VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování

dnes 06:12

Římu došla trpělivost, za koupání ve fontáně pokuta až 12 tisíc. A v Česku?

/VIDEO/ Léto je v plném proudu. Lidé se chystají na dovolené a i počasí napříč Evropou výletníkům přeje. V Paříži dokonce kvůli tropickým teplotám vyhlásili nouzový stav. Turisté tak při vysokých teplotách hledají útočiště především v útrobách památek či u fontán. Jenže takové osvěžení může nakonec přijít pěkně draho.

včera 18:06

Nový Ovčáček čtveráček nabídne i postavu Babiše

Oblíbené kabaretní představení zlínského divadla Ovčáček čtveráček se brzy dočká pokračování. Dění na tuzemské politické scéně je pro místní divadelníky natolik bohatým zdrojem inspirace, že začali připravovat další díl úspěšného projektu.

včera 17:03

Karlovarský festival se blíží. Moderovat ho opět bude Marek Eben

S mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech je tvář Marka Ebena spjata stejně silně jako Jiřího Bartošky, Evy Zaoralové nebo bratrů Cabanů. I letos bude oblíbený herec, skladatel a zpěvák na přehlídce plnit roli moderátora. Festival odstartuje už tento pátek. Která místa má Marek Eben ve Varech a v jejich okolí rád?

včera 16:53

Kdy si vzít dovolenou? Nejlepší letní počasí bývá uprostřed prázdnin

/INFOGRAFIKA/ Dostat z meteorologů kloudnou odpověď na otázku, kdy se o letošních prázdninách nejlépe vyvede počasí, je téměř nemožné. Začnou tím, že počasí je ve střední Evropě nestabilní a mění se v průměru co čtyři dny. „Takže pokud si vezmete v tuzemsku 14 dnů volna, jen těžko budete mít celý týden jen slunečno," říká meteoroložka Dagmar Honsová.

včera 11:13

Vydejte se na zámek pyšné princezny – do Telče

Dnešní tip naší pohádkové "tour" vás (a vaše děti) nasměruje do čtyř lokalit, kde hrály hlavní roli princezny, a nejen ty pyšné, ale i smutné a vůbec…

26.6.2017

Mám chlupatý jazýček, zaznělo na zámku v Průhonicích

/VIDEO/ Každý řeší, kam o prázdninách vyrazit, co nového poznat, kde se nejlépe pobavit. Náš web tedy bude přinášet ochutnávky z letního seriálu Deníku Poznáváme Česko. Podívejme se třeba na více či méně známé lokality, kde se natáčely české pohádky. Dnes se zaměříme na čarovná místa, v nichž jednu z hlavních rolí hrálo jídlo, kuchtičky a kuchaři.

26.6.2017

I když máte hlouběji do kapsy, dojedete tam, kam chcete

Nedávno mne při návštěvě muzea husitství v Táboře fascinovalo, jak Jeroným Pražský, následovník Jana Husa, procestoval Evropu i ruské země. Chvíli na koni a chvíli vozem… Dnes máme rychlovlaky, autobusy a letadla. Jenže i tak nám vždy něco chybí: čas, příležitost a nejčastěji peníze. Pokud vám chybějí na cestování finance, vězte, že existují možnosti, jak se vydat vstříc nevšedním zážitkům a neutratit majlant.

24.6.2017

Díky práci snů zdarma cestuje po světě. Při natáčení už mu opice ukradla kameru

/ANKETA/ Videa z různých koutů světa natáčí z loďky či horkovzdušného balonu. Sedmadvacetiletý Michal Gálik loni vyhrál v brněnské společnosti Sygic Travel konkurz na práci snů. Díky ní rok zdarma cestuje po světě a natáčí 360stupňová videa do internetové aplikace pro cestovatele. „Raději cestuji za přírodou než do měst. Je v nich na mě moc stresu a ruchu," tvrdí mladík.

23.6.2017

Pohodová vyjížďka podél Labe z Pardubic na "Kuňku"

Během našeho dnešního cyklovýletu si můžete vychutnat hned pět zajímavých zastávek. Na trase dlouhé 19 kilometrů se vydáme od pardubického zámku podél malebné přírody povodí Labe až k Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou a zpět kolem Leteckého muzea v Kuněticích a přes Sezemice až do Pardubic. Cesta je většinou rovinatá bez většího stoupání s kvalitním asfaltovým povrchem vhodná i pro rodiny s dětmi.

23.6.2017

Pozoruhodný dům připomínající autobus chátrá a čeká na kupce

Před šesti lety jsem se s rodinou a přáteli vracel z výletu ve Slovenském ráji. Když jsme projížděli obcí Hrabušice, mé dojmy z krásné přírody na chvíli přebil úžas z domu vedle hlavní silnice. Upadající stavba, jejíž architektura se zcela vymyká architektuře obce, dál hrdě chátrá a čeká na kupce.

22.6.2017

Směr Kyrgyzstán. S třicet let starým BMW chtějí ujet přes 10 tisíc kilometrů

Vypravit se s třicet let starým autem dál než na konec republiky? Proč ne, řekli si dva odvážní mladíci z Břeclavi. A se stařičkým BMW naplánovali cestu do více než pět tisíc kilometrů vzdáleného Kyrgyzstánu.

21.6.2017

Sidonie láká na tajuplnou přírodu na konci světa

Na slepicích si v Sidonii občas pochutná i liška nebo jestřáb. Místní si raději dají pivo. V malé obci na hranicích se Slovenskem se zkrátka dobře žije.

20.6.2017

Petr Ryska: Při objevitelské výpravě musím chytit múzu

/ROZHOVOR/ Historií Prahy se Petr Ryska zabývá již od dětství a z nenápadného koníčku se mu časem stalo i zaměstnání. O málo známých metropolitních místech psal nejprve na svém blogu, posléze založil stejnojmenné webové stránky a netradiční průvodcovskou kancelář. Před nedávnem vyšel druhý díl jeho knihy Praha Neznámá – originální i netradiční místopis, hledající rovnováhu mezi současným a historickým městem, moderní architekturou a starou Prahou či dynamickou zástavbou a panenskou přírodou.

DOTYK.CZ
20.6.2017

CzechTourism láká mileniály u nás i ve světě na barokní techno

VIDEO / Agentura pro podporu a rozvoj cestovního ruchu CzechTourism zveřejnila videoklip s hudbou Antonia Vivaldiho, inspirovaný obdobím baroka. Ve V klipu si zahrála finalistka Miss 2014 Veronika Kašáková, projekt dále podpořili youtubeři Weef, Restless Child a Creep, a to pomocí svých sociálních sítí.

19.6.2017

K Jadranu na vlastní pěst: jak se dostat k moři bez auta a bez cestovky

/INFOGRAFIKA/ Co když auto nevlastníte, a přesto si chcete dovolenou u východního pobřeží Jaderského moře zajistit sami bez cestovní kanceláře? Pohodlných a cenově dostupných sezonních spojení z Česka na jih utěšeně přibývá, nemusíte se přitom omezovat jen na autobus. Najděte si to ideální v našem velkém přehledu.

17.6.2017

Podél Baťova kanálu aneb z Hané až na Slovácko

Během jednoho cyklovýletu můžete podél a v okolí Baťova kanálu navštívit hned několik zajímavých míst. Začnete v Kroměříži, známé jako Hanácké Athény, která byla v roce 1997 vyhlášena nejkrásnějším historickým městem ČR. 

15.6.2017

Továrny, tunel nebo stará benzinka: vydejte se po stopách industriálních památek

/GALERIE/ Historie je stále přítomná v movitých i nemovitých památkách a její objevování může být dobrodružné. Atraktivní oblastí jsou pak technické a industriální objekty, které zajímavě dokumentují vývoj západní civilizace.

13.6.2017

FOTO: Na lodi poháněné sluncem vyrazil na plavbu Evropou

Tisíce kilometrů na řece má před sebou Miroslav Cink. V sobotu vyrazil majitel píšťanské Mariny na měsíc a půl dlouhou cestu. Jeho cílem je polské město Krapkowice.

10.6.2017

Kras už hlásí 90 tisíc návštěvníků. Na prahu turistické sezony

Moravský kras s unikátními jeskyněmi a vyškovský dinopark s modely obrovských ještěrů. To jsou hlavní turistická lákadla regionu. A lidé na ně slyší, kvůli hrozbě teroristických útoků cestují méně za hranice a užívají si dny volna doma. Pobyty jsou ale kratší než dřív.

6.6.2017

Řím: kolébka historie i ráj gurmánů

Všechny cesty vedou do Říma. A když už tam po nich dorazíte, nezapomeňte ochutnat místní jídla a vína.

3.6.2017

Vyjeďte si romantickým údolím Sázavy do Sluneční zátoky

Během jednoho cyklovýletu můžete v malebném údolí řeky Sázavy navštívit hned několik zajímavých míst, která nabízí Kraj Vysočina. Okruh v délce přes 30 kilometrů nás zavede z města sklářů Světlé nad Sázavou do Stvořidel, do slavné Sluneční zátoky Jaroslava Foglara i k historickému tisu do obce Vilémovice.

2.6.2017

Podzemí Krušných hor ukrývá unikátní česko-německou hranici. Podívejte se

Zajímavým a zároveň málo známým cílem pro výlety Krušnými horami je bývalý cínový důl v německém Cínovci, tedy Zinnwaldu. Pro turisty nabízí tříkilometrový okruh starými štolami. Nechybí ale ani velké prostory zaplněné křišťálově čistou vodou. Naprostým unikátem je pak podzemní česko-německá hranice, kterou označují státní znaky obou zemí.

15.5.2017

Lisabon: Město milenců i důchodců

Nejzápadnější hlavní evropské město má takové kouzlo, že vás uhrane a už nepustí. Svým klidem, pohodou, vlastním životním tempem, přátelským přijetím. V každém ročním období vám tam bude dobře. A v jakémkoli věku a sestavě. Toto město má výhodu, že se tam dobře cítí milenci, rodiče s dětmi i senioři. Každému má co nabídnout.

11.5.2017

Monako: Ráj nejen pro hazardní hráče

/VIDEO/ Druhý nejmenší stát po Vatikánu má přibližně třikrát větší rozlohu než pražská zoologická zahrada. Zato tu žije nejvíce milionářů na světě v přepočtu na počet obyvatel. Asi šedesát bank knížectví spravuje kolem 500 miliard eur na více než 340 000 kontech.

19.3.2017

Kuks láká. Parkoviště už zdaleka nestačí

Při návštěvnicky nejoblíbenějších akcích zaplavují vesnici stovky automobilů. Parkují na fotbalovém i volejbalovém hřišti, ale i na soukromých pozemcích. Obec musí nabídku odstavných ploch rozšířit.

18.3.2017

Křídla motýlí a květy orchidejí. Končící výstava v arboretu nalákala davy lidí

Brno – Jednu z posledních šancí prohlédnout si kombinaci exotických motýlů a orchidejí využili v sobotu Brňané. Před vchodem do brněnského arboreta se v poledne sešlo více než 150 návštěvníků.

18.3.2017

Cyklovlak na jižní Moravě: jezdí jediný, vyrazí už za měsíc

Jižní Morava /ANKETA/ – Jen čtyři týdny zbývají do startu Expresu Pálava-Podyjí, který vypravují České dráhy z Brna. Jde o jediný vlak zaměřený přednostně na cyklisty na celé jižní Moravě.

17.3.2017

Reportáž ze země stižené válkou

Přinášíme reportáž z putování z haličského Lvova do zakarpatského Užhorodu. Cestou jsme potkávali a zpovídali obyčejné Ukrajince. Turista s ruksakem na zádech je sice dnes na Ukrajině kvůli konfliktu na Donbase ohrožený druh, ale není se čeho bát. Osobní dojmy byly po všech směrech překvapivé.

16.3.2017

Sloní stádo je opět pohromadě. Návštěvníci zoo se mohou těšit na slůňata

Dny ubíhají a malá slůňata v Zoo Praha nezadržitelně rostou. Nenechte si proto ujít příležitost vidět na vlastní oči Maxe a Rudiho v jejich nejlepší formě, dokud nevyrostou ze své bezprostřední rozpustilosti. Vidět je můžete nejen v pavilonu, ale především v Údolí slonů. A nyní i se všemi slonicemi, protože došlo ke spojení sloního stáda.

AKTUALIZOVÁNO
15.3.2017

Dopravní podnik přeruší provoz lanové dráhy na Petřín

Jen do konce týdne – a pak zas až v dubnu. Tak musí své plány přizpůsobit lidé chystající se na svezení petřínskou lanovkou. Tu totiž od pondělí 20. března čeká odstávka kvůli plánované jarní údržbě. Znovu se lanová dráha z Újezdu na Petřín rozjede od rána v sobotu 8. dubna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies