VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bydlení

včera 17:28

Nevíte, co s penězi? Investujte do nemovitosti v Emirátech

Britská stěhovací společnost MoveHub si dala tu práci a porovnala ceny nemovitostí ve 33 zemích Evropy a světa, aby zjistila, kde se lidé nejčastěji stěhují do vlastního, kde kupují první dům nebo byt, a hlavně jak se hýbaly za poslední rok ceny nemovitostí. Dokonce zjišťovala, jak stoupaly nebo klesaly platy v těchto zemích a jak hluboko mají lidé při nákupu nemovitosti do kapsy. Zjištění bylo zajímavé. Téměř osmiprocentní propad zaznamenali šejkové ve Spojených arabských emirátech, které vykazovaly v posledních letech stavební boom. Emirátní výplaty ale vzrostly jen o necelé procento.

včera 08:00

Střecha musí mít svou váhu

Každý dům má svou střechu. Některý plochou, jiný pultovou a další sedlovou. Na všech je však krytina. Je jedno, jakou si tam dáme? Není. Záleží na ceně, kvalitě, barvě, stavebních předpisech, ceně a v neposlední řadě i na její hmotnosti.

včera 06:05

Propad počtu vydaných stavebních povolení: lidé na ně čekají často několik let

O jedenáct procent klesl ve srovnání s rokem 2015 počet vydaných stavebních povolení v Jihomoravském kraji. A je to také nejvýznamnější propad v České republice. „Největší pokles byl zaznamenaný na Blanensku, Břeclavsku a Znojemsku," uvedla statistička Milada Jonášová.

19.2.2017

Návštěva interiéru: realizace vlastního snu

Na předměstí Montrealu stojí dům Mélissy Ohnony. Starý dům, který v devadesátých letech prošel sice úpravami, ale bohužel spíš by se daly označit jako guerillová rekonstrukce. Majitelka a projektantka v jedné osobě si vysnila dům jiný. A svůj sen zrealizovala.

19.2.2017

Sháňka po bytech v Opavě je obrovská. Poptávka převyšuje nabídku

Zájem o byty v Opavě je velký. Nabídka však neuspokojuje poptávku. Tedy alespoň co se týká bytů, o které je ve slezské metropoli největší zájem. Které že to jsou a kolik stojí?

19.2.2017

Nová petice žádá lepší bydlení a příslušné změny zákonů

Takzvaní "slušní občané" navrhují například omezit prodej nemovitostí realitním kancelářím.

19.2.2017

Je čas na setí rajčat

Je únor, je čas na setí rajčat. Samozřejmě, že ne do země na zahrádce, ale semínek do předpěstebních květináčků.

18.2.2017

Zahraniční architektura: islandský kemp

České chatové kempy známe důvěrně. Není se moc čím chlubit. Tak se pojďme podívat, jak to funguje jinde – na Islandu.

18.2.2017

Černý kouř z komína přivolá kontrolu kotle

Majitelé kotlů si měli do konce prosince zajistit revizi zdroje tepla. Kdo to neudělal, hrozí mu dvacetitisícová pokuta.

18.2.2017

Jak dlouho trvá převod a na co si dát pozor?

Důvody pro koupi či prodej domu mohou být různé. Na straně prodávajícího to může být potřeba likvidních prostředků či touha po lepším bydlení, na straně kupujícího se může jednat o čistě investiční počin, ve většině případů je nicméně koupě domu uskutečňována za účelem zajištění bytové potřeby rodiny. Pro obě strany je zásadní vědět, jak bude transakce dlouho trvat a s jak velkou časovou rezervou počítat.

17.2.2017

Dům s vlastní rozhlednou

Rodina se čtyřmi dětmi potřebuje opravdu pořádně velké bydlení. Nový dům by to měl zabezpečit. Ale navíc bude mít i spousty přidaných hodnot – třeba vlastní rozhlednu.

17.2.2017

Láska ze severu

Za mekku designu je mezi lidmi považována nejčastěji Itálie, ovšem jižanský stát má silného konkurenta na severu – Skandinávie ji v designu dohání a občas se ocitne i před ní.

17.2.2017

Na bydlení si nepůjčíte už tak levně. Úroky porostou

Banky již teď nesmí dávat hypotéky lidem bez úspor. Další problém se jmenuje „centrální sazby".

16.2.2017

Moderní design v našich domovech

Designéři z celého světa ukazují, že interiér je místo otevřených myšlenek, prostor pro nápaditý nábytek, doplňky, osvětlení. Prostor pro originalitu. Tak se pojďme podívat, co originálního zase vymysleli.

16.2.2017

Ceny bytů v Praze stále rostou. Starší stojí téměř tolik jako nové

Ceny starších bytů se nadále budou přibližovat cenám novostaveb. Důvodem je vysoká poptávka a malá nabídka nových bytů kvůli zdlouhavému povolovacímu procesu. Tento stav podle developerů není normální.

16.2.2017

Originalita jménem titanzinek: Extravagantní dům perfektně ladí s přírodou

Může originálně vyhlížející rodinný dům souznít s venkovskou krajinou? Ondřej Moravec z Prahy po takovém bydlení toužil. Věřil, že extravagantní stavba nemusí přírodní scenérii rušit, ale naopak citlivě doplňovat. Architekt mu doporučil stavět v kombinaci betonu, dřeva a titanzinku. Výsledkem je krásný rodinný dům v Chýnicích na samém okraji chráněné krajinné oblasti.

15.2.2017

Jak správně vybrat bezpečnostní dveře

Domov je místo, kde se potřebujeme cítit v bezpečí a které by mělo zůstat chráněno před všemi negativními vlivy, ať je to vyloupení nebo požár. První z věcí, které můžete pro zabezpečení domova udělat, je její vybavení vstupními bezpečnostními dveřmi. Nejen, že ochrání domácnost, ale navíc zásadně sníží cenu pojistky vaší domácnosti.

15.2.2017

Daň z nemovitosti: Praha může přitlačit

Praha /INFOGRAFIKA/ - Daň z nemovitých věcí, kterou musí platit každý majitel bytu, domu nebo pozemku, má jednu zvláštnost. Výnosy z ní jdou jako z jediné ze všech daní nikoliv státu, ale přímo obci, kde se nemovitost nachází. Kromě toho mohou municipality samy výrazně ovlivňovat její výši. To by z ní mohlo dělat ožehavé komunální téma pro střety mezi levicí a pravicí. Nikoliv však v Praze.

15.2.2017

Obyvatelé Doks mohou opět využít půjčku od radnice

Doksy (Mladoboleslavsko) - O půjčky úročené třemi procenty, které jsou určené na nejrůznější rekonstrukce bytových či rodinných domů, mohou opět žádat lidé v Doksech.

15.2.2017

Vintage je životní styl

Vintage je fenomém posledních let. Je to hravý styl plný zajímavých kombinací a na první pohled bez pravidel. Tak tomu ale úplně není - byť je vintage ve znamení volnosti.

14.2.2017

Residomo se zaměří na zvýšení kvality údržby bytů

Ostrava - Společnost RPG Byty, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v České republice, od 1. února letošního roku mizí z povědomí svých více než 90 tisíc nájemníků. Změnila totiž název na Residomo. Nájemníky však více než nový název společnosti určitě zajímá to, zda pro ně bude změna k lepšímu.

14.2.2017

Stovky majitelů nemovitostí podaly kvůli regulaci nájemného žalobu proti státu

Praha - Žalobu proti českému státu k Evropskému soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku podalo několik stovek majitelů nemovitostí. Podle nich Česko regulací nájemného poškodilo jejich zájmy.

14.2.2017

Retro na scénu

Chladný minimalismus, který se těšil oblibě na přelomu milénia, už netáhne tolik jako dřív. Své zastánce sice má pořád a rozhodně mu zůstanou, ale stále více lidí chce od designu interiérů různorodost, volnost a zábavu.

14.2.2017

Dýchání pod kontrolou

Velké téma, nad kterým se mnohdy neshodnou ani odborníci ze stavebnictví, je nucené větrání staveb. O co se jedná?

13.2.2017

Trend současného stavebnictví? Úsporný provoz domu

Jestli nějaké slovo naprosto vystihuje současné stavebnictví, je to „úsporný". Výrobci stavebních materiálů a vnitřních technologií mají jednoznačný díl: Snížit náklady na provoz rodinného domu na minimum.

13.2.2017

5 kroků než začnete stavět rodinný dům

Rodinný dům je snem mnoha lidí a nutno říci, že se v dnešní době stává stále častější alternativou předražených bytů ve městech. Vždyť za cenu dvou- či třípokojového bytu můžeme mít daleko větší prostor se soukromou zahradou. Než ale lopaty kopnou do země a rozjede se míchačka, je třeba mít v řadě věcí jasno.

13.2.2017

Ceny bytů, rodinných domů a pozemků stále rostou

Praha - Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku v posledním čtvrtletí loňského roku opět rostly. V meziročním srovnání nejvíce zdražily byty, hlavně v Praze, Brně, Olomouci a Středočeském kraji. Jen o něco méně vzrostly ceny pozemků. Nejméně zdražily rodinné domy. Dnes to sdělila mluvčí Hypoteční banky Marie Mocková.

13.2.2017

Město Slaný vybuduje lidem sociální bydlení

Město Slaný postaví devět sociálních bytů za více než 11 milionů korun. Například v Kladně takové bydlení zatím nemají.

10.2.2017

Zabiják hluk

Není nic horšího, než špatně dořešená akustická izolace bytu. Víte o tom, kdy soused vysává podlahu, pořádá večírek, jakou poslouchá hudbu, v kolik pere prádlo… Tlumené rány, dusot, hučení spotřebičů, to vše dokáže život pořádně znepříjemnit.

10.2.2017

Banky přitvrdily. Úspěšných žadatelů o poskytnutí hypotéky letos ubude

Přerov - Realitní trh čeká v letošním roce hned několik změn. Jaké to budou a jak ovlivní ceny nemovitostí či podmínky pro sjednání hypotéky, jsme se zeptali jednatelky přerovské realitní kanceláře Kateřiny Zvonkové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies