Úřad mimo jiné investora vyzval k tomu, aby přehodnotil rozsah záměru vzhledem k platnému územnímu plánu a charakteru území. Na nesoulad projektu s územním plánem upozornila městská část Praha 11, které se nelíbí i další dopady stavby. Kritizovala například nevhodnou etapizaci a období výstavby, označila to za „použití salámové metody".

Právě zdůvodnění zvolené výstavby je jednou z patnácti podmínek, které musí investor podle magistrátního odboru lépe rozpracovat. Ten by měl také prověřit kapacity nejbližších křižovatek či doplnit dokumentaci o návrh opatření pro ochranu zvláště chráněného rorýse obecného.

Firma plánuje mezi ulicemi Milínská a Klapálkova v Praze 11 ve třech etapách postavit celkem 189 bytů pro skoro 500 lidí, 13 nebytových prostor a 211 parkovacích stání, částečně ukrytých v podzemních prostorách. Na střeše parkovacího domu slibuje vybudovat dětské hřiště a odpočinkové plochy. Zahájit stavbu prvního domu chce Nodom CZ podle dokumentace příští rok, dokončení celého projektu plánuje na rok 2020.

Okolí proti stavbě bojuje

Obyvatelé okolních domů proti stavbě už několik let intenzivně bojují. To se projevilo i po oznámení záměru, svůj nesouhlas s ním vyjádřila občanská sdružení Chodov a Zelené Roztyly. Záměr několikrát odmítla i městská část Praha 11, nesouhlasné stanovisko vydal i pražský magistrát. Obec je však jen jedním z účastníků řízení a její názor není rozhodující.

Investor podle lokálních politiků svůj nátlak stupňoval, o nepřiměřeném tlaku psal před loňskými komunálními volbami například nynější zastupitel Tibor Kováč z ANO a neúspěšná kandidátka do místního zastupitelstva Radka Soukupová ze STAN. Firma se ke svému záměru na Chodovci ani k odporu místních nevyjadřuje.