VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestování

16.12.2016

Chcete selfie z vánoční Plzně? Pořiďte si jej na zvonici

Zajímavou fotku si mohou pořídit Plzeňané i turisté až do 23. prosince na vánočních trzích na náměstí Republiky v Plzni.

16.12.2016

Roste počet Čechů, kteří častěji cestují letadlem

V Česku roste v posledních letech počet lidí, kteří častěji létají letadlem. Šestkrát a vícekrát během posledních dvou let letělo šest procent Čechů. Ve srovnání s údaji z loňského roku se počet lidí v této kategorii zdvojnásobil. Vyplývá to z průzkumu, který pro Letiště Praha uskutečnila společnost Median.

15.12.2016

Do polské Wroclawi nejen za vánoční atmosférou

Drážďanské vánoční trhy zná snad každý, z Ústí to není daleko a České dráhy každoročně nabízejí speciální jízdné. Byl jsem tam několikrát a zažil jsem dokonce i krájení rekordní štoly.

15.12.2016

V pravěké osadě Křivolík oslaví zimní slunovrat

V sobotu ožije pravěká osada Křivolík u České Třebové oslavami zimního slunovratu.

15.12.2016

Hory jako ostrovy v moři mraků. Do Jeseníků láká nové video

Původně to měl být test nové techniky, nyní video zimních Jeseníků láká desetitisíce diváků. Nejvyšší moravské hory propaguje jako poslední ostrovy svobody.

14.12.2016

Na nové trase slavkovského zámku se děti promění v prince a princezny

Už na konci září předpokládali, že se to povede. A přestože ještě čísla nemají sečtená, už nyní ve Slavkově u Brna vědí, že návštěvnost zámku byla v letošní sezoně, která skončila v neděli, rekordní. Na konci září památka hlásila šestaosmdesát tisíc, nyní její ředitelka Eva Oubělická mluví o víc než sto tisících lidí. „Nejde ale jen o návštěvnost zámku, ale také dalších akcí," podotkla Oubělická.

14.12.2016

V synagoze se uskuteční oslava židovského svátku Chanuka

V Zadní synagoze v Třebíči se v sobotu uskuteční oslava židovského svátku Chanuka.

14.12.2016

Na Královský advent přijede císařovna

Městys Karlštejn opět ožije Královským adventem. Ten se uskuteční na místní návsi v neděli 18.prosince. A co na návštěvníky Karlštejna čeká?

13.12.2016

Vydejte se na svařák do Drážďan

Vánoční trhy v Drážďanech patří k vyhlášeným. Nejen pro atmosféru historického města. Pojeďte s námi vlakem k našim sousedům.

13.12.2016

Praha chce vábit boháče, metropole vytvoří středoevropskou osu

Do roku 2019 začne fungovat společná propagace Prahy, Vídně a Berlína, jejímž cílem je přilákat více návštěvníků z Asie, Ameriky nebo Austrálie.

13.12.2016

Valašské muzeum zpřístupnilo stálou expozici krojů

Rožnov pod Radhoštěm - Jak jde kroj, tak se stroj. Takový název nese nová stálá expozice, která je od prosince k vidění ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Slavnostní vernisáže se první prosincovou neděli mimo jiné zúčastnil ministr kultury České republiky Daniel Herman nebo hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

13.12.2016

Druhé největší muzeum lišajů na světě je nyní v Příbrami

Příbram - Dalším lákadlem pro ty, kteří se chtějí seznámit s brdskou přírodou, jsou od pátku tři nové expozice v Domu Natura poblíž příbramského náměstí TGM.

12.12.2016

Zájem o půjčování lyží roste, trendem jsou dlouhodobé výpůjčky

Půjčovny lyží v Česku registrují v posledních letech zvýšený zájem, také proto jich přibývá. Trendem jsou zejména dlouhodobé výpůjčky, často i na celou sezonu. Využívají je hlavně rodiče pro děti, které by z nového vybavení rychle vyrostly. Půjčovny jim navíc vycházejí vstříc cenovým zvýhodňováním výpůjček na celou sezonu. Kvůli velkému zájmu ale bývá potřeba půjčit si vybavení včas nebo ho alespoň rezervovat.

12.12.2016

Nebude o Vánocích sníh? Zkuste Alpbachtal lyžařský diamant

Alpbach - Ideální sněhové podmínky v zimě stejně jako téměř 160 kilometrů značených turistických cest v létě dělají z Alpbachu celoročně krásné prázdninové místo, které stojí za návštěvu.

12.12.2016

Dobrodruzi z Čestic objedou svět „žigulem“

Čestice - Přípravy na cestu kolem světa jsou v plném proudu, překážek na cestě se čestická partička nebojí.

11.12.2016

Vlaky mezi Žatcem a Lužnou nebudou jezdit až do Vánoc

Žatec - Rozsáhlá výluka kvůli pracím na nádraží v Trnovanech začne v pondělí ráno. 

11.12.2016

Buďte šetrní k přírodě, žádá lyžaře KRNAP

Krkonoše - Zima dorazila do hor a s ní enkláva lyžařů. Jedinečná příroda Krkonoš je v tyto dny velmi zranitelná. Správa KRNAP proto žádá návštěvníky, zejména lyžaře, aby respektovali omezení vstupu do volného terénu v hřebenové části Krkonoš, resp. I. zóně KRNAP.

11.12.2016

Stále víc Čechů tráví vánoční svátky v teple u moře

Stále víc Čechů tráví vánoční svátky v teple u moře, letos tento trend podle cestovních kanceláří ještě zesílil. Největší zájem je o Spojené arabské emiráty a Egypt. V letošním roce lidé ale častěji volí i vzdálenější destinace. Poptávku po exotických dovolených táhnou vzhůru rostoucí platy a lepší hospodářská situace.

10.12.2016

Pozor na podvodníky, kteří číhají na alpských svazích

Chystáte se na zimní dovolenou do zahraničí? Fingované lyžařské kolize vám ji mohou pokazit

10.12.2016

Nejkrásnější primáti světa oslaví v Zoo Chleby první Vánoce

Chleby - Tři vzácné opice, které vlastní od srpna Zoo Chleby, jsou stále velikou atrakcí malé zoo. Také o Vánocích bude mít veřejnost možnost navštívit nejen opičky, ale i další zvířátka a třeba jim přinést i něco dobrého na zub.

10.12.2016

Dan Pribáň přišel studentům vyprávět o cestě v trabantu Tichomořím

 Do tělocvičny Střední odborné školy informatiky a spojů v Kolíně zavítal Dan Pribáň. Český novinář, režisér a cestovatel přišel studentům vyprávět o cestě trabantem napříč Tichomořím.

9.12.2016

Nové video ukazuje Kutnou Horu z výšky, vzniklo pomocí dronu

Kutná Hora z oblaků je název nového promo videa Kutné Hory. Destinační management města Kutné Hory za podpory Středočeského kraje nechal vytvořit zhruba minutu a půl dlouhé promo video ze záběrů z dronu. Díky tomu můžou návštěvníci i obyvatelé města na Kutnou Horu nahlédnout z ptačí perspektivy.

9.12.2016

Advent na hradě Křivoklátě nabízí i slyšení u krále

Křivoklát – Přijďte si tuto sobotu také vyslechnout koncert po boku krále Jana Lucemburského, Elišky Přemyslovny, Jindřicha z Lipé, Viléma Zajíce z Valdeka a dalších!

9.12.2016

Bítovský hrad i letos láká na adventní prohlídky

Bítov – Prohlédnout si slavnostně vyzdobené komnaty bítovského hradu a zjistit, jak adventní čas prožívali naši předkové, mohou všichni, kdo se zúčastní adventních prohlídek. „Pořádáme je v sobotu a v neděli mezi desátou dopoledne a třetí hodinou odpolední," pozval kastelán Jan Binder.

8.12.2016

Vydejte se po vydřích stopách do údolí Robečského potoka

Česká Lípa - Je to kriticky ohrožený druh, na který v přírodě prakticky nenarazíte.

8.12.2016

Lyžaři se dočkali. Vaňkův kopec otevře v pátek

V minulých dnech teploty klesly výrazněji pod nulu a na Vaňkově kopci, který se nachází v Zátiší, což je součást Horní Lhoty, tak mohli souvisleji zasněžovat. Po zdejší sjezdovce se první lyžaři a snowboardisté spustí v pátek 9. prosince.

8.12.2016

Prosincové změny v jízdních řádech přinášejí řadu novinek

Ostravské tramvaje dostanou přednost na křižovatkách a v autobusech se testuje nástup pouze předními dveřmi. Karvinská MHD míří pod ODIS a – stejně jako na Havířovsku – zde přibudou zastávky na znamení. Na Českotěšínsku bude jezdit nový dopravce.

8.12.2016

Lyžaři mohou už ve čtvrtek jezdit ve Městě, od pátku v Meziříčí

Žďár nad Sázavou – Nadšenci pro sjezdové lyže či snowboardy si na Žďársku mohou své zimní „nádobíčko" rozbalit už ve čtvrtek na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě.

7.12.2016

Hranice chystají větší propagaci propasti s rekordní hloubkou

Hranice na Přerovsku chystají větší propagaci Hranické propasti, která byla po nedávném měření označena za nejhlubší zatopenou jeskyni na světě. Město jedná o využití opuštěné nádražní budovy v sousedních Teplicích nad Bečvou, kde by mohlo být informační středisko. Těžit z přírodní rarity by chtěla i sousední obec Černotín, jejíž katastr sahá přímo k propasti. Podle starosty Černotína připravuje obec opravu cesty vedoucí k propasti. Speleologové v září naměřili v propasti hloubku 404 metry, dosavadní italský rekord pokořila o 12 metrů.

7.12.2016

Lákadlem pro turisty bude baroko i aktivní turistika

Osm a půl milionu korun schválil Zlínský kraj pro Centrálu cestovního ruchu Východní Moravy na rok 2017. Hlavním tématem kampaně příštího roku bude baroko. Nově se Centrála cestovního ruchu bude soustředit i na zvýšení nabídky bezbariérové turistiky na východní Moravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies