VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA PERKNEROVÁ

Kateřina Perknerová

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lubomír Zaorálek: Zeman mi pomohl tím, jak se mě snažil zadupat

/ROZHOVOR/ Ministr zahraničí a místopředseda ČSSD na programové konferenci strany s kapkou ironie podotkl, že je skutečně její nejnovější a nejčerstvější tváří. Jenže ono to tak je. Ačkoli je sociálním demokratem už 23 let, pořád ho baví volby, vášnivě rád diskutuje a přál by si, aby svět byl lepší hlavně pro obyčejné, pracující lidi. Navíc je asi jediným politikem, který oceňuje kritiku. 

Babiš pro svou vizi marně hledá politické spojence

Andrej Babiš chce do roku 2035 proměnit Česko v digitální zemi, kterou sviští rychlovlaky, důchodci berou 70 procent průměrné mzdy a učitelé jsou i díky vysokým platům nejváženější profesní skupinou ve státě.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Už jsou jako oni

Přerod svěžího, přívětivého, energického hnutí v umolousanou stranu bez espritu je věc, která se přihodí zřejmě každému, kdo v politice vydrží minimálně jedno volební období. Babišovo hnutí ANO změnu motýla v kuklu právě zažívá. Den před představením Vize 2035, která zahrnuje Babišovy sny pro Českou republiku, vyšlo najevo, že kandidátky ANO většinou povedou jeho hejtmani.

Ředitelé chtějí změnit zákon. U přijímaček stačí jeden termín

První plošné přijímací zkoušky podle odborníků potvrdily jejich prospěšnost, ale také velkou administrativní náročnost. Letos v dubnu měly premiéru státní zkoušky na středoškolské obory zakončené maturitou. Stát se na novinku dlouhodobě připravoval, v minulých dvou letech se uskutečnily pilotáže a školy byly na změnu připraveny.

Kauza Bakalovy byty: Zaorálek chce znovu řešit nepovolenou podporu

Lubomír Zaorálek se jako celostátní lídr ČSSD chce vrátit ke kauze tzv. Bakalových bytů. „Pokud bych byl premiérem, znovu otevřu otázku nedovolené veřejné podpory. Kdyby se prokázala, stát může odstoupit od smlouvy, kterou v souvislosti s byty OKD učinil," řekl Deníku.

Valachová končí, straší ji kariérní řád

Prezident Miloš Zeman včera přijal demisi ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Vystřídá ji Stanislav Štech, jenž bude jmenován ve středu.

Politolog Lukáš Jelínek: ČSSD nikoho lepšího než Zaorálka nemá

Lukáš Jelínek zná Lubomíra Zaorálka velmi dobře, v Masarykově demokratické akademii je dokonce jeho nadřízeným. Jako odborník na poměry uvnitř ČSSD říká, že strana jeho výběrem učinila logický krok.

Lubomír Zaorálek: Podpořím toho, kdo podpoří nás

Lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek Deníku prozradil, že i v období letních dovolených se bude setkávat s lidmi a vysvětlovat jim, co vnímá jako základní poselství do voleb.

Komentář Kateřiny Perknerové: Přichází táborový řečník

Lubomír Zaorálek je díky svému myšlenkovému fundamentu i po 23 letech členství v ČSSD a mnoha vrcholných funkcích paradoxně asi nejčerstvější tváří strany. Svou politickou kariéru začal už v 80. letech minulého století jako člen Čs. strany socialistické.

Sociální demokraté zamířili doleva. V čele s ideologem Zaorálkem

Nový lídr ČSSD Lubomír Zaorálek představil volební program. Jeho jednotlivé stavební kameny jsou podle něj spojeny linií étosu, která všemu dává smysl.

Zaorálek: Nejde o volby ani o ČSSD, ale o osud země

Jednomyslně zvolený lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek nezklamal.

AKTUALIZOVÁNO

Sociání demokraté zahájili kampaň: Mzda 40 tisíc do pěti let

S ambiciózním programem přicházejí sociání demokraté, kteří před několika okamžiky zahájili v pražském Slovanském domě svou programovou konferenci.

Komentář Deníku: O umění ČSSD střelit se do hlavy

V novoročním rozhovoru s Deníkem Bohuslav Sobotka tvrdil, že chce vyhrát volby a předtím získat silný předsednický mandát. Vypadal odhodlaně. Jako premiér úspěšné vlády, která téměř ze sta procent splnila volební sliby sociální demokracie. To je mimochodem vizitka, jíž se skoro žádný jeho předchůdce nemůže pochlubit.

Pohledem Kateřiny Perknerové: O Dyji a historické pravdě

Kolega Radek Gális ve včerejším Deníku připomněl osud Miroslava Antonína Liškutína (97), válečného veterána, který bojoval u 312. československé stíhací perutě RAF.

Petr Gazdík: Mým kandidátem je Drahoš. I kvůli Zemanovu zdraví

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Petr Gazdík působí jako nerozkoukaný skautík, který přijel ze Suché Lozi na zkušenou do Prahy. Už dávno to ale není pravda. Bývalý učitel a otec čtyř dětí je čtvrtým rokem místopředsedou Poslanecké sněmovny, dlouholetým komunálním politikem, radním Zlínského kraje pro školství a šéfem ambiciózního projektu Starostové a nezávislí. Po úspěšném spojenectví s TOP 09 se nyní rozhodl kandidovat v koalici s KDU-ČSL, což znamená získat deset procent hlasů. „Myslím, že minimálně dvanáct procent dostaneme," usmívá se.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Čekání na Godota (Zaorálka)

Sociální demokraté se rozhodli, že zpestří předvolební kampaň. Místo demonstrace jednoty se jim strana bortí pod rukama, předseda je na odchodu a všichni usilovně hledají tvář, která by na billboardech mohla konkurovat Andreji Babišovi.

AKTUALIZOVÁNO

Sobotka odchází z čela ČSSD, nahradí ho Chovanec. Volebním lídrem bude Zaorálek

Premiér Bohuslav Sobotka není spokojen s preferencemi ČSSD. Na místě je změna. Sobotka dnes odchází z čela strany, kam nastupuje její první místopředseda a ministr vnitra Milan Chovanec. Volebním lídrem pro podzimní volby do sněmovny bude místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Sobotka setrvává premiérem a lídrem jihomoravské kandidátky.

Zemětřesení v ČSSD: Zaorálek převezme roli „kluka z plakátu“

Sociální demokracie dnes zažije předvolební zemětřesení. Klesající preference a neschopnost oslovit širší vrstvy občanů přiměly šéfa strany Bohuslava Sobotku přistoupit k radikálnímu řešení.

Opisování je špatné, Babiš na něm postavil svou vizi

Všechno už bylo vymyšleno, ale málokdo umí ty nejlepší nápady převést do praxe. To je teze, která se prolíná Babišovou knihou O čem sním.

Analýza Kateřiny Perknerové: ČSSD hledá volebního lídra

Lídr buď je, nebo není. Známá teze Václava Klause teď působí vrásky sociální demokracii. O jejím předsedovi Bohuslavu Sobotkovi se totiž spekuluje dennodenně a stejně usilovně se hledá jiný volební lídr.

EXKLUZIVNĚ

Velvyslanec Libor Sečka: Cesta tvrdého brexitu těmito volbami podle mě padla

/ROZHOVOR/ Český velvyslanec ve Velké Británii Libor Sečka se i v situaci po britských předčasných volbách snaží najít především pozitiva pro ČR. Týká se to především brexitu.

Komentář Kateřiny Perknerové: Ve zdravém těle zdravý duch. A u Zemana?

Je to zapeklitá věc, tyhle intimní záležitosti jako zdravotní stav, náboženské vyznání, výška platu či sexuální orientace. Ve slušné společnosti se na ně nikdo neptá, a pokud o nich člověk nemluví sám, patří do jeho výsostně soukromého prostoru. 

Glosa Kateřiny Perknerové: Politika je morem manželství

Jsou věci, které se prostě nestávají. Mezi ně patří rozpad manželství lidí, kteří jsou ztělesněním serióznosti, ba téměř sucharství. Třeba takového Petra Nečase, konzervativního katolíka. Nebo Bohuslava Sobotky, sociálního katolíka. Jejich manželky Radka a Olga byly půvabné dámy, vzorné matky, věrné partnerky svých zcela vytížených mužů.

AKTUALIZOVÁNO

Mayová jednala s královnou. S vládou jí pomůžou Severní Irové

Britská premiérka Theresa Mayová se po poledni sešla v Buckinghamském paláci s královnou Alžbětou II., kterou požádala o pověření sestavit vládu. Konzervativce v postavení nového kabinetu podpoří severoirská Demokratická unionistická strana (DUP), která získala deset křesel. Společně budou mít těsnou většinu 328 křesel z 650. 

VÍME PRVNÍ

Jan Struž: Oceníme osobnosti, které šíří věhlas naší země ve světě

Už za třináct dní bude Španělský sál Pražského hradu patřit nejvýznamnějším firmám působícím na českém trhu. Předseda sdružení CZECH TOP 100 Jan Struž Deníku řekl, že letošní ročník bude ověnčen řadou novinek.

VÍME PRVNÍ

Do Česka přijede Ivana Trumpová

Ivana Trumpová, exmanželka amerického prezidenta, přiletí 19. června do Prahy, a to jako ambasadorka. Sice ne americká, ale naopak česká. Sdružení CZECH TOP 100 ji vybralo jako jednu ze čtyř osobností, jež proslavily Českou republiku v zahraničí. Trumpová to dokázala nejen jako závodní lyžařka pod jménem Zelníčková, ale hlavně coby podnikatelka.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Verdikt vymknutý z kloubů

Právní stát, který je mimo jiné postaven na presumpci neviny, občas bolí. Existují totiž případy, které jsou tak nějak jasné od samého počátku. Třeba když premiérova milenka uloží vojenským špionům sledovat jeho manželku. Nebo rozhoduje-li fotbalový kmotr o přidělování prostředků pro sport podle svých kritérií. Eventuálně je-li politik chycen s krabicí, v níž by se podle obalu mělo nacházet víno, leč je napěchována miliony.

EXKLUZIVNĚ

Bradáčová: Odposlechy v kauze Rath jsou důkazem

/ROZHOVOR/ Rozhodnutí senátu Nejvyššího soudu, že odposlechy v kauze Rath byly použity oprávněně, povzbudily i ženu, která stála na počátku celé trestní věci, vrchní státní zástupkyni v Praze Lenku Bradáčovou.

AKTUALIZOVÁNO

Odposlechy platí, rozhodl Nejvyšší soud

David Rath je na dně, ministr spravedlnosti Robert Pelikán má radost. Starosti má soudce Robert Pacovský, jemuž se kauza vrací na stůl. Pětiletá anabáze po dnešním verdiktu Nejvyššího soudu (NS) pokračuje.

Matematiku plus si vybralo na dva tisíce dětí, univerzitu mají v kapse

Patří matematika k předmětům, z nichž by všichni středoškoláci měli skládat maturitu? A je důvod se jí bát? Většina dětí školou povinných by asi odpověděla na první otázku záporně a na druhou kladně. Absolventi gymnázií, kteří včera převzali v Senátu diplom, by odpověděli opačně. Nepovinnou maturitní zkoušku totiž skládali z matematiky plus, která po roce 2013 nahradila zrušenou obtížnější úroveň. Deset chlapců a jedna dívka náročnější test zvládli na plný počet bodů či o jeden méně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies