VYBERTE SI REGION

Bydlení

V Praze je podle indexu výhodnější vlastní bydlení, v Ústí nad Labem nájem

Pořízení vlastního bydlení je ve srovnání s placením nájemného nejvýhodnější v Praze, Zlínském kraji a na Vysočině. Naopak platit nájemné, než si pořídit vlastní bydlení, je finančně výhodnější v Ústeckém, Libereckém nebo Moravskoslezkém kraji.

Rady do zahrady: Listnaté a jehličnaté dřeviny, jahodník

Odkvétající zlatý déšť a další okrasné keře kvetoucí na loňských výhoncích: Po odkvětu je sestřihneme, aby do konce vegetace stačily dorůst a nasadit květní pupeny pro příští rok. V tomto měsíci také začínáme stříhat většinu listnatých a jehličnatých dřevin, které chceme tvarovat.

Okolí nových bytovek a rodinných domů v Boskovicích oživí dětská hřiště

Nové houpačky, domečky či pískoviště. V částech Boskovic, kde se staví nové bytovky a rodinné domy, mají v budoucnu vzniknout dětská hřiště.

Průměrný bytový dům je starý 52 let, nejstarší jsou v Praze

Průměrné stáří bytových domů v Česku od data výstavby, respektive od data poslední rekonstrukce je 52,4 roku. Nejvíce je to v Praze (61,3 roku), naopak nejmladší bytové domy jsou ve Zlínském kraji (41,7 roku). Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

S modernizací sídliště Na Bradle stát Světlé nepomůže

Město Světlá nad Sázavou se bude muset obejít bez státní dotace, kterou chtělo získat a čerpat z programu Regenerace sídlišť Ministerstva pro místní rozvoj a kterou chtělo využít pro plánovanou modernizaci svého největšího sídliště Na Bradle.

Otis prodal budovu. Vzniknou v ní desítky nových bytů

Pracovní ruch byl v pátek patrný v útrobách někdejší dlouhodobé administrativní budovy břeclavské společnosti Otis. V místě pracující dělníci přetváří letité sídlo zástupců strojírenské firmy na byty, kterých se Břeclavi v poslední době nedostává: na jeden je až pětadvacet zájemců. V okresním městě jde momentálně o jednu z připravovaných výstaveb.

Brňané mohou věnovat nevyužitý nábytek lidem v sociální nouzi

Brno má projekt, díky kterému najde uplatnění nevyužívaný nábytek. Lidé mohou odevzdat stoly, skříně a další kusy ve čtyřech sběrných střediscích odpadu v Brně. Nábytek pak zdarma získají lidé v sociální nouzi. Podle primátorova náměstka Martina Andera (SZ) je cílem pomoct potřebným a předcházet vzniku odpadu. V příštích týdnech budou moct Brňané na stejném principu odevzdávat například i oblečení nebo sportovní vybavení, které jiní získají za drobný poplatek.

Dilema kolem domu se sociálními byty. Pronajmout, či provozovat?

Dilema, týkající se domu se sociálními byty, nyní řeší ve Starém Jičíně. Mají obavy nejen z vysokých provozních nákladů.

OBRAZEM: Zahradníci vracejí Čapkovu vilu do původní podoby

Zahradníci vracejí okolí Čapkovy vily v desáté městské části do podoby, v jaké bylo ve 30. letech minulého století. Městská část, která budovu od dědiců odkoupila za 44 milionů korun, má také v plánu od letošního podzimu opravu domu, muzeum se v něm má otevřít v roce 2018.

Prodejní ceny bytů loni vzrostly o šest procent

Prodejní ceny bytů v Praze a krajských městech loni meziročně vzrostly v průměru o šest procent na 41.800 korun za metr čtvereční. Nejdražší byla Praha (56.400 Kč), nejlevnější Ústecký kraj (10.000 Kč). Celkem se loni prodaly byty zhruba za 70 miliard korun, meziročně o 15 procent více. Vyplývá to z průzkumu poradenské společnosti Deloitte, který prostřednictvím portálu cenovamapa.org zpracovává informace o skutečných prodejních cenách přímo z kupních smluv evidovaných v katastru nemovitostí.

Pražané mohou očekávat přeplatky za teplo

I když Pražská teplárenská letos dodala do domácností o dvě procenta tepla více než loni, letošní sezonu si teplárenské firmy příliš pochvalovat nemohou.

Bydlení v obecním bytě? Ve Znojmě musí pronájem projednat i radní

Městské byty na Znojemsku lze pořídit různě. Ve Znojmě přes nabídkové řízení, kdy vše projednává komise a rada města. Pořadník neexistuje. V Miroslavi je pořadník prázdný, V Hrušovanech se na byt čeká až tři roky.

Privatizace bytů ve Vyškově: nájemníci v Rychtářově zaplatí celkem 1,6 milionu

Jde o poslední bytovku v lokalitě, která je ještě ve vlastnictví vyškovské radnice. Nachází se téměř na konci Rychtářova v řadě s dalšími třemi bytovými domy. Už zanedlouho bude i poslední čtveřice bytů říkat pane dosavadním nájemníkům. Prodej domu už také posvětili vyškovští zastupitelé.

Hlučín bude rekonstruovat ústřední topení pro byty

Rekonstrukci za dva a půl milionu korun odsouhlasili zastupitelé v Hlučíně. Peníze půjdou na opravu ústředního topení v městském bytovém domě v ulici Dr. E. Beneše 3 a 5 a také v ulici Zahradní číslo 12 a 14.

Panelové domy na Žižkově se dočkají obnovy fasády i vnitřků

Radnice Prahy 3 nechá opravit několik panelových domů na Žižkově. Ve výběrovém řízení nyní hledá firmu, která práce provede. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Rekonstrukce se bude týkat fasády i vnitřních prostor domů. Náklady oprav nejsou jasné, záležet bude na výsledku tendru. Maximálně mají ale vyjít na 80 milionů korun.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.