VYBERTE SI REGION

Bydlení

Sociální byty mohou být vstupenkou do života

Tachov - Necelý měsíc jsou v provozu čtyři sociální byty v areálu Dětského domova v Tachově. Byty jsou určené pro klienty domova, kteří už dosáhli věku, nebo splnili podmínky, kdy je možné zařízení opustit.

Domácnosti ušetří za topení 900 korun. Teplárny Brno zlevňují díky horkovodům

Vlněné ponožky a teplé svetry si letos Brňané pod stromeček přát nemusejí. Za teplo totiž budou platit méně, i když ho spotřebují stejně. Teplárny Brno od 1. ledna 2017 zlevní plošně teplo o pět procent. Ještě levnější budou mít topení lidé v lokalitách připojených na horkovody.

Město znovu koupí bývalé ghetto ve Škodově ulici

Přerov - Škodova ulice jako ostuda města, která by neměla dál hyzdit okolí nádraží. Přerovští zastupitelé na svém jednání rozhodli o dalším osudu bývalého romského ghetta. Po bouřlivé debatě nakonec zvedli ruku pro úplatný převod pozemků a nemovitostí ve zchátralé lokalitě, a to za cenu 3 miliony 270 tisíc korun.

Vracov chystá místa pro 63 nových domů

Hodonínsko - Součástí nové lokality pro bydlení má být 126 parkovacích míst u domů. Dalších třiadevadesát pak vznikne podél silnice.

Tajemný zachránce zámku

Lázně Bělohrad (Jičínsko) - Městu se snad po několika letech podařilo najít kupce zámku.

Brňané míří na venkov. Potřebují nové školky

Brněnsko /INFOGRAFIKA/ - Na Brněnsku vznikají školky třeba z bývalého skladu, bytu nebo jídelny. Od září dveře většímu počtu dětí otevřeli třeba v Židlochovicích nebo ve Šlapanicích, další obce provoz nových mateřinek plánují v příštím školním roce.

Do architektonické soutěže na sídlo Lesů ČR přišlo 40 návrhů

Hradec Králové - Do mezinárodní architektonické soutěže na návrh dřevěného sídla státního podniku Lesy České republiky (LČR) přišlo 40 návrhů. Zájemci je mohli předkládat do čtvrtka.

Město chce v Bronxu opravit 600 bytů

Brno - Cejl, Bratislavská, Mostecká nebo Dukelská. V těchto a několika dalších ulicích magistrát do pěti let plánuje opravit až šest stovek bytů. Začít chce už příští rok s asi sedmdesáti v ulicích Cejl a Mostecká.

Architektem roku je propagátorka architektury Steinbachová

Praha - Cenu Architekt roku 2016 dostala architektka Marcela Steinbachová. Ocenění hodnotí mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech a udílí se v rámci stavebního veletrhu FOR ARCH. Podle poroty, která o ocenění rozhoduje, představuje Steinbachová architektku, jež se kromě výborné vlastní tvorby věnuje vzdělávání odborné i laické veřejnosti v oblasti architektury. Stojí za založením spolku Kruh, který do České republiky přivedl na přednášky, diskuse a workshopy desítky architektů z celého světa.

V Písku je Centrum energeticky efektivních budov

Písek - Na výzkum a vývoj v oblasti využití obnovitelných zdrojů a energeticky úsporných řešení se zaměřuje Centrum energeticky efektivních budov, které vzniklo místo části léta nevyužívaných Žižkových kasáren v Písku. Jeho vybudování stálo přes 450 milionů korun. V centru je dispozici více než 6 000 metrů čtverečních prostor s technologiemi pro podnikatelské využití. Provozovatelem je firma RG Group a.s.

Na Podskalí plánují domky

Strakonice - Změny se mají dotknout i Palackého náměstí

Bazén či skleník na zahradě? Bez povolení

Praha - Kabinet schválil novelu stavebního zákona. Ta pomůže drobným stavebníkům i stavitelům silnic a dálnic.

Letos vyroste v Praze nejméně nových kanceláří od roku 1992

Praha - Letos bude v Praze dokončeno 32 300 metrů čtverečních nových kanceláří, což je nejméně od roku 1992. V prvním pololetí jich bylo pouze 12 tisíc metrů čtverečních. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Colliers International. V příštím roce by se podle ní měla výstavba kanceláří vrátit mírně nad průměr posledních deseti let.

Ministr Chovanec u ghetta: Domy vykoupit a zbourat!

Děčín - Vykoupit problémové a vybydlené domy a zbořit je. To navrhl při své úterní návštěvě Děčína ministr vnitra Milan Chovanec. Ministr bleskově navštívil několik problémových míst po městě, přitom si vyslechl stížnosti místních obyvatel.

Další byty pro seniory

Sokolov - Nové bytové jednotky mají vyrůst v nevyužitém objektu Zdraposo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies