Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko si zazpívalo koledy

120 000 lidí si ve středu večer přišly zapívat koledy na náměstí, návsi, do kostelů i obchodních center. K akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy se připojily desítky míst z celé České republiky i ze zahraničí. Největší sbor koledníků spustil přesně v 18 hodin Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko a Pásli ovce Valaši.

Děkujeme všem zúčastněným a již nyní se těšíme na příští ročník, který se uskuteční 13. prosince 2017

Kde jsme zpívali

Česko zpívá koledy 2016

Koleda Pásli ovce valaši dostala v Neratovicích exotický nádech

Mělnicko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Deset dnů před Štědrým dnem Česko opět po roce zpívalo koledy. Ke sváteční chvilce se ve středu přesně v osmnáct hodin připojily tisíce lidí v celém Česku. Na Mělnicku se zpívaly nejznámější české koledy na čtyřech místech, na návsi ve Mšeně, před školou ve Všetatech, na návsi v Tuhani a v Domě Kněžny Emmy v Neratovicích.

Koledy zpívalo s Deníkem na čtrnácti místech Břeclavska celkem přes tisíc lidí

Břeclavsko – Poprvé při vánočním městečku před kulturním domem Delta zpívali koledy s Deníkem lidé v Břeclavi. Dětský slovácký krúžek Charvatčánek ve středu přilákal k vánočnímu stromu dohromady okolo dvou set zpěváků. Děti ze sboru udávaly tón od první písně Nesem vám noviny. Své ratolesti přišla podpořit třeba Markéta Valentová z Velkých Bílovic. „Zazpívala jsem si s dětmi. Koledy znám všechny, ale u některých jsem neznala slova všech slok, proto jsem byla ráda, že můžu nahlédnout do zpěvníku," uvedla žena.

AKTUALIZOVÁNO

Karlovarský kraj spojilo zpívání koled

Karlovarský kraj – Na mnoha místech v Karlovarském kraji se sešli lidé, aby se zúčastnili výjimečného projektu regionálních Deníků Česko zpívá koledy. Možnosti zazpívat si společně s dalšími, kteří se k akci v Česku připojili, využily v regionu stovky malých i velkých zpěváků.

AKTUALIZOVÁNO

Společné zpívání vánočních koled si nenechaly ujít stovky lidí

Sokolovsko – Ty nejznámější vánoční koledy se ve středu v podvečer rozezněly v městech na Sokolovsku. Stovky lidí se společným zpěvem připojily do celorepublikové akce Česko zpívá koledy s Deníkem. Na Sokolovsku se zpívání letos zapojil zatím největší počet měst, a to hned pět. Vůbec poprvé se zpívalo v Sokolově a Chodově, opět po roce se pak lidé sešli v Oloví, Kraslicích a Horním Slavkově.

Vánoční melodie zněly Rychnovskem

Rychnovsko - Šestý ročník oblíbené akce Česko zpívá koledy přilákal letos desetitisíce lidí. Všichni se naladili na atmosféru Vánoc.

Tachovsko zpívalo koledy na návsi u stromu i v muzeu

Tachovsko - Pět tradičních vánočních koled si společně s Deníkem zazpívali lidé ve Stříbře, Chodském Újezdu, Halži, Starém Sedlišti, Labuti, Studánce a ve Ctiboři. Akce Česko zpívá koledy přilákala ve středu večer na stovky účastníků. Organizátoři připravili i další program.

AKTUALIZOVÁNO

Česko zpívá koledy: V Domažlicích zpívalo 776 lidí

Domažlicko – Čtyři města v našem regionu dnes zpívají společně. Prohlédněte si aktuální fotografie ze zpívání v Domažlicích.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Plné klatovské náměstí zpívalo koledy s Pavlem Vítkem

Klatovsko - K akci Česko zpívá koledy se na Klatovsku připojilo osm obcí. Zpívalo se v Klatovech, Nýrsku, Anníně, Svrčovci, Hamrech, Kvášňovicích, Javoru a na poslední chvíli se připojili také Velhartičtí.

AKTUALIZOVÁNO

Vánoční koledy: ve Slavíkovicích zpívali andělé a dorazil i živý velbloud

Vyškovsko /REPORTÁŽ/ – Do jaké země a jakého období spadají kořeny zdobení adventního věnce? Je středa pár minut po šesté hodině večer a právě tuto informaci se lidé dozvídají z úst ředitele vyškovské umělecké školy Aleše Musila. Ten na Masarykovo náměstí přišel se svým synem Alešem podpořit adventní akci Deníku Rovnost Česko zpívá koledy.

OBRAZEM: Mladoboleslavsko zpívalo koledy

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Úderem šesté hodiny večerní se Českou republikou rozezněl zpěv vánočních koled, odstartovala akce Česko zpívá koledy s Deníkem. Stejně jako každý rok, i letos se zpívalo také na Mladoboleslavsku. Tady se k redakci, která zpívala jako jž tradičně v nákupním centru Olympia, připojilo dalších devět obcí.

Partneři

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení