VYBERTE SI REGION

Cestování

Michaela píše z Asie. Díl osmý: Základem komunikace je úsměv

Michaela Bugrisová z Krnova si jela do Asie splnit svůj cestovatelský sen. Jejím cílem je mimo jiné cestovat s nízkým rozpočtem a trávit co nejvíce času s místními lidmi, v Asii chce zůstat zhruba půl roku. Vyrazila v lednu.

Máchovo jezero v květnu oslaví své 650. narozeniny

Praha - Tradiční Otvírání jezera v Doksech se letos ponese v duchu výročí.

Máchovo jezero v květnu oslaví své 650. narozeniny

Doksy - Tradiční Otvírání jezera v Doksech se letos ponese v duchu výročí.

Prácheňské muzeum odhalí tajemství paní baronky

V Galerii Prácheňského muzea ještě do 22. května pokračuje výstava Co lítá po Písku. V dalších dvou výstavních prostorách už na návštěvníky budou čekat nové expozice. V Malých výstavních síních bude od 5. do 29. května otevřena výstava nazvaná Tajemství paní baronky aneb O životě pravnučky císaře Alexandrině Regner von Bleyleben v Písku. Je věnována 100. výročí úmrtí císaře Františka Josefa I.

Krnovan se vypravil jako turista poznat Černobyl

Tomáš Herentin z Krnova patří k prvním turistům, kteří byli v radioaktivní zóně Černobylu.

Kryt pod Špilberkem nově bude mít otevřeno denně

Šest dní v týdnu, od půl dvanácté dopoledne do čtvrt na sedm večer, bude od čtvrtka nově zpřístupněný protiatomový kryt pod Špilberkem. „Od sedmé večer si lidé budou moct objednat prohlídku krytu po tmě, jen s baterkou v ruce," pozval ředitel Amerického fondu, který se o kryt stará, Pavel Paleček.

Turisté, pozor! Rozhledna 
na Sněžníku bude zavřená

Celou letošní sezónu budou muset turisté oželet výhled z rozhledny na Sněžníku. Během léta totiž projde její věž náročnou a nákladnou rekonstrukcí.

Mobil prozradí, jaká lákadla na turisty čekají u Vltavy

Výletníci plující po Vltavě 
v okolí Budějovic, kteří chtějí poznat i památky podél nejdelší české řeky, už nemusejí před naloděním studovat mapy nebo turistické průvodce. V objevování atraktivních cílů jim pomůže unikátní mobilní aplikace Vltava Resort.

Muži mohou mít v Keni i tři manželky a nikoho to netrápí, říká studentka Marcela

Na africkém kontinentě je vysokoškolská studentka Marcela Krejčí ze Stražiska jako doma. Nejprve strávila pět měsíců v Ugandě, kde pracovala s dětmi, a nyní je už více než měsíc v Keni.

Lesní turistika je na vzestupu. Pomáhá jí budování zajímavých cílů

I když se počet návštěvníků lesa zvyšuje, jejich chování se nezhoršuje. Nejhorší ze všeho jsou však motorkáři, po nich zůstává spoušť

Na hradě Roštejn je nový průvodce. Elektronický

Se začátkem nové turistické sezony mají návštěvníci hradu Roštejn možnost nově využít služby moderního elektronického průvodce.

Baziliku a vyhlídku v Hejnicích spojí nová stezka

V Hejnicích chtějí vybudovat stezku, která povede od baziliky Navštívení Panny Marie na nedalekou vyhlídku Na Chatkách.

Štola Johannes po zimě otvírá

Do podzemí unikátní historické štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru se po osmi měsících zimní přestávky opět může vydat veřejnost. Od 30. dubna začnou pravidelné prohlídky štoly, které se budou konat každý den až do 31. srpna.

První květen v botanické zahradě nabídne divadlo i předčítání Máje

Netradiční představení Romea a Julie, aranžování květin pro drahou polovičku i vstup zdarma pro ty, kteří mají „kytičkové" příjmení. První máj v trojské botanické zahradě nabídne kromě míst, kde se dá pod rozkvetlými stromy líbat, i program pro celou rodinu.

Teplické skály otevřely stezku Josefa Vavrouška

Obnovená naučná stezka pojmenovaná po někdejším federálním ministrovi a uznávaném ekologovi Josefu Vavrouškovi byla včera 29. dubna zpřístupněna veřejnosti.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.