VYBERTE SI REGION

Divadlo

dnes 06:31

Ludmila Štědrá: Osud mi určil opavské divadlo

/ROZHOVOR/ Na prknech Slezského divadla ztvárnila Ludmila Štědrá kolem 250 postav a každou z nich obdařila vysoce kultivovaným projevem. Patřila k pilířům dámské části činoherního souboru a s divadlem spolupracuje i po svém odchodu do důchodu.

včera 17:19

Režisér Borna měl na svém „posledním představení" v Dlouhé plno

Praha - Stovky lidí v pátek zcela zaplnily prostoty pražského Divadla v Dlouhé, kde se uskutečnilo poslední rozloučení s divadelním režisérem a básníkem Janem Bornou. Člen uměleckého vedení divadla zemřel po dlouhé nemoci 26. ledna ve věku 56 let. Rozloučení v neděli v Dlouhé pokračuje křtem šesté básnické Bornovy sbírky nazvané Psáno očima.

včera 15:56

Dvojice SKUTR nastuduje Smetanovu Prodanou nevěstu v Essenu

Praha - Režisérská dvojice Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, vystupující pod zkratkou SKUTR, bude letos pracovat v Essenu, kde nastuduje Smetanovu operu Prodaná nevěsta. V Praze připraví Lorkovu Krvavou svatbu a Čechovova Racka, oznámila mluvčí Johana Turnerová.

19.1.2017

Spolek Kašpar uvede premiéru hry Jonáš a tingl-tangl

Praha - Na páteční večer připravil pražský spolek Kašpar na domácí scéně v Celetné premiéru známé semaforské hry Jonáš a tingl-tangl. Režisér Jakub Špalek, který chce „uctivě vyvěsit fangle", do titulní role obsadil Petra Lněničku. Na jevišti se dále objeví Zdeněk Dočekal, Adéla Petřeková, Veronika Němcová, Pavel Husa a Klára Böhmová.

19.1.2017

Zelňačka na scéně divadla

Bruntál - Milovníci francouzského komika Louise de Funése si jej možná vybaví i ve filmové komedii Zelňačka z roku 1981.

17.1.2017

Charlie Chaplin tančí na brněnském jevišti. V české premiéře

Brno – Patřil k nejslavnějším filmovým tvůrcům 20. století, přesto jeho život dodnes zahaluje tajemství. Životní osud Charlieho Chaplina na jeviště přeneslo Městské divadlo Brno, které tento muzikál v sobotu představí v české premiéře.

17.1.2017

Za měsíc začne v Divadle Komedie hrát Divadlo na Zábradlí

Praha - Druhou část sezony soubor pražského Divadla Na zábradlí odehraje v Divadle Komedie, které je od jara loňského roku prázdné. Na novou adresu v Jungmannově ulici se ansámbl přesune ze smíchovského Švandova divadla. Důvodem dvou navazujících hostování je zatím nedokončená rekonstrukce domovské scény na vltavském nábřeží, oznámila v pondělí mluvčí této scény Alexandra Poláková. Společně s Divadlem Na zábradlí se v Komedii dočasně usídlí i Divadlo Verze a soubor Masopust.

16.1.2017

Ve věku 56 let zemřel divadelní režisér a básník Jan Borna

Praha - Po dlouhé nemoci dnes ve věku 56 let zemřel divadelní režisér a básník Jan Borna. V posledních letech byl členem uměleckého vedení pražského Divadla v Dlouhé. Informaci o jeho úmrtí potvrdila mluvčí divadla Karola Štěpánová. Specializoval se na tvorbu pro děti a na rodinné divadlo pro všechny generace.

16.1.2017

Herci slavili s furianty na prknech ústeckého divadla velký úspěch

Hradec Králové, Ústí nad Orlicí - Prkna znamenající svět dobyli minulý týden v pátek v Ústí nad Orlicí také amatérští herci a autoři z Královéhradecka.

16.1.2017

Iva Janžurová hraje, křtí a nově i režíruje

Praha - Dvaaosmdesát let od narození krále rokenrolu, Elvise Presleyho (8. 1. 1935), si v neděli odpoledne připomněli v pražském Divadle Kalich, kde od září uvádějí muzikál Srdcový král s Presleyho hity. Herci a zpěváci tam po představení pokřtili CD s písněmi ze zmíněného kusu, u čehož jim sekundovala Iva Janžurová (v Kalichu účinkuje v několik inscenacích, nejčerstvěji ztvárňuje proslulou herečku a vyhlášenou skandalistku Sarah Bernhardtovou ve hře Božská Sarah).

16.1.2017

Herci "přečtou" George Kaplana

Pardubice – Dnes od 19 hodin se na Malé scéně ve dvoře uskuteční premiéra scénického čtení hry George Kaplan francouzského autora Frédérica Sonntaga.

16.1.2017

Ochotníci oslavili 120 let divadla. Představením historicky první hry

Boleradice (Břeclavsko) – Jsem hodně nervózní, přiznala pár minut před začátkem premiéry hry Kříž u potoka režisérka Iva Kahounová. „Už za chvíli se však nervozity zbavím a pak už to bude jen na hercích," řekla zároveň předsedkyně boleradického Divadelního spolku bratří Mrštíků. Drama o hledání životní cesty, obětování, boji s lidskou hloupostí i pověrou nacvičili ochotníci k připomenutí sto dvaceti let od uvedení první písemně doložené divadelní hry v historii městyse. Tou byl právě Kříž u potoka.

16.1.2017

Divadlo v Lounech hlásí už druhé vyprodané lednové představení

Louny - Lístky na Severočeské Buchary od "Klouzáků" už jsou rozebrány.

15.1.2017

Uměleckým šéfem Dejvického divadla je Martin Myšička

Praha - Se sedmnácti inscenacemi v repertoáru a s Martinem Myšičkou jako novým uměleckým šéfem vstoupilo do nového roku Dejvické divadlo v Praze. Dosavadní šéf Michal Vajdička do Dejvic nastoupil v září 2014, se souborem ale spolupracoval už od sezony 2011/2012 jako režisér inscenací Ucpanej systém a Racek.

13.1.2017

OBRAZEM: Korejští loutkoherci vystoupili v Praze

Praha /OBRAZEM/ - Kamarád z ostrova Sidol, tak se jmenovalo představení dvojice korejských loutkoherců z divadla Puzzle. Včerejší dopoledne v Národním divadle marionet bylo ve znamení příběhu o putování dvou kamarádů po mytickém ostrově. Tvůrcem představení je korejský loutkář, herec, scénograf a režisér Moon Suho.

13.1.2017

Na jevišti ožije kontroverzní Jan Antonín Baťa. Premiéra je zítra

Zlín - Jan Antonín Baťa a jeho velké vize, s obrovskou dynamikou rozvíjené, ale nedokončené, pošlapané a umlčené, jsou tématem druhého pokračování baťovské trilogie, které pro své publikum pod vedením slovenského režiséra Patrika Lančariče připravili herci v Městském divadle Zlín. Premiéra je zítra v 19 hodin ve Velkém sále. V hlavní roli se představí Rostislav Marek.

13.1.2017

Studio Hrdinů představí novinku Petry Hůlové

Praha - Pražské Studio Hrdinů uvede v pátek večer premiéru divadelní hry Petry Hůlové s názvem Buňka číslo. Volně reaguje na motivy z povídky lucemburského spisovatele Rogera Manderscheida Čtení v Praze a autorka se v ní zaobírá aktuálními celospolečenskými tématy. Režiséry inscenace jsou Jan Horák a Michal Pěchouček, objeví se v ní například Magdalena Sidonová a Ivana Uhlířová.

12.1.2017

Derniéra Ovčáčka čtveráčka z pražských Bohnic bude živě v kinech

V úterý 7. února 2017 bude od 17:15 do čtyřech desítek českých a moravských kin vysílán přímý satelitní přenos derniéry nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín. Jde o mimořádně úspěšnou a divácky populární hru autora, režiséra a také ředitele zlínského divadla Petra Michálka. 

12.1.2017

Městské divadlo Zlín hlásí návštěvnický rekord. Přišlo více než 130 tisíc diváků

Zlín - Tak jsme se konečně dopočítali. Městské divadlo Zlín přivítalo v roce 2016 celkem 136 814 diváků, což je nový návštěvnický rekord. „Když jsem loni touto dobou vyhlašoval, že do zlínského divadla přišlo rekordních 125 553 diváků, ani ve snu mě nenapadlo, že toto číslo ještě může růst spíš jsem si říkal, kéž by se to podařilo udržet. Výsledek roku 2016 je z tohoto pohledu z říše snů," reagoval ředitel MDZ Petr Michálek.

12.1.2017

Boleslav Polívka v Manéži pobaví s artistou i vítězkou Star Dance

Brno – Vtipné scénky, skeče a výrazné osobnosti. Také nejnovější díl Manéže Bolka Polívky propojí humor se zábavou a různorodými hosty. Autorské představení známého klauna a mima Polívky televizní kamery zachytí v pátek a sobotu v hale ve Vodově ulici.

11.1.2017

Novinkou Ypsilonky bude revue Variété Freda A. aneb Chytání větru

Praha - Pražské Studio Ypsilon zahájí nový rok 12. ledna premiérou inscenace nazvané Varieté Freda A. aneb Chytání větru. Titulní roli a choreografii vytvořil vítěz televizní soutěže StarDance Jan Onder. Autorem a režisérem je Jan Schmid, který postavil text na nově objevených souvislostech. S dramaturgem Jaroslavem Etlíkem přišel v německém tisku na pražský původ herce a tanečníka Freda Astaira spojeného v minulém století hlavně s Hollywoodem. Jeho židovský dědeček žil v Praze na Josefově a jmenoval se Austerlitz.

11.1.2017

V Divadle v Dlouhé začíná přehlídka pro mládež Festival 13+

Praha - V pražském Divadle v Dlouhé ve středu začíná divadelní přehlídka nejen pro teenagery Festival 13+. Program osmého ročníku nabídne do 16. ledna osm inscenací pro mladé publikum od 13 let výše, a to převážně v podání mimopražských divadel, která se tvorbě pro tuto specifickou věkovou skupinu věnují dlouhodobě. Většina hostujících představení bude mít na festivalu pražskou premiéru.

11.1.2017

O původní českou hru Kuřačky je vysoký zájem

Vyškov - Hru mladé dramatičky Anny Saavedry, která se narodila v česko-chilské rodině a vystudovala divadelní dramaturgii na brněnské Janáčkově akademii múzických umění, předvede v pátek v repríze vyškovské Studio Divadla Haná v Sokolském domě. Vstupenky na představení Kuřačky a spasitelky jsou nicméně beznadějně vyprodané, stejně jako na druhou reprízu příští pátek. Kdo však má zájem zhlédnout kus, jenž s velkou mírou nadsázky a absurdity glosuje současnou podobu mezilidských vztahů, má ještě šanci sehnat lístky na reprízu 18. února v Besedním domě ve Vyškově. „Míst je pouze dvaapadesát, proto bývají vstupenky rychle pryč," vysvětlil režisér Tomáš Dorazil mladší.

11.1.2017

Před 70 lety se narodil herec Martin Štěpánek

Praha - Herec a někdejší ministr kultury Martin Štěpánek, který se narodil 11. ledna 1947, prošel řadou profesí. Exceloval v divadlech, diváci ho znali z televize. V roce 1981 se ale Štěpánek rozhodl otočit kormidlo života jiným směrem. Emigroval, žil v Německu a pracoval jako redaktor Rádia Svobodná Evropa. Do Česka se vrátil v roce 1994, opět hrál a vyzkoušel si i "roli" ministra kultury ve vládě Mirka Topolánka (září 2006 až leden 2007). Sám si vzal život 16. září 2010.

10.1.2017

SOUTĚŽ: Sen noci svatojánské na Nové scéně v Plzni

Plzeň – Rej citu, hry a bláznovství. I tak bývá charakterizována Shakespearova komedie Sen noci svatojánské. V režii hostujícího Filipa Nuckollse je v pátek 13. ledna na programu Divadla J. K. Tyla (DJKT) v Plzni na jeho Nové scéně.

10.1.2017

Opera, opereta a balet: pilíře festivalu

Skuteč (Chrudimsko) – Vedle různých forem klasické hudby patří k pilířům festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč opera, opereta a balet. Také 14. ročník, který proběhne v období od 12. března do 7. května 2017 nabídne atraktivní tituly těchto oblíbených uměleckých disciplín.

9.1.2017

Láska je téma, které se nevyčerpá

Praha - Prosincová premiéra Shakespearovy komedie Sen noci svatojánské v pražském Divadle Na Fidlovačce se stala mimořádnou událostí. Postavu Heleny, zmítané láskou k Demetriovi, v ní ztvárnila Aneta Krejčíková.

9.1.2017

Prvotina Vojty Kotka udělá z Besedy horský hřeben

Plzeň – Jeviště Měšťanské besedy se na začátku února promění v interiér horské boudy. Konkrétně půjde o boudu v Jizerských horách na trati slavného běžkařského závodu, kde žije a stará se o hosty rodina Bulbánových.

9.1.2017

V příbramském divadle prožijete s Eliškou Balzerovou báječný rozvod

Příbram - Že by rozvod mohl být i báječný? O tom se přesvědčí diváci příbramského divadla na představení Elišky Balzerové.

8.1.2017

Ve věku 88 let dnes zemřela herečka Naděžda Gajerová

Praha - Ve věku 88 let v neděli zemřela bývalá členka činohry Národního divadla v Praze Naděžda Gajerová. Účinkovala v proslulých inscenacích, například Jejich den, Hamlet, Poprask na laguně, Zdravý nemocný, Naši furianti, Kočičí hra a Dům doni Bernardy. V neděli to oznámila její rodina.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies