Vedoucím partnerem tohoto projektu se stal Euroregion Glacensis, který je zodpovědný za veškerou přípravu celého projektu a naším regionálním koordinátorem za Liberecký kraj je Euroregion Nisa.

Projekt je svou lokalizací situován do česko-polského pohraničí na území 4 krajů na české straně (Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký) a Dolnoslezského vojvodství na straně polské.

Celý projekt je zasazen do významných turistických lokalit a čerpá tak z přírodního dědictví daného regionu. Je tedy zaměřen na propojení kulturních památek, které se na daném území snoubí s malebnou krásou hor, podhůří či krajinou.

V kraji plánují pět rozhleden

Hlavním cílem tohoto projektu je tedy nejen „něčím" zatraktivnit region, což povede ke zvýšení návštěvnosti, ale dojde tak i k předpokládanému rozvoji v oblasti cestovního ruchu a rozšíření nabídky nových pracovních pozic.

Díky Hřebenovce by se mělo postavit celkem jednadvacet nových rozhleden. V Libereckém kraji jich je dnes 28, do roku 2018 by k nim mělo přibýt dalších pět.

Nové vyhlídky by měly stát na Světlém vrchu v Albrechticích v Jizerských horách, na kopci v Horním Vítkově nedaleko Chrastavy, v Bílém Potoce v Jizerských horách a také na zmiňovaném Čertově vrchu v Harrachově. Pátou rozhlednou bude zřejmě vyhlídková věž Strážník na vrchu Stráž v Rokytnici nad Jizerou, na němž se nachází skalní vyhlídka.

„Dvě nové rozhledny by měli vzniknout také v polské Sklářské Porebě," informoval Jaroslav Zámečník, jednatel Euroregionu Nisa. Součástí staveb nových rozhleden je budování přístupových tras, tisk propagačních materiálů, retroprůvodce, nebo výroba panoramatických map.