VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL HRABICA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Evropa se s Helmutem Kohlem rozloučí ve Štrasburku. Synové se pohřbu nezúčastní

Angela Merkelová, Bill Clinton, Emmanuel Macron, Donald Tusk a řada dalších světových a evropských osobností se příští týden pokloní ve Štrasburku bývalému německému kancléři Helmutu Kohlovi. Na „evropském" rozloučení budou ale chybět oba politikovi synové Walter a Peter.

Rusové nejvíc milují Stalina, Putin je historická osobnost číslo dva

Miliony mrtvých občanů, které za sebou zanechal diktátor Josif Stalin, nebrání Rusům, aby ho považovali za největší historickou osobnost svých dějin. 

Premiér Sobotka vyzval prezidenta Macrona: Zvyšujte platy v České republice

V Bruselu se dnes dopoledne odehrála důležitá schůzka mezi francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a státy Visegrádské skupiny. Setkání navrhl už před dvoudenním summitem EU v Bruselu Emmanuel Macron a jak předpokládal, hlavním tématem měla být politika přerozdělování uprchlíků a odpor střední Evropy k povinným kvótám. Toto téma však nakonec zcela zapadlo. Maďarsko, Polsko, Slovensko a v neposlední řadě i Česko vyložily na stůl zcela jiné karty.

Třímetrový byt za 50 tisíc eur. Ceny pařížských nemovitostí letí raketově vzhůru

Honba Britů za životem v Evropské unii, která jim za dva roky zavře dveře, se neprojevuje jenom v mnohonásobném zvýšení žádostí o občanství v některé z unijních zemí. Britové začínají nakupovat nemovitosti a bohaté země EU z toho začínají profitovat. Francie v první řadě.

Majetek ruských papalášů bude tajný. Za prozrazení hrozí až sedm let vězení

Ruská Duma přijala včera zákon, který zakazuje zveřejňovat informace o majetku čelných představitelů. Veřejnost se už nedozví, kolik který z čelných představitelů ruského státu má vil, aut, pozemků a dalších věcí a jak je nabyl.

Plánujete návštěvu Oktoberfestu? Tuplák za 410 korun, litr vody za 230

Litr piva na nejslavnějším pivním festivalu světa, mnichovském Oktoberfestu, vyjde v některých stanech až na jedenáct eur (téměř 287 korun). To je ještě více než v roce 2016.

Bratislavský VW stávkuje dál, zaměstnanci chtějí 54 tisíc měsíčně

Výrobní linky se v Bratislavě zastavily v úterý ráno. Odbory začaly vyjednávat o vyšších platech. Průměrná mzda je v této pobočce lehce přes 1800 eur (asi 47,5 tisíce korun). Požadavek na růst o 16 procent (asi na 54 tisíc korun) vedení slovenského Volkswagenu odmítlo, nabízelo postupný růst během půl roku o celkových devět procent.

Ford přesune výrobu focusů do Číny. Ušetří 500 milionů dolarů

Vůz střední Číny už automobilka Ford v Číně vyrábí. Pro tamní trh. Teď do vzdálené asijské země přesune i zbylou výrobu modelu Focus ze Spojených států se své továry v Michiganu. A pak je bude odtamtud zase vozit zpět pro své domácí zákazníky.

Britská královna hovořila v parlamentu o brexitu, terorismu i internetu

/VIDEO/ „Moje vláda…" Tak uvozovala britská královna jednotlivé odstavce ve své slavnostní řeči před poslanci Horní a Dolní sněmovny britského parlamentu. Nastínila tak oficiální směřování Spojeného království pro nejbližší rok.

Paříž se bojí veder, vyhlásila nouzový stav. Platí oranžový stupeň

Již druhým rokem žije Francie ve výjimečném stavu kvůli teroristickým útokům. V létě se k tomu připojuje i „výjimečný" stav upozorňující na nebezpečí nadměrných teplot. Paříž je teď na stupni číslo 3.

Německo a Rakousko se vzpírají novým protiruským sankcím

Sankce nesankce, Němci s Rakušany dál pracují na plánech plynovodu Nord Stream 2, který by měl přivést ruský plyn do Evropy. Spojené státy sice schválily minulý týden další blokace ruských aktivit, to však myšlenku severní energetické trasy nijak nepřibrzdilo.

Ztracená generace. Mladí Řekové se kvůli krizi nežení a žijí s rodiči

Odkládají svatbu a v pětatřiceti jsou svobodní. I to je profil mnohých mladých v Řecku, které neustále sužuje dlouhodobá krize. Nic se zřejmě nezmění ani poté, co Mezinárodní měnový fond a Evropská banka odsouhlasila tomuto členovi EU další záchranný balíček ve výši 8,5 miliardy eur.

U Calais uhořel řidič. Za havárii mohou bariéry postavené uprchlíky

Dodávka s polskou registrační značkou havarovala kvůli bariérám, které vytvořili na dálnici u francouzského přístavu Calais uprchlíci. Ti čekají na možnost překonat průliv La Manche a dostat se do Velké Británie. Řidič polského auta zemřel na místě.

Sicilián unikal spravedlnosti. Policisté ho našli u dcery ve skříni

Pět let byl devětačtyřicetiletý Sicilián na útěku. Policie ho nakonec lapila v bytě u bývalé manželky, jak se schovává v šatní skříni své dcery.

Policie zatkla příbuzné atentátníka z Champs-Élysées

/VIDEO/ Francouzská policie zadržela a zatkla čtyři lidi, které mají úzký a příbuzenský vztah k pachateli neúspěšného útoku autem na policejní dodávku. K incidentu došlo v pondělí na známé pařížské třídě Champs-Élysées. Jako pachatel byl identifikován 31letý Adam Dzaziri. Při napadení jeho vůz Renault Megane vzplál, on sám uhořel.

Dělníci bratislavského VW stávkují. 47 tisíc měsíčně je málo, tvrdí odbory

Výrobní linky bratislavské pobočky koncernu Volkswagen se dnes nerozběhly. Tisíce zaměstnanců zůstalo před branami továrny. Stávkují za vyšší mzdy. Průměrný plat v bratislavské továrně koncernu Volkswagen dosahuje 1804 eur měsíčně (asi 47 500 korun).

Můj syn je složitá osobnost, řekla matka řidiče, který zabíjel před mešitou

/VIDEO/ Z 265 kilometrů vzdálené půjčovny aut nedaleko waleského Cardiffu nepřijel Darren Osborne náhodou. 47letý řidič vypůjčené dodávky, která najela v pondělí po půlnoci do davu muslimů u londýnské mešity, odtud pochází.

Smutný konec. Americký student propuštěný ze zajetí v KLDR zemřel

Místo usměvavého mladíka vrátila Severní Korea Americe zuboženou trosku v komatu. Dvaadvacetiletý student Otto Warmbier, který prožil téměř rok a půl v zajetí korejského diktátorského režimu jen proto, že si chtěl odvézt propagandistický plakát, zemřel v nemocnici v Cincinnati v USA. Veřejnosti to oznámila jeho rodina.

Život pod Bagdádím. V soukromí Islámského státu

Vůdce Islámského státu v Mosulu je (možná) mrtev. Jeho bojovníci vyklízejí jednu ulici po druhé, jeden dům za druhým. Bojovníci chalífátu se snaží odnášet si s sebou co nejvíc věcí, co nejvíc toho, čím žili po celé tři roky, kdy okupovali Mosul. Přesto po nich zůstávají zajímavé stopy dokládající, jaký ve skutečnosti byl a pořád je Islámský stát ve svém „soukromí". Za oponu teroristické organizace pronikli spolu s iráckými vojáky reportéři britského deníku The Guardian.

Zájem o homosexuální církevní svatby v Dánsku rychle roste

Zákon umožňující sezdání pro partnery stejného pohlaví funguje v Dánském království od roku 1989. Ovšem úřednicky, před civilními orgány. V 2012 došlo k výrazné změně. Zákon totiž umožnil také církevní svatby v kostele. Od té doby ho využilo, jak dokládají nejnovější dánské statistiky, 416 párů.

Francouzi: Parfémy, krémy i tampóny mohou způsobit neplodnost a rakovinu

Žena v průměru spotřebuje za život až deset tisíc tamponů nebo hygienických vložek. Přední francouzská skupina „60 milionů zákazníků" chránící zájmy spotřebitelů upozorňuje na přítomnost zbytků toxických látek ve výrobcích této kategorie.

Pesticidy, dioxiny a další jedy v kosmetice. Francouzi zkontrolují tisíc výrobků

Že je luxusní kosmetika na nejdražších nákupních třídách Paříže zárukou špičkové kvality a nezávadnosti? To si francouzští spotřebitelé už nemyslí. Spotřebitelská organizace „60 milionů zákazníků" aktualizovala nedávno seznam kosmetických přípravků obsahujících nežádoucí látky. Jsou v nich výrobky z běžných supermarketů i luxusních obchodů. A kontroloři proto vyrazí do terénu zkontrolovat konkrétní produkty!

Putin nabídl v televizní debatě exřediteli FBI Comeyemu politický azyl

Zeptejte se na cokoli, na vše odpovím a se vším pomohu, všechno zařídím. Jubilejní, patnáctá teledebata ruského prezidenta Vladimira Putina nevybočila z kolejí předešlých přímých přenosů. Nescházely prosby o nové bydlení, likvidace stále se rozrůstající skládky i mezinárodní sankce a vztahy s Ukrajinou. Neexistuje problém, na který by ruský prezident neznal odpověď.

Rodiče netušili, že dcera není jejich. Porodnice zaměnila před 27 lety kojence

Nemocnice v Grazu musí zaplatit rodičům vyměněného dítěte 30 tisíc eur. K záměně došlo před téměř třiceti lety, ale zatím bylo identifikováno jen jedno z vyměněných dětí.

Trump opět narazil. Soud už podruhé potvrdil neplatnost imigračního dekretu

Americký prezident Donald Trump po žalobách proti prvnímu lednovému dekretu, který způsobil chaos na amerických letištích, přišel v březnu tohoto roku s upraveným exekutivním příkazem. Ale i ten po sérii žalob soudy pozastavily.

Ukrajina dál účtuje s Ruskem. Nyní zakázala svatojiřské stuhy

Spolu s Pobaltím i nadále účtuje Ukrajina s dědictvím po Sovětském svazu a snaží se zpřetrhat i nitky se současným ruským sousedem. Jako poslední v řadě nyní přichází nařízení, které zakáže nošení svatojiřských stuh. Prezident Petro Porošenko nový dekret podepsal dnes.

Tajemný motocykl bez jezdce se řítil francouzskou dálnicí

Zprvu to vypadalo na mysteriózní událost. Na internetu se objevily záběry motocyklu na pařížské dálnici, za jehož řídítky nikdo neseděl. Nebyl to žádný neviditelný „ghost rider". Vysvětlení záhadného jevu na sebe nenechalo dlouho čekat.

Češi zatčení v Turecku dál čekají ve vězení na rozsudek

Markéta Všelichová a Miroslav Farkas si musejí opět počkat na okamžik, kdy je turecký soudce pošle buď na deset let do vězení, nebo zprostí viny. Turecká justice již podruhé odročila jednání a sejde se zase až 2. srpna.

Slovenští Kotlebovci mají v záloze novou stranu. Odkazují se na Hitlera

Slovenští extremisté středoslovenského župana Mariána Kotleby možná změní název své strany Ľudová strana Naše Slovensko. Stane se tak v případě, že by prošel návrh generálního slovenského prokurátora na rozpuštěné tohoto politického subjektu.

Česko, Maďarsko a Polsko půjdou do Bruselu na kobereček za kvóty

Evropská komise (EK) zahájí v úterý 13. června řízení pro nedodržování migračních kvót se třemi členskými zeměmi. Na seznamu jsou tři státy ze skupiny V4. Evropská komise je viní, že nechtějí přijímat utečence podle předem dohodnutých kvót a vzít na svá bedra tíhu uprchlické krize. Jestli bude na seznam zřazeno i Slovensko, se ještě neví. Naši východní sousedé povinné kvóty také odmítají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies