VYBERTE SI REGION

Ekonomika

České banky mají vysoké zabezpečení elektronických plateb

Praha - České banky mají v rámci Evropy nadstandardní zabezpečení elektronických plateb. Řadí se tak na špičku například s Velkou Británii, Lucemburskem a Švýcarskem. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Grant Thornton, o které dnes informovali představitelé České bankovní asociace. 

ÚOHS schválil prodej druhého největšího e-shopu v Česku Mall.cz

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil prodej druhého největšího e-shopu v Česku Mall.cz investiční skupině Rockaway Capital.

Exportéři: Tempo růstu českého vývozu v létě zrychlí na 5 procent

Praha - Z krátkodobého hlediska brexit českému exportu neublíží. Tempo růstu českého vývozu by mělo naopak ve 3. čtvrtletí letos mírně zrychlit na 5 % meziročně. Dnes to uvedli zástupci Asociace exportérů a Raiffeisenbank.

ÚOHS schválil spolupráci Komerční banky a Worldline

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil spolupráci Komerční banky a společnosti Worldline v oblasti elektronických plateb a platebních terminálů. Transakci povolil bez podmínek ve zjednodušeném řízení. Konkrétně se správní řízení úřadu týkalo společnosti Cataps, kterou bude nově Worldline ovládat. 

EK předloží návrh další podpory producentů vepřového a mléka

Brusel (Belgie) - Evropská komise plánuje v červenci navrhnout na jednání ministrů zemědělství další podporu producentům mléka a vepřového masa. Dnes to řekl český premiér Bohuslav Sobotka, který o věci v úterý jednal s předsedou komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Tiscali koupilo službu pro zasílání dat Úschovna.cz

Praha - Provozovatel webů Tiscali Media koupil službu pro zasílání objemných dat Úschovna.cz. Firma to dnes oznámila na svém webu. Podle Tiscali šlo o největší obchod v historii společnosti, koupě firmy Capsa-Premier.cz, provozující Úschovnu.cz, přišla na desítky milionů korun. Tiscali Media je podle údajů o návštěvnosti na NetMonitoru osmým největším provozovatelem internetových portálů a serverů v Česku.

Akcie v kontinentální Evropě i Británii se dál zotavují z propadu

Londýn/Frankfurt - Akciové trhy v kontinentální Evropě i v Británii dnes pokračují v růstu. K jejich zotavování z hlubokého dvoudenního propadu vyvolaného šokem z rozhodnutí Británie odejít z Evropské unie dopomáhá akciím i růst cen ropy a naděje na další uvolnění měnové politiky.

Lesy ČR chystají miliardovou investici do malých vodních toků

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) v posledních třech letech investoval do vodohospodářských staveb na malých vodních tocích 1,5 miliardy korun. Další miliardu chce vydat do roku 2020. Stavby mají pomoci udržet vodu v krajině v době sucha a zabránit záplavám při rozvodnění řek. Letos má podnik v plánu výdaje 300 milionů korun do 330 staveb a drobných úprav na tocích. 

Toyota kvůli airbagům a emisím svolá 3,4 milionu aut

Tokio (Japonsko) - Japonský výrobce automobilů Toyota Motor svolá po celém světě do servisů celkem 3,37 milionu osobních aut. Vedou jej k tomu dva samostatné problémy - vedle potíží s nafukovačem airbagů jde také o možnou závadu v jednotce pro kontrolu emisí, uvedla společnost. Toyota je největším výrobcem aut na světě.

Dohoda s Evropskou komisí umožní ČR začít stavět zpožděné dálnice

Brusel (Belgie) - Česko bude moci už v příštím roce začít s budováním některých z desítky významných dopravních staveb, které dosud blokovaly staré posudky vlivu na životní prostředí (EIA).

Jak platit v ostravské MHD? Bezkontaktní kartou

Ostrava – Ostrava se zítra stane po Plzni teprve druhým městem v Česku, kde bude možné platit jízdné 
v hromadné dopravě pouhým přiložením bezkontaktní platební karty.

Evropská unie uspíšila stavbu D3 u Budějovic

České Budějovice – Dobrou zprávu pro celé jižní Čechy si v Bruselu vyslechl premiér Bohuslav Sobotka. Evropská unie povolila, že u vybraných důležitých dopravních staveb nebude trvat na nových posudcích EIA, které mají upřesnit, jaký vliv budou mít nové silnice na životní prostředí. Zprávu potvrdil poslanec 
a českobudějovický radní Roman Kubíček.

E-shopy budou mít jednodušší režim pro evidenci tržeb

Praha – Ministerstvo financí vyšlo vstříc malým podnikatelům a výrazně zjednoduší režim takzvané elektronické evidence tržeb, zkráceně EET, pro e-shopy. Pokud tedy budou internetové obchody zboží dodávat přes přepravní firmy, které od zákazníka převezmou hotovost a tu pak převedou e-shopu přes účet, nebude se EET na tyto transakce vztahovat.

Za stovky tun falešného sýra dostala firma rekordní pokutu

Podolí, Praha – Společnost Kovář plus z Podolí na Uherskohradišťsku obdržela od Státní veterinární správy (SVS) rekordní pokutu 2,5 milionu korun. Sankce byla společnosti uložena za to, že uvedla na trh nejméně 106 tun klamavě označené náhražky sýru eidam obsahující rostlinný tuk, navíc neznámého původu. „Proti pokutě se odvoláme, víc k tomu v této chvíli nemůžu říct," uvedl pro Slovácký deník Jan Váňa, manažer nákupu a prodeje a manažer jakosti firmy Kovář plus.

Bělorusové chystají denominaci, bankovky ztratí čtyři nuly

Minsk – Bělorusko se připravuje na citlivý měnový manévr, vyvolaný vysokou inflací a dopady finanční krize v Rusku, zemi hlavního spojence a obchodního partnera. S platností od pátku 1. července se uskuteční takzvaná denominace, tedy snížení nominální hodnoty platidel. Na bankovkách zmizí čtyři nuly.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.