VYBERTE SI REGION

Bydlení

Zodpovídáme vaše dotazy týkající se sousedských vztahů

První pomoc podle občanského zákoníku.

Sousedské šarády

Nejsme na světě sami. A většinou nejsme sami ani v soukromí domova. Za zdí nebo za plotem totiž číhá SOUSED!

Provence, to je životní styl

Synonymum romantického stylu? Nepochybně Provence. Bílý nábytek s patinou a motiv levandule se líbí napříč světem a překvapivě dobře funguje klidně i v českém paneláku.

Romantika nemusí znamenat kýč

Minimalismus se stal synonymem kvalitního designu, jenže ne každému jsou přísné linie a strohá barevná paleta po chuti. Stále časteji se lidé vrací k tradičním, romanticky pojatým interiérům, které ale mnohdy balancují na hranici kýče. Nemusí to tak ale být vždycky.

Zadní Vinohrady: Investor chce u satelitu stavět bytové domy

Chomutov - Lidé v okolí mají obavy, že díky bytovým domům přijdou o klid a soukromí.

Džungli nahradí bytový dům

Cheb - Pozemek po Rudolfinu v Chebu by měl dostat další šanci

Student architektury z Plzence sbírá úspěchy i ve světě

Za poslední rok získal student architektury Martin Stark ze Starého Plzence tolik ocenění, že by mu nejeden jeho kolega mohl závidět. Zvlášť když neboduje jen u nás, ale také ve světě.

Poptávka po bydlení v satelitech okolo Prahy výrazně klesá

Zájem o bydlení v rodinných domech v okolí Prahy, v tzv. satelitech, se od boomu v 90. letech výrazně snížil. Podle údajů realitní společnosti Maxima Reality byly v období 1995 až 2005 rodinné domy ve vzdálenosti zhruba do 20 km od Prahy klienty poptávány o 80 procent častěji než v posledních pěti letech. Jak ve čtvrtek potvrdily také oslovené developerské firmy, pro lidi je důležitější dosah městské hromadné dopravy nebo dostupnost nejrůznějších druhů služeb.

V Příbrami začala výstavba domu pro seniory s 23 byty

V Příbrami začala přestavba jednoho z bývalých pavilonů 8. základní školy v Žežické ulici na dům pro seniory s 23 byty. V takzvaném komunitním domě bude i společenská místnost pro setkávání seniorů a venku vznikne pobytová zahrada a parkoviště. Začaly bourací práce, budova by měla být dokončena příští rok v dubnu, sdělila mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová.

Praha 15 nevydala Ekospolu územní rozhodnutí pro Ekocity Hostivař

Stavební úřad Prahy 15 zamítl žádost o vydání územního rozhodnutí pro projekt Ekocity Hostivař developerské společnosti Ekospol. Vyplývá to z úřední desky této městské části. Ekospol to považuje za porušení stavebního zákona a podá odvolání. 

Špidla: Zákon o sociálním bydlení se do června 2017 asi nestihne

Zákon o sociálním bydlení s největší pravděpodobností nezačne platit v pololetí příštího roku, jak se plánovalo. Zpoždění bude nejspíš minimálně půlroční. Vláda by normu měla začít projednávat na přelomu října a listopadu. Novinářům to dnes řekl šéf premiérových poradců Vladimír Špidla. Šance na schválení zákona jsou podle něj ale velké. K přijetí zákona vyzývají organizace na pomoc potřebným, mimo jiné třeba Armáda spásy.

ČVUT pořádá konferenci o udržitelném rozvoji ve stavebnictví

České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) pořádá mezinárodní konferenci o inovacích pro udržitelnou budoucnost zejména ve stavebnictví. Udržitelný rozvoj v souvislosti s navrhováním, stavbou a provozováním budov zahrnuje požadavky také na ekonomické, enviromentální, sociální a kulturní účely. Konference, která se uskuteční ode dneška do pátku, je součástí série, jež vyvrcholí příští rok celosvětovou konferencí v Hongkongu.

Architekti představili Kyjov budoucnosti. I s krytým bazénem

Kyjov /VIZUALIZACE/ – Krytý bazén, úprava náměstí Hrdinů před gymnáziem či dokončení náměstí Tomáše Garrigua Masaryka. Čtyři architekti představili své vize Kyjova v pondělí v kině Panorama.

Novou podobu Rooseveltových sadů budou kreslit i sami lidé

Kadaň - Veřejné projednání s krajináři se uskuteční v pondělí.

Developeři by měli lépe komunikovat, tvrdí experti

Praha - Martin Skalský se dlouhodobě ve sdružení Arnika zabývá zapojením veřejnosti do rozhodovacích procesů. Není proto divu, že podporuje větší informovanost lidí i v otázkách výstavby.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.