VYBERTE SI REGION

Bydlení

ČSOB odhalila své plány u Aldisu. Postaví nadčasový dům

Hradec Králové - Velkolepý projekt banky už se rýsuje jasněji. Stavbu objektu ale málem zhatila neschopnost postavit lávku přes Labe.

Na Šumavě by za dva roky mohly vyrůst domy nezávislé na okolí

Dva vítěze má soutěž pro studenty architektury, v níž měli hledat podobu ostrovního domu, tedy stavby zcela nezávislé na připojení k inženýrským sítím. Snahou organizátorů soutěže je ukázat, jak je možné stavět šetrně a v souladu s přírodou. Dvě samostatné apartmánové jednotky by měly stát v šumavské obci Kramolín a měly by sloužit příležitostnému ubytování. "Pokud půjde vývoj podle plánu, na jaře 2018 začnou stavební práce prvních dvou prototypních staveb projektu Český ostrovní dům," sdělila za organizátory Dominika Janigová.

Města vlastní prázdné a nevyužívané budovy. Nevědí, co si s nimi počít

Chátrají pod rukama a jsou bez využití. Na jejich opravy chybí peníze nebo zájemci, kteří by objekty koupili. Řeč je o budovách, které vlastní města na Blanensku a nevědí, co s nimi.

Na sídlišti Dukla v Lipníku obnoví zeleň, chodníky zatím ne

Možná už na podzim se na sídlišti Dukla v Lipníku nad Bečvou začne s revitalizací zeleně. Město požádalo o dotaci a pokud uspěje, je připraveno začít. Naopak na opravu komunikací si musí lidé ještě dva roky počkat – z důvodu výměny plynovodů v rámci celého sídliště.

Zahrádkáři na Pelhřimovsku loví slimáky na zlatavý mok

Na několika místech naší republiky už zahrádkáři hlásí přemnožení slimáků. Husté silné lijáky posledních dní jejich množení prospívají.

Historička: Usedlosti se zkrášlují, chátrají a některé i zanikají

Historička Barbora Lašťovková pracuje v archivu hlavního města. Před nedávnem jí vyšlo třetí vydání knihy zaměřené na mapování pražských historických usedlostí. Ve svém bádání se věnuje těm, které ještě stojí, i objektům dávno zaniklým.

Pražských usedlostí zbyla polovina

Historických usedlostí jsou v Praze desítky. Jejich stav se různí. Často čelí tlaku ze strany developerů, jako je tomu u chráněné Skalky v Praze 5. Kolem Prahy vyrostly v průběhu historie stovky hospodářských usedlostí. S tím, jak se město rozšiřovalo, je však postupně pohltilo a více než polovina z nich zanikla. Ty, které zbyly, jsou často ve velmi zuboženém stavu, nebo si na ně brousí zuby stavitelé.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ilustrační foto

Jak ušetřit na bytových rekonstrukcích?

Náklady spojené s bydlením patří mezi ty největší, jaké v našem životě máme. Podívejme se v souvislosti s tím i na to, kolik může stát zvelebení našeho domu nebo bytu, stejně jako na to, jak na jednotlivých pracích co nejvíce ušetřit.

Prodej rodinných domů v USA je nejvýšší za posledních osm let

Washington (USA) - Prodej nových rodinných domů ve Spojených státech v červnu prudce vzrostl a dostal se na nejvyšší úroveň za více než 8 let. Dnešní údaje amerického ministerstva obchodu naznačují, že solidní situace na americkém pracovním trhu a nízké sazby hypotečních úvěrů podporují širší ekonomiku.

Na společné bydlení kladou lidé větší důraz než na svatbu

Na stupnici priorit, kterými by se měli zabývat nastávající rodiče v souvislosti s narozením dítěte, stojí na prvním místě zajištění společného bydlení rodiny.

Cyklodomy? Budoucnost, míní města

Karlovarský kraj - Je to výborný záměr, ale podle všeho špatně načasovaný. Proto města, na něž se Karlovarský kraj obrátil s nabídkou spolupráce při vybudování cyklodomů, návrh odmítla.

Praha 8 zrevitalizuje park Dlážděnka, čeká nápady od obyvatel

Praha - Radnice Prahy 8 zrevitalizuje park Dlážděnka. Své návrhy na opravu parku mohou vznést i obyvatelé městské části. Novinářům to sdělila mluvčí radnice Anna Patočková. Obyvatelé Prahy 8 mohou své náměty úřadu sdělit buď v dotazníku do 10. srpna 2016, nebo je zaslat přímo na radnici.

Babské rady - jak na slimáky

Jižní Čechy – Slizké, nehezké zvířátko, které ničí s láskou vypěstovaný salát? Ano, řeč je o invazi slimáků. Úspěchem v nerovném boji s plži je, když se vám jejich počet podaří snížit alespoň na polovinu.

Lidé o plyn nestojí, chtějí raději topit dřevem

Obci Chyňava na Berounsku hrozí, že bude muset vrátit poměrnou část dotace, kterou získala na výstavu plynofikace. Pro splnění podmínek dotace obci chybí potřebný počet plynových přípojek. S výstavbou plynofikace Chyňava začala v roce 2014 a vedla ji až z Vráže.

Na Karlovarsku by mohla v budoucnu vzniknout nová přehrada v Hlubocké Pile

Karlovarsko - Ministerstvo životního prostředí v prohlášení vlády z února 2014 uvedlo, že do poloviny roku 2016 připraví strategii pro konkrétní projekty zadržování vody v krajině, revitalizaci vodních toků a údolních niv, důsledné ochrany spodních vod a podobně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.