Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadlo

20.9.2017

Otevírá se Divadlo Na Perštýně

Vilma Cibulková, Sandra Pogodová, Michaela Dolinová, Oldřich Vízner, Otakar Brousek, Klára Cibulková, Dominika Býmová, Renata Drössler, Kristýna Frejová, Ilona Svobodová, Lucie Rusiňáková či Josef Pejchal zmíněné herecké tváře teď budeme moci vídat na jevišti pražského Divadla Na Perštýně, které dnes pod vedením herce a dabéra Gustava Bubníka vstupuje do své první sezony.

20.9.2017

Zloduch Iago vstupuje na scénu Hybernie

Čeští diváci si na něj museli oproti původnímu plánu počkat déle, než bývá zvykem, ale výsledek se dostavil. Muzikál Iago podle Shakespearova Othella má zítra premiéru v pražském Divadle Hybernia.

19.9.2017

Přehlídka Divadlo: matky a život v iluzi

Ženy hýčkané i trápené, silné, selhávající. A život v iluzi. Tyto figury a motivy prolínaly řadou inscenací mezinárodní přehlídky Divadlo, jež ve čtvrtek skončí v Plzni.

18.9.2017

Hurá na Karlštejn – na svatbu i na golf

Pro pražské Divadlo Kalich už dramatik a scenárista Petr Kolečko vytvořil komedii Žena za pultem 2: Pult osobnosti s Jiřím Lábusem a Oldřichem Kaiserem (premiéru měla v září 2014). Zítra se tam v premiéře odehraje další jeho kus s názvem Dvě noci na Karlštejně, jehož režie se chopil (stejně jako v případě prvně zmíněné hry) David Drábek.

14.9.2017

Novinka pražské Ypsilonky vzdá hold Jaroslavu Ježkovi

Umělecký šéf pražského Studia Ypsilon a režisér Jan Schmid začal s herci zkoušet nové představení s názvem Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně pocta Jaroslavu Ježkovi. S premiérou počítá divadlo v polovině prosince. ČTK to oznámila mluvčí divadla Aneta Filipová.

13.9.2017

Dostojevskij startuje přehlídku Divadlo

Hezky drsně, Zločinem a trestem. Tak dnes začíná v Plzni 25. ročník mezinárodního festivalu Divadlo. U úspěšné dramatizace slavného Dostojevského románu stál v předním budapešťském divadle Vígzsínház se svými českými spolupracovníky režisér Michal Dočekal.

11.9.2017

Krysař je sám o sobě démonický. A stále má co říct

Do stejné řeky se vstupovat nemá, říká se. Výjimka ale, jak známo, potvrzuje pravidlo – v tomto případě je jí muzikál Krysař, který přivedla režisérka Mirjam Landa opakovaně na jeviště, konkrétně pražského Divadla Kalich (premiéra se uskutečnila 8. září).

11.9.2017

Michal David a Pepa Vojtek. To je Muž se železnou maskou

Vedle Iaga (Divadlo Hybernia), Krysaře (Kalich) či Sestry v akci (Hudební divadlo Karlín) se k podzimním muzikálovým novinkám zařadí i Muž se železnou maskou z pera hitmakera Michala Davida a textaře Lou Fanánka Hagena. Premiéru bude mít 1. listopadu v Divadle Broadway, jeho přípravy už jsou ovšem v plném proudu.

11.9.2017

Moravské divadlo zahájilo novou sezonu, ocenilo umělce

Po letních prázdninách Moravské divadlo opět otevírá své brány a vítá diváky na prahu nové sezony. V neděli 10. září večer pak ožilo slavnostním galavečerem spojeným s předáváním cen za nejlepší umělecké výkony předchozí sezony i ukázkami z připravovaného repertoáru.

10.9.2017

Lidé se loučili s hercem Vladimírem Brabcem, tváří majora Zemana

Stovky lidí se v neděli přišly rozloučit s hercem Vladimírem Brabcem na náměstí Václava Havla u Národního divadla. Někteří lidé kolem jenom prošli, jiní zapsali něco do kondolenční knihy, další přinesli květiny a svíčky. Umělec zemřel 1. září.

9.9.2017

O Shakespeara i Líbánky byl v létě mimořádný zájem

Hamletem, letošní novinkou, se ve čtvrtek večer s diváky rozloučily Letní shakespearovské slavnosti. Zažily další velmi úspěšné léto, celkem je navštívilo 100 891 diváků. Ty pražské nadchlo i nové hrací místo v Královské zahradě Pražského hradu.

8.9.2017

Divadlo: Blázni, zločinci i panenky

Černá komedie, tichá opera, drama i kabaret. To vše nabídne 25. ročník mezinárodní přehlídky Divadlo, která začne v Plzni už po neděli, 12. září. Potrvá jedenáct dní.

6.9.2017

Nový Krysař má tvář Přemysla Pálka

Co do obsahu zůstává stejný jeho sdělení je totiž stále navýsost aktuální, vizuálně se ale muzikál autora Daniela Landy Krysař, který má v pátek 8. září obnovenou premiéru v pražském Divadle Kalich, promění.

4.9.2017

Klasika je náš základ i poklad, říká nový šéf Baletu Národního divadla

Klasický repertoár i taneční techniky budou tvořit základ tvorby baletního souboru Národního divadla pod jeho novým vedením. Šéfem souboru se od právě zahajované sezony stává tanečník Filip Barankiewicz. Po patnáctiletém vedení Petra Zusky je podle něj soubor na vysoké úrovni a srovnatelný s tím, co světový balet na počátku 21. století nabízí, říká nový ředitel. Dokládá to i složení premiér nové sezony, kterou tvoří práce slavných světových choreografů. 

4.9.2017

Patrik Děrgel: Jsem šťastný i bez Facebooku

/ROZHOVOR/ S Patrikem Děrgelem jsem se v krátké době sešla již podruhé. Navázali jsme tak na první část profilového rozhovoru, která vyšla v magazínu Víkend letos na začátku května. Tentokrát jsme se – i vzhledem k horkému a slunečnému létu – bavili méně o práci a více o cestování a prázdninách. A taky o jeho malém synkovi Vavřincovi, kterého Patrik něžně nazývá Vávrou.

3.9.2017

Petr Rychlý: Při převleku si připadám jako vůz Formule 1

/ROZHOVOR/ - Herce Petra Rychlého, který v současné době hraje na otáčivém hledišti v Českém Krumlově, se při online rozhovoru ptali čtenáři Deníku.

31.8.2017

Azbest brzdí opravy Janáčkova divadla. V Brně je zřejmě v mnoha stavbách

Brno – Opravy Janáčkova divadla budou dražší a delší. Za rekonstrukci kina Art zaplatí město o dva a půl milionu korun více a otevře později. Za komplikace s opravami, o kterých se v posledních dnech v Brně diskutuje, můžou nálezy azbestu. Je zákeřnou hrozbou. Nyní zakázaný materiál se v minulém století ve stavebnictví hojně využíval.

30.8.2017

Státní dotace divadlům by se měla letos zdvojnásobit, chce Ministerstvo kultury

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) chce, aby stát ještě letos dal víc peněz profesionálním divadlům, orchestrům a pěveckým sborům. V příslušném ministerském programu letos bylo rozděleno 160 milionů korun a vláda se bude v pondělí zabývat požadavkem na jeho navýšení o 140 milionů korun. Oproti původnímu rozpočtu by se suma téměř zdvojnásobila, proti loňsku by vzrostla třikrát.

30.8.2017

Nová divadelní sezona v Praze: nabídne herce na trampolíně či slevu na operu

/INFOGRAFIKA/ Letní divadelní prázdniny pomalu končí. Kulturní svatostánky si pro diváky připravily mnoho novinek a zajímavých premiér. Na co se mohou Pražané těšit?

29.8.2017

Intimní zpověď předvedly v Mělníce TeTy na lanech

/FOTOGALERIE/ Dalším představením v rámci mělnického kulturního léta bylo na náměstí Míru byly Husí krky v podání cirkusu TeTy. Šlo o nový cirkus s prvky takzvaného fyzického divadla a v hlavních rolích se představily artistky Katka Klusáková a Pavla Rožníčková.

26.8.2017

Divadlo Na zábradlí uvede v nadcházející sezoně tři novinky

V nadcházející sezoně bude pražské Divadlo Na zábradlí otevřeno v nové podobě. V říjnu skončí největší rekonstrukce v dějinách této scény, která uvítá diváky v nové dvoraně a přilehlých prostorách. V sezoně, kterou ještě soubor zahájí tak jako dosud v Divadle Komedie, se v repertoáru objeví tři nové tituly, oznámila mluvčí divadla Alexandra Poláková.

24.8.2017

OBRAZEM: Anna Polívková řádila v mělnických sadech

Seriál letních komorních koncertů v sadech u Masarykova kulturního domu v Mělníku nabídl na začátku tohoto týdne hudebně divadelní představení nazvané Aniby Neřekla, ve kterém se nadšenému hledišti pod širým nebem představili Anna Polívková a Jakub Xavier Baro. 

19.8.2017

Pohádkou o pohřbívání zvířátek seznamují děti s koncem života

Kamarádky Ester a Oli nacházejí mrtvého čmeláka a je konec nudě, hledají a pochovávají další tvorečky, zakládají si vlastní „pohřebářskou“ firmu. Smrt se v představení Jany Peřinové a Jordany Blažkové zdá srozumitelnější i těm nejmenším.

17.8.2017

Hit Rosti Nováka aneb řízený chaos mezi Evropou a Afrikou

/ROZHOVOR/ Hit, Tell the Difference. To je nový projekt Cirku La Putyka, který ve čtvrtek odstartuje Letní Letnou a v němž se režisér Rostislav Novák ml. snaží skloubit dvě odlišné kultury: českou a rwandskou. A je to vskutku náraz. Možná větší, než čekal.

15.8.2017

Divadlo Mana uvede do voleb Červeného Kukiše ještě dvakrát

Vršovické divadlo Mana v Praze uvede politickou satiru Červený Kukiš - aneb Sorry jako! po třech vyprodaných představeních ještě 12. září a 10. října. Příběh fiktivní postavy, která je zjevnou parodií předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, tak bude znovu uveden ještě před volbami do Poslanecké sněmovny konanými 20. a 21. října. Autoři nyní zvažují modifikaci děje podle aktuálního politického dění v ČR, informoval scenárista Milan M. Deutsch.

11.8.2017

Jaroslav Dušek: Facebook nemám. Ale několik „mých“ profilů tam je

/ROZHOVOR/ Filmový a divadelní herec Jaroslav Dušek už roky slaví po celé republice úspěchy se svým představením Čtyři dohody, které je inspirované nadčasovou toltéckou moudrostí. Dokonce je doplnil o svou Pátou dohodu. I když nyní nepřijímá tolik filmových a seriálových rolí, loni zazářil v seriálu Pustina. V rozhovoru vyprávěl o tom, jak tráví dovolenou v Chorvatsku, jaké má pracovní plány, a vysvětlil, proč ho má veřejnost tak trochu za alternativce až podivína.

8.8.2017

Tereza Vilišová: Nemůžu přestat věřit

/ROZHOVOR/ Charismatická herečka Tereza Vilišová prošla divadly v Olomouci i v rodné Ostravě a od roku 2015 je v angažmá v činoherním souboru Národního divadla. Mimo jiné je ovšem i dlouholetou aktivní členkou sdružení Zdravotní klaun.

27.7.2017

Petra Nesvačilová: Hraním si plním sny, režie je způsob komunikace

/ROZHOVOR/ Režíruje, hraje, píše, zpívá – Petra Nesvačilová je ženou mnoha profesí a zájmů. V televizi se naposled objevila ve filmu Monstrum o osudech autora Stalinova pomníku, sochaře Otakara Švece, o prázdninách účinkuje na Letní scéně divadla Ungelt v inscenaci Skořápka, v níž je jí hereckou partnerkou Alena Mihulová.  

25.7.2017

OBRAZEM: Komedie omylů aneb Shakespeare patří k létu i k Ostravě

Komedií omylů začaly letos Letní shakespearovské slavnosti na Slezskoostravském hradě.

24.7.2017

Komedie Večer tříkrálový otevře druhou letní scénu v Praze

Praha - Po loňské premiéře se do programu Letních shakespearovských slavností v Praze vrací komedie Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete. Představí se od 1. srpna na nádvoří Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Lichtenštejnském paláci, v hereckém obsazení budou mimo jiné Marie Doležalová, Nela Boudová, Václav Kopta a Milan Šteindler. Za pořadatele o tom informoval Pavel Turner.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení