VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA KRÁLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Albert bude prodávat více výrobků, které mají nárok na označení česká potravina

Zástupci obchodního řetězce Albert navázali na Královéhradecku spolupráci s lokálními dodavateli. Výsledkem dohody bude prodej výrobků značky Česká chuť. Produkty splňují všechna zákonem daná kritéria pro to, aby mohly být označeny jako česká potravina.

Internetový finanční poradce vybere a sjedná hypotéku bez nároku na odměnu

Na českém hypotečním trhu se dnes objevil nový internetový projekt s názvem hypo360.cz. Jedná se o novou platformu, která online shrne konkurenční nabídky hypotečních úvěrů od největších hráčů na trhu a podle kritérií, které zájemce zadá, vyhledá ty nejlepší.

Ceny pražských bytů dál rostou. Nejvyšší jsou v Praze 2

Za tři měsíce zdražil průměrný nový byt v hlavním městě o čtvrt milionu korun. Nově tak nyní stojí už 6,15 milionu korun. Vyplývá to ze statistik společnosti Ekospol, která nedávno monitorovala ceníky 141 aktivních developerů.

Deloitte: Česko zůstává v kvalitě života na 22. místě

V mezinárodním srovnání zůstává Česká republika podle indexu společnosti Deloitte v kvalitě života na 22. místě. Žebříček vychází z údajů o stavu společenského a ekonomického rozvoje a úrovně životního prostředí. Ze 128 porovnávaných zemí je na tom nejlépe Dánsko a nejhůře Středoafrická republika. 

Na pražské letiště lze od července dojet s firmou Leo Expres

Od poloviny července spustí dopravní firma Leo Express novou službu. V hodinových intervalech budou minibusy odvážet cestující z hlavního vlakového nádraží a několika dalších míst v Praze na Letiště Václava Havla a zpět.

Letos České dráhy přepravily o milion více cestujících než loni

Každý Čech ročně nasedne do vlaku Českých drah v průměru sedmnáctkrát a ujede přibližně 700 kilometrů. To Českou republiku řadí s velkým náskokem na první místo mezi novými členskými zeměmi EU. 

Smrtící prasečí mor pronikl do Česka. Poprvé v historii

Virus exotického prasečího moru, který se rozšířil z Polska na Ukrajinu, do Litvy a Estonska, už překročil hranice České republiky. U Zlína mezi obytnou zónou a lesem uhynula dvě nakažená prasata. Jde o historicky první výskyt této nemoci na našem území.

Thajci propustili zadrženého českého novináře Šprongla

V letadle, které míří do Česka, právě teď sedí český válečný reportér Radan Šprongl, kterému v Thasjku hrozilo až pět let vězení za údajný převoz vojenského materiálu. Deníku to exkluzivně sdělil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU - ČSL).

Úřad průmyslového vlastnictví varuje firmy před podvodnou fakturou

Řada firem v posledních týdnech obdržela fakturu za zápis do "Největší mezinárodní databáze registrovaných značek". Podle expertky na patenty Michaely Chytilové jde o sofistikovaný podvod a způsob, jak se nekale obohatit.

Nehoda v nýrské továrně na izolace. Unikla nebezpečná chemikálie

Ráno před šestou hodinou uniklo v Nýrsku zhruba 200 litrů jedovatého isokyanátu. Firma Greiner aerospace CZ okamžitě zaměstnance evakuovala. Na místo havárie přijelo 20 hasičů, kteří zasahovali v přetlakových protichemických oblecích.

Stát uzavřel dohodu s výrobcem hraček. Lego vytvoří u Kladna 500 nových míst

Výrobce hraček Lego vytvoří v okrese Kladno více než 500 pracovních míst. Tím firma splní podmínku, která je nezbytná k tomu, aby od Česka dostala investiční pobídku ve výši 45,7 milionů korun.

Prodej větráků a klimatizací vzrostl o desítky procent

Lidé utrácenjí za ochlazení. Vysoké teploty, které v Česku panují, podnítily zvýšený odbyt větráků, klimatizací a osvěžovačů vzduchu. Jejich prodej se v posledních dnech zvýšil o desítky procent. 

Novým generálním ředitelem Home Creditu je Václav Horák

Od července povede český Home Credit Václav Horák. Na postu CEO střídá Davida Bystrzyckého, který řídil společnost v uplynulých šesti letech.

Těžba plynu v EU klesá. Radost z toho má hlavně Gazprom

Vlastní produkce plynu v Evropské unii dlouhodobě klesá. Loni se proti roku 2015 snížila o 1,6 procenta na 118,1 miliardy krychlových metrů. Je proto nucena zvyšovat dovoz. Vyplývá to z údajů ve statistické ročence, kterou právě vydal britský koncern BP.

Přitažlivá síla velkoměst roste. Praha vysává z okolí každý den 140 tisíc lidí

Společnost Česká distribuční zmapovala intenzitu a směr dopravy v okolí měst a obcí v Česku, takzvanou spádovost. Ukázalo se, že se výrazně rozšiřuje zázemí velkoměst. Za prací či službami každý den dojíždí stále více lidí ze stále větší vzdálenosti.

Chybí zaměstnanci a tak mzdy rostou. Trh si začíná předcházet i důchodce

Platy v Česku rychle rostou. Podle Českého statistického úřadu dosáhla průměrná mzda výše 27 889 korun. Meziročně se v prvním čtvrtletí roku 2017 zvýšila o 5,3 procent. Ve kterých oborech dostali zaměstnanci přidáno nejvíce?

Stoupá zájem o úvěry od stavebních spořitelen. Hlavně kvůli rekonstrukcím

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) předpokládá, že zájem o úvěry od stavebních spořitelen bude letos největší od roku 2010. „Očekáváme, že zájem vzroste minimálně o 10 procent. Stavební spořitelny tak zvýší objem poskytnutých úvěrů už čtvrtým rokem v řadě a poskytnou největší objem úvěrů za posledních sedm let," uvedl předseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) Vladimír Staňura.

Novou výkonnou ředitelkou ČEFTAS se stala Maria Staszkiewicz

Představenstvo České FinTech asociace (ČEFTAS) jmenovalo Mariu Staszkiewicz novou výkonnou ředitelkou. Do čela ČEFTAS přichází z Aspen Institute Central Europe.

ČEZ koupil v Německu další větrné elektrárny

Dalších 14 větrných turbín získala na německém trhu skupina ČEZ. Všechny stroje rozmístěné v lokalitě Lettweiler Höhe na území spolkové země Porýní-Falc jsou již v provozu.

Dotace na zdroje pitné vody nevysychají. Žádost lze podat i po původním termínu

Ministerstvo životního prostředí prodloužilo termín, ve kterém bude možné žádat o dotace na průzkum, posílení a budování zdrojů pitné vody. Původně bylo možné čerpat prostředky už jen do konce června. Dosud o dotaci požádalo 150 obcí.

Vitásková končí. Nahradí ji pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu

Pětičlenná rada ERÚ ve vedení úřadu nahradí Alenu Vitáskovou. Její mandát na konci letošního července skončí. Členy nově vznikající rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) dnes chválila vláda. 

E-shop testuje nakupování pomocí hlasu. Nákup stačí nadiktovat

Online hypermarket Kolonial.cz do vyhledávání na svých webových stránkách implementoval hlasového asistenta. Na počítači nebo tabletu je tak možné nadiktovat kompletní nákupní seznam anebo hlasem listovat mezi položkami.

Výběr spotřební daně je na Slovensku zhruba dvakrát dražší než v Česku

Zatímco v České republice připadá na jedno euro výdajů na výběr spotřební daně 222 eur příjmů z těchto daní, na Slovensku je to pouze 52 eur. V České republice je tak správa těchto daní čtyřikrát efektivnější než na Slovensku.

Lidé si navzdory zdražení zřizují hypotéky. Bojí se dalšího zpřísnění podmínek

V květnu úrokové sazby u hypoték pokračovaly v růstu. I když se průměrná sazba mírně zvýšila, a to na 2,03 procenta, o hypotéky je stále zájem. Dokonce větší, než v dubnu.

Bude mýto spravovat stát? Kupte si nás, nabídl Česku Kapsch

Společnost Kapsch, která spravuje mýto na dálnicích, Česku nabídla, že mu svůj byznys s mýtem prodá. Návrh společnost poprvé předložila v listopadu minulého roku. Po té, co ministr dopravy Ťok vyhlásil tendr na správu mýta v hodnotě téměř 30 miliard korun, Kapsch svůj návrh předložil znovu.

HDP roste a ubylo nezaměstnaných. Potraviny a nemovitosti jsou ale dražší

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí zvýšila tempo. Rostly mzdy, ale i ceny. Vývoz dosáhl nejlepšího čtvrtletního výsledku v historii. Růst hrubého domácího produktu zrychlil hlavně díky zvýšení výdajů na konečnou spotřebu a nadprůměrným výsledkům zahraničního obchodu.

Horké počasí může ohrozit zdraví zvířat. Veterináři se chystají na kontrolu

Veterináři dohlédnou na to, aby zvířatům ve stájích a dvorech nebylo horko. V období vysokých teplot musejí chovatelé věnovat zvýšenou pozornost napájení, chlazení a větrání.

Cimex odvrátil pokus o podvodné převzetí. Soud vydal předběžné opatření

Patnáct společností ze skupiny Cimex Group se minulý týden stalo zřejmě cílem podvodného pokusu o převzetí ze strany společnosti Philomena a jejího jednatele Viktora Chlupa. Krajský soud v Ústí nad Labem nyní vydal předběžné opatření, které neoprávněnému nakládání s majetkem brání.

Nový zákon o platebním styku může ohrozit bezpečnost osobních dat

/INFOGRAFIKA/ Co se týče ochrany dat, věří Češi nejvíce bankám (v 89 procentech). Největší únik dat podle veřejnosti hrozí v nezabezpečeném e-shopu (51 procent) a u nebankovních poskytovatelů půjček (45 procent). Vyplynulo to z průzkumu agentury SC&C pro Českou bankovní asociaci (ČBA).

Střední a malé firmy se stále častěji zaměřují na export. A to i mimo země EU

Roste počet českých podniků, které vyvážejí i mimo Evropskou unii - například do Ruska. Vyplynulo to z průzkumu, který nechalo vypracovat Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR spolu s Asociací malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies