VYBERTE SI REGION

Cestování

Ve Špindlerově Mlýně budují zasněžování Medvědína za 70 mil.Kč

Největší české lyžařské středisko Špindlerův Mlýn v Krkonoších od konce dubna buduje v areálu Medvědín zasněžovací systém za přibližně 60 až 70 milionů korun. Má být hotový do konce června. V příští zimní sezoně má umožnit výrazně rychlejší zasněžení a spuštění medvědínského areálu.

V hořickém muzeu zhlédnete výstavu motocyklů

Slavnostní vernisáž výstavy „V Hořicích závodíme už 90 let" uspořádal ve spolupráci s Městským muzeem Hořice Mgr. Jaroslav Kotrbáček.

Před 110 lety byl v Londýně otevřen proslulý hotel Ritz

Hotely Ritz jsou i v současnosti pro mnohé symbolem luxusu a elegance. Největší věhlas získal hotel Ritz v Londýně, který byl otevřen před 110 lety, 24. května 1906. 

Muzeum láká na novinky v dole Jeroným i uranovém lágru

Sokolovsko - Sokolovské muzeum přichystalo návštěvníkům v nové sezoně několik novinek a překvapení ve dvou ze svých největších lákadel. Těmi jsou unikátní středověký důl Jeroným a Štola č.1 v Jáchymově. A vedení sokolovského muzea, kterému rok od roku stoupá počet návštěvníků, čeká nával i nyní.

Cyklobusy vyjedou už za týden

Kladské pomezí - Jako každý rok i letos se na konci května rozjedou dvě linky takzvaných cyklobusů. Vozit budou zájemce z řad turistů a cyklistů do těch nejzajímavějších míst zdejšího Kladského pomezí.

V zámku Linhartovy začíná v sobotu sezona

Kastelán hlásí, že v Linhartovském zámku je již vše připraveno na zahájení letošní turistické sezony. Brány zámku se otevřou již tuto sobotu, 21. května, v 10 hodin. Zámek naleznete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi.

Nejvíce bobrů 
v Českém lese 
je na Tachovsku

Tachovsko – Typicky okousané stromy, pokácené kmeny, zatopené louky i části lesa. Obrázek, který ještě před dvaceti lety byl unikátní, je dnes vcelku všední. Tedy alespoň na Tachovsku v oblasti Českého lesa. A nejen tam, okousané stromy a zatopená území můžeme dnes spatřit i u lidských obydlí v obcích i městech.

V sobotu si můžete vyšlápnout do Prčice. Jako tisíce dalších

Táborsko - Dnes večer ještě stihnete Michala Prokopa v Univerzitě, zítra nazujte pohorky a uděllejte něco pro své zdraví. 

Soška žáby se do Pacákových sadů vrátí nejpozději v létě

Kutná Hora - Velká zelená žába, která dlouhá léta těšila v Pacákových sadech dospělé i děti, byla na začátku loňského roku poničena vandaly a musela být ze zdejší fontány odstraněna. Teď to ale vypadá, že by se na své místo mohla konečně vrátit

Napříč Jižní Amerikou: V Equadoru jsou hadi všudypřítomní

Ukrajuji kilometry z ekvádorského území a stále více a více poznávám krásy a hlavně pestrost této malé, jihoamerické země, kterou za pár dní opustím a vydám se na cesty Kolumbií. Equador je sice malá země, ale pro cyklisty extrémně náročná. Jestliže jsem si v Peru posteskl na nekonečná stoupání, tak tady kousek severněji je to ještě náročnější.

O víkendu se uskuteční další ročník pochodu Krajem Eduarda Štorcha

Klub českých turistů Ostroměř na Jičínsku připravil na 21. května turistický pochod Krajem Eduarda Štorcha.

Bratislava otevřela zrekonstruovaný most přes Dunaj

Po více než dvou letech stavebních prací a dílčí kolaudaci dnes Bratislava otevřela zrekonstruovaný Starý most přes řeku Dunaj. Zatím jej mohou využívat chodci a cyklisté, tramvaje tam začnou jezdit pravděpodobně v létě.

Ústečané Zuzka a Zbyňďa míří na cestu do Indie. Na kolech

Rok na cestách. Na kolech a s minimem zátěže. Tak vypadá smělý plán dvojice Ústečanů, Zuzany Wurstové a Zbyňka Michala.

Zřícenina hradu Dívčí kámen na Českokrumlovsku bude lákat i na grilování

Systematická konzervace hradu, zvířata i grily pro veřejnost. To jsou plány na letošní léto.

Sezónu zahájí tradičně i Lázně Kynžvart

Svěcením minerálních pramenů a oslavou dětského dne zahájí lázeňskou sezónu Lázně Kynžvart.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.