VYBERTE SI REGION

Divadlo

Ladislav Gurecký: Bez herců bych nebyl režisér

Bruntál - Divadelní soubor Záplata se tuto sobotu v Bruntále představí s premiérou svého nastudování hry českého dramatika Marka Horoščáka „Vařený hlavy aneb Děvče, tobě na kozách tančí smrt".

Ochotníci se sjeli do Semil na přehlídku Paroháč

Semily - Po roce to tu je zase. Do Semil se tento týden od včerejška do soboty 22. října v Semilech baví divadelní spolky z širokého okolí.

Blíží se premiéra hry Sen noci svatojánské

Plzeň - První generální zkouška jedné z nejoblíbenějších Shakespearových komedií Sen noci svatojánské se konala v Divadle J. K. Tyla v Plzni ve středu dopoledne. Na sobotu je plánována premiéra. 

Rozvernou pohádkovou show zahrají divadelní ochotníci

Tanvald (Jablonecko) - Úsměvný příběh o tom, jak to dopadne, když se o zoubky nepečuje tak, jak by se mělo. Zubatou story můžete vidět dnes v tanvaldském kině.

Miroslav Donutil si v rodném městě převezme cenu

Třebíč - Excelentní herec, vypravěč a třebíčský rodák Miroslav Donutil do svého rodného města přiváží zábavný pořad Na kus řeči aneb Ptejte se mě, na co chcete, já na co chci, odpovím. Pořad se uskuteční při příležitosti vzniku ČSR a udělení cen města významným osobnostem veřejného života.

Miroslav Donutil: Zlín mám rád. Má skvělou atmosféru

Zlín - /ROZHOVOR/ „Jsem spokojený, že jsem, čím jsem. Protože se mi splnily mé sny, dokonce jsem si už zahrál novináře, doktory, námořníky i lesníky. Zahrál jsem si všechno, čím jsem kdy chtěl být," svěřil se v rozhovoru pro Deník Miroslav Donutil, herec, který nedávno přijel do Zlína se svým představením s názvem Ptejte se mě, na co chcete, já na co chci, odpovím. Herec, který má podle expertů komediální talent od boha.

V divadle se bude vzpomínat na oblíbeného Slávka Šimka

Žatec - V zábavném pořadu ve stylu proslulých Návštěvních dnů se představí řada známých tváří.

Jaroslav Uhlíř připomene 40 let spolupráce se Svěrákem

Plzeň – Už 40 let spolu tvoří nejznámější česká hudební autorská dvojice Jaroslav Uhlíř – Zdeněk Svěrák. První jmenovaný si výročí připomíná, jak jinak, než koncertováním. Jubilejní výběr společných písniček dvojice představí i v Plzni na začátku listopadu. 

Jak se vyrovnat s minulostí, na níž chcete zapomenout?

Hradec Králové, Pardubice - Jak se vyrovnat s minulostí, na kterou byste nejraději navždycky zapomněli?Co dělat, když se křehká žena postaví do cesty někomu, kdo ji krutě týral a znásilňoval? Má právo na osobní pomstu? Má její trýznitel právo na spravedlivý soudní proces? Jak se zachová jeho advokát, který je manželem týrané ženy?

Originální a vtipní: Kohák a Ruppert v Krnově

Líbí se vám reklamy na Kofolu? Pak by se vám mohl líbit jejich režisér Jakub Kohák. 
V tom případě si nenechte ujít show Hvězdy, jak je neznáte, 
v níž Jakub Kohák vystoupí spolu s další hvězdou show byznysu Matějem Ruppertem.

Palmu vítězství si z Vysokého odvezlo Rádobydivadlo Klapý

Vysoké nad Jizerou (Semilsko)- Slavnostním ceremoniálem skončil v neděli večer 47. ročník Národní přehlídky venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim. Cenu Ministerstva kultury za dlouholetou práci v kultuře převzal ochotnický režisér z Ostravy Dušan Zakopal.

Kouzelný vrch: groteska z plicního sanatoria

Brno - V brněnském Divadle Reduta má premiéru slavný román Thomase Manna Kouzelný vrch příběh odehrávající se v plicním sanatoriu.

EXKLUZIVNĚ
Jan Kačer.

Jan Kačer v Ostravě: Divadlem jsem vždy chtěl udělat život hezčí

/ROZHOVOR/ Jan Kačer, herec, režisér a pedagog, patří k výrazným osobnostem českého divadla, ale i filmu druhé poloviny dvacátého století. Třetího října oslavil tento umělec, který zanechal v Ostravě výraznou divadelní tvůrčí stopu, neuvěřitelné osmdesátiny.

Komedie pro Forbínu doplní výstava z cest

Ústí nad Labem - V pondělí v 19.30 zahájí 10. ročník Ústecké forbíny v ústeckém Domě kultury. Pořádající agentura nám poprvé nabídne šest komedií předních českých scén.

Limonádový Joe ochutná Kolaloku. Poprvé i na brněnské muzikálové scéně

Brno - Nesmrtelné písničky Whisky to je moje gusto, So Far nebo Když v baru houstne dým podpořené zlidovělými hláškami Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství, Já se vrátím a se mnou přijde zákon či Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. Z jeviště Městského divadla Brno zazní poprvé v sobotu 22. října, kdy soubor jako úvodní muzikálovou novinku sezony uvede westernovou parodii Limonádový Joe v režii Petra Gazdíka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies