Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko si zazpívalo koledy

120 000 lidí si ve středu večer přišly zapívat koledy na náměstí, návsi, do kostelů i obchodních center. K akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy se připojily desítky míst z celé České republiky i ze zahraničí. Největší sbor koledníků spustil přesně v 18 hodin Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné neviňátko a Pásli ovce Valaši.

Děkujeme všem zúčastněným a již nyní se těšíme na příští ročník, který se uskuteční 13. prosince 2017

Kde jsme zpívali

Česko zpívá koledy 2016

Ke zpívání koled se hlásí další obce, Chotilsko podpoří koncertní pěvec

Příbramsko - Zastavit se v předvánočním mumraji. Na chvíli přestat myslet na kupování dárků, mytí oken a další důležité úkoly. Malý odpočinek spojený s příchodem nejkrásnějších svátků roku nabízí společné zpívání koled. Tradiční předvánoční akce Česko zpívá koledy se uskuteční ve středu 14. prosince v 18 hodin.

Vítejte Vánoce zpěvem koled. Už 14. prosince

Českobudějovicko - Nalaďte se na Vánoce a secvičte spolu se svými sousedy či známými koledy, které budou naráz zpívat lidé v celé republice.

Koledy Hrušečtí opět odzpívají s harmonikami

Hrušky – Dvě harmoniky a jedny housle. Takový hudební doprovod měli loni obyvatelé Hrušek, kteří dorazili k místní kapličce zazpívat si s Deníkem Rovnost. Projekt Česko zpívá koledy, kterého se loni účastnili poprvé, je zaujal. „Před čtrnácti dny jsme měli akci, na níž jsme také představili adventní program. Už tam se lidé ptali, jestli se znovu připojíme k projektu Deníku," sdělila za hrušecký úřad Svatava Horáčková.

Česko zpívá koledy: v Doubravici dali místo vypouštění balónků přednost koledám

Blanensko – I letos se lidé v řadě obcí na Blanensku přidají k akci Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem. Zpívat se bude tradičně například v Blansku nebo v Boskovicích, ale letos poprvé se zapojí také ve Křtinách a v Doubravici nad Svitavou. Akce se uskuteční ve středu čtrnáctého prosince v šest hodin večer.

Česko zpívá koledy: živý betlém ve Slavíkovicích bude plný zvířat. Kvůli dětem

Rousínov – Loni dorazilo 250 lidí. Nejen díky několika lákadlům, ale také perfektní organizaci. V rousínovských Slavíkovicích se letos znovu připojují k adventnímu projektu Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem.

Pojďte si s námi zazpívat koledy! Už 14. prosince!

Pardubicko - Nádherná sváteční atmosféra a nejoblíbenější české vánoční koledy! Už ve středu 14. prosince od 18 hodin se Palác Pardubice zaplní zpěváky.

Charvatčánek trénuje Nesem vám noviny. Na zpívání s Deníkem

Břeclav – Na zpívání koled s Břeclavským deníkem Rovnost se připravuje dětský slovácký krúžek Charvatčánek z Břeclavi. Jeho vystoupení pod vánočním stromem v centru okresního města už se blíží. „Všechny koledy známe. Jen jsem si všimla, že nějaké sloky ke konci písniček neumíme, ale ve středu se je doučíme. Děti jsou šikovné," povídá vedoucí souboru Zdenka Miklíková.

V Hlinsku zazpívají děti z Mateřské školy Budovatelů

Hlinsko – Mateřská škola Budovatelů bude naším hlavním interpretem při společném zpívání koled v krásném prostředí hlineckého Betléma. Máme velkou radost, že se tato školka do celorepublikové a už i mezinárodní akce zapojila a moc se 14. prosince v 18 hodin na děti těšíme.

Letonické na Koledách opět doprovodí Sebranka. Přijde i Dámský klub

Letonice – Je jich šedesát až osmdesát a schází se každý první čtvrtek v měsíci. Vždy si vyberou nějaké téma a přijdou stylově oblečené. Přejí si k narozeninám, předávají si recepty. Takzvaný Dámský klub z Letonic se letos, stejně jako v loňském roce, výjimečně sejde i ve středu 14. prosince. Vesnice se podruhé připojila k projektu Deníku Rovnost Česko zpívá koledy. „A tyto dámy různých generací nechybí na žádné akci, která se u nás v obci koná," uvedl letonický starosta Jiří Skokan.

Ke zpívání koled se na Orlickoústecku poprvé přidá Letohrad!

Letohrad – S radostí do naší rodiny koledníků letos vítáme Letohrad, který se přihlásil vůbec poprvé. Od pondělí mu už na mapce na www.ceskozpivakoledy.cz svítí hvězdička.

Partneři

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení