Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Svědkyni v kauze smíchovské vražedkyně odvezla od soudu sanitka

Výslechem svědků pokračuje ve čtvrtek u Obvodního soudu pro Prahu 1 projednávání kauzy dvou policistů, kteří loni 5. července v kavárně na Újezdě zasahovali proti pozdější vražedkyni z obchodního centra na Smíchově Michelle Sudků – a podle obžaloby nepředali psychiatrům v Bohnicích informaci, že už tam se snažila zabíjet. Náhodně vybranou návštěvnici škrtila na toaletách vlastním vysvlečeným tričkem.

AKTUALIZOVÁNO

Vážná nehoda tří aut zatarasila provoz na dálnici D5 do Prahy

Nasazení záchranářů si v neděli odpoledne vyžádala havárie, která zkomplikovala příjezd do metropole od Plzně a Berouna po dálnici D5. Na 11. kilometru se tři hodiny po poledni srazily dodávka a dvě osobní auta. Dva lidi odváželi záchranáři do nemocnice, jeden z pacientů utrpěl těžké zranění. Od šesté hodiny je trasa průjezdná bez omezení.

Kamery by mohly hlídat pražské metro podle izraelského vzoru. Automaticky

Zažívat bezpečnostní opatření podobající se třeba dohledu na dění na letištích by časem mohli i cestující v pražském metru – a to bez toho, že by sami změnu postřehli. Je totiž možné přiučit novým dovednostem systémy bezpečnostních kamer, jejichž rozmístění v prostorách podzemní dráhy nikoho nepřekvapuje.

Kokain cizinec zapil alkoholem. Pak chtěl pokousat záchranáře

Nejprve křísit a následně zpacifikovat silou museli strážníci z Prahy 28letého cizince, kvůli jehož počínání byli v půl páté ráno přivoláni na Smetanovo nábřeží.

Srbští fanoušci šli na Spartu: jednoho policistu zranili, další bourali v autě

/FOTOGALERIE/ Devět zákroků kvůli používání pyrotechniky během pochodu fanoušků, dvě zadržené osoby a také jeden zraněný policista. Taková byla před čtvrtečním fotbalovým utkáním na Letné mezi domácím celkem AC Sparta Praha a srbským týmem Crvena Zvezda Bělehrad bilance dlouho připravovaného policejního opatření.

AKTUALIZOVÁNO

V Praze bourala tři policejní auta: jedenáct zraněných!

Havárie služebního vozu v barvách policie vždy přitahuje pozornost zvědavců – a nouze o uštěpačné poznámky nebývá jak mezi přihlížejícími, tak následně mezi diskutéry na internetu. A to i za situací, kdy bouračka vyhlíží vážně.

Praha očekává návštěvu dvou tisícovek fanoušků ze srbského Bělehradu

V Evropě nemají pověst hodných hochů – a při minulé návštěvě Prahy někteří dali najevo, že zvěsti, které je provázejí, nejsou pomluvy. Fotbaloví fanoušci ze srbského Bělehradu. Dnes se objeví v Praze, kde Crvena Zvezda hraje s celkem AC Sparta Praha v rámci předkola Evropské ligy. Policie povolá do akce stovky svých příslušníků včetně posádky vrtulníku. 

Podvrh, který má škodit, hodnotí městská policie údajný dopis šéfa

Debaty na sociálních sítích rozvířily výzvy ke stíhání internetového kritika strážníků. Padělek, konstatovala ve středu pražská městská policie. Musí strážníci z centra Prahy předkládat nadřízeným ke kontrole mobilní telefony? I to je předmětem debat, které nyní hýbou internetovými diskusemi. Podnětem se stal text podepsaný jménem šéfa obvodního ředitelství pro Prahu 1 Miroslavem Stejskalem, který v úterý vyvolal rozruch na sociálních sítích. Podobně jako v minulém týdnu skutečný dokument ředitele Stejskala vytýkající strážníkům malou aktivitu při řešení přestupků.

Smrt ve vzduchu může prozradit orosené zrcadlo

Nehlídejte si jen samotné spotřebiče, ale také to, kam ústí. S tímhle upozorněním se ve středu obrátilo na veřejnost Společenstvo kominíků České republiky. Reagovalo na aktuální pražskou sérii deseti otrav uživatelů plynových ohřívačů vody typu karma oxidem uhelnatým, která by mohla pokračovat, pokud velmi teplé počasí vydrží. 

Země si za týden ukousne čtvrtinu měsíčního kotouče

Pozorovatelé v hlavním městě budou sice poněkud ošizeni, ale i tak se milovníci astronomických úkazů mohou těšit na působivé nebeské divadlo. Pokud výhled nezastíní mraky, v pondělí 7. srpna večer mohou spatřit úplněk s částečným zatměním Měsíce.

Kontrola hygieniků na táboře v Radotíně bude mít dohru

/ANKETA/ Ne úplně všechno bylo ideální. To jsou poznatky pražských hygieniků z návštěv letních táborů. Zkontrolovali dvě zotavovací akce (jak se tábory nazývají odborně), které jim pořadatelé nahlásili. Plně spokojeni však byli jen v jednom případě. Druhá kontrola ještě bude mít dohru.

AKTUALIZOVÁNO

Provoz metra C omezil ráno pád do kolejiště, muž nehodu nepřežil

Neplánované přerušení provozu metra na červené trase C, které se protáhlo i do pondělní ranní dopravní špičky, si v pondělí vynutila tragédie ve stanici Chodov. Do kolejiště spadl muž středního věku, který utrpěl smrtelná zranění.

AKTUALIZOVÁNO

Otce dvouleté dívenky policie zadržela, matka je už 14 dní ve vězení

K rozuzlení šokujícího případu opuštěného batolete dospěli pražští policisté. Člen rodiny, který do Prahy přijel potvrdit totožnost dítěte nalezeného velmi kuriózním způsobem, na Václavském náměstí, odstranil poslední otazníky. 

Dělejte víc, vyzval šéf strážníky z Prahy 1. Radnice přikyvuje

Kasírovat a buzerovat – nebo dohlížet na to, aby spořádané občany nikdo nerušil? Tak lze shrnout internetové debaty o poslání strážníků, které se rozpoutaly poté, co se na sociálních sítích objevila kopie úterního dopisu ředitele městské policie Prahy 1 Miroslava Stejskala adresovaného podřízeným.

V boji se zločinci pomáhají částečky, které oko ani nedokáže postřehnout

Cenné informace pro další vývoj řešeného případu mohou kriminalisté, kteří v Praze i v širokém okolí hlavního města pracují na kauzách velmi rozmanitého ražení, získat na jediném laboratorním pracovišti. To umí pomoci s hledáním souvislostí, jež by neměla šanci odhalit ani bystrost Sherlocka Holmese.

Na houby v Praze? Dojet do lesa jde tramvají i metrem

/ANKETA/ Pěkně sprchlo. Své by mohlo udělat i mírné ochlazení, které však nemá trvat dlouho. Houby tak přece musejí zareagovat! Snad už zítra by mohla přijít ta správná chvíle vyrazit do lesa obhlédnout, jak se věci mají. Třeba jen na chvilku po práci a pak ještě v pátek s kolegy probrat, zda by to o víkendu mohlo vypadat na zaplněné košíky.

AKTUALIZOVÁNO

Na Jižní spojce se převrátil kamion, po nehodě začal hořet

/FOTOGALERIE/ Kolaps dopravy na Jižní spojce ve směru jízdy od Štěrbohol k Barrandovskému mostu způsobila ve středu ráno havárie kamionu, který před půl sedmou prorazil svodidla za čerpací stanicí pohonných hmot poblíž sjezdu na Strašnice.

K záchraně sebevraha potřebovali policisté lano i člun

Rozhodl jsem se skoncovat se svým nepovedeným životem – a důkladně jsem se posilnil alkoholem proto, abych neztratil kuráž. Tak vysvětloval svoji situaci i svůj stav 52letý muž, kterého v úterý vylovili z Vltavy příslušníci pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. 

Prodavačka zastřelila útočníka v sebeobraně, uvedla pražská policie

Jednatřicetiletý podezřelý ze střelby, která v pondělí před polednem vyvolala obrovskou pozornost v Opletalově ulici v centru Prahy, ještě večer v nemocnici zemřel. Muže už na místě incidentu záchranáři resuscitovali.

Na houby tramvají? Klidně! Jen aby rostly…

Začínají růst, když pořádně sprchlo a zůstává příjemné teplo? Nebo na tu hlavní houbařskou sezonu bude třeba ještě pár dní počkat? Či se snad bát ochlazení, jež by mohlo přijít v příštím týdnu a zhatit naděje milovníků hub, kteří se zatím spíše těší, než aby nosili z lesů bohaté úlovky? To jsou časté diskuse pražských houbařů. Mohly by však přibýt i debaty zcela jiného rázu. Vypravit se na houby pěšky, autem, vlakem, autobusem – nebo snad městskou dopravou?

V autě cestou za odpočinkem nechte nohy dole, radí policisté

Nohy patří na podlahu a ne na palubní desku auta. Tak zní varování pražské policie pro cestování v horkých letních dnech. Tentokrát není určené řidičům, ale těm, kteří sedí vedle nich. A spíše než jízd po metropoli se týká výjezdů na delší trasy.

Student chtěl umučit dva bezdomovce. S žádostí o obnovu procesu neuspěl

S požadavkem na obnovu svého procesu v pondělí nepochodil u Městského soudu v Praze 26letý student Jan Mokrý, který si odpykává trest za útoky nožem na dva spící bezdomovce: s nožem v ruce napadl před třemi lety v Libni náhodně vybraného spícího muže bez přístřeší a o čtvrt roku jinému spáči v parku před hlavním nádražím přeťal tepnu na paži.

Lidé trčící před dopravním omezením na dálnici zkoušeli volat na policii

Jízda směrem do metropole byla na dálnici D1 krizová a motoristé opouštějící hlavní město zažívali hotový kolaps. Tak to ve středu téměř po celý den vypadalo na dálnici v okolí obce Třemošnice na Benešovsku.

Požár na Chodově si vyžádal evakuaci 40 lidí, zraněni byli lidé i psi

Velké nasazení nejenom hasičů, ale také zdravotnických záchranářů i veterinářů si v noci na čtvrtek vyžádal požár bytu v pátém patře panelového domu v Nechvílově ulici na Chodově. K ohni, který zasáhl celý byt, z jehož okna šlehaly mohutné ohnivé jazyky, vyjelo hodinu před půlnocí pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Část obyvatel dům opustila ještě před jejich příjezdem, další lidé čekali na záchranu na balkonech. Hasiči je evakuovali do bezpečí za pomoci výškové techniky.

Ještěr na okně ženu vylekal. Zasahovala policie

Zatoulaného, doma chovaného plaza - agamy vousaté, se po týdnu dočkala chovatelka z Prahy-východ, která už ani nedoufala, že zmizelého ještěra ještě uvidí. Předali jí ho policisté z Čelákovic, které přivolala 64letá žena s tím, že se na okně jejího domku pohybuje nějaký ještěr. Ten byl na místě ještě při příjezdu hlídky – a jeho odchycení se obešlo bez komplikací. 

V rostlině nabízené pro zdraví našla inspekce jed

Závažné zjištění Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) s nebezpečnými důsledky přinesl běžný odběr vzorků v provozovně nabízející oříšky a sušené ovoce v Rumunské ulici na Vinohradech. Laboratorní analýza provedená v rámci monitoringu cizorodých látek odhalila u sušeného ovoce goji (známého též jako kustovnice čínská), kontaminaci pesticidy ze skupiny karbofuranů, které jsou v Evropské unii zakázány. 

AKTUALIZOVÁNO

U Cholupic havarovalo historické letadlo. Pilot: Vysadil mi motor

Naštěstí se nikomu nic stalo, při pohledu na unikátní stroj ale srdce zabolí. Tak lze shrnout následky pádu malého letadla, které se havarovalo v neděli večer v Cholupicích.

Strážníci pohlídají školáky. Dohlédnou na jejich bezpečí i na "žízeň"

/VIDEO/ Přípravy na příchod prázdnin jsou viditelné nejen ve školách, ale také v jejich okolí. Až do pátku bude ke školním budovám v hlavním městě vyrážet 250 strážníků, aby poblíž 152 škol dohlédli na 173 přechodů. Leckteré zebry sice ráno a odpoledne takto střeží po celý školní rok, ať je tropické vedro, nebo mráz, ale na konci školního roku tradičně dohlížejí na bezpečnost dětí ve zvýšené míře.

Syfilis je opět na postupu, může za to lehkomyslnost

/INFOGRAFIKA/ Aktuální situace je alarmující. To k tématu syfilis a ostatních pohlavních chorob uvedl Martin Šalek z Nemocnice na Bulovce. Před lehkomyslností, s níž si někteří lidé počínají ve svých vztazích, chtějí před začátkem hlavní sezony letních dovolených a prázdnin příští týden varovat nejen odborníci z Bulovky.

AKTUALIZOVÁNO

Ze školky se ztratily tři děti. Učitelky ani nevěděly jména, uvedla policie

Pátrání po dětech, které se nepozorovaně oddělily od skupiny ekoškolky pobývající v přírodě, dobře dopadlo, ale věc bude mít dohru. Ke čtvrteční události to v pátek připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Podle něj je ale předčasné předjímat, zda případ nakonec skončí u správního orgánu, či dokonce u soudu, anebo se věcí budou zabývat jiné kompetentní orgány.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení