VYBERTE SI REGION

Ekonomika

dnes 18:10

Developer CCP koupil za půl miliardy dům na Staroměstském náměstí

Praha - Developerská firma Coast Capital Partners (CCP) koupila od původních majitelů historickou budovu U Červené lišky na Staroměstském náměstí v Praze. Cena transakce je zhruba 500 milionů korun. Společnost to v pondělí sdělila v tiskové zprávě. Další stovky milionů plánuje investovat do rekonstrukce.

dnes 17:40

McDonaldu se v zahraničí daří lépe než doma v USA

New York (USA) - Největšímu světovému řetězci restaurací rychlého stravování McDonald's ve čtvrtém čtvrtletí na americkém trhu mírně klesly čisté tržby, celosvětové výnosy ale díky silným příjmům v zahraničí pokračovaly v růstu. Podpořila je vysoká poptávka po celodenních snídaních v USA a dobrý výkon v Británii, Číně a Japonsku.

dnes 17:01

Maximální daňové odečty se týkají pouze pěti procent lidí

Praha - Letošní zvýšení daňového odečtu příspěvku klientů na penzijní spoření z 12 000 Kč na 24 000 korun se pozitivně dotkne jen zhruba pěti procent účastníků zapojených do třetího pilíře penzijního systému. Těch je přes 4,5 milionu. 

dnes 16:32

Dálnice do Polska? Nejdříve v roce 2025

Dobruška (Rychnovsko) - Dálnice D11 z Hradce Králové na polské hranice by mohla být dokončena v roce 2025. Dnes to po setkání s polským ministrem infrastruktury a stavebnictví Andrzejem Adamczykem řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Poláci by měli stavbu rychlostní komunikace S3 na česko-polské hranice dokončit v roce 2023.

dnes 16:10

Tipsport meziročně zvýšil o třetinu své tržby

Praha - Sázkovému holdingu Tipsport loni meziročně vzrostly tržby o více než 35 procent na zhruba 37 miliard korun. Řekl to generální ředitel společnosti Petr Knybel.

dnes 15:45

V Ostravě začala mezinárodní výstava Infotherma věnovaná vytápění

Ostrava - Více než 360 domácích i zahraničních firem se ode dneška představuje na největší tuzemské výstavě věnované vytápění a úsporám energií Infotherma, která se do čtvrtka koná na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Nejvíce z nich se zabývá kotli, krby či dalšími médii na vytápění.

dnes 14:38

Socialisté navrhují znárodnit OKD

Praha - Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) navrhne, aby státní podnik Diamo odkoupil za jednu korunu černouhelnou společnost OKD, která je v úpadku. Ministerstvo průmyslu (MPO) příslušný materiál v nejbližší době předloží do připomínkového řízení. Ministr to řekl na dnešním briefingu k situaci v OKD.

dnes 12:33

Spořitelna ukončila spolupráci s Fincentrem

Praha - Česká spořitelna ukončuje spolupráci s poradenskou společností Fincentrum a podává na ni žalobu. Fincentrum bylo jejím smluvním partnerem pro distribuci finančních služeb. Banka dospěla k tomuto rozhodnutí na základě opakovaného jednání této společnosti, které bylo v neprospěch ČS nebo ji přímo poškozovalo. Fincentrum nemá od spořitelny informace o rozhodnutí neprodloužit smlouvu o spolupráci ani o jakékoli žalobě.

dnes 11:25

Grandi Stazioni na pronájmu nádraží vydělala 64,8 milionu korun

Praha - Bývalý nájemce pražského hlavního nádraží, italská společnost Grandi Stazioni vydělala v roce 2015 na nájmech dvou nádraží v Česku 64,8 milionu korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky, kterou firma zveřejnila v obchodním rejstříku. Ve srovnání s rokem 2014 zvýšila na pronájmech pražského hlavního nádraží a nádraží v Mariánských Lázních zisk o zhruba deset milionů korun.

dnes 10:49

Do Číny proudí hlavně ruská ropa

Peking (Čína) - Rusko se loni stalo největším vývozcem ropy do Číny, a poprvé tak v celoročním exportu do této země předstihlo Saúdskou Arábii.

dnes 10:15

Motorový surf z Moravy dobyl svět, výroba se blíží továrnám formule 1

Holdujete surfování? Pak máte na českých rybnících problém. Ale jde to i bez mořského příboje. Brněnský inženýr Martin Šula vsadil na vývoj motorizovaného surfu, který si poradí bez vln. Dnes dominuje světovému trhu.

dnes 09:45

Alza loni dosáhla rekordních tržeb

Praha - Největší tuzemský internetový prodejce Alza.cz loni zvýšil tržby o 22 procent na rekordních 17,4 miliardy korun bez DPH (21 mld. Kč včetně DPH). Počet objednávek stoupl o milion na šest milionů. Výši zisku firma neuvedla.

dnes 09:28

Omezení na novém úseku D8 potrvá do jara

Ústecko - Oběma pruhy po nově otevřeném úseku dálnice D8 u prackovické estakády se řidiči projedou nejdříve za tři měsíce. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v místě ještě dokončuje kotvící a stabilizační prvky.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 07:53

Za vznícení mobilů Samsungu mohly baterie, firma odloží Galaxy S8

Soul - Za případy vznícení chytrých telefonů Galaxy Note 7 jihokorejské společnosti Samsung Electronics stály problémy spojené s designem a výrobou baterií. Firma to dnes oznámila po testech provedených téměř sedmi stovkami odborníků. Samsung také naznačil, že v zájmu posílení bezpečnosti svých produktů odloží uvedení další verze vlajkového smartphonu Galaxy na světový trh.

dnes 05:34

V mrazu rostou hutím náklady na výrobu, musí rozmrazovat suroviny

V mrazivém počasí vzrůstají slezským hutím náklady na výrobu. Jak v ArcelorMittalu Ostrava (AMO), tak v Třineckých železárnách se to týká hlavně vstupních surovin, které se musejí rozmrazovat. Řekly to mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková a TŽ Petra Jurásková. Výši nákladů na rozmrazování ale podniky nedokážou vyčíslit.

včera 21:40

Lesům ČR do konce listopadu klesl zisk o 21 procent na 4,6 miliardy korun

Státnímu podniku Lesy České republiky (LČR) za leden až listopad roku 2016 klesl hrubý zisk meziročně o 21 procent na 4,57 miliardy korun. Tržby za vlastní výrobky a služby podniku za toto období klesly o 11 procent na 10,03 miliardy korun. Těžba dřeva se zvýšila o 1,8 procenta na 7,42 milionu metrů krychlových. O průběžném výsledku hospodaření podnik informoval na svém webu. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi.

včera 16:23

Schillerová: Díky kontrolnímu hlášení stoupl výběr DPH o 10 miliard korun

Díky zavedení kontrolního hlášení se výběr daně z přidané hodnoty (DPH) v loňském roce zvýšil o deset až 12 miliard korun. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes uvedla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. Finanční úřady loni vybraly na DPH téměř 350 miliard korun, což je meziročně o 18 miliard korun více.

včera 13:02

Analytici: České akcie letos budou díky dividendám vynášet

České akcie by měly podle převažujícího názoru analytiků letos přinést investorům výnos, který podpoří zejména vyplácené dividendy. Růst ceny očekávají zejména u akcií ČEZ a Monety, naopak opatrní by byli v případě nákupu akcií Kofoly a Philip Morris ČR. Tuzemské akcie loni ztratily podle indexu PX čtyři procenta, index končil rok na 918 bodech. V pátek byl u 930 bodů. Při zohlednění výplaty dividend v průběhu roku ale byla pražská burza minulý rok v mírném zisku.

včera 10:16

Nájemné na hlavních nákupních ulicích Prahy vzroste o 5 procent

Praha - Nájemné na hlavních nákupních třídách v Praze letos meziročně vzroste o pět procent. V současné době je nejdražší ulicí Pařížská s průměrným měsíčním nájmem 5940 korun za metr čtvereční. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti CBRE. 

včera 05:34

Domácích zabijaček prasat ubývá

Domácích zabijaček prasat dlouhodobě ubývá. Jitrnice, ovar či tlačenku z vlastnoručně vykrmeného "pašíka" si dopřeje rok od roku stále méně lidí. Podle odhadu ministerstva zemědělství bylo loni v Česku na domácích zabijačkách poraženo 100.000 prasat, o rok dříve šlo o 110.000 kusů. Před desetiletím bylo při domácích zabijačkách poraženo 190.000 prasat.

21.1.2017

Kde nejlépe platí cizincům? Ve Švýcarsku. V Česku nemají smysl pro humor

Vyplatí se pracovat v zemi mléka, čokolády, hodinek, farmaceutických koncernů a bank. Zejména pokud pracujete pro poslední dva zmíněné obory. Nikde jinde na světě nedostanete jako cizinec větší plat, uvedla banka HSBC. V ČR panuje příliš formální pracovní kultura bez prostoru pro legraci.

21.1.2017

Pojišťovny: Mráz zvýšil počty úrazů chodců na ledovce

Mrazivé počasí, které trvá v Česku již několik týdnů, způsobilo nárůst pojistných událostí. Pojišťovny evidují hlavně růst počtu úrazů chodců na zledovatělých chodnících a také již více škod na popraskaném vodovodním potrubí, vyplývá z ankety mezi největšími pojišťovnami. Velký růst počtu škod očekávají v dalších dnech až týdnech.

21.1.2017

Mráz ohrožuje vinice v dolinách. Katastrofa jako v roce 1985 se zatím nekoná

Břeclavsko, Znojemsko – Teploty v noci na sobotu měly opět klesnout až k minus dvaceti stupňům Celsia. Mrazy navíc trvají už několik týdnů. První vinaři hlásí, že jim některé keře pomrzly. „Místy se může stát, že když bude minus dvacet či pětadvacet stupňů, způsobí to nějaké pomrznutí, ale jde o výjimečnou záležitost," řekl například vinař Jiří Maděřič z Moravského Žižkova na Břeclavsku.

21.1.2017

Zvyšovat mzdy letos plánuje přes 80 procent firem

Udržet kvalitní pracovníky považuje v roce 2017 za prioritu devět z deseti českých vrcholových manažerů. Celkem čtyři z pěti šéfů se chystají přidávat. Důležitost kvalifikované pracovní síly potvrzuje také to, že ji 69 procent ředitelů považuje za nejdůležitější faktor pro konkurenceschopnost Česka. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu KPMG Puls ekonomiky.

21.1.2017

Agentura S&P potvrdila úvěrové ratingy České republiky

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's v pátek po půl roce znovu potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky. Rating dlouhodobých devizových závazků zůstal na stupni AA- a hodnocení závazků v domácí měně přetrvává na mírně vyšší úrovni AA. Na těchto úrovních je S&P drží od roku 2011.

20.1.2017

Praha nejspíš investuje do městského radiového systému 90 milionů korun

Praha - Hlavní město nejspíš investuje do městského radiového systému v příštích letech asi 90 milionů korun. Podle analýzy, kterou si město nechalo zpracovat, je tato varianta jeho budoucího fungování nejlepší. Vyplývá to z materiálů pro jednání zastupitelského výboru pro bezpečnost, které má ČTK k dispozici. Městský radiový systém využívají především strážníci a dopravní podnik. Naposledy byl modernizován v roce 2012.

20.1.2017

Pražská burza stagnovala, rostly Moneta a Erste, klesly ČEZ a VIG

Praha - Pražská burza v pátek po dvou předchozích růstech stagnovala. Index PX skončil s nepatrnou ztrátou 0,02 procenta na 928,53 bodu. Zdražily čtyři emise, Moneta Money Bank, Erste Bank, operátor O2 a petrochemický Unipetrol. Naopak ztratily například pojišťovna VIG či energetická společnost ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

20.1.2017

Vítkovice draží nepotřebný majetek

Ostravská aukční síň bude 26. ledna v elektronické dražbě prodávat nepotřebné nemovitosti z majetku společnosti Vítkovice, a. s., ze strojírenského holdingu podnikatele Jana Světlíka. Dražební seznam obsahuje 12 položek, jejichž znalecké ceny přesahují 40 milionů korun. Prodej nepotřebného majetku je jednou cest, jak se strojírenská skupina, jejíž tři firmy loni skončily v úpadku, snaží získat hotovost.

20.1.2017

Legios dodá 50 železničních cisteren do Francie

Český Legios Loco vyrobí padesát železničních cisteren pro francouzskou firmu Ermewa Ferroviaire. Vagony v celkové hodnotě 190 milionů korun dodá ještě letos.

20.1.2017

Globus se zbaví tří hobbymarketů Baumarkt

Obchodní řetězec Globus ukončí provoz tří svých samostatných hobbymarketů Baumarkt v Pardubicích, Chomutově a Brně. Dva z nich prodá, nemovitost v Brně pronajme a bude z ní multifunkční obchodní centrum. Změny v Globusu souvisí s novou strategií rozvoje, firma se chce více zaměřit na prodej potravin. Globus letos otevře i první menší obchod v centru Prahy. Firma to dnes sdělila v tiskové zprávě, hodnotu transakce nezveřejnila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies