VYBERTE SI REGION

Divadlo

Harapes je výraznou osobností českého baletu, uspěl i jako herec

Praha - Tvrdá nekončící dřina a odříkání – to vše je balet na špičkové úrovni. Tanečník, choreograf a pedagog Vlastimil Harapes je jedním z těch, kteří se tomuto umění upsali. A své profesi přinášel oběti rád. Jméno bývalého šéfa baletu Národního divadla však není spjato jen s tancem, Harapes si zahrál ve filmech, věnuje je zpěvu. Pokoušet hodlá i politiku, na podzim bude za hnutí ANO kandidovat do Senátu. V neděli 24. července oslaví sedmdesátiny.

Divadelní neděle je na „folkovkách" pokaždé velkou zahradní slavností

Náměšť nad Oslavou - Divadlo, hry, koncerty, výtvarné dílny, a prostředí zámeckého parku s výtvarnými objekty. Tradiční nedělní divadelní den se letos na Folkových prázdninách opět promění v pestrobarevnou zahradní slavnost, zakončenou skvělými koncerty.

Janáček, puťky, erotika i magická luna. Bystrouška je působivá

Český Krumlov /FOTOGALERIE/ -Jihočeské divadlo uvádí před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově operu Příhody lišky Bystroušky. Řada scén diváky rozesměje.

Mezinárodní festival DIVADLO přiveze přední zahraniční inscenace

Praha / Plzeň - Již počtyřiadvacáté bude na konci léta Plzeň fandit divadlu. Od 7. do 15. září zde proběhne další ročník Mezinárodního festivalu Divadlo, který představí přední soubory z Ruska, Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky.

Olomoucké shakespearovské slavnosti se představí v srpnu

Olomouc – S novinkou o letních prázdninách přichází olomoucké Divadlo Tramtarie. V srpnu na nádvoří olomoucké radnice nabídne nultý ročník divadelního festivalu Olomoucké shakespearovské slavnosti. Na programu bude divácký hit Kabaret nahatý Shakespeare, který si oblíbili diváci napříč generacemi. Nahatého Shakespeara pod širým nebem Tramtarie uvede v pondělí 15., úterý 16. a ve středu 17. srpna, vždy od 19.30.

Zámkem se proháněli upíři

Moravská Třebová – Upíři, prokletí, šermířské souboje, napětí i zábavu. To vše 
v sobotu 16. června večer nabídli členové brněnské divadelní společnosti Exulis při oživlé prohlídce moravskotřebovského zámku.

Hamlet má zítra premiéru na Slezskoostravském hradě

Ostrava Jedna z nejznámějších tragédií Williama Shakespeara (1564 až 1616), Hamlet, se zítra odehraje na Slezskoostravském hradě. Stane se tak na úvod letošních Letních shakespearovských slavností (LSS), které potrvají v Ostravě do 9. srpna.

Ženy, muži a ty lásky…

Zatím jim počasí příliš nepřálo – premiéru Večera tříkrálového aneb Cokoli chcete (28. 6.) v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu museli organizátoři Letních shakespearovských slavností kvůli dešti zrušit. Menší liják pozlobil (i když jen v první půli) i premiéru autorské inscenace Patrika Hartla 4 sestry (11. 7.) na Letní scéně Vyšehrad, jíž divadlo Studio DVA uvedlo další ročník Metropolitního léta hereckých osobností.

Režisér Martin Novotný: Ne, Limonádníka bych nehrál

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Unikátně také v létě nabídne Severočeské divadlo návštěvníkům proslulý komediální muzikál Limonádový Joe aneb Koňská opera, oblíbenou frašku z Divokého západu. A to v neděli 17. července od 19.00.

Lednický amfiteátr čeká bohatá divadelní nadílka

Lednice – Bohatou divadelní nabídku slibuje po celé léto lednický amfiteátr. V pátek tam v osm hodin večer startuje Festival ochotnických divadel. Na různorodá představení mohou zájemci zavítat až do druhého září.

Herec Jan Tříska se vrátí na Pražský hrad

Praha - Herec Jan Tříska se vrátí na Pražský hrad a uctí Shakespeara. Na Letních shakespearovských slavnostech si před čtrnácti lety strhujícím způsobem zahrál hlavní roli v Králi Learovi, v roce 2007 se s velkým ohlasem setkal jeho otrok Kaliban v romanci Bouře. Letošní návrat je tedy jeho třetí v pořadí, když na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu bude hvězdou dvou mimořádných večerů Pocta Shakespearovi v rámci 400 let od úmrtí legendárního alžbětinského dramatika. Uskuteční se 21. a 22. července.

Před týnskou točnu se vrací Noc na Karlštejně

Týn nad Vltavou - Bude to hit za hitem. Tohle otáčivé hlediště je sice oproti krumlovskému podstatně menší, ovšem nikoli programem. Na vltavotýnské točně měl v úterý obnovenou premiéru muzikál Noc na Karlštejně, místní ochotníci pak v srpnu uvedou ještě hry Kráska a zvíře, Balada pro banditu a závěr obstarají amatéři z Bechyně s klasikou Hrátky s čertem.

Rozhodnutí Viktora Preisse rozumím

Divadelní sezona 2015/16 před pár dny skončila – jak ji hodnotí ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer?

Mladí divadelníci se bravurně poprali s Našimi furianty

Členové historicko -dramatického kroužku Madraha, působícího při Základní škole Dukelská, bravurně zvládli dvě představení v jeden den. 

Soubor Divadla Na zábradlí by mohl hostovat v Divadle Komedie

Praha - Soubor Divadla Na zábradlí by se kvůli rekonstrukci mohl na konci roku na čas přesunout na scénu Divadla Komedie, která je od jara prázdná. Praha, která obě divadla provozuje, o tom s vedením Divadla Na zábradlí jedná. V rozhovoru to řekl radní Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.