Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování

2.1.2017

Nefalšované zelené peklo: reportáž o cestě do hlubin thajské džungle

Thajsko nejsou jen pláže. V jeho vnitrozemí, ve smaragdovém pralese, crčí provazy deště a „dobrou noc" tu dávají skřeky primátů. Pro obyčejného cestovatele ze střední Evropy jde o nefalšované zelené peklo.

2.1.2017

Na Kubu přijely loni rekordní čtyři miliony zahraničních turistů

Havana (Kuba) - Na Kubu přijely loni rekordní čtyři miliony zahraničních turistů. Informovalo o tom v neděli kubánské ministerstvo pro cestovní ruch s tím, že realita předčila jeho očekávání. V roce 2016 tak navštívilo tento karibský ostrov o půl milionu turistů z ciziny více než v roce předchozím.

2.1.2017

Cestovatelé budou přednášet o své dobrodružné cestě do Číny

Kdyně - Čtyři kamarádi ze Kdyně a Klatov letos v létě podnikli dobrodružnou cestovatelskou výpravu - vzali dvě staré Felicie a vydali se na vlastní pěst k čínským hranicích skrze 24 zemí Evropy a Asie.

1.1.2017

V pondělí se lanovkou na Větruši nesvezete

Ústí nad Labem - Kdo si chtěl dopřát výlet s rodinou lanovkou, v pondělí tak neučiní. Po celý den 2. ledna 2017 nepojede lanová dráha z Obchodního centra Forum na Větruši.

1.1.2017

Nová vstupní budova do Punkevních jeskyní může získat prestižní mezinárodní cenu

Blanensko – Minimalistická. Tak se dá označit nynější podoba vstupní budovy do areálu Punkevních jeskyní v Moravském krasu. Stavba, jejímž autorem je brněnská architektonická kancelář Burian-Křivinka, je teď navržena na prestižní mezinárodní cenu Mies van der Rohe Award 2017.

1.1.2017

Novoroční výprava: „Povezeme lidi na konec světa,“ slibuje Doupovská dráha

Kadaň - Ve vlaku bude pivo a harmonikář, v cílové stanici guláš, krásná příroda a liduprázdno.

31.12.2016

Duchcovský zámek navštívilo více turistů. Může za to více faktorů, říká kastelán

Hektický a úspěšný, tak by se dal ve zkratce zhodnotit právě končící rok na státním zámku Duchcov. Co se letos podařilo a jaké jsou plány zámku pro příští rok, tak na tom nám odpověděl kastelán zámku Marian Hochel.

31.12.2016

Mezi ledovými sochami v Rožnově bodoval anděl a chameleon

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) - Ledové sochy chameleona a anděla bodovaly na sochařském sympoziu Ledové a Sněhové království v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Dvě desítky výtvarníků vytvořily deset soutěžních soch, pracovali na nich od středy. Sochařské sympozium se letos konalo již 19. rokem. Není tady žádná špatná socha, to je velmi příjemné, že ročníky se zlepšují a zlepšují, pro pořadatele i diváka je to výborné, řekl pořadatel Miroslav Hrabal.

31.12.2016

Záchranu Císařských lázní převezmou Karlovy Vary nebo Karlovarský kraj

Karlovy Vary - Závazek zájmového sdružení Císařské lázně o rekonstrukci karlovarské památky by měl podle posledních jednání převzít jeden z jeho dvou členů, Karlovarský kraj nebo město Karlovy Vary. Informovala o tom krajská mluvčí Jana Pavlíková.

30.12.2016

Túře do Brd nezabránil ani déšť a silný vítr

Příbramsko - Prší a chvílemi fouká takový vítr, že by jednoho ani nenapadlo vystrčit nos z tepla a bezpečí svého svátečně naladěného domova.

30.12.2016

Turisty láká stezka i pevnosti

Ústí nad Orlicí - Hitem Orlickoústecka byla letos Stezka v oblacích.

30.12.2016

Horská služba získala nové přístroje

Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) - Několik nových přístrojů a pomůcek získala stanice Horské služby Šumava na Kramolíně.

29.12.2016

Dopravci na jižní Moravě stále nevědí,kdo zaplatí vyšší mzdy řidičů

Brno - Autobusoví dopravci z jižní Moravy stále neví, kde vezmou peníze na zvýšení mezd řidičů podle vládního nařízení, které začne platit 1. ledna 2017. Vláda rozhodla, že řidiči budou mít vyšší mzdy, neurčila však, kdo je zaplatí. Člen představenstva ČSAD Tišnov Ladislav Sova dnes řekl, že náměstek hejtmana Roman Hanák (ČSSD) dopravcům v prosinci pouze zaslal dopis, že se bude snažit o řešení. Jak situace dopadne, nechtěl Sova předjímat.

29.12.2016

Zámek Hrubý Rohozec zavede návštěvníky do Vánoc roku 1940

Turnov (Semilsko) - Zámek Hrubý Rohozec u Turnova na Semilsku zavede při speciálních vánočních prohlídkách návštěvníky do minulosti. A to do roku 1940, kdy tam naposledy Vánoce slavil Mikuláš Des Fours-Walderode se svou rodinou.

29.12.2016

Loreta Rumburk dokončí obnovu cyklu obrazů křížové cesty

Rumburk (Děčínsko) - Římskokatolická církev dokončí příští rok obnovu křížové cesty v památkově chráněné barokní památce na Děčínsku. Na restaurátorské práce v Loretě Rumburk získala farnost peníze mimo jiné od dárců z Německa. Veřejnost si díla bude moci prohlédnout v polovině září 2017. Dnes o tom informovala projektová manažerka rumburského děkanství Klára Mágrová.

29.12.2016

Silvestrovská Zvičinská výzva pro veřejnost

Miletín (Jičínsko) – Běžecké zakončení roku je plánováno na poslední den roku, kdy z miletínského náměstí odstartují účastníci závodu Silvestrovská Zvičinská výzva.

28.12.2016

Buštěhrad spojí s Lidicemi cyklostezka, sloužit bude i chodcům

Buštěhrad (Kladensko) - Buštěhrad spojí s Lidicemi cyklostezka, sloužit bude i chodcům. Město už má připravenou dokumentaci, ale ještě zbývá vykoupit některé pozemky od soukromých vlastníků, což zdržuje získání stavebního povolení a podání žádosti o dotaci. Dnes to řekla starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková (sdružení Společně).

28.12.2016

Silvestr na Šumavě? Šance je

Šumava - Obvolávat hotely a penziony a doufat, že se někde uvolnilo místo. To je jediná šance, jak ještě několik dní před koncem roku sehnat na Silvestra ubytování na Šumavě.

28.12.2016

Horské hotely a penziony nabízejí poslední místa na silvestrovské pobyty

Východní Čechy - Zatímco silvestrovské pobyty v turisticky atraktivních lokalitách Pardubického kraje jsou téměř vyprodané, zimní střediska v hradeckém kraji ještě včera nabízela volná místa.

28.12.2016

Vydejte se na Nový rok do Českého krasu

Berounsko - Turistický oddíl Lokomotiva Beroun pořádá 1. ledna již 39. ročník turistického pochodu z Berouna do Karlštejna. Start pochodu bude od 10 do 10.30 z berounského náměstí od restaurace Alena. Trasa vede přes Svatý Jan pod Skalou a Bubovické vodopády do Karlštejna nebo jednodušší trasou kolem Berounky do Srbska a dále k Dubu Sedmi bratří až do cíle.

28.12.2016

Letenky do celého světa nabízí pardubické letiště online

Pardubice - Pardubické letiště nabízí na svém webu online prodej letenek do celého světa.

27.12.2016

Cizinci a Vánoce? Pomohou také spoluhráči

Brno - Poslední zápas nebo trénink a pak rychle za rodinami ke štědrovečernímu stolu a stromku. To je scénář, který zažívají hráči sportovních klubů, jež mají napilno i přes vánoční svátky. Cizinci v nich to však mívají složitější. Na zahraničním angažmá jsou většinou sami bez rodiny. „Už delší dobu jsme se zajímali, jak to kluci budou na Vánoce mít. Každý si to však vyřešil sám. Jeden z cizinců jede za bráchou, za jinými dorazily přítelkyně nebo rodiče do Brna," povídá trenér brněnských basketbalistů mmcité Zoran Helbich.

27.12.2016

Zemřel učitel, jehož velkou láskou byla turistika

Českobudějovicko - V nedožitých osmdesáti letech zemřel ve středu 21. prosince Jan Ivanov, učitel a čestný člen Klubu českých turistů (KČT) v Českých Budějovicích.

27.12.2016

Cestovatel původem z Hlučína Pavel Klega v exkluzivním rozhovoru pro Deník

Hlučín - Téměř dva a půl roku je na cestě hlučínský cestovatel Pavel Klega. Třicetiletý dobrodruh na konci srpna 2014 vyrazil z Mírového náměstí svého rodného města, aby objel celý svět stopem do pěti let. Termín se mu sice s největší pravděpodobností naplnit nepovede, ale i tak už má za sebou pořádnou „štreku".

27.12.2016

Ne všichni prolenošili vánoční svátky u televize, a volné dny využili k výletům

Beskydy - Přírodního sněhu ale zatím na horách moc není.

27.12.2016

V zoo se staví. Olomoucké surikaty už vyhlíží nový pavilon Kalahari

Nový africký pavilon Kalahari začal v těchto dnech vyrůstat v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce. Během příštího roku zde již návštěvníci budou moci obdivovat například surikaty, damany, medojedy či hrabáče.

26.12.2016

RegioJetu počty cestujících ve vlacích do Brna pomalu rostou

Téměř po dvou týdnech provozu je soukromý dopravce RegioJet s obsazeností svých vlaků na trase z Brna do Prahy spokojený. V prvních dnech jimi jelo v průměru téměř 1000 cestujících denně, což je mezi 150 a 200 lidmi na jeden vlak. České dráhy uvádějí, že obsazenost jejich spojů je stabilní i po nástupu konkurence. Vyplývá to z odpovědí mluvčích obou společností na dotaz ČTK. Na rozdíl od ostravské trati se zde zatím nestrhla žádná cenová válka.

26.12.2016

V Paříži se otevřelo Velké muzeum parfémů

Francouzská metropole Paříž je přezdívána nejen světovým hlavním městem módy, ale také vybraných parfémů. A právě jim je zasvěcené nové muzeum, které dnes zahájilo provoz a nabízí návštěvníkům interaktivní prohlídku, při níž bude nejdůležitějším smyslem čich, napsal deník Le Parisien.

26.12.2016

Pozvánka na procházku zimním skalním městem

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Prachovské skály Vás srdečně zve na 4 km dlouhou nenáročnou procházku zimním skalním městem, kterou pořádá v pátek 30. prosince.

25.12.2016

Lanovka na Pastýřskou stěnu. Ano, nebo ne?

Asi máloco rozděluje Děčín jako návrh postavit lanovku na Pastýřskou stěnu. Tady jsou dva protichůdné názory. Proti lanovce se staví student Štěpán Chour, pro lanovku je odborník na cestovní ruch Martin Zika.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení