VYBERTE SI REGION

Bydlení

Na jižní Moravě se začalo stavět méně bytů než loni

Stavaři na jižní Moravě v prvním čtvrtletí letošního roku začali s výstavbou 657 nových bytů. V porovnání s loňskem klesla zahájená výstavba o 4,6 %.

Obytná výstavba v Německu roste nejrychleji za více než 10 let

Obytná výstavba v Německu letos pokračuje v boomu a zažívá nejsilnější růst za více než deset let. Počet udělených povolení k rezidenční výstavbě vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně o 31 % na zhruba 85.000 jednotek a dosáhl nejvyšší čtvrtletní úrovně od začátku roku 2004.

Byty dostávají přednostně

Neutichajícím problémem snad v celé České republice je nedostatek doktorů, policistů, učitelů a podobných profesí. Tachov bohužel není výjimkou. Má ale případný nový doktor kde bydlet?

Radní prozatím odmítli prodej bytů. Dům místo toho nechají opravit

Lidé v bytech ve Slavíkově a Šafaříkově ulici v Hodoníně, tedy v Pastelkách 1, si ještě na odkup městských jednotek minimálně dva roky počkají.

V Praze přesahuje cena nového bytu za metr čtvereční 60.000 korun

Průměrná cena nového bytu za metr čtvereční za celou Prahu je 60.517 korun. V metropoli prodali developeři nejvíce bytů v Praze 9. Developeři prodali v Praze v 1. čtvrtletí nejvíce bytů v Praze 9. Na tuto městskou část připadala zhruba čtvrtina z celkových 1600 prodaných bytů. Vyplývá to ze společné studie společností Trigema, Skanska Reality a Central Group.

Regulace nájemného v německých velkoměstech selhává

Německá velkoměsta loni začala regulovat nájemné, aby zastavila rychlý růst cen. Opatření však neuspělo, podle realitních makléřů v některých městech meziročně vzrostlo za rok průměrné nájemné navzdory regulaci až o 10 %.

Obecní byty na jižní Moravě stále lákají

V Jihomoravském kraji jsou stále tisíce zájemců o obecní byty. I přesto, že nájmy v nich se příliš neliší od nájmů v soukromých domech.

Jaké jsou současné trendy interiérových dveří?

Na otázky odpovídá Ing. Gabriela Hrábková, interiérová designérka.

Dveře v interiéru by neměly působit rušivě

Jejich pořizování je dlouhodobou investicí, proto je potřeba zaměřit se na všechny detaily. Nevhodně zvolená velikost či orientace dveří na špatnou stranu může způsobit řadu nepříjemností.

Praha griluje v parcích. Brzy snad i na ulicích

Pražané v létě grilují čím dál víc. Je to móda i zábava. Využívají své zahrady i terasy u domů, stále oblíbenější jsou ovšem parky a lesy. Obyvatelé bytů totiž většinou nemají k dispozici vhodné prostory. Jiní zase ocení, že se venku zbaví nevděčné úlohy hostitele.

Při výběru stavební firmy hraje největší roli cena

Při výběru dodavatele stavebních prací je pro zákazníka hlavním kritériem stále cena. Ředitelé zhruba stovky tuzemských stavebních firem tomuto kritériu na stupnici od nuly do deseti přiřadili průměrných 8,7 bodu.

O nové byty je v Plzni velký zájem

Výstavba bytů se 
v Plzni nesoustředí jen do centra a velkých obvodů, ale developeři se zaměřují i na okrajové části města.

Pravda a mýty o péči o trávník

Kdo se chce pochlubit krásnou zahradou, ten ví, že bez dokonalého trávníku to nebude ono.

Bydlení pro alergiky

Nějakou alergií trpí každý čtvrtý občan České republiky. Jedním z nejčastějších alergenů jsou roztoči. Nedělejte jim doma zbytečně ráj na zemi.

Modernizace Gočárových Automatických mlýnů v Pardubicích

Automatické mlýny v Pardubicích by noví majitelé rádi proměnili na moderní polyfunkční areál. Národní kulturní památku by tak rádi zpřístupnili veřejnosti, současně by v ní mohly vzniknout části určené k trvalému bydlení.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.