Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování

9.1.2017

Muzeem lidových staveb obcházeli Tři králové

Kouřim – Ani mrazivé počasí neodradilo spousty rodin od návštěvy kouřimského skanzenu, kde se konala Tříkrálová koleda.

9.1.2017

Zeměmi světa s knihovnou

Vsetín - Rok na cestách je název souboru akcí, které na rok 2017 připravili pracovníci Masarykovy veřejné knihovny Vsetín. Letos se zaměří na cestování a poznávání jiných národů a jejich kultur.

9.1.2017

Ples připomene výročí stanovení Kunovic městem

Kunovice (Slovácko) – Ples města bude první z akcí, která připomene 20. výročí určení obce Kunovice městem. Letošní kunovický bál se v sobotu 14. ledna ponese v duchu rozverné atmosféry Paříže 30. let minulého století, kam se návštěvníci plesu přenesou prostřednictvím francouzského kankánu v provedení seniorů Tanečního klubu Rokaso a kabaretními a muzikálovými tanci, jimiž oslní taneční skupina Enola Flirt Society z Olomouce.

9.1.2017

Poutní místo v Horní Polici se brzy dočká obnovy za 107 milionů

Horní Police (Českolipsko) - Farnost získala evropskou dotaci. Obnova za bezmála 107 milionů korun čeká areál poutního kostela Navštívení Panny Marie v Horní Polici. Je v havarijním stavu.

9.1.2017

Jubilejního výšlapu na Helfštýn se zúčastnilo 1964 lidí

Teplota, která se drží hodně hluboko pod nulou, zasněžené panoráma, všudypřítomná dobrá nálada. Neodradilo mě ani téměř dvacet stupňů pod bodem mrazu a čtyřicátý výšlap jsem se rozhodla začít u hospůdky v Týně nad Bečvou. Nebyla jsem zdaleka jediná, kdo si netroufl v tomto počasí vyjet autem až k branám hradu.

8.1.2017

Ústecká zoo měla vloni historickou návštěvnost

Ústí nad Labem - Ústí Ústecké zoologické zahradě se loni zvýšil počet návštěvníků. Do zahrady jich zavítalo víc než 160 tisíc a návštěvnost tak patří mezi nejlepší v historii, řekla mluvčí zoo Věra Vrabcová. Hlavní novinkou letošní sezony bude nová expozice tučňáků brýlových.

8.1.2017

Jizerští lyžníci se prohání na čertových prkénkách řadu let

Bedřichov (Liberecko) - Lyžování má na území Česka tradici dlouhou sto třicet let. V noci z pátého na šestého ledna 1887 vyzkoušel poprvé podivnou dřevěnou věc zvanou „ski" Josef Rössler-Ořovský s jeho bratrem. Krátce na to se lyžování rozšířilo do všech koutů země.

7.1.2017

Rys Míša zemřel ve spánku

Vlašim - Atrakce vlašimské paraZOO, rys Míša, odešel do zvířecího nebe.

7.1.2017

Hotelový pokoj za šest tisíc, to je Ženeva, nejdražší město Evropy

Která evropská města mají jednoznačně nejdražší ubytování? Cestovatelský web trivago.cz přináší přehled nejdražších a nejlevnějších měsíců.

7.1.2017

Tip na krásný celodenní výlet: Svatý kopeček

Šumperk - Skladatel a zpěvák Richard Pachman radí: Navštivte Svatý Kopeček s nádhernou barokní bazilikou Navštívení Panny Marie, poutními krámky a s domem Jiřího Wolkera „Na krásné vyhlídce".

7.1.2017

Sokolové si vyšli na společný výlet

Rakovník - TJ Sokol Rakovník zorganizovala na Nový rok již druhý ročník novoročního pohybu. Tentokrát trasa vedla lesem okolo Olešné a byla dlouhá 13 km.

6.1.2017

Ozdobou hradu se stane obří historický prak

Cheb - Jedna z nejnavštěvovanějších památek v Karlovarském kraji, hrad Cheb, chystá v nové turistické sezoně řadu novinek. Jednou z nich bude například replika historického velkého praku, kterou naleznou návštěvníci přímo na nádvoří památky. Každým rokem na druhý nejstarší hrad v České republice zavítá přes padesát tisíc návštěvníků.

6.1.2017

Lákají na výstup na Slaměnku. Obujte sněžnice!

Dolní Morava (Svitavsko) - Obout sněžnice, nasadit čelovky a zimní potemnělou krajinou se s průvodcem vydat po loveckých chodníčcích a pěšinkách k chatě Slaměnka, to je program, který nabízí ski resort Dolní Morava pro páteční večer 6. ledna.

6.1.2017

Nejvíc turistů míří do Bangkoku. Praha se drží ve dvacítce

Bangkok (Thajsko) -  Hlavní město Thajska je největším magnetem pro turisty z celého světa. Loni Bangkok navštívilo a přespalo alespoň jednu noc 21,5 milionu zahraničních turistů.

6.1.2017

Turisté představí krásy Pyrenejí

Kopřivnice (Novojičínsko) - Dům dětí a mládeže v Kopřivnici zaplní dnes od 17 hodin milovníci cestování a poznávání cizích krajů.

5.1.2017

Do hospody se má chodit pro radost!

Tábor - Do čerstvého roku vstoupil Martin Svatek s čerstvými vavříny: prestižní Maurerův seznam Grand Restaurant zařadil hotelovou restauraci Gold, kterou vede, na 10. místo v celé republice!

5.1.2017

Na stavbu cyklostezek vydal stát za posledních 16 let téměř 2 miliardy korun

Praha - Výstavba cyklostezek si v Česku mezi roky 2000 a 2015 vyžádala téměř 1,7 miliardy korun ze státního rozpočtu. Ročně je na podporu projektů souvisejících s cyklistikou v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) vyčleněno 150 milionů Kč.

5.1.2017

Atmosféru cestování lze nasát v Táboře

Tábor - Přijďte si prohlédnout výstavu s názvem Krajinou duše cestovatelky Šárky Kašparové, která navštívila Srí Lanku, Turecko, Anglii a jiné země.

5.1.2017

Za Kemp roku byl zvolen Camping Vranovská pláž. Vodáci chválí Kanak

Praha - Nejlepším kempem za rok 2016 se stal Camping Vranovská pláž. V anketě, kterou pořádá server 4camping.cz, zvítězil mezi 1630 českými a slovenskými rekreačními areály. Hlasování se celkem zúčastnilo přes 11 tisíc lidí. 

5.1.2017

Číňané si půjčují i kufry. Ekonomika sdílení tu roste

Peking (Čína) - V Číně zažívají raketový úspěch firmy, které jsou založeny na myšlence sdílení zboží. Firma z Hongkongu Rent-a-Suitcase už po roce od založení v roce 2014 pokryla počáteční náklady na rozjezd podnikání.

4.1.2017

Důchodci z Kuřimi cestují za polovinu. Od ledna

Brněnsko - Namísto 1850 korun jen 925. O polovinu levnější jízdné za cestování veřejnou autobusovou dopravou platí od letošního ledna starší lidé z Kuřimi. Město každému obyvateli nad sedmdesát let na zakoupení roční úsekové jízdenky přispěje přesně polovinu.

4.1.2017

Tankodrom z kostek vystřídá hladký povrch

Protivín (Jindřichohradecko) - Řidiči, jejichž trasy vedou přes Protivín, se mohou těšit na příjemnější cestování. Průtah městem, který v současné době připomíná tankodrom, se letos začne rekonstruovat a místo kostek dostane hladký povrch. Na opravách se bude podílet jak město, tak Jihočeský kraj, který je vlastníkem komunikace.

4.1.2017

Šedesát metrů dlouhé molo na Baťáku je připraveno na první lodě a houseboaty

Staré Město (Uherskohradišťsko) – Namísto plovoucích vorů dva metry široké a šedesát metrů dlouhé dubové molo za téměř jeden milion korun. Vstupní branou všem vodáckým nadšencům plavícím se po Baťově kanálu přes Staré Město bude v nadcházející sezoně zbrusu nové přístaviště. Radnice si od své investice, na níž se kromě ní podílel ještě Zlínský kraj, slibuje zlepšení cestovního ruchu a vodní turistiky.

4.1.2017

Na cestě islandským vnitrozemím

Bělá pod Bezdězem (Mladoboleslavsko) - Cestovatel Ladislav Holeček pozve všechny zájemce o cestování a poznávání cizích krajin do komorního sálu Městských kulturních zařízení Bělá pod Bezdězem.

3.1.2017

První den nových šalinkaret: Brňané jim zatím příliš nevěří

Brno - Elektronickou předplatní jízdenku si nově mohou pořídit cestující v Brně. Lidé dávají přednost speciálním kartám před propojením jízdenky se svými platebními kartami.

3.1.2017

Dva kamarádi se vydali podél řeky Křemelné

Šumava - Dva staří kamarádi se vydali proti proudu řeky Křemelné a vznikla z toho fotografická publikace Šumava – Křemelná s podtitulem Nedostupná krása opuštěné řeky.

3.1.2017

Tisíce lidí v Brně začaly využívat elektronický nákup jízdenek

Brno - Víc než 4 500 lidí dosud využilo možnost koupit si v Brně poprvé jízdenku na MHD elektronicky, sdělila mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová. Od Nového roku funguje portál www.brnopas.cz, na němž se lidé zaregistrují a po ověření údajů dopravním podnikem mohou další nákupy jízdenek obsluhovat přes internet. 

3.1.2017

Vlakové nádraží ve Dvoře Králové se promění

Dvůr Králové nad Labem - Dlouhá léta upozorňují občané Dvora Králové na nereprezentativní stav místního vlakového nádraží. Fasáda budovy je v zanedbaném stavu, výrazná vlna kritiky se ale stále častěji snáší také k pěšině, která sem přivádí zákazníky drah a která je prakticky jedinou přístupovou cestu pro pěší, pokud nechtějí absolvovat trasu po hlavní silnici bez chodníku. Trpělivost po vlně stížností došla i městu. Vstoupilo do jednání s vlastníkem, který nyní přislíbil nápravu.

2.1.2017

Milovníci cestování si užijí

Kopřivnice - Cestovatelskou přednášku plnou zajímavých příběhů i dobrodružných zážitků si budou moci zítra poslechnout návštěvníci kavárny a penzionu Vila Machů, v bývalém loutkovém divadle ve Štefánikově ulici v Kopřivnici.

2.1.2017

Vlaky mezi hlavním a židenickým nádražím čeká tříměsíční výluka

Brno - Tři měsíce v létě potrvá v Brně výluka mezi hlavním a židenickým nádražím. Důvodem je oprava čtvrtého nástupiště na hlavním nádraží a oprava obou kolejí mezi nádražími a takzvaného Pražského viaduktu. Vlaky proto budou mezi těmito nádražími jezdit velmi omezeně, řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. O podobě výluk není zatím rozhodnuto, předpokládá se však, že by mohly být podobné jako loni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení