VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA PERKNEROVÁ

Kateřina Perknerová

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

AKTUALIZOVÁNO

Ve vládě skončil Andrej Babiš, Pilný dokončí jeho misi

/ANALÝZA, FOTOGALERIE/- Premiér Bohuslav Sobotka prosadil svou. Vicepremiér, ministr financí a šéf druhé nejsilnější koaliční strany Andrej Babiš opustil vládu. Ve středu, pět měsíců před volbami ho odvolal prezident Miloš Zeman. Na jeho místo jmenoval dosavadního předsedu sněmovního hospodářského výboru Ivana Pilného (ANO).

Valachová: Babišův návrh rozpočtu mě šokoval

Ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD) před odchodem z funkce ještě čeká ostrá výměna názorů s novým ministrem financí Ivanem Pilným (ANO). „Po přečtení návrhu, který připravil pro kapitolu školství Andrej Babiš, jsem byla konsternována. Místo požadovaných 4,5 miliardy pro vysoké školy je tam sto milionů. S tím se nehodlám smířit," uvedla Valachová na besedě se studenty a učiteli Univerzity Karlovy.

Učitelé nechtějí kariéru s papíry

Kariérní řád nebyl projednán s učiteli a šustí papírem, říkají jeho odpůrci z iniciativy Pedagogická komora. Je to nesmysl, tvrdí ministerstvo školství.

Komentář Kateřiny Perknerové: Pošramocená koalice pokračuje. Bez vítěze

Amerika řeší nevídané problémy s extravagantním prezidentem, dolar klesá. Francouzi si zvolili proevropského lídra, který tvrdí, že pokud nějaká unijní země nectí nastavená pravidla, nemá v EU co dělat. V Německu se očekává další vítězství Angely Merkelové. 

Ivan Pilný: Kdybych řídil hospodářský výbor jako firmu, polovinu lidí vyhodím

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Dosud poměrně nenápadný předseda sněmovního hospodářského výboru Ivan Pilný během několika dnů vystřídá Andreje Babiše v čele ministerstva financí. Tento výsledek vládní krize ale může ještě koaličním partnerům hnutí ANO pořádně zamotat hlavu. Ivan Pilný se vyjadřuje bez skrupulí a na nikoho nebere ohledy. 

Sněmovna rozházela vše, co Babiš ušetřil, říká budoucí ministr financí Pilný

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Současný předseda hospodářského sněmovního výboru Ivan Pilný, který zřejmě už příští týden nahradí Andreje Babiše ve funkci ministra financí, je svérázný muž.

Bohuslav Sobotka: Doufám, že to teď prezident nezkazí

Vládní krize končí, Andreje Babiše na ministerstvu financí vystřídá Ivan Pilný. Premiér Bohuslav Sobotka v rozhovoru s Deníkem říká, že je to vhodný kandidát, který naplňuje jím deklarované požadavky.

Babiš: Jestli Sobotka nepřestane, budu ho žalovat

Ještě ani nedozněly ohlasy na vyřešení krize kolem ministerstva financí a už je na obzoru další šarvátka.

AKTUALIZOVÁNO

Sobotka souhlasí: Babiše má v čele financí nahradit Pilný, kverulant ANO

/ANKETA, VIDEO/- Premiér Bohuslav Sobotka souhlasí s tím, aby Andreje Babiše v čele resortu financí nahradil poslanec hnutí ANO Ivan Pilný.

VÍME PRVNÍ

ANO povede do voleb Babiš, Ťok, Šlechtová i Pilný

Vedení hnutí ANO bude dnes večer nejen vybírat nového adepta na post ministra financí, ale také ladit podobu kandidátek do sněmovních voleb. Andrej Babiš nastínil Deníku předvolební situaci v ANO.

Boj o ministerstvo financí, to je, oč tu běží

/ANALÝZA, INFOGRAFIKA/- Nikoho, kdo slyšel Lubomíra Zaorálka, jak v neděli házel Alenu Schillerovou coby možnou nástupkyni Andreje Babiše přes palubu, nemohlo překvapit pondělní stanovisko premiéra Bohuslava Sobotky.

Registr smluv může platit i pro Budvar

Rekordní počet bodů mají poslanci na programu své květnové schůze – celkem 342, ve třetím čtení 40.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Politické kotrmelce a slova, co nic neváží

Kdysi jsem dělala rozhovor se suverénním středočeským hejtmanem Rathem, jenž měl moře po kolena a thymolinový úsměv na tváři. Pět dní poté ho zadržela policie se sedmi miliony korun v krabici od vína.

EXKLUZIVNĚ

Pavel Bělobrádek: Babiš i Kalousek patří minulosti, my se díváme dopředu

/VIDEO/ Čtyřicetiletý Pavel Bělobrádek stojí v čele lidovců sedm let. Ztělesňuje přesně to, čím KDU-ČSL vždy chtěla být – klidnou sílu. Mluví málo, ale věcně. V rozhovoru s naším listem říká, že budoucností pro Českou republiku je nová generace politiků, která za sebou netahá zátěž devadesátých let minulého století, podnikatelských či finančních skandálů. A také lidé, kteří mají za sebou úspěšnou profesní kariéru.

Bělobrádek: Zemanovy návrhy nejsou reálné, musí Babiše odvolat

Vicepremiér Pavel Bělobrádek v sobotním rozhovoru s Deníkem odhaluje i jinou tvář, než ji známe z tiskových konferencí. Neřeší totiž jen vládní krizi, ale dopisuje i knihu o lásce.

Ministryně školství Valachová: Věřím, že platy učitelů dále porostou

Kateřina Valachová vedla resort školství dva roky. Po oznámení demise k 31. květnu Deníku sdělila, že chce být ještě u toho, až Senát bude schvalovat kariérní řád učitelů.

AKTUALIZOVÁNO

Babiš na pranýři, podle Zaorálka je původcem matrixu

/ANALÝZA, INFOGRAFIKA - USNESENÍ SNĚMOVNY/- Lhář, vyděrač a manipulátor je podle slov mnoha zákonodárců vicepremiér české vlády, ministr financí a předseda druhé nejsilnější koaliční strany Andrej Babiš. Obvinění na jeho adresu pršela z opozičních i koaličních lavic celé odpoledne. 

Pohledem Kateřiny Perknerové: ČSSD tlačí Zemana ke zdi

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) oznámila svoji rezignaci. Stalo se včera před pátou hodinou odpoledne. Krátce předtím měla tiskovou konferenci k financování českého sportu. O demisi nepadlo ani slovo. 

AKTUALIZOVÁNO

Ministryně školství Valachová rezignuje, nechce "nahrát" Babišovi

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) dnes odpoledne překvapivě oznámila, že k 31. květnu rezignuje na svůj post. K odstoupení ji vyzývali někteří politici kvůli kauze sportovních dotací.

EXKLUZIVNĚ

Bohuslav Sobotka: Koaliční smlouvu nevypovím, prezident musí Babiše odvolat

/ROZHOVOR/ Premiér Bohuslav Sobotka má za sebou jeden z nejrušnějších týdnů. Přestože tomu zpočátku nic nenapovídalo, nakonec z něj vyšel posílen. Nejvíc ztratil prezident Miloš Zeman.

Velvyslanec Zmejevskij: Anexe Krymu neexistuje, šlo o národní sebeurčení

Pro Rusko je 9. květen stále nejdůležitějším svátkem. Za 2. světové války právě jeho vojáci krváceli nejvíc, celkem jich na evropských bojištích i v zázemí zahynulo 26 milionů. V průběhu bojů s německými okupanty ztratila Rudá armáda na území Československa v posledních týdnech války více než 140 tisíc vojáků a důstojníků. „Nikdy nedovolíme, aby byly zkresleny pravé příčiny této tragédie," řekl v rozhovoru pro Deník ruský velvyslanec v Praze Alexandr Zmejevskij.

Duel Deníku: Mají se konat předčasné volby?

Máme za sebou týden plný zvratů. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nejprve uvedl, že podá demisi vlády, o pár dní později, poté, co došlo k neshodám na Pražském hradě, obrátil. Nyní již požaduje jen odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO). Jsou řešením předčasné volby? Zeptali jsme se předsedy ODS Petra Fialy (ten je pro) a volebního manažera ČSSD Jana Birkeho (ten je proti).

Pohledem Kateřiny Perknerové: Den, kdy se česká politika propadla do suterénu

V lednu 2014 byla jmenována vláda, kterou vedl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Vicepremiérem a ministrem financí se stal Andrej Babiš, šéf hnutí ANO.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Převezme ČSSD Zaorálek?

V sále na Úřadu vlády by se dnes těžko hledal novinář, který by nebyl překvapen sdělením premiéra Bohuslava Sobotky o podání demise. Podivnější je, že o jeho záměru neměl tušení nikdo z jeho vlastních ministrů, ba dokonce ani první místopředseda ČSSD Milan Chovanec.

Bohuslav Sobotka: Řešením je vláda bez Babiše, nebo předčasné volby

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes překvapil všechny, své politické partnery i spolustraníky. Oznámil, že nejasnosti kolem podnikání Andreje Babiše přetrvávají, a proto nechce dál nést odpovědnost za jeho setrvání ve vládě, jíž předsedá. Jako východisko zvolil demisi celé vlády.

Pohledem Kateřiny Perknerové: Sobotka nastražil past. Sám do ní padá

Bohuslav Sobotka řeší půl roku před volbami neřešitelný problém. Vlastní stranu sice očistil od všech svých oponentů a v kampani mu nikdo nebude podrážet nohy, ale na lidi to nezabírá. Co hůř, nejsou okouzleni ani smrští zpráv o zvyšování platů, důchodů, slev na děti a dalších sociálních vymoženostech.

EXKLUZIVNĚ

Andrej Babiš: Sobotka chce dovládnout bez nás

/ROZHOVOR, ANKETA/ Ve vládní koalici houstne atmosféra. Premiér Bohuslav Sobotka se svým ministrem financí Andrejem Babišem nemluví, vyměňují si jen dopisy. A ve vzduchu visí otázka, zda ministerský předseda Andreje Babiše odvolá. Důvodem by mohly být pochybnosti kolem Babišových podnikatelských aktivit.

EXKLUZIVNĚ

Babiš vrací úder, píše poslancům. Bude jim to stačit?

Deník získal dopis, v němž se předseda hnutí ANO a donedávna majitel Agrofertu Andrej Babiš vyjadřuje ke svým finančním transakcím. Dnes ho odešle předsedovi sněmovny Janu Hamáčkovi.

Babiš reaguje na Sobotkovu analýzu: Chce mě odvolat a zaprodat zemi

Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš v reakci na analýzu poradců premiéra Bohuslava Sobotky, kterou jako první získal a zveřejnil Deník, připouští, že předseda vlády „vážně uvažuje o jeho odvolání".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies