VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Strážníci pohlídají školáky. Dohlédnou na jejich bezpečí i na "žízeň"

/VIDEO/ Přípravy na příchod prázdnin jsou viditelné nejen ve školách, ale také v jejich okolí. Až do pátku bude ke školním budovám v hlavním městě vyrážet 250 strážníků, aby poblíž 152 škol dohlédli na 173 přechodů. Leckteré zebry sice ráno a odpoledne takto střeží po celý školní rok, ať je tropické vedro, nebo mráz, ale na konci školního roku tradičně dohlížejí na bezpečnost dětí ve zvýšené míře.

Syfilis je opět na postupu, může za to lehkomyslnost

/INFOGRAFIKA/ Aktuální situace je alarmující. To k tématu syfilis a ostatních pohlavních chorob uvedl Martin Šalek z Nemocnice na Bulovce. Před lehkomyslností, s níž si někteří lidé počínají ve svých vztazích, chtějí před začátkem hlavní sezony letních dovolených a prázdnin příští týden varovat nejen odborníci z Bulovky.

AKTUALIZOVÁNO

Ze školky se ztratily tři děti. Učitelky ani nevěděly jména, uvedla policie

Pátrání po dětech, které se nepozorovaně oddělily od skupiny ekoškolky pobývající v přírodě, dobře dopadlo, ale věc bude mít dohru. Ke čtvrteční události to v pátek připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Podle něj je ale předčasné předjímat, zda případ nakonec skončí u správního orgánu, či dokonce u soudu, anebo se věcí budou zabývat jiné kompetentní orgány.

Audit: Spory kolem budov hlavního nádraží se přesunuly do jednacích síní soudů

Praha – V několik soudních sporů se přetavilo působení italské společnost Grandi Stazioni, která stojí za výraznou proměnou pražského hlavního nádraží. Podařilo se zmodernizovat jeho tvář, změnit prostředí i nabídku pro cestující – zadrhla se však oprava historické Fantovy budovy.

Sedačky v pražském metru z plastu? Někdo je chválí, jiný odmítá

/ANKETA/ Testování plastových sedaček v jediném voze pražského metra se setkalo s velkým ohlasem. Zatím v internetových debatách. Na mínění se cestujících zeptá i dopravní podnik. Jde o velkou změnu – ale je k lepšímu? 

AKTUALIZOVÁNO

Fučíka z Pantheonu nikdo nevyhazuje. Už je pryč dávno

/VIDEO/- Emotivní diskuse, ba i zlou krev vyvolaly nedávné informace generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše o tom, že galerii bust významných osobností české historie v Pantheonu Národního muzea návštěvníci po otevření zrekonstruované historické budovy uvidí v pozměněné podobě – nikoli v dosavadní, jež víceméně vychází z koncepce Zdeňka Nejedlého z padesátých let.

Otce „vlčích dětí“ našli po letech ve Francii

V rukou policejních složek skončil dlouhodobě hledaný Martin K. Jako otec takzvaných vlčích dětí byl v roce 2012 odsouzen ke čtyřletému trestu. 

Záchranáři cvičili v Praze. Nejdřív v metru, pak po celé metropoli

„Kde je moje holčička? Kam jste ji dali?" Tak v noci na sobotu křičela žena zmateně pobíhající po stanici metra Kačerov. Po peronu zaplněném záchranáři, hasiči i policisty – přičemž všichni měli plné ruce práce. Půl druhé hodiny po půlnoci bylo v plném proudu rozsáhlé cvičení zaměřené na simulaci útoku teroristů.

AKTUALIZOVÁNO

Squateři obsadili v Praze dva domy. Někteří zůstali na střeše přes noc

/FOTOGALERIE/ Proti poměrně početné skupině squaterů, kteří v sobotu obsadili prázdné domy na rohu Hybernské a Senovážné ulice v centru metropole, zasahovala uprostřed noci na neděli pražská policie. Sedmadvacet lidí podezřelých ze spáchání přestupků policisté odvezli k výslechům.

Pražskou ČSSD povede do voleb Dolínek. Ludvík v politice zřejmě skončí

Rozdíl pouhých 14 hlasů rozhodl v sobotu o tom, že lídrem kandidátky sociálních demokratů se v hlavním městě stane místopředseda ČSSD a náměstek pražské primátorky oblast dopravy, sportu a volného času Petr Dolínek (36).

V pražském metru se "střílelo". Pomáhali záchranáři z celé republiky

V pražském metru cvičily záchrané složky. Útoku početné skupiny teroristů vyzbrojených samopaly i výbušninami tam čelily v noci na sobotu hotové davy cestujících ve stanici metra Kačerov i v soupravě, která ještě popojela do tunelu (odkud posléze zdraví lidé museli do bezpečí po svých).

VIDEO: Chodci útočník zpřerážel kosti v obličeji. Jen tak, pro zábavu

Praštit si do člověka se zřejmě jen tak, pro zábavu, zachtělo agresorovi, kterého nyní hledají policisté z I. pražského obvodu. Pátrají po aktérech události, k níž došlo 4. června ráno na náměstí Republiky.

Dopravní kolaps: bouraly tři kamiony a pak další dva

Kolaps dopravy, který se v ranních hodinách přenesl i do poměrně vzdálených lokalit v celé jihozápadní části Prahy, přinesla v noci na úterý vážná havárie tří kamionů na Pražském okruhu. Ty se tři a půl hodiny po půlnoci srazily poblíž sjezdu na Vestec – na pátém kilometru ve směru jízdy od letiště k dálnici D1.

Kolem Ruzyně budou letadla slyšet více než obvykle

Oproti zvyklostem zcela neobvykle mohou lidé pozorovat (a hlavně slyšet) nad svými hlavami přistávající i startující dopravní letadla, a to i v místech poměrně vzdálených od Letiště Václava Havla Praha. Od pondělka do pátku se totiž provoz na Ruzyni dočasně pozmění. Důvodem je pravidelná údržba hlavní vzletové a přistávací dráhy před letní sezonou. Zahrnuje především kontrolu opotřebení povrchu dráhy, opravy spár a obnovu vodorovného značení.

Černí pasažéři v Praze loni nezaplatili přes čtvrt miliardy

Hned několik nových tramvají nebo dokonce desítky autobusů. To by bylo možno pořídit za peníze, které pražskému dopravnímu podniku zůstali dlužni cestující přistižení jako černí pasažéři. Jen z loňského roku zbývá na nevymožených pohledávkách 270 milionů korun, připomněl v pátek dopravní ředitel Ladislav Urbánek. A to ještě dopravní podnik v metropoli patří k těm úspěšnějším!

Komando trénovalo v nákupním centru likvidaci střelce. Zásah natočily kamery

Zásah proti útočníkovi se střelnou zbraní, který začal pálit v prostorách nákupního centra a pak se kdesi ukryl, trénovala v noci na středu na Zličíně zásahová jednotka pražské policie.

Audit: Někde se snaží herny zlikvidovat, jinde je chtějí mít pod kontrolou

Praha – Která herna je v Praze nejslavnější? Dnes by možná leckdo zaváhal – před čtyřmi měsíci by ovšem odpověď byla jednoznačná. Provozovna Sportgames na sídlišti v Krči. To místo, kde 25. ledna zasahovali příslušníci policejního komanda z Útvaru rychlého nasazení, kolem něhož pracoval psovod a nad nímž létal vrtulník s termovizí!

Po Manchesteru se zábava v Praze neruší. Bude se ale víc hlídat

Policistů se v metropoli objevuje víc než obvykle – a mohou mít i samopaly. Pražská policie tak reaguje na smrtící explozi po koncertu v britském Manchesteru. Podobně jako po dřívějších teroristických útocích ve městech západní Evropy mají být policisté v ulicích viditelnější – a také ozbrojenější.

Nápad s prodloužením metra na letiště zatím budí rozpaky

Otevření diskuse kolem možnosti dovést metro na Ruzyni zatím neznamenají nic konkrétního. Dál pokračují přípravy na budování železnice. Bude se do Ruzyně jednou jezdit na letiště metrem?

VIDEO: Pro zábavu stříleli z auta do lidí. Policii však chybějí důkazy

Naštěstí nikoho nezranili. To v sobotu zdůraznil Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie, když informoval o šokujícím případu, kterým se kriminalisté I. policejního obvodu zabývají již téměř měsíc. O případu střelby v centru Prahy! Podle Hulanových slov se jednalo o střílení po kolemjdoucích pro zábavu.

Dalo by se jezdit na letiště metrem? Primátorka chce odpověď

Je to nečekané, ale je to tu. V debatách o kvalitnějším dopravním spojení Letiště Václava Havla Praha s centrem metropole znovu ožívá možnost prodloužení trasy metra. Ještě se nevrací do hry, nicméně se dá hovořit o zmrtvýchvstání. Naznačují to alespoň snahy primátorky Adriany Krnáčové (ANO), která variantu podzemní dráhy nevylučuje. 

Pokud mají v nemocnicích plno, udat pacienta může být oříšek

Pacientů přibývá, lůžek ubývá. Středočeští záchranáři hlásí problém s Prahou. Situace je dramatická! Přesně do těchto slov shrnul své obavy na pondělním setkání ředitelů nemocnic a organizací působících ve zdravotnictví v Praze a středních Čechách ředitel středočeských záchranářů Martin Houdek.

AKTUALIZOVÁNO

Hrdinství odbojáře Mašína připomene pamětní deska

Patnáctého pátý v 15 hodin – to je čas, který se dobře pamatuje. A právě na tuhle dobu zve v pondělí radnice Prahy 4 do Čiklovy ulice v Nuslích; k domu číslo 1238/19. Ve spolupráci s pražským Spolkem Pocta Mašínům a Společností Václava Morávka v Kolíně zde bude odhalena pamětní deska připomínající tragické vyvrcholení protinacistického odboje Josefa Mašína, někdejšího velitele posádky československé armády na Ruzyni, Václava Morávka a Františka Peltána, jenž prostřednictvím vysílačky s označením Sparta udržoval spojení s exilem.

Konec války připomínají čestné salvy, lesk řádů i prohlídky památek

/FOTOGALERIE/- Vyvrcholení série akcí uspořádaných v rámci oslav 72. výročí ukončení druhé světové války přinesl v Praze dopolední pietní akt v Národním památníku na Vítkově.

Zastánci marihuany chtějí přesvědčit politiky

Legalizace! To je hlavní výzva zastánců marihuany, jichž se do centra Prahy mají sjet tisíce. Přikyvují i experti: současná praxe není udržitelná. Deset tisíc lidí přesvědčených o tom, že tohle kouření zdraví neškodí. Takovou účast očekávají v sobotu organizátoři již 20. ročníku demonstrace za legalizaci marihuany Million Marihuana March. 

Na státní svátek sněmovna přivítá zvědavce

Reprezentační sály sněmovny, hlavní jednací síň, zasedací místnosti i třeba kanceláře některých parlamentních výborů. To vše si mohou zájemci prohlédnout v rámci pondělního dne otevřených dveří v sídle Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na Malé Straně. 

Kde mají nejvíc čarodějnických ohňů? Na centrále hasičů

Přes sto akcí, které pořadatelé čarodějnických akcí nahlásili v rámci takzvané evidence pálení. K tomu ještě spousta dalších ohňů, které nikdo nespočítá. Až ráno bude známý počet míst, kde se akce vymkla kontrole. Tak vypadá filipojakubská noc na přelomu dubna a května z pohledu pražských hasičů.

Za ohýnky a popíjení hrozí pokuty, varují strážníci před čarodějnicemi

Čarodějnické oslavy v noci ze 30. dubna na 1. května jsou z pohledu pražských strážníků rok co rok stejné. Stejně jako hasiči a zdravotničtí záchranáři zaznamenávají i příslušníci městské policie během filipojakubské noci požáry související s nedostatečným zabezpečením ohňů. Občas se objeví případy nahnutých či naříznutých májek.

Zapomenutá taška na hodinu zastavila v Praze čtyři linky tramvají

Hodinové zastavení provozu tramvají si v neděli odpoledne vyžádala policejní akce na Smíchově, kde se v nákupním centru našlo podezřelé zavazadlo. V poslední době se to v okolí stanice metra Anděl stalo již opakovaně – a vždy se shodným výsledkem: pyrotechnická prohlídka nakonec byla negativní: ukázala, že se nejednalo o nic nebezpečného. Bezpečnostní opatření si však vždy vyžádalo uzavření komunikace, což přineslo k komplikace v hromadné dopravě.

Hodina velkých změn v pražské hromadné dopravě je tu

Ve skutečnost se od soboty mění dlouhodoběji připravované rozsáhlé změny v Pražské integrované dopravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies