Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování

25.1.2017

Afrikanistka Marie Imbrová přiblíží cesty Emila Holuba

Louny - Proč se vydal známý cestovatel do Afriky? O čem snil a co formovalo jeho osobnost? I na to odpoví sobotní přednáška.

25.1.2017

Pravdy a mýty o české přírodě

To, že člověk na přírodu působí, je známá věc. Ohledně jejich vztahu však existuje mnoho zkreslených představ. Věděli jste například, že takový tankodrom může být pro přírodu požehnáním? A že některé druhy se zcela přizpůsobily životu ve městě? Třeba takový městský kos považuje za významný ukazatel svého postavení to, jak jasně svítí lampa pouličního osvětlení v jeho teritoriu.

24.1.2017

Maroko, země mnoha barev i chutí

Barevná perla u Atlantiku. Tak označují Maroko, stát ležící na nejzazším severozápadu Afriky, místní lidé i ti, kteří se do této země rádi vracejí. Nabízí totiž pro každého něco: na své si přijdou jak milovníci koupání, kteří si vychutnají hotelové bazény i pohodu na pláži, tak cestovatelé, již chtějí poznávat současnost i historii exotické země. A gurmány rozhodně nezklame místní kuchyně.

24.1.2017

Cestovatel fotil na ostrůvku Tory na příkaz samotného krále

Pardubice – Irsko, to je země, kterou můžete poznat během čtvrteční diashow v pardubickém Kulturním domě Hronovická.

24.1.2017

Diashow „Kuba ostrov na rozcestí dějin" premiérově v Teplicích

Teplice - Nejnovější diashow „Kuba ostrov na rozcestí dějin" uvádí na svém letošním jarním turné cestovatel a fotograf Martin Loew. Premiéra je 24. ledna v Domě kultury v Teplicích.

24.1.2017

Snímky Tomáše Kotouče ukazují krásy podmořského světa

Podmořský svět je název výstavy fotografií Tomáše Kotouče, která se až do 12. února koná v benešovské Městské výstavní síni na Malém náměstí.

23.1.2017

Nová stezka bude kopírovat solnou cestu

Budyně nad Ohří (Litoměřicko) – Snahou radnice je nabídnout návštěvníkům města, ale lidem, kteří tráví dovolenou v okolí, víc než jen hodinovou prohlídku Vodního hradu (na snímku).

23.1.2017

Budou mít Karlovy Vary čtvrtou sochu zakladatele města?

Karlovy Vary – Rok oslav narozeninového výročí zakladatele Karlových Varů je za námi. Zůstávají jen vzpomínky na drahou světelnou show a na pomíjivé pískové monumenty. Šetrné karlovarské hospodyňky myslí na nepořádek, který způsobí jejich likvidace, a na zbytečné finanční náklady, z nichž pro naše potomky nezbylo nic. Nezasloužila by si nejoblíbenější osobnost českých dějin důstojnější a trvalou připomínku? Třeba další sochu?

23.1.2017

Jaké to je v horách dalekého Kyrgyzstánu?

Hradec Králové - Jste zváni na další z cestopisných promítání, které se koná v pondělí 23. ledna od 19 hodin v hradeckém AC klubu v Heyrovského ulici.

23.1.2017

V Kutné Hoře vznikne vyhlídka ze svahu proti jezuitské koleji

V Kutné Hoře vznikne nová vyhlídka na město ze svahu proti bývalé jezuitské koleji. Vybudovat ji chce občanské sdružení Denemark, které spravuje naučnou stezku údolím říčky Vrchlice. 

22.1.2017

Z podzemí josefovské pevnosti se stalo ledové království

Teploty hluboko pod bodem mrazu čarují i v rozsáhlém podzemí josefovské pevnosti, kde se tvoří nevídané útvary z ledu.

22.1.2017

Ve Svitavách otevřeli opravené autobusové nádraží

Cestující ve Svitavách se dočkali lepších podmínek.

22.1.2017

Zimní výlet na Moldavu v Krušných horách bude možný s moderním vlakem

Podobně jako loni pořádá Doprava Ústeckého kraje ve spolupráci s Českými drahami čtyři mimořádné jízdy moderních motorových jednotek Pesa Link (RegioShark) na krušnohorskou Moldavu. Mostecký deník o tom informovala Lucie Dosedělová, mluvčí kanceláře hejtmana Ústeckého kraje.

21.1.2017

Jsou tam piráti, na Amazonku jet nesmíte! Dobrodruzi z Děčína museli změnit plán

Jižní Amerika/Děčín – Po několikadenním čekání se děčínská výprava do Jižní Ameriky konečně dočkala svého raftu a mohla vyplout na Amazonku.

21.1.2017

Levné letenky z Ostravy do Londýna a Milána v nabídce do 26. ledna

Letecká společnosti Ryanair, která provozuje z Letiště Leoše Janáčka Ostrava lety do Londýna a Milána (Bergama) hodlá v letošní letní sezóně přepravit na 90 tisíc cestujících.

21.1.2017

Jeskyně lákají i v zimě, třeba na ohřátí. Část z nich je zavřená kvůli netopýrům

Moravský kras – Navštívit jeskyně, když venku mrzne? Spoustu lidí to může odradit, přitom rtuť teploměru se v podzemí Moravského krasu drží celý rok téměř na stejné úrovni. Je v nich kolem osmi stupňů Celsia. Jedinými, které v zimě zůstávají otevřené bez omezení, jsou Punkevní jeskyně a jeskyně Výpustek.

20.1.2017

Výstaviště Zahrada Čech otevře brány za necelý měsíc

Na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích letos v červnu proběhne osm tradičních akcí s celostátními Hasičskými slavnostmi, které se konají v dvouletém cyklu.

20.1.2017

Cestující si mohou stěžovat u dispečinku

Liberec - ČSAD má problémy s vypravováním spojů, některých se lidé nedočkali.

20.1.2017

Platnost cestovních dokladů pro děti končí

Příbram - V roce 2017 skončí platnost cestovních dokladů dětem, kterým byla v roce 2012 zákonem o cestovních dokladech zavedena povinnost mít svůj platný cestovní doklad pro cestování mimo území ČR. Jedná se o děti, které v roce 2012 byly mladší 15 let a cestovní pasy byly vyhotoveny s dobou platnosti na 5 let. Proto nyní doporučujeme všem rodičům zkontrolovat cestovní doklady svých dětí a případně si včas požádat o jejich výměnu.

19.1.2017

Stavba parkovací věže pro kola začne na jaře

Litoměřice - V dubnu začne v Litoměřicích výstavba parkovací věže biketower pro více než stovku kol. Jedenáct metrů vysoká, prosklená stavba se samoobslužným systémem bude postavena v těsném sousedství dolního vlakového nádraží, vedle zelené budovy Českých drah, do konce září tohoto roku.

19.1.2017

Capri – ostrov mnoha tváří

Možná se podivíte, proč doporučovat prťavý ostrůvek, který klidně za jeden den obejdete i s pauzami na jídlo pěšky (ostrov má na délku zhruba sedm a na šířku tři kilometry). Ano – Capri třeba není pro týdenní nebo ještě delší dovolenou, ale za návštěvu přesto stojí. Což každý rok poznávají nejen běžní turisté, ale v běhu staletí se o tom přesvědčily i mnohé významné osobnosti.

19.1.2017

Písek chystá pro turisty barokní cyklostezku

Písek – Město a  písecký region jsou pravidelnými účastníky mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a turistických možností v regionech na brněnském Výstavišti. Letošní prezentace cestovního ruchu s důrazem na regiony  se koná ode dneška do neděle.

18.1.2017

Jihomoravská turistická lákadla? Regiontour pozve na lovce mamutů, památky, vína

Jižní Morava - Několik novinek nabídnou jihomoravská turistická lákadla na letošním Regiontouru. Další města sází na osvědčené nabídky.

18.1.2017

Cestovatelé na výstavišti. Veletrhy zvou na šamanství i zájezd do Indie

Brno /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Pro tipy, jak trávit dovolenou a volný čas, si mohou už od čtvrtka přijít lidé na brněnské výstaviště. Začínají tam totiž cestovatelské veletrhy Go a Regiontour. Lidé je mohou navštívit v pavilonech P a F. Největší cestovatelská přehlídka končí až v neděli.

18.1.2017

Průběh letošní zimy teplárnám zatím přeje

Praha - Dodávky tepla z tuzemských tepláren během letošní zimy jsou zatím proti té předcházející zhruba o 15 procent vyšší. Dnes to sdělilo Teplárenské sdružení ČR (TS ČR). Z dlouhodobého hlediska však podle něj zima zatím nijak extrémní není a blíží se průměru.

18.1.2017

Obnovenou květnatou louku u motýlária ve Voticích spásají ovce

Votice (Benešovsko) - Přestože je motýlárium ve Voticích na Benešovsku zasněžené, zvířecí obyvatelé tím netrpí. Ovce, které žijí od podzimu na přilehlém pozemku kvůli šetrnému spásání květnaté louky, mají od zimy také novou salaš.

18.1.2017

Výstava ukáže pohledy do krajiny

Studénka (Novojičínsko) - Městská knihovna na sídlišti ve Studénce hostí od dnešního dne novou výstavu. Nese název „Pohledy, příroda, krajina a jiné" a její autorkou je Jana Molnárová.

17.1.2017

Šéf Horské služby Jizerské hory: V horách musí být každý sám za sebe

Jizerské hory - K horám měl jako rodilý Jablonečák blízko už odmala. K horské službě také. Od roku 2003 je René Mašín náčelníkem HS Jizerské hory. A i přes náročnou službu říká: Neměnil bych.

17.1.2017

Napajedelská cestovatelka Jana Kysilková: Na Azorech jsem se proměnila v pavouka

Napajedla - /ROZHOVOR/ Už sedmý Cestovatelský mišmaš se v sobotu uskutečnil v Napajedlích. Sál byl zcela zaplněný od první besedy. Celkem přišlo téměř 300 lidí. V úvodní přednášce mohli návštěvníci díky napajedelské cestovatelce Janě Kysilkové poznat blíže Azorské ostrovy.

17.1.2017

Muzeum zahajuje cestovateli a Havlem

Nová Paka (Jičínsko) – Packé muzeum otevírá novou éru, vystavovat bude celoročně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení