VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hodina velkých změn v pražské hromadné dopravě je tu

Ve skutečnost se od soboty mění dlouhodoběji připravované rozsáhlé změny v Pražské integrované dopravě.

První máj pohlídají těžkooděnci i policisté se psy a na koních

Žádný lásky čas, ale hajdy do služby a do terénu. Takovou podobu bude mít pondělní první květen hned pro stovky policistů. Pražská policie připravuje v souvislosti s několika oznámenými akcemi a prvomájovými shromážděními rozsáhlá bezpečnostní opatření.

Pražský okruh: na řadě je teď východní část

Praha – Dostavba Pražského okruhu? Nanejvýš potřebná; hotová měla být už dávno! Tahle slova představují většinovou shodu, které zaznívá ze všech stran. Je žádoucí odvést tranzitní dopravu z Prahy, stejně jako zajistit, aby se proudy čmoudících aut nevalily lidem pod okny v okolních sídlech, kde někdy už jen snaha přejít ulici málem zavání hazardováním se životem.

Kde je farmářský trh s kvalitním jídlem? To si lidé musí povědět mezi sebou

Kus nebo třeba jen kousek vlastního pozemku? V Praze to má málokdo. Ani s dostatkem času nebo i chuti hrabat se v hlíně to občas není růžové. Právě v metropoli se tak staly fenoménem farmářské trhy.

Mladý cizinec zkopal seniora na zastávce. Nechtěl se nechat okrást

/VIDEO/ Zabránit brutálnímu napadení seniora čekajícího na autobus náhodní svědci nemohli – díky jejich pohotovému zásahu ale podezřelý cizinec neunikl. 70letý muž čelil útoku kvůli tomu, že se nechtěl nechat pokojně okrást. Neuvěřitelně drzý a brutální čin kriminalisté prošetřují již od minulého týdne, útočníka stíhají na svobodě.

Policie zavřela nevěstinec. Nejstarší řemeslo provozovaly ve velkém

V listopadu se k detektivům pražské policie dostalo anonymní oznámení o organizování prostituce v jednom z bytů na Praze 3. Zdánlivě se dlouho nic nedělo. Dnes kriminalisté "vykřičený dům" zavřeli. Udání vedlo k objasnění případu organizovaného kuplířství, na kterém se podílely čtyři ženy.

Poplach na Ruzyni: kouř na palubě

Velký poplach zažilo ve čtvrtek po šesté večer Letiště Václava Havla Praha. Posádka přistávajícího airbusu hlásila kouř na palubě; dým byl zaznamenán v zavazadlovém prostoru.

AKTUALIZOVÁNO

Zátěžové zkoušky uzavřou Libeňský most. Tramvaje změní trasy

Velké manévry se budou od víkendu odehrávat na Libeňském mostě. Uskuteční se dynamické zátěžové zkoušky – a současně dojde na opravu tramvajové trati (a to i v navazující Zenklově ulici). 

Usnadní vláda sklizeň chřestu na Mělnicku?

Mělník - Hrdý na to, že po převzetí firmy od Holanďanů se podařilo rozjet její činnost bez dotací, je Jan Charvát z chřestové farmy v Hostíně u Vojkovic na Mělnicku. „Nikde jsme nestáli s nataženou rukou," řekl Deníku. Získaná dotace na plodiny, u kterých je vysoký podíl ruční práce, ovšem vítá.

Dokáže vláda usnadnit sklizeň jahod v Praze?

Praha – Obejít se při sklizni pražských výpěstků bez práce cizinců? To nejde. Sezonní pracovníci jsou potřeba. Deníku to řekl Michal Jakoubek z jahodových plantáží v Kunraticích na jižním okraji metropole. Ty jsou sice proslavené samosběrem – příchozí zájemci by se však o úrodu sami nepostarali.

Úklid po narkomanech: Hřiště jsou bezpečná

S úkolem uklízet vyrazila v úterý do ulic metropole rovná stovka strážníků. V rámci akce Jehla odklízeli pozůstatky po narkomanech: použité stříkačky, injekční jehly i další infekční materiál, představující nebezpečí zvláště pro děti a domácí zvířata. I když se tomuhle úklidu věnují každodenně v rámci běžného výkonu služby, považují za potřebné občas vyrazit i na speciální úklidové akce, kdy se zaměřují speciálně na rizikové předměty odhozené uživateli drog. A prohlížejí třeba i obsah dětských pískovišť.

AKTUALIZOVÁNO

Kvůli dvěma zavazadlům vyklidila policie nádraží v Praze. Nic nehrozilo

Bez omezení dopravy – nikoli ale bez rozruchu a bez komplikací – se v sobotu odpoledne obešel nález dvou podezřelých zavazadel, kvůli nimž policisté zhruba na půl druhé hodiny vyklidili část vestibulu hlavního nádraží. Vlaky však jezdily bez omezení – byť na příjezdu měly některé spoje zpoždění – a povozu metra, které má stanici přímo pod nádražní budovou, se událost dotknout ani nemohla.

Zajíčci se nacházejí i uprostřed metropole. Občas se zatoulají do domů

Malí zajíčci jsou symbolem Velikonoc i na Pražské zvířecí záchrance. Vyplývá to ze slov Davida Zítka z Domu ochránců přírody v Praze, který připomněl příběhy nových obyvatel přijatých ve středu a ve čtvrtek. Jedno mládě zajíce bylo zmatené tak, že zaběhlo až do domu ve Vršovicích, druhé na Smíchově chytil pes – a třebaže mu neublížil, odnesl je až na práh domu. 

Pasažéry v metru vystřídají dělníci. Céčko bude ochromeno

Velký pátek přinese do metropole velké změny. Ve veřejné dopravě. Na celé období Velikonoc se zastaví významná část metra – mimo provoz bude v obou směrech centrální úsek červené trasy C mezi stanicemi Pražského povstání a Nádraží Holešovice. Jezdit se tam nebude skutečně po celý prodloužený víkend: od noci na pátek až do noci na úterý.

Sebevraha neudrželi, přesto ho zachránili

Záchraně života se neubránil. Těmito slovy v pondělí Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie shrnul sobotní drama, které se odehrávalo na Vltavě u Zbraslavi. Nad řekou i v řece – a vše skončilo šťastně.

Na rozhodnutí o své svobodě musí střelec Ďuričko počkat

Dvě možné varianty své budoucnosti si v pondělí přinášel v hlavě do jednací síně Okresního soudu v Karviné hoteliér Bohumír Ďuričko, který si v karvinské věznici odpykává trest za vraždu příslušníka známé pražské „kolotočářské" rodiny.

AKTUALIZOVÁNO

Prahou šlo na derby 500 fanoušků Sparty, 28 lidí policie zadržela

Prahou prošel pochod zhruba pěti stovek fanoušků Sparty, kteří mířili na fotbalové derby se Slavií. Policie během průvodu a po jeho skončení zadržela 28 lidí, hlavně kvůli neuposlechnutí výzev policistů nebo nedovolenému používání pyrotechniky. Čtyři účastníky pochodu pyrotechnika zranila. Řekl to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Na bezpečnostních opatřeních, která ligový zápas doprovázela, se podílelo několik stovek policistů.

Zemina zasypala dva dělníky, nehodu nepřežili

Dva muže zasypal a usmrtil sesuv zeminy u statku v Zahořanech nedaleko Přestavlk u Čerčan. Na pomoc dělníkům, které při výkopových pracích zasypal nenadálý sesuv svahu, pod nímž kopali, přijeli do Zahořan, hasiči ze širokého okolí.

Chůva vrátila tři děti vážně zraněné, jedno zemřelo. Dostala 11 let

Jedenáct let si má podle zatím nepravomocného verdiktu odpykat 32letá cizinka původem z Vietnamu, která si k rodičovské dovolené přivydělávala jako chůva – hlídala děti svým krajanům. Tři z nich vrátila rodičům s vážnými zraněními – poprvé v únoru 2015 a následně téhož roku v listopadu a v prosinci – aniž své klienty upozornila, že se odehrálo něco mimořádného. Holčička s poraněním střev nepřežila. 

AKTUALIZOVÁNO

Stejný sebevrah na Florenci dvakrát zastavil metro

Nefunkční část žluté trasy B metra – a to navíc v době dopravních špiček, kdy Pražané hodně cestují a lidé mají naspěch ještě víc než obvykle. Tuhle situaci přinesly v pátek odpoledne a ve středu po ránu obdobné maléry v přestupní stanici Florenc, kde se zřejmě sebevrah pokoušel zabít skokem pod jedoucí soupravu.

AKTUALIZOVÁNO

Policejní zákrok ve skladu obchodu Rohlik.cz? Čupr mluví o šikaně

Velké emoce vzbudila čtvrteční kontrola zaměstnanosti pražské cizinecké policie ve skladových prostorách firmy zajišťující rozvoz potravin a předmětů pro domácnost podle internetových objednávek v Praze 6. Podle policie desítky cizinců – převážně z Ukrajiny – neměly v pořádku dokumenty. Dlouhodobá víza jiné země Evropské unie jim sice dávají právo přijet k nám jako turisté – ale rozhodně ne u nás vykonávat výdělečnou činnost. Tedy: pracovat.

Praha láká návštěvníky více než Vídeň. Na špici žebříčku se drží Londýn

Na lichotivé sedmé příčce se z pohledu turistiky umístila Praha ve srovnání evropských měst. Platí to alespoň pro žebříček podle statistik asociace European Cities Marketing v počtu přenocování návštěvníků. A pokud jde o ubytování turistů ze zahraničí, vede si české hlavní město ještě lépe: podle předběžného hodnocení obsadilo dokonce páté místo. Deník o tom informovala Barbora Hrubá z PCT – Prague City Tourism, někdejší Pražské informační služby.

AKTUALIZOVÁNO

Drábová vede marný boj, přitvrdilo ministerstvo

Do dalšího kola boje o mandát středočeské krajské zastupitelky v případě předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové (STAN) vstoupilo ve čtvrtek ministerstvo vnitra. 

KRIMI MIX: K dopadení sprejerů pomohl všímavý svědek

/FOTOGALERIE/ - Dvojici 16letých mladíků, kteří se přiznali ke sprejerskému řádění, dopadli v noci na pátek strážníci z Prahy 14. Krátce po půlnoci je na Černý Most přivolal svědek, který hlásil, že dotyční posprejovali stěnu v Ocelkově ulici – a k tomu ještě několik míst v okolí.

Od začátku roku odklízeli strážníci tisíc mrtvých ptáků

Mnohem dramatičtěji, než by kdo tušil, zřejmě řádí ptačí chřipka ve volné přírodě. Nasvědčují tomu alespoň poznatky pražských strážníků, jejichž odchytová služba mimo jiné zajišťuje i odvoz kadaverů. Tedy těl uhynulých zvířat. A pokud jde o ptáky, od počátku ledna, kdy se ptačí chřipka objevila, zaznamenává dramatický nárůst. Ve srovnání s loňskem je rozdíl ve stovkách procent, řekl ve středu Deníku ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster. „Od začátku roku jsme už odváželi tisícovku mrtvých ptáků, přičemž asi u pěti stovek kusů šlo o labutě; následují volavky," konstatoval.

Zachraňovaného jezdce z Dakaru pozvu na návštěvu, plánuje Lukáš Kvapil

/FOTOGALERIE/ - Patřil k nepřehlédnutelným atraktivitám veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který se do neděle konal na Výstavišti v pražských Holešovicích. Lukáš Kvapil se sice cestovnímu ruchu nevěnuje – přesto by ale mohl vyprávět o různých koutech světa. Jako profesionální voják byl na misích v Iráku i v Afghánistánu – především se ale proslavil jako členu Dukly Praha: motocyklový závodník a účastník závodu Rallye Dakar. 

Vyšlo Sniper Elite 4, hráče bere do Itálie

Jestli nejsou souboje mezi souboje s meči a dalšími zbraněmi v novém For Honor pro vás, můžete se pustit do akčního dobrodružství jako Karl Fairburne. Odstřelovač se ve čtvrtém díle Sniper Elite vydává na další nebezpečnou misi.

Řidič vezl osm kilo konopí. Prý na mastičku

/VIDEO/ - Alkohol ani tabák nevezu – a to, co vezu, se bojím říct. Takovou odpovědí překvapil prověřovaný šofér mobilní hlídku středočeských celníků, která na 52. kilometru dálnice D1 kontrolovala auta mířící na Prahu. Na benzinku, kde si zřídili kontrolní stanoviště, celníci odklonili i Citroën Xsara řízený 44letým mužem české národnosti, připomněla v úterý Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj. Konstatovala, že se v autě našlo bezmála osm kilogramů marihuany – což by při prodeji mohlo vynést kolem dvou milionů korun.

Pomoci zatočit s násilníky mají úterní tanec a sobotní cvičení

Tanec by mohl pomoci nastartovat cestu k řešení problému i těm, jimž rozhodně není do tance. Ani do zpěvu. Ženám, které se staly obětí domácího násilí. Policie bude i letos pokračovat v loni zahájeném projektu proti násilí uplatňovanému na ženách Zkus to říct, jehož tváří se stala Hanka Kynychová. Populární cvičitelka, o níž se až do loňska nevědělo, že i ona kdysi poznala na vlastní kůži, jaké je soužití s mužem, který si vynucuje právo rozhodovat o všem, co se týká partnerky – a přitom se vše odehrává za zavřenými dveřmi, kdy okolí nemá o problému ani tušení.

Provoz na dálnici u Prahy ohrozilo stádo koní

Bez nehody i bez jakékoli jiné újmy se v neděli ráno naštěstí obešel incident, který na dálnici D1 těsně u Prahy mohl skončit velkým malérem. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies