentálně šéfuje parlamentní komisi, která šetří úniky z policejních spisů. Právník Plíšek má ve straně na starosti oblast justice a modernizace státní správy. Je přesvědčen, že TOP 09 v Praze už potřetí volby vyhraje.  

Podnikatel Dědek kandiduje za STAN. Nechci dělat politiku proti někomu, řekl

/ROZHOVOR, ANKETA/ Dalibor Dědek je jednou z nejvýraznějších postav Jablonecka. Vybudoval zde mimořádně úspěšnou firmu, která vyrábí zabezpečovací techniku a většinu své produkce vyváží do zahraničí. Kromě toho podporuje prostřednictvím fondu Neuron mladé vědce, financuje opravy památek, výstavbu domů pro seniory, přístrojové vybavení nemocnic, zřízení technické školy. V roce 2015 mu prezident Miloš Zeman předal medaili Za zásluhy.

Boj o voliče vyhrají osobnosti

Do uzavření kandidátek pro sněmovní klání zbývají dva týdny. Ve stranických kuchyních teď horečně hledají nejvoňavější ingredience, aby přilákali co nejvíce voličů. Je zřejmé, že letos spíš než skvělé recepty vyhrají přitažliví kuchaři. Kdo nabídne zajímavé, důvěryhodné a schopné lidi, má šanci umístit se v první pětce.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Smrt se na barvu kůže neptá

Když přijde řeč na to, zda se má vykoupit vepřín v Letech u Písku, kde stával romský koncentrační tábor, vytane mi na mysli scéna z filmu Čas zabíjet. Advokát Jake Brigance v podání Matthewa McConaugheyho obhajuje otce brutálně znásilněné dívenky, který zastřelí viníka. V soudní síni líčí porotě události osudného dne, žádá porotce, aby zavřeli oči a představili si, že týrané děvčátko je – bílé.

Romský aktivista Růžička: Na Lety by se mělo pohlížet jako na Terezín

/INFOGRAFIKA/ Pietní místo k zamyšlení, kde by nikoho neobtěžoval zápach z nedalekého vepřína. Tím by se konečně mohly stát Lety u Písku, kam za 2. světové války sváželi romské občany a kde nyní stojí výkrmna prasat.

Komentář Deníku: Kdo se bojí, ať neleze do STANu

Na pravici Babiš, na levici Babiš. Ve středu trocha prázdna. To byly výchozí míry, podle nichž si střihli na nové šaty Bělobrádkovi lidovci a Gazdíkovi Starostové. Opentlili je mašlí, na niž napsali, že chtějí liberální demokracii, pevné spojenectví se Západem a ukotvení v NATO.

Pavel Fischer: Politika je jako desetiboj, slabá disciplína vás pohřbí

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Pavel Fischer je pozoruhodný muž s pozoruhodným životopisem. Lidé si ho pamatují především jako ředitele politického odboru na Pražském hradě v době prezidentství Václava Havla a později jako dlouholetého velvyslance ve Francii. Z vážných rodinných důvodů opustil diplomacii a stal se ředitelem Institutu empirických výzkumů STEM.

Šéf STEM: Panika kvůli předvolebním preferencím není na místě

Pavel Fischer, ředitel Institutu empirických výzkumů STEM a bývalý český velvyslanec ve Francii, míní, že politici podléhají zbytečné panice. Nervozita v centrále KDU-ČSL stoupá. Podle informací z partnerského hnutí STAN v ní sílí názor, že by se koaliční projekt měl odpískat, protože průzkumy mu nedávají příliš šancí na překročení desetiprocentní hranice nutné pro vstup do sněmovny.

Analýza: Kariérní řád skončil v koši. Učitelé mají novot plné zuby

Když se bouří železničáři, lékaři nebo popeláři, politici jsou v pozoru. Naštvaní cestující, pacienti a obyvatelé sídlišť mohou pohřbít nejednu volební naději. Reptající učitelé jsou jakýmsi koloritem, který jim nestojí ani za pozdvižené obočí.

Piráti lákají Gazdíka. Čekají rozpad koalice lidovců a STAN

/ANKETA/ Moravští lidovci se čím dál silněji bouří proti koalici s Gazdíkovými Starosty a nezávislými. Obávají se, že v říjnových sněmovních volbách uskupení nepřekročí požadovanou desetiprocentní hranici. Situace se tak snaží využít Piráti.

Pohledem Kateřiny Perknerové: David poráží Goliáše

Předvolební měsíce jsou období, kdy koaliční sliby neplatí a boj o voliče dělá z politiků mesiáše, kteří chtějí, aby tu bylo líp, ale chovají se občas tak, že nám už brzy může být dost zle.

Šéf sněmovny Hamáček: Nechceme volené diktátory ani udřené důchodce

Předseda sněmovny a místopředseda ČSSD Jan Hamáček má v těchto dnech napilno. Minulý týden zastupoval prezidenta Zemana na setkání ve Varšavě, dnes začíná poslední předprázdninová schůze dolní komory. A hlavně má před sebou kampaň, během níž chce voliče nejen ve Středočeském kraji, kde vede kandidátku, přesvědčit o tom, že sociální demokracie je dobrá volba.

Člen vedení úřadu pro kontrolu stran: Politici musejí hlídat výdaje na kampaň

/ROZHOVOR/ Nejsou tak daleko doby, kdy politické strany oficiálně utratily za kampaň kolem 200 milionů korun, ve skutečnosti to ale byl dvojnásobek. Neexistovaly transparentní účty, kontrola byla jen parlamentní a sankce směšné. 

Kulhánek: Před Macronem nebo Merkelovou by se mi kolena netřásla

/ROZHOVOR/ Bývalý šéf mladoboleslavské Škoda Auto Vratislav Kulhánek na první pohled v sobě nezapře sportovce – opálený, vzpřímený, sršící energií. Hrával závodně volejbal, běhal maraton a baví ho tenis. Není divu, že dnes ho hodně trápí, že děti tráví většinu času v lenoškách u počítačů, tabletů a mobilů. „Co ale mají dělat, když hřišť je málo, jsou daleko, za plotem a za peníze?“ říká rozhněvaně a přiznává, že prezidentskou kandidaturu chce využít i k propagaci budování hracích plácků všude, kde to jen trochu půjde. Má ovšem i vyšší cíle, například zvýšit kredit a vliv České republiky v Evropské unii.

Komentář Kateřiny Perknerové: Vládní údržbáři na jedničky nedosáhnou

/KARIKATURA/ Pamatujete si ten slastný pocit, když jste drželi v ruce pěkné maturitní vysvědčení a měli před sebou nejdelší bezstarostné prázdniny v životě? K nezaplacení. Sobotkovi ministři by se měli cítit podobně, ale z mnoha důvodů nemohou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení