VYBERTE SI REGION

Bydlení

dnes 18:29

V bývalé škole budou bydlet lázeňští hosté

Karviná – V 80. letech vznikla jako základní škola Žižkova, od roku 2010 ji několik let využívala místní vysoká škola. V budoucnu budou budovu využívat Lázně Darkov.

dnes 14:26

Lepší bydlení pro seniory

Písek – Po rekonstrukci bytů pro sociální bydlení v domech města na Nábřeží 1. máje byl předán zrekonstruovaný dům na Jiráskově nábřeží čp. 2443.

dnes 12:22

Ceny bytů na Blanensku rostou. Kvůli Brnu

Blanensko, Vyškovsko – Američané, Francouzi, zkrátka hlavně cizinci pracující v Brně mají aktuálně zájem o bydlení v menších městech nebo vesnicích v okolí města. Tvrdí to developeři. „V Brně ceny rostou rychleji než jinde. Je to také tím, že je tam zablokovaný územní plán. Lidé sice chtějí bydlet v krajském městě, ale ceny za metr čtvereční jsou tam daleko vyšší než třeba ve Slavkově, kam se raději stěhují," přiblížil například majitel brněnské stavební společnosti Tomáš Kaláb. Stejný trend pozorují realitní makléři na Blanensku. O nákup bytů i pronájem je tam podle nich stále velký zájem, i když ceny šly za poslední dva až tři roky výrazně nahoru.

dnes 06:21

Stížnosti na kouř zatím úřady neřeší, občany jen informují

Kontrola kotle k vám může přijít až po písemném upozornění.

včera 17:00

Budou v centru Nového Jičína nové byty?

Novojičínská radnice nabízí k prodeji lukrativní pozemek v centru města. V ulici Dolní brána mají vyrůst bytové domy.

včera 06:50

Komíny podléhají pravidelným revizím a kontrolám

Stav komína vyžaduje pravidelné revize a kontroly, což nařizuje přímo zákon. Jak je to s jeho s dodržováním na Rakovnicku, zmínil kominík Jaromír Olič, který rovněž provádí revize komínů a v současné době působí také jako mistr odborného výcviku oboru kominík na Integrované střední škole na Jirkově v Rakovníku.

21.1.2017

Veterinář radí, jak v mrazech zacházet s vašimi mazlíčky

Zima netrápí jen lidi, ale i naše domácí mazlíčky. Zejména mrazy, které sužují celou republiku v posledních dnech, můžou i zvířatům přidělat velké komplikace. Na ty největší problémy upozorňuje veterinář z Malých Přílep Miloš Havelka.

21.1.2017

Pozor na falešné kontrolory kotlů

Karlovarský kraj - Podvodníci, kteří se snaží pod různými falešnými důvody dostat do domů, mají novou záminku. Tentokrát se v některých místech republiky začali vydávat za revizory, kteří ´kontrolují´, čím lidé topí.

21.1.2017

Rady do zahrady

Přečtěte si Rady do zahrady od Petra Kumšty.

20.1.2017

Jak správně zatopit? Nejlepší metodou je prý rozdělání ohně shora

Zatopit tak, aby se nám do místnosti nevalil dým a aby bylo využito palivo co nejlépe, to podle kominíka Jaromíra Oliče umí kupodivu méně lidí, nežli bychom předpokládali. Nejlepší metodou je nejen podle něho rozdělání ohně v kamnech či v kotli takzvaně „shora".

20.1.2017

V mrazech hrozí praskání trubek i vodoměrů. Pomůže izolace

V současné mrazivé dny je potřeba myslet i na vodoměry. Pokud se teplota drží delší dobu pod bodem mrazu, snadno zamrznou.

19.1.2017

Interiérové trendy

Plánujete zásadní přestavbu nebo třeba jen malé oživení svého interiéru? Inspirujte se trendy, které by měly bytovému designu vládnout. Ale neberte je příliš vážně, hlavním trendem je totiž být svůj! Bydlení je hra, jejíž pravidla si nastavujeme sami…

19.1.2017

Noční stolek - nedocenitelný pomocník

Nestojí moc, přitom službu udělá velkou -- řeč je o nočním stolku. Kousek nábytku, na který rozhodně myslete při koupi postele.

18.1.2017

Praha chce mít do konce února analýzu dostupnosti bydlení

Hlavní město chce mít do konce února analýzu realitního trhu a dostupnosti bydlení. Má predikovat bytovou výstavbu do roku 2020 v hlavním městě i analyzovat náklady na bydlení. O rozhodnutí rady ve středu v tiskové zprávě informoval předseda pražské Strany zelených Ondřej Mirovský. Hlavní město vlastní kolem 9000 bytů, další mají městské části.

18.1.2017

Cena za architekturu chce ukazovat kvalitní,ale méně známé stavby

Praha - Česká komora architektů ve středu vyhlásila druhý ročník soutěže Česká cena za architekturu. Hlásit se do ní mohou autoři staveb postavených v České republice v posledních pěti letech. Pětileté období podle předsedy ČKA Ivana Plicky umožňuje vytvořit si širší a zevrubnější přehled o české architektonické produkci. Soutěžní podmínky také nahrávají i dílům, která od svého vzniku teprve "dozrávají", řekl ve středu Plicka novinářům. V prvním ročníku soutěže, do kterého se přihlásilo 475 děl, ale byla celá třetina z roku 2015, tedy z posledního možného roku

18.1.2017

Síla domácího interiéru spočívá v detailu

Když kompletně zařizujeme domácnost, logicky se zaměřujeme na „stěžejní" kusy vybavení. Šatní skříně, postel, kuchyňská linka, sedací souprava, obývací stěna… Jenže domov dělají také maličkosti, na které bychom neměli zapomínat. Jedině s nimi uděláme z bytu či domu opravdový domov.

18.1.2017

Velká Bíteš: Příprava stavebních parcel začne v únoru

Velká Bíteš (Žďársko) - K nejvýraznějším záměrům na zlepšení podmínek pro život a bydlení ve městě řadí i letos bítešská radnice přípravu stavebních parcel pro rodinné domky.

18.1.2017

Lysá letos investuje do pozemků i pitné vody

Lysá nad Labem (Nymbursko) - Výkup pozemků pod budoucím obchvatem, parkovací dům pro jízdní kola u nádraží, nový vrt pitné vody nebo Mateřská škola Drážky. To jsou příklady nejdůležitějších letošních investičních akcí v Lysé nad Labem.

17.1.2017

Komu patří podchod?

Písek - Sídliště Jih se začalo stavět ve druhé polovině 70. let minulého století a od dalších částí města ho odděluje železniční trať. Motoristé a chodci mohli využívat chodník a silnici pod viaduktem v Nádražní ulici. Značné množství pěších si však krátilo cestu přes trať. Zábrany nepomohly a byl vybudován podchod (1977).

17.1.2017

Lidí na Budějovicku je více, byty se ale nestaví

Českobudějovicko - Více než dva tisíce lidí si od ledna do září roku 2016 vybralo okres České Budějovice jako svůj nový domov. S hledáním bydlení měli mnozí těžkou práci. Nové byty se totiž nestaví.

17.1.2017

Nejvíc platí lidé za odpad v Holešově

Kroměřížsko - I několik stokorun může činit rozdíl mezi tím, kolik lidé ročně zaplatí radnici či obecnímu úřadu na svoz odpadků. Například v Holešově tak může jednoho obyvatele přijít tato služba až na sedm set korun, což je z měst v regionu nejvíc: například výrazně větší Kroměříž žádá po lidech ročně pětistovku.

16.1.2017

Na bydlení si lidé mohou půjčit z městského fondu

Prachatice - Stejně jako v předchozích letech má město Prachatice připravený milion korun ve fondu rozvoje bydlení. Podle informací Karla Paška, tajemníka Městského úřadu v Prachaticích, jsou to peníze určené pro ty, kteří chtějí opravovat domy, odstranit vady panelové výstavby, či provést vestavby a nástavby obytných domů za účelem získání nových bytů v objektech města

16.1.2017

Skončí turbulentní období v sociálních službách?

Plzeňský kraj - Loňský rok se v sociálních službách nesl ve znamení turbulencí. Plzeňský kraj totiž původně dostal od ministerstva 404,11 milionu korun. Některá zařízení se musela kvůli nedostatku peněz personálně i finančně uskrovnit.

16.1.2017

Výstava Infotherma se zaměří i na zdravé bydlení

Největší tuzemská výstava věnovaná vytápění a úsporám energií Infotherma nabídne na letošním 24. ročníku v Ostravě mimo jiné novinky z oblasti smysluplného využívání obnovitelných zdrojů. Výstava, která každoročně přináší i novinky z oblastí otopných systémů či ekologických kotlů, se tentokrát zaměří také na otázky zdravého bydlení. Za pořadatele to řekli Alena Bujáková a Libor Kostelný.

16.1.2017

Jídlo a oblečení pomůže bezdomovcům v mrazech

Příbram - Lidem bez domova mohou Příbramáci v zimním období pomoci. V těchto dnech to bude aktuální, protože meteorologové varují před silnými mrazy. Lidé mohou bezdomovcům pomoci třeba tím, že je obdarují šatstvem či potravinami. Přinést je mohou do centra a noclehárny na Příkopech.

AKTUALIZOVÁNO
16.1.2017

Developer vyzval Prahu 6 k demolici zchátralých vil na Letné

Praha - Britský developer Lordship v otevřeném dopise vyzval Prahu 6 k demolici zchátralých historických vil na Letné. Třicet let neobývané vily jsou v havarijním stavu, uvedl v pondělí v tiskové zprávě ředitel společnosti Václav Matoušek. Mluvčí radnice Martin Churavý reagoval, že k demolici chybí souhlas památkářů. Investor chce na místě stavět pět administrativních budov.

16.1.2017

Lípa bude dotovat čističky tam, kde není možné vybudovat kanalizaci

Česká Lípa - Sedmnáct milionů vyhradilo město Česká Lípa na výstavbu domovních čistíren odpadních vod v oblastech, kde není možnost vybudovat kanalizaci. O dotaci mohou žádat majitelé domů z Okřešic, Vlčího Dolu, Vítkova, Heřmaniček, Písečné a části lokality Kopeček.

16.1.2017

Kuřim o čtvrtinu větší? V nové čtvrti může najít bydlení přes tři tisíce lidí

Kuřim - Kuřimská lokalita Záhoří se má změnit. V nové obytné čtvrti najde domov přes tři tisíce lidí, čímž by se město rozrostlo přibližně o čtvrtinu.

16.1.2017

Lidé opouštějí města a stěhují se na venkov. I kvůli klidu

Jižní Morava – Stále méně obyvatel mají tři města na jihu Moravy. Za deset let klesl počet obyvatel Znojma, Hodonína a Břeclavi dohromady o téměř tři a půl tisíce. Je to jakoby opustili své město třeba všichni obyvatelé Valtic na Břeclavsku. Co lidi z měst vyhání? Naopak satelitní čtvrti získávají na vsích desítky nových domů.

15.1.2017

Průmyslový areál v Malešicích by se mohl proměnit v obytnou čtvrť

Praha - Bývalý průmyslový areál v Malešicích by se mohl proměnit v obytnou čtvrť. Investor Polygrafická Development tam plánuje postavit dvanáct domů s více než 900 byty. Vyplývá to z oznámení záměru v systému posuzování vlivu na životní prostředí EIA. V sousedství projektu se uvažuje také o vzniku překladiště kontejnerů ze železnice, okolní radnice s tím nesouhlasí

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies