VYBERTE SI REGION

Bydlení

Na společné bydlení kladou lidé větší důraz než na svatbu

Na stupnici priorit, kterými by se měli zabývat nastávající rodiče v souvislosti s narozením dítěte, stojí na prvním místě zajištění společného bydlení rodiny.

Cyklodomy? Budoucnost, míní města

Karlovarský kraj - Je to výborný záměr, ale podle všeho špatně načasovaný. Proto města, na něž se Karlovarský kraj obrátil s nabídkou spolupráce při vybudování cyklodomů, návrh odmítla.

Praha 8 zrevitalizuje park Dlážděnka, čeká nápady od obyvatel

Praha - Radnice Prahy 8 zrevitalizuje park Dlážděnka. Své návrhy na opravu parku mohou vznést i obyvatelé městské části. Novinářům to sdělila mluvčí radnice Anna Patočková. Obyvatelé Prahy 8 mohou své náměty úřadu sdělit buď v dotazníku do 10. srpna 2016, nebo je zaslat přímo na radnici.

Babské rady - jak na slimáky

Jižní Čechy – Slizké, nehezké zvířátko, které ničí s láskou vypěstovaný salát? Ano, řeč je o invazi slimáků. Úspěchem v nerovném boji s plži je, když se vám jejich počet podaří snížit alespoň na polovinu.

Lidé o plyn nestojí, chtějí raději topit dřevem

Obci Chyňava na Berounsku hrozí, že bude muset vrátit poměrnou část dotace, kterou získala na výstavu plynofikace. Pro splnění podmínek dotace obci chybí potřebný počet plynových přípojek. S výstavbou plynofikace Chyňava začala v roce 2014 a vedla ji až z Vráže.

Na Karlovarsku by mohla v budoucnu vzniknout nová přehrada v Hlubocké Pile

Karlovarsko - Ministerstvo životního prostředí v prohlášení vlády z února 2014 uvedlo, že do poloviny roku 2016 připraví strategii pro konkrétní projekty zadržování vody v krajině, revitalizaci vodních toků a údolních niv, důsledné ochrany spodních vod a podobně.

Zájem o byty je velký, avšak v okrese jich je nedostatek

Rozvoj průmyslové zóny v okolí Škodovky výrazně zvedl i poptávku po novém bydlení. Bytů je ovšem nedostatek.

Z ubytovny by měly vzniknout sociální byty

Kolín – Ubytovnu v Legerově ulici, kterou má město v současné době v nájmu, hodlá radnice odkoupit a rekonstruovat. Toho času je objekt prázdný. To by se ale mělo změnit. Město si vyhlédlo dotační program určený právě na výkup ubytoven a jejich přeměnu na sociální byty.

Valašské Klobouky připraví parcely pro stavbu domů, zájem je velký

Valašské Klobouky (Zlínsko) - Valašské Klobouky na Zlínsku připraví parcely pro stavbu rodinných domů. Zájem lidí je velký. Zastupitelé již schválili územní studii pro výstavbu v Dlouhé ulici. Nyní se připravuje projektová dokumentace, v příštím roce by se pak měly začít budovat inženýrské sítě, sdělila dnes mluvčí města Lenka Zvonková. Projekt rozdělený do dvou etap si vyžádá 34,5 milionu korun.

Mladí lidé z dětských domovů najdou pomoc v Přibyslavi. Ve startovacím bytě

Přibyslav (Havlíčkobrodsko) - Až čtyři mladí lidé z dětských domovů na Vysočině mohou začít nový život v takzvaném startovacím bytě, který byl včera slavnostně předán do užívání v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku.

Peníze z Tříkrálové sbírky pomohly rodinám v tísni

Olomouc - Uhrazení nájemného rodině, která se dostala do tíživé finanční situace, nákup základních potravin či finanční výpomoc těm, kteří se ocitli v akutní nouzi. Díky Tříkrálové sbírce poskytne Krizové centrum Charity Olomouc pomoc řádově několika desítkám rodin ročně. Z letošního výtěžku tak pomohlo překonat tíživou situaci ženě, která se stala obětí domácího násilí i zajistit zázemí mladé rodině, která se ocitla bez střechy nad hlavou. Peníze z Tříkrálové sbírky jsou tak pro mnohé často poslední záchranou.

Senioři mohou bydlet také v penzionu nebo si pronajmout byt

Opavsko - Ne všechna zařízení na Opavsku fungují jako běžné domovy pro seniory. Jedním takovým je také Seniorcentrum Opava, které poskytuje seniorům bydlení formou nájemních bytů. „Ve správě máme celkem tři budovy a všechny byty v nich jsou momentálně plně obsazeny. K uvolnění dochází úmrtím nebo odchodem do domova pro seniory či jinam. K opětovnému obsazení jsou postupně oslovováni žadatelé s nejvyšším počtem bodů dle pořadníku schváleného radou města," vysvětlila asistentka ředitele Seniorcentra Opava Denisa Cihlářová.

Sdružení kritizuje nový plán, umožní v Praze postavit víc věžáků

Praha - Klub za starou Prahu kritizuje, že připravovaný nový územní tzv. metropolitní plán v Praze umožní stavět víc výškových budov, věžáky by mohly vyrůst ve 14 nových lokalitách. Počítá také se zvýšením domů na hlavních třídách. Návrh, která připravil městský Institut plánování a rozvoje (IPR), kritizují také další odborníci. Podle náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petry Kolínské (SZ/Trojkoalice) nedává plán výstavbě dostatečné mantinely.

Zvládli to. Na horách dodělali jedinečný projekt a už se zase mohou koupat

Klíny (Mostecko)  - Na Klínech si lidé sami opravili požární nádrž a mají tak opět k dispozici koupaliště. Ještě zbývá zvelebit nejbližší okolí. 

Zlín i Otrokovice se snaží být chytrá města

Zlínsko – Smart City neboli chytré město. Často skloňovaný pojem ve všech moderních městech už začíná prosakovat i na Zlínsko. „Chytré město přestává být pouhým prostorem k bydlení a zaměstnání, ale je místem pro kvalitní život. Představují moderní vizi pro 21. století, které nabízí navzájem propojené služby, které zkvalitňují život ve městě pro obyvatele, návštěvníky i zaměstnavatele," vysvětluje ekonom a regionalista Oldřich Hájek, který se koncepcí Smart City zaobírá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.