Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko si zazpívalo koledy

120 000 lidí si ve středu večer přišly zapívat koledy na náměstí, návsi, do kostelů i obchodních center. K akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy se připojily desítky míst z celé České republiky i ze zahraničí. Největší sbor koledníků spustil přesně v 18 hodin Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko a Pásli ovce Valaši.

Děkujeme všem zúčastněným a již nyní se těšíme na příští ročník, který se uskuteční 13. prosince 2017

Kde jsme zpívali

Česko zpívá koledy 2016

OBRAZEM: Obyvatelé Nového Strašecí zpívali koledy v knihovně

Nové Strašecí - I letos se obyvatelé Nového Strašecí na Rakovnicku přidali k celorepublikové akci Česko zpívá koledy. Asi čtyřicet lidí se sešlo ve středu v městské knihovně i se starostou Karlem Filipem, aby úderem osmnácté hodiny začali zpívat. Na klávesy je doprovodila Pavlína Tondrová.

Takhle se koledy zpívaly v Němčicích, Plumlově, Konici a Kostelci

Prostějovsko - Česko zpívá koledy je unikátní a již tradiční akce Deníku, kdy se celá země spojí a v jeden moment zpívá koledy. Jak vypadal středeční večer v obcích na Prostějovsku? Zpívalo se na osmi místech. Podívejte se ve fotogalerii na některá z nich. 

Nymburský deník: Děkujeme vám, že jste s námi zpívali koledy

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Druhá středa v prosinci už tradičně patří celostátní akci Česko zpívá koledy, kterou pořádá Deník společně s Rádiem Region, radnicemi, spolky a dalšími zájmovými organizacemi. Na Nymbursku se ke zpívání koled společně v jeden moment sešlo kolem sedmi set lidí.

Divokej Bill: Měli jsme zimní spánek

Praha - Minirozhovor s Vaškem Bláhou, frontmanem skupiny Divokej Bill, která vystoupila ve středu 14. prosince na pražském Staroměstském náměstí v rámci akce Česko zpívá koledy.

Nesem vám noviny, znělo na třicítce míst Vysočiny

Vysočina – Jedny z nejoblíbenějších a současně nejkrásnějších českých koled a písniček zazněly v jeden čas na čtyřiatřiceti místech Vysočiny.

Lidé zapomněli na vánoční shon a zazpívali si spolu koledy

Náchod /FOTO/ - Ve vstupní hale Městské knihovny v Náchodě se dnes, v podvečer 14. prosince, zpívaly tradiční vánoční melodie.  Příchozí se připojili už k šestému ročníku akce Česko zpívá koledy.  

OBRAZEM: Kutnohorsko zpívalo koledy

Kutnohorsko - Úderem 18. hodiny se ve středu celé Česko rozeznělo zpěvem koled. Hned na sedmi místech se zpívalo také na Kutnohorsku. K celonárodní akci Česko zpívá koledy se přidaly Kutná Hora, Čáslav, Holšice, Hlízov, Dobrovítov, Kácov a také Dolní Bučice, které se letos zapojily vůbec poprvé.

Při zpívání koled v Obecnici zavoněl jablečný závin

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Na tři stovky lidí z Příbramska se ve středu sešlo na návsích, u kapliček, kostelů či obecních úřadů, aby si společně zazpívali šestici těch nejznámějších českých koled v rámci dalšího ročníku akce Česko zpívá koledy.

Vánoční koledy si na Blanensku zazpívala asi tisícovka lidí. Na dvanácti místech

Blanensko – Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši, Vánoce, Vánoce přicházejí. Tyto a někde i další koledy zněly ve středu večer na dvanácti místech Blanenska. Stovky lidí se tak připojily k tradiční akci regionálního Deníku Česko zpívá koledy. V celé republice se zpívalo na téměř osmi stovkách míst.

Náměstím se nesl zpěv koled

Chrudim – „Já jsem malá, málo umim, protože se lidí bojim," tuto starou říkanku z Poličska dávají k dobru děti z folklorního souboru Kuřátka během jejich vystoupení na Resselově náměstí v Chrudimi. Spolu s nimi tu české koledy zpívá na 150 dalších diváků.

Partneři

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení