VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

včera 21:15

Začíná stěhování bank z Londýna?

Londýn (Velká Británie) - Americké banky Goldman Sachs a Morgan Stanley přesunou stovky pracovních míst a část aktivit z Londýna jinam do Evropy. Potvrdily tak dřívější náznaky, že se k takovému kroku chystají. Oznámení přišlo jen krátce po zveřejnění data zahájení jednání o takzvaném brexitu, tedy vystoupení Británie z Evropské unie.

včera 20:31

Ředitelé velkých firem v Británii jsou "za vodou"

Londýn (Velká Británie) - Ředitelé stovky největších britských firem obchodovaných na burze vydělávají v průměru téměř čtyřistakrát více než zaměstnanec s minimální mzdou a stodevadesátkrát více než člověk, který má jen průměrnou mzdu. Šéfové velkých firem si tak v průměru odnesou 5,3 milionu liber (165,3 milionu Kč) ročně.

včera 19:11

Škoda investovala do továrny v Kvasinách za poslední dva roky přes 11 miliard

Kosmonosy (Mladoboleslavsko) - Automobilka Škoda Auto investuje do svého výrobního závodu v Kvasinách na Rychnovsku za období od roku 2015 do konce letošního roku 428 milionů eur, tedy v přepočtu 11,6 miliardy korun. Investice se týkají rozšíření výrobního závodu pro modely Kodiaq a Superb. V důsledku investice se zvýší výrobní kapacita až na 295 000 vozů ročně, což je o 15 000 vozů více než dosud.

včera 18:30

Slováci mají leasing rádi

Bratislava (Slovensko) - Leasingový trh na Slovensku loni dosáhl nového rekordu od roku 2008. Firmy sdružené v asociaci leasingových firem uzavřely obchody za téměř 2,4 miliardy eur (64,8 miliardy Kč), což je meziroční nárůst o 6,3 procenta.

včera 17:45

Po šéfovi designérů odchází také šéf komunikace

Mladá Boleslav – Peik von Bestenbostel šéfoval ve Škodě Auto týmu komunikace bezmála sedm let. Na středeční výroční tiskové konferenci ovšem oznámil, že na exponované pozici končí. Jeho kroky však zamíří podobným směrem jako kroky dosluhujícího šéfdesignera Škody Jozefa Kabaně, na jehož odchod média upozornila v únoru. V automobilovém průmyslu zůstávají oba aktivní, a to na vysokých místech.

včera 16:22

Firmy: automatizace pokračuje, roboti spolupracují s člověkem

Brno - Robotika už dospěla do fáze, kdy robot může pracovat ve stejném prostoru s člověkem, ne jen za ochranným plotem. Dá se tak nahradit fyzicky nebo psychicky namáhavá práce. Podobného robota na brněnském veletrhu Amper představuje společnost Pilz Czech, která se zabývá bezpečností strojních zařízení.

včera 15:01

Pošta dostane od státu 800 milionů korun na krytí ztrátových služeb

Praha - Česká pošta dostane jako úhradu ztráty z poskytování základních služeb za roky 2013 a 2014 celkem 800 milionů Kč, a to v letech 2018 až 2020. Schválila to dnes vláda. Suma je zhruba o 600 milionů nižší, než poště přiznal Český telekomunikační úřad.

včera 14:14

T-Mobile vyvinul Velkou mapu malého podnikání

Praha - Společnost T-Mobile vyvinula aplikaci nazvanou Velká mapa malého podnikání, jež zdarma informuje stávající i nově vznikající podnikatele o potenciálních obchodních příležitostech a aktuální konkurenci na celém území ČR. 

včera 13:00

Napálení majitelé aut přijdou o peníze

Falešné registrace aut, kterých se dopustil dobrušský úředník, mají pro dvě stovky majitelů drahou dohru.

včera 12:16

Němcům opět vzrostly reálné mzdy

Berlín (Německo) - Reálné mzdy v Německu se loni zvýšily o 1,8 procenta. Růst tak zaznamenaly již třetím rokem za sebou, jeho tempo nicméně zpomalilo z předloňských 2,4 procenta.

AKTUALIZOVÁNO
včera 11:28

V letní sezoně bude mít Praha přímé spojení se 154 letišti

Praha - Z pražského Letiště Václava Havla bude během letní sezony možné letět přímo do 154 míst po celém světě včetně devíti nových destinací. Zároveň na 20 linkách se meziročně zvýší počet letů. V tiskové zprávě o tom ve středu informovalo letiště.

včera 10:35

Škodovka loni vydělala o třicet čtyři procent více než v roce 2015

Škoda Auto loni zvýšila čistý zisk o 34 procent na 951 milionů eur, tedy v přepočtu 25,7 miliardy korun. Tržby vzrostly o desetinu na rekordních 13,7 miliardy eur (370 miliard Kč).

včera 10:20

Nike zvýšila zisk

Beaverton (USA) - Americká společnost Nike, největší výrobce sportovního oblečení a obuvi na světě, zvýšila ve třetím finančním čtvrtletí čistý zisk meziročně o dvacet procent na 1,14 miliardy dolarů (28,5 miliardy Kč). Cena akcií podniku však výrazně klesla kvůli neuspokojivému vývoji zakázek a tržeb.

včera 09:29

Zemřel praotec pokleslé televizní zábavy

New York (USA) - Ve věku 87 let zemřel ve svém domově v New Yorku americký televizní producent Chuck Barris. Barrisovi navždy změnil tvář televize, je totiž označován za praotce pokleslé televizní zábavy a reality show.

včera 07:15

Sazba hypoték stoupá. Bude i horší dostupnost

Průměrná úroková sazba hypoték v únoru stoupla na 1,87 procenta z lednových 1,82 procenta. V listopadu a prosinci byla na minimu 1,77 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace. V prosinci začal platit zákon o spotřebitelském úvěru a velké banky v této souvislosti ohlásily růst sazeb.

včera 06:31

Škoda dnes zveřejní výsledky za loňský rok

Největší tuzemská automobilka Škoda Auto dnes zveřejní výsledky za loňský rok. Firma loni podle mateřské skupiny Volkswagen zvýšila provozní zisk o 30,9 procenta na 1,2 miliardy eur (32,4 miliardy Kč). Tržby se zvýšily o 9,8 procenta na 13,7 miliardy eur (370,2 miliardy Kč).

21.3.2017

Evropská komise potrestala Státní zemědělský intervenční fond kvůli Agrofertu

Praha - Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) už obdržel rozhodnutí Evropské komise, které se týká pochybení při rozdělování dotací pro holding Agrofert. Sankce uložená komisí přesahuje 800 000 eur (přibližně 22 milionů Kč). Fond chce rozhodnutí komise zvrátit.

21.3.2017

České stavebnictví se ve srovnání s Evropou drží při zemi

Praha - Výkon českého stavebnictví byl loni z 28 zemí Evropské unie osmý nejhorší. Vyplývá to z údajů evropského statistického úřadu Eurostat, podle nichž se české stavebnictví loni meziročně propadlo o 6,2 procenta.

21.3.2017

Loni se v Česku prodalo méně mobilů než v roce 2015

Praha - Prodej mobilních telefonů v Česku loni klesl o pět procent, což znamená meziroční pokles na zhruba 3,2 milionu prodaných zařízení. Zatímco prodej klasických telefonů poklesl o třetinu, zájem o chytré telefony se o pět procent zvýšil.

21.3.2017

Spotřeba biopaliv v dopravě se snižuje

Praha - V Česku se v loňském roce vyrobilo necelých 149 000 tun takzvaných methylesterů mastných kyselin (FAME), které se používají jako bionafta nebo biosložka do směsné motorové nafty. Meziroční pokles činí 11,2 procenta.

21.3.2017

První výrobci textilu začínají opouštět Čínu

Hongkong/Biella (Čína/Itálie) - Zahraniční nákupčí textilu čím dál častěji opouštějí Čínu a vracejí se k západním dodavatelům. Rostoucí náklady na práci, suroviny a energii totiž Čínu coby hlavní výrobní základnu světa prodražují.

21.3.2017

"Neexistující" auta se prodávala dva roky

Rychnovsko - Úřady věděly, které vozy z dobrušské kauzy mají falešné doklady. Přesto je nechaly přeprodávat.

21.3.2017

Úspěch Škody Electric. Do Rumunska dodá trolejbusy za 150 milionů

Plzeňská společnost Škoda Electric vyhrála tendr v rumunském městě Galati, kde žije téměř čtvrt milionu obyvatel. Tamnímu dopravnímu podniku vyrobí čtrnáct nových moderních trolejbusů typu Škoda 26Tr.

21.3.2017

Na kybernetickou bezpečnost letos Česko vyčlení přes dvě stě milionů korun

Praha - Výdaje nového Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) by letos měly být zhruba 214 milionů korun. Úřad vznikne 1. července vyčleněním z Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ), který už nyní dohlíží na počítačovou bezpečnost v Česku. Vyplývá to z návrhu novely zákona o státním rozpočtu na letošní rok, který poslalo ministerstvo financí k připomínkám.

21.3.2017

Česko loni ještě prohloubilo svůj zahraniční dluh

Praha - Dluh Česka vůči zahraničí loni meziročně vzrostl o 332 miliard na 3,528 bilionu korun. Odpovídal tak 74,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP), který představuje celkový výkon tuzemské ekonomiky.

21.3.2017

Čínská ekonomika se ve svém rozletu postupně zastavuje

Peking (Čína) - Tempo růstu čínské ekonomiky v letošním roce zřejmě zpomalí na 6,5 procenta a příští rok na 6,3 procenta, přestože vývoz by měl oživit díky posílení globální poptávky. Uvedla to ve svém pravidelném výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Varovala však také před obrovským růstem firemního dluhu v zemi.

21.3.2017

Google se omluvil za reklamy u kontroverzních videí na YouTube

Šéf evropské divize amerického technologického gigantu Google Matt Brittin se omluvil za to, že společnost na portálu YouTube umožnila propojit reklamy s videi s homofobní a antisemitskou tematikou. Některé velké firmy jako Marks & Spencer (M&S) či Go Ape mezitím oznámily, že kvůli kauze prozatím přerušují inzerování prostřednictvím Googlu.

AKTUALIZOVÁNO
21.3.2017

ČEZ zveřejnil loňské výsledky: Čistý zisk klesl o 29 procent

Skupině ČEZ loni meziročně klesl čistý zisk o 29 procent na 14,6 miliardy korun. Tržby byly nižší o tři procenta a činily 203,7 miliardy korun. Hospodářské výsledky dnes společnost zveřejnila na svém webu. Firma rovněž oznámila, že představenstvo bude navrhovat dividendu za loňský rok 33 korun na akcii. V posledních čtyřech letech vyplatila firma akcionářům pokaždé podíl na zisku ve výši 40 korun za akcii.

DOTYK.CZ
21.3.2017

Stát dokončuje loňské tendry, nové proto váznou

V lednu 2017 bylo vyhlášeno jen 456 nových veřejných zakázek celkem za 11 miliard korun, což je nejmíň v prvním měsíci za poslední tři roky. Důvodem je aktuální dokončování veřejných zakázek z loňského roku, kvůli nimž se pozdržuje vypisování nových. Tuto situaci pravděpodobně způsobuje cyklus čerpání peněz z evropských fondů.

20.3.2017

Zlevněné žákovské jízdné stát loni dotoval více než čtvrt miliardou korun

Praha 20. března (ČTK) - Na zlevněné žákovské a studentské jízdné přispělo loni ministerstvo dopravy 233 miliony korun. Meziročně jde o téměř desetimilionový nárůst úhrad za slevy nařízené zákonem. Největším příjemcem byly žluté autobusy a vlaky společnosti RegioJet.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies