Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko si zazpívalo koledy

120 000 lidí si ve středu večer přišly zapívat koledy na náměstí, návsi, do kostelů i obchodních center. K akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy se připojily desítky míst z celé České republiky i ze zahraničí. Největší sbor koledníků spustil přesně v 18 hodin Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko a Pásli ovce Valaši.

Děkujeme všem zúčastněným a již nyní se těšíme na příští ročník, který se uskuteční 13. prosince 2017

Kde jsme zpívali

Česko zpívá koledy 2016

OBRAZEM: Staroměstské náměstí rozezněly koledy

Praha /FOTOGALERIE/ - Několik desítek lidí společně s moderátory České televize a skupinou Divokej Bill zpívali ve středu na pražském Staroměstském náměstí koledy v rámci akce Česko zpívá koledy.

Koledy si lidé s Deníkem společně zazpívali také na Kladensku

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Jedna. Dva. Tři. Čtyři. Pět. Šest. Už tolik let se v adventním čase scházejí lidé po celé republice a také krajané v zahraničí, aby si společně ve stejný čas zazpívali pětici koled. Další ročník akce regionálních Deníků Česko zpívá koledy se uskutečnil právě ve středu večer.

Koledy na Berounsku zněly ze škol i náměstí

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Berounské náměstí, zdický společenský dům, lochovický statek, podbrdská náves, ale i 2. základní škola a gymnázium v Hořovicích, Víska v Hořovicích a Základní škola Beroun - Závodí. Na všech těchto místech se ve středu sešly dohromady stovky lidí, aby podpořili projekt Deníku a společně si zazpívaly české koledy.

Plzeňskem zněly vánoční koledy

Plzeňsko - Celkem na deseti místech si lidé ve středu v 18 hodin společně zazpívali několik tradičních vánočních písní.

AKTUALIZUJEME

Orlickoústecko spojily koledy. Náš sbor byl zase velký!

Orlickoústecko /FOTOGALERIE/ – Akce Deníku Česko zpívá koledy ve středu na Orlickoústecku už pošesté svedla dohromady početný sbor, opět nás zpívalo kolem dvou tisíc! Úderem 18. hodiny zněly koledy na náměstích a návsích dvaceti obcí, v Přívratu, Českých Heřmanicích, Sopotnici, Dolní Dobrouči, Helvíkovicích, Králíkách, Lukové, Žamberku, Brandýse nad Orlicí, Sloupnici, České Třebové, Vysokém Mýtě, Dolní Čermné, Lichkově, Skořenicích, Černovíru, Lanškrouně, Mladkově, Letohradu a Ústí nad Orlicí.

AKTUALIZOVÁNO

Nesem vám noviny, znělo regionem. Koledy zpívaly stovky lidí

Znojemsko – Znojemským Horním náměstím voní punč a svařené víno. Rozsvícený strom umocňuje sváteční atmosféru, při které si dvě stovky lidí přišly společně zazpívat nejznámější koledy. Na pódiu si zpívání užíval dětský pěvecký sbor ze Základní školy Pražská. „Byla jsem tady i loni a předloni, moc se mi to líbí. Zpívání koled od dětí je daleko lepší, než kdyby to měl zpívat nějaký populární umělec. K adventu prostě děti patří," řekla na místě Vlaďka Morávková. Již pošesté zpívalo Česko koledy s regionálním Deníkem.

AKTUALIZUJEME

Koledy opět spojily Českobudějovicko. Zazpívat si přišly tisíce lidí

Českobudějovicko - Náměstí a návsi, kaple i domovy pro seniory – všude tam zazněly úderem středeční 18. hodiny vánoční písně. Tisíce lidí si zanotovaly šest známých českých koled při šestém ročníku akce našeho Deníku nazvané Česko zpívá koledy.

Českem se dnes ponesou koledy

Jičínsko – Vánoční čas rozjímání v nás dnes večer umocní společné zpívání koled na náměstích, nádvořích, návsích, ve školách, tělocvičnách či parcích v celé České republice. Projekt Česko zpívá koledy tak propojí tisíce lidí nejen v Česku, ale i v zahraničí. Na Jičínsku budeme zpívat na devíti místech, desátým je Řím, kde nás podpoří krajané, kteří nás požádali o přihlášení a rozsvícení hvězdičky na kolednické mapě.

Kutnohorsko zazpívá koledy, připojte se

Kutnohorsko - Opět po roce se celé Česko rozezní zpěvem koled. Ve středu 14. prosince přesně v 18 hodin začnou lidé po celé republice ve městech, ale i v těch nejmenších obcích společně zpívat koledy. Připojí se také Kutnohorsko, a to hned na sedmi místech.

Zpěv koled se ponese také Náchodskem

Náchodsko - V jeden okamžik, dnes 14. prosince v 18.00 hodin, se na stovkách míst rozezní několik koled, které mezi sebou propojí lidi z celé České republiky i ze zahraničí. Společně se naladíme na notu blížících se Vánoc, odpočineme si od každodenního shonu, uklízení, pečení cukroví i shánění dárků.

Partneři

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení