VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování

7.12.2016

Železniční zastávka poslouží cykloturistice. Bude z ní odpočívadlo se zázemím

Bývalou železniční zastávku v Krušnohorské ulici město Ostrov přebuduje na cyklistické odpočívadlo. Rada města odsouhlasila 28. listopadu podání žádosti o dotaci, která by pokryla až padesát procent nákladů, které jsou předpokládány na 2,7 milionu korun. Zastávkou naposledy projel vlak v roce 1957 a nyní je již jasná nová podoba této budovy z dob Rakouska-Uherska.

6.12.2016

O víkendu rozjeli lyžařskou sezonu na svazích v Říčkách

Stále mírnější zimy s chudší a chudší sněhovou nadílkou nutí lyžařská střediska uměle zasněžovat a tomu přizpůsobovat i technickou vybavenost.

6.12.2016

Cyklistická stezka v Píseckých horách nebude. Záměr neprošel

Písek – Jednosměrná cyklistická stezka v Píseckých horách nebude. Rozhodli tak zastupitelé, kterým byla předložena žádost místních cyklistických organizací.

6.12.2016

Kouzlo Josefova: Bastionové opevnění aneb Urbanismus jinýma očima

Víte, co mají společného Dientzenhoferové, dvousetkoruna s portrétem J. A. Komenského a město Josefov? Je to tvarosloví bastionového opevnění, které více než tři sta let určovalo vzhled mnoha sídel.

5.12.2016

České Švýcarsko se chystá na další sezónu. Opravuje mostky i cesty

České Švýcarsko – V národním parku je i nyní rušno. Místo turistů ale vyrážejí do oblíbeného regionu stavaři, kteří opravují mostky nebo cesty vedoucí k nejvyhlášenějším místům Českého Švýcarska.

5.12.2016

Cestovatel Lešický: Filipíncům jejich čas klidně plyne

Domažlice /FOTOGALERIE/ – Z cesty po Filipínách se vrátil domažlický cestovatel Ladislav Lešický.

5.12.2016

Běžkařská magistrála na Javořinu je sjízdná

Uherské Hradiště, Velká Javořina – Zatímco příznivci sjezdového lyžování v našem regionu si budou muset na spuštění vleků ještě nějaký ten den počkat, tak běžkaři otevřeli o víkendu novou sezonu. Poprvé mohli vyrazit z Kamenné búdy na nejvyšší vrchol okresu Uherské Hradiště na Velkou Javořinu, která leží 970 metrů nad mořem.

4.12.2016

Tisá bourá rekordy, do skal vyrazilo 35 tisíc lidí

Tisá - Rekordní návštěvnost za posledních několik let si v tomto roce připsaly Tiské stěny. Podle obecního úřadu sem letos zavítalo na 35 tisíc platících zájemců, což je oproti loňsku nárůst o více než 4 tisíce lidí.

4.12.2016

Lidé vyrážejí na trhy do Krakova či Vídně

Tato města bývají v době adventu nejnavštěvovanější. Oblíbená je ale třeba také maďarská Budapešť.

4.12.2016

Vánoce našich babiček – inspirujte se v chotěbořském muzeu

Chotěboř - Nádech lidových tradic má výstava v Městském muzeu Chotěboř. Tradiční přírodní ozdoby, betlémy, krajky richelieu – to vše je možné vidět v muzeu na zámku až do konce roku.

3.12.2016

Oprava v libereckém tunelu bude kvůli počasí o týden později

Liberec - Plánované opravy v tunelu na průtahu Libercem se kvůli počasí o týden posunou. Revize elektrorozvodů a osvětlení měla provoz v tunelu omezit už o tomto víkendu, kvůli nepříznivému počasí se ji ale rozhodli o týden odložit. S komplikacemi tam musí motoristé počítat od 10. prosince, kdy bude doprava svedena vždy do jednoho tubusu a mohou se tam tvořit kolony.

3.12.2016

Brnu se podařilo získat dotace 1,7 miliardy korun na nové tratě pro MHD

Brno - Brnu se podařilo získat dotace na prodloužení několika tramvajových tratí a jedné trolejbusové trati. Z evropských fondů na nové stavby chce 1,72 miliardy korun. V brněnské metropolitní oblasti jsou připravené i další dopravní projekty, jako je nákup ekologických dopravních prostředků pro Brno či stavba cyklostezek v okolí Brna, řekl primátor Petr Vokřál (ANO). Jde o první projekty druhého programovacího období, které začalo již v roce 2014.

3.12.2016

Na jihu Moravy si zájemci zalyžují už o víkendu

Brno - Některé lyžařské areály na jihu Moravy už zasněžují, první z vleků se rozjede v sobotu v Němčičkách na Břeclavsku. Na svahu je zasněžená zhruba třetinu plochy, zbytek zatím tvoří umělý povrch. Pravděpodobně už příští týden se zájemci dočkají lyžování i v Olešnici na Blanensku, v závěru týdne pak i ve Filipově údolí na Hodonínsku.

2.12.2016

Pardubice chystají přístavbu krytého bazénu za 50 milionů

Pardubice - Pardubice chystají přístavbu pětadvacetimetrového krytého bazénu za zhruba 50 milionů korun. Měl by být v proluce mezi akvacentrem a výstavním centrem Ideon, pozemky patří městu. Investiční záměr budou zastupitelé schvalovat při jednání o rozpočtu v prosinci, řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

2.12.2016

Ve Středočeském kraji a v Praze pojede od nového řádu více vlaků

Střední Čechy, Praha -  Ve Středočeském kraji přibude od nového jízdního řádu 4,9 procenta železničních spojů, v hlavním městě Praze pak 5,5 procenta. Nejvýznamnějšími změnami je rozšíření provozu na tratích do Berouna, Benešova, Kolína a do Kralup nad Vltavou. Celkem bude v Praze a ve Středočeském kraji vypravováno 2186 spojů denně. Na pátečním setkání s novináři to řekl ředitel regionálního obchodního centra Českých drah Alois Kašpar. Nový jízdní řád na železnici začne platit 11. prosince.

2.12.2016

Zájezdy kvůli novému zákonu zřejmě zdraží

Praha - Cestovní kanceláře budou zřejmě muset od roku 2018 odvádět příspěvky do tzv. garančního fondu, což může vést ke zdražení zájezdů. Počítá s tím novela zákona o podnikání v cestovním ruchu, která je v připomínkovém řízení. Z fondu by měly být pojišťovnám hrazeny náhrady v případě, že sjednaný pojistný limit se v případě platební neschopnosti cestovní kanceláře ukáže jako nedostatečný.

2.12.2016

Zajímavý výlet z Loun do severní Francie. I tohle je partnerství!

Louny - Když jsme přijali pozvání spřáteleného severofrancouzského městečka Veneux Les Sablons na 27. ročník tradičních slavností, jež jsou oslavou sýrů a vína, věděl jsem na základě vlastních zkušeností, že nás čeká nefalšovaná srdečnost lidí a uvolněná atmosféra, což se bezezbytku vyplnilo.

1.12.2016

Barokní skvost na Kuksu má nejlepší propagaci v České republice

Náchodsko - Skládačka o Kuksu je neoblíbenějším letákem.  

1.12.2016

OTÁZKA PRO: Petra Šťáhlavského, mluvčího Českých drah

Karlovarsko - Mohou i letos obyvatelé Karlovarského kraje využít víkendové nabídky cestování za adventním veselím?

1.12.2016

Každý měl jiný sen, ten společný dostal šanci po pětašedesáti letech

Ústí nad Labem - Příběh je to skoro pohádkový, jen chybí ten známý úvod. V jednom království žil starý král a měl tři syny.

1.12.2016

Výluka na Osoblažce skončila

Osoblažsko (Krnovsko) - Až do 10. prosince měla trvat výluka na úzkokolejce, ale porouchanou lokomotivu se podařilo opravit nečekaně rychle, takže už zas jezdí. Vlaky z Krnova na Opavu vyjedou za tři týdny.

1.12.2016

Hlídali, zda jsou chodci vidět

Jablonecko - Minulý pátek proběhla na Jablonecku dopravně bezpečnostní akce zaměřená chodce v silničním provozu, a to především s důrazem na jejich viditelnost.

30.11.2016

Nadílka se blíží. Peklo mohou děti zažít i v jihlavském podzemí

Jihlavsko – Už za necelý týden zabuší na dveře domovů mikulášská družina. Kdo chce, může opravdové peklo zažít už dříve. Na Masarykově náměstí se v sobotu 3. prosince uskuteční nadílka s Nadačním fondem Šťastná hvězda, o den dříve dokonce začnou pekelné prohlídky v jihlavském historickém podzemí.

30.11.2016

Cestovatel Vojtěch Wertich: Rád poznávám stále nové země

/ROZHOVOR/ Kdo zavítal v neděli dopoledne ke Stříbrnému jezeru, mohl zpozorovat neobvyklý ruch. Devítičlenná skupinka cestovatelských nadšenců odtud odjížděla na další ze svých výprav, tentokráte do Jižní Ameriky. Což by nebylo až tak neobvyklé, kdyby tam nevyrazili obytnou avií, zvanou Amálka. Jedním z členů expedice je také Vojtěch Wertich z Neplachovic.

30.11.2016

Karlštejn letos navštívil rekordní počet turistů

Karlštejn /ROZHOVOR/ - Hrad Karlštejn patří k nejnavštěvovanějším historickým památkám v České republice. Každoročně ho navštíví během sezony přes dvě stě tisíc turistů. V loňském roce se dokonce umístil co do návštěvnosti na čtvrtém místě.

30.11.2016

Návštěvnost památek je letos většinou vyšší

Kutnohorsko - Více než dvaadvaceti tisícový nárůst návštěvnosti oproti minulému roku zaznamenali letos na zámku ve Žlebech. Je to velký úspěch. Na zámku tak ke konci minulého měsíce evidovali 69 tisíc prodaných vstupenek.

30.11.2016

VIDEO: O Kozí dráze vzniká film. Nadšenci ji chtějí zachovat

Ústecký kraj – Kdysi slavná Kozí dráha by měla být jednou z hlavních hvězd chystaného dokumentu Záhada lokálek. Jeho autoři pátrají po osudech lokálek nejen na severu Čech.

30.11.2016

Na Landeku vybavují unikátní tělocvičnu. Cvičit může společně celá rodina

Maminka na kruhovém tréninku a dítě na gymnastice. Babičky na józe, vnoučata v žíněnkovém světě. To je představa Petry a Martina Potočných, kteří v areálu historické šachty Anselm na Landeku vybavují unikátní tělocvičnu.

29.11.2016

Relikviář bude k vidění i během zimy

Bečov nad Teplou - Návštěvní sezona už skončila, ale hrad a zámek Bečov i nadále umožňuje zájemcům návštěvy relikviáře svatého Maura. V současnosti se Bečov připravuje na zimu.

29.11.2016

Lyžaři na Vysočině se zatím musejí spokojit s umělou zimou

Jihlava – Vlekaři na Vysočině po poklesu teplot pod bod mrazu opět spouštějí sněhová děla. V pondělí k ránu je zapnuli v několika výše položených skiareálech, kde bylo nejchladněji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies