VYBERTE SI REGION

Divadlo

Srdcový král v Kalichu aneb jak se nechat probudit k životu

Praha - Nadhled, humor a skvělé pěvecké i taneční výkony – to všechno zdobí muzikál Srdcový král (All Shook Up), který od minulého týdne uvádí pražské Divadlo Kalich. Postaven je na písních americké pěvecké legendy Elvise Presleyho, libreto k němu napsal cenami ověnčený Joe DiPietro, který má na svém kontě tituly jako Memphis či Miluji tě, ale…

Předávání cen Horác se neslo ve stylu oscarových show

Jihlava – Nejlepším hercem uplynulé sezony jihlavského Horáckého divadla se podle diváků stal Zdeněk Stejskal. Mezi herečkami pak veřejnost poslala nejvíce hlasů Lence Schreiberové. Stali se tak vítězi nejsledovanějších kategorií divácké ankety Horác, v níž diváci vybírali nejúspěšnější interprety 
a představení z minulé sezony.

Herec a režisér Jiří Ornest oslaví sedmdesátiny

Praha - Herec a režisér Jiří Ornest, který 27. září oslaví sedmdesátiny, je úzce spjat s pražskou divadelní scénou. Více než dvacet let byl v angažmá v Divadle E. F. Buriana, nyní je od roku 1991 členem souboru Divadla Na zábradlí. Stál také u zrodu řady alternativních divadelních projektů, své umění uplatnil i ve filmu a v televizi.

Stanislav Zindulka přiveze do Divadla na Šantovce hru Vražedný pátek

Olomouc – Na divadelních prknech prožil herec Stanislav Zindulka celý svůj život a elán i chuť hrát jej neopouští ani po osmdesátce. Přesvědčit se o tom mohou návštěvníci představení Vražedný pátek v Divadle na Šantovce, v němž vystoupí 4. října i se svým synem Jakubem.

Evžen Trupar: Stále miluji život, humor a umění

Opava - /ROZHOVOR/ Nestor opavské operní scény, chodící divadelní kronika, pamětník divadelního „Klubu dobráků", kulturní expert a milovník humoru i přítomnosti krásných žen je Evžen Trupar. Letošní Cenu Petra Bezruče si plně zasluhuje.

Cimrmani zpátky v Tanvaldě

Tanvald - Není to tak dávno, co jste se mohli na Tanvaldsku potkat s herci divadla Járy Cimrmana.

Sokolovská čurda je tu. Přijeli amatérští ochotníci z celých Čech

Sokolov - V Sokolově mají opět po roce dostaveníčko ochotníci z různých koutů naší republiky. Ve dnech 23. až 25. září se zde totiž uskuteční další ročník celostátní nesoutěžní přehlídky divadelních amatérských souborů s názvem Sokolovská čurda.

Jsem tylovský typ, říká dramatik a režisér Arnošt Goldflam. Slaví sedmdesátiny

Brno – Režíruje v divadlech, vystupuje v Manéži Bolka Polívky. Diváci ho také dobře znají z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág či 
z pohádky Lotrando a Zubejda. Brněnský rodák Arnošt Goldflam slaví sedmdesáté narozeniny.

Divadlo Járy Cimrmana vybralo pro zahájení 50. sezony Tanvald

Tanvald - Divadlo, které přineslo do českých dějin génia a do české frazeologie desítky oblíbených hlášek, letos na podzim vstupuje do jubilejní 50. sezóny.

Herec a spisovatel Miloň Čepelka slaví osmdesátiny

Praha - Do povědomí veřejnosti se herec, textař, moderátor a spisovatel Miloň Čepelka, který 23. září oslaví osmdesátiny, zapsal jako jeden z „cimrmanologů". V roce 1967 spoluzakládal Divadlo Járy Cimrmana, kde spolu se Zdeňkem Svěrákem či Petrem Bruknerem působí dodnes. Čepelka je také autorem několika televizních a rozhlasových her, pohádek, písňových textů, zábavných a literárních pořadů a knih. Objevil se i ve filmu.

Přehlídka amatérské divadelní tvorby

Dětenice (Jičínsko) - Obec s divadelním souborem Korálka Dětenice ve spolupráci s místními hasiči a fotbalisty pořádají 5. ročník přehlídky amatérské tvorby Dětenické divadlování 2016.

Divadlo v Řeznické si připomene 35 let své existence

Praha -  Divadlo v Řeznické si na podzim připomene 35 let existence. Za tu dobu prošly touto komorní scénou stovky uměleckých osobností. Jubileum připomene například 25. listopadu česká premiéra hry Odvolání s Miroslavem Táborským a Filipem Cílem. Táborský ji v překladu Alexandra Jerieho také nastudoval, oznámila ve středu mluvčí divadla Veronika Šrámová.

Novým jednatelem kladenského divadla je Jan Krafka

Kladno - Novým jednatelem kladenského divadla je herec Jan Krafka. Rozhodnutí vedení města dnes schválili zastupitelé. Krafka byl dosud pověřený vedením divadla, ředitelka Blanka Bendlová skončila ve funkci v srpnu po dohodě s vedením města. Divadlo vedla 14 let. Jako důvod dohody uvádí kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) potřebu změny. Bendlová se k odchodu nevyjádřila.

Festival pohybového divadla 4+4 dny bude v Radničních domech

Praha - Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu se od 30. září uskuteční v Radničních domech u Staroměstského náměstí. Do 8. října uvede kromě kolektivní výstavy osm zahraničních souborů pohybového divadla, premiéry představení českých tvůrců, ale i debaty o budoucnosti podobných prostor, jako jsou dnes prázdné Radniční domy patřící městu. Ty jsou centrem festivalu, program ale bude i v pražských divadlech Archa, Ponec a ve Studiu Hrdinů.

Joe Di Pietro: Elvis chtěl především potěšit lidi

Získal prestižní cenu Tony (obdobu filmového Oscara) za svůj muzikál Memphis, stejně jako řadu dalších významných ocenění či nominace na ně. Joe Di Pietro je mezinárodně hraným autorem, jeho muzikály i činohry uvádí řada světových scén.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies