Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko si zazpívalo koledy

120 000 lidí si ve středu večer přišly zapívat koledy na náměstí, návsi, do kostelů i obchodních center. K akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy se připojily desítky míst z celé České republiky i ze zahraničí. Největší sbor koledníků spustil přesně v 18 hodin Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko a Pásli ovce Valaši.

Děkujeme všem zúčastněným a již nyní se těšíme na příští ročník, který se uskuteční 13. prosince 2017

Kde jsme zpívali

Česko zpívá koledy 2016

Také na Benešovsku se znovu zpívaly české koledy

Benešovsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - V příjemném autentickém prostředí auly benešovského gymnázia se ve středu konala jedna z částí obrovského koncertu, který „zachvátil" celou Českou republiku. Vánoční čas rozjímání umocnilo společné zpívání koled na náměstích, nádvořích, návsích, ve školách, tělocvičnách či parcích.

Česko zpívalo koledy rovněž na Kolínsku

Kolínsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. To je šestice známých koled a vánočních písní, které zněly na několika místech na Kolínsku. K oblíbené akci regionálních Deníků se kromě Kolína přidali také v Hradišťku I a v Pečkách.

Vánoční koledy zněly na několika místech Rakovnicka najednou

Rakovník /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Po roce jsme si na řadě místech celé České republiky zazpívali ve středu společně vánoční koledy v rámci projektu Česko zpívá koledy. A znovu se zpívalo také i na Rakovnicku.

I horami ve středu zněly koledy

Trutnovsko /FOTO/ - Dole mlha, nahoře jasno, ale všude znělo Nesem´ vám noviny.

OBRAZEM: Kapela Čechomor rozezpívala Staroměstské náměstí

Praha /FOTOGALERIE/ - Návštěvníkům vánočních trhů na Staroměstském náměstí ve středu zazpívala kapela Čechomor v rámci akce Česko zpívá koledy. Po ní vystoupil dětský sbor při ZŠ Lyčkovo náměstí v Karlíně, který pomohl navodit tu správnou atmosféru Vánoc. Akci si v české metropoli užily celé rodiny. Deník nezapomněl ani na děti. Svoji šikovnost mohli malí raubíři v centru prokázat během kreativních dílniček.

AKTUALIZOVÁNO

Děti zpívaly vánoční koledy s Deníkem Rovnost a už se těší na koledy u stromečku

Hodonínsko – Akce Česko zpívá koledy přinesla s Deníkem Rovnost příjemnou vánoční atmosféru také na jedenáct míst hodonínského okresu.

Zpívání koled v sedlčanském domově seniorů podpořil smíšený sbor Záboj

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Domov seniorů v Sedlčanech na Příbramsku se již třetím rokem zapojil do akce Česko zpívá koledy. Letos seniory ve zpěvu vydatně podpořil sedlčanský smíšený pěvecký sbor Záboj se sbormistryní Vladimírou Severovou. V tomto adventním čase chodí Záboj i děti potěšit klienty pravidelně a tentokrát se podařilo jejich účinkování spojit s akcí Deníku v jeden den.

Česko již pošesté zpívalo koledy. V Pardubicích s Bonifantes

Pardubice - VIDEO - Unikátní projekt Deníku se letos na Pardubicku konal na šesti místech. V krajském městě ho hostil Palác Pardubice.

AKTUALIZOVÁNO

Náměstím Svobody zněly koledy. S tisícovkou lidí si je zazpíval i zpěvák Koller

Brno /REPORTÁŽ/ – Zpěvník drží v rukavicích, ale ani prosincové teploty kolem nuly Barboře Tomášové nebrání ve zpěvu koled. „Zatím se chytám bez problémů a zpívám zpaměti. V nejhorším vsadím na zpěvník," usmívá se Tomášová. Spolu s ní na brněnském náměstí Svobody zpívá necelá tisícovka lidí. Je pár minut po šesté hodině večer a šestý ročník akce Brněnského deníku Rovnost Česko zpívá koledy před několika okamžiky začal.

Od svatého Prokopa se večerem nesly koledy

Žďár nad Sázavou – Neseme vám noviny… rozléhalo se ve středu večer od žďárského kostela svatého Prokopa, kde se sešli lidé všeho věku, aby si již tradičně zpříjemnili adventní období zpěvem koled v rámci celorepublikové akce pořádané regionálními deníky Česko zpívá koledy.

Partneři

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení