Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

24.6.2017

Pronájem zámeckých koníren? Bez zájmu. Krumlov hledá nové využití

Další možnosti, jak využít konírny tamního zámku, budou hledat představitelé Moravského Krumlova. „Do výběrového řízení na pronájem objektu se nikdo nepřihlásil, proto rada rozhodla řízení zrušit," uvedl starosta města Tomáš Třetina.

24.6.2017

Oprava pláště Strakovy akademie by měla vyjít na 2,8 milionu

Cena opravy vnějšího pláště a oplocení pražské Strakovy akademie, kterou plánuje Úřad vlády, by se měla vyšplhat na 2,8 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. Vyplývá to z dokumentu, který bude v pondělí projednávat vláda. Oprava fasády budovy, kde se konají zasedání vlády, patří mezi důvody, kterými úřad dříve odůvodňoval nesouhlas se svou kapitolou z úvodního návrhu rozpočtu na příští rok.

24.6.2017

Super plat za práci na páse nabízí měsíce. Málokdo to ale vydrží dlouho

Plat až 25 tisíc korun. Doprava do práce zdarma. Slušná nabídka obědů, restroom, volné víkendy. Zaměstnanecké benefity. Podobnými nabídkami zaměstnání se začaly hemžit vody českého internetu. Jenže, jak praví přísloví, všude je chleba o dvou kůrkách.

24.6.2017

Bydlení, léky, jídlo. Pražští senioři jsou ohroženi chudobou

/INFOGRAFIKA/ Jak se žije pražským seniorům? Trápí je vysoké činže i proměna prostředí. Ale mají také své výhody. Městské části jim nabízejí stále zajímavější aktivity.

24.6.2017

Balík vám nově vydají v balíkovně. Bez fronty i občanky

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Česká pošta chce od prázdnin rozšířit služby. Zatímco počet odeslaných dopisů v posledních letech klesá, objem poslaných balíků naopak roste. Pošťáci proto rozšíří své balíkové služby, vstříc klientům ale chce jít pošta i s datovými schránkami.

23.6.2017

Peníze na odkup spalovny v Rybitví zastupitelé opět neschválili

V patové situaci zůstávají pardubičtí zastupitelé i po svém čtvrtečním zasedání. Znovu totiž neschválili peníze na odkup spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. A to i přesto, že na minulém jednání její odkup odsouhlasili.

DOTYK.CZ
23.6.2017

ReSite - Ťok má pro Prahu vizi některých ulic jen pro cyklisty, bez aut

Ministerstvo dopravy rozhodlo ve čtvrtek 22. června o tom, že věnuje větší prostředky na budování oddělených cyklostezek a nabídne městům v tomto směru granty. Na mezinárodní konferenci o urbanistice reSite to uvedl ministr dopravy Dan Ťok (nominovaný za Hnutí Ano).

23.6.2017

Lithium je surovina budoucnosti: Zelení podpořili těžbu na Cínovci

Na Mostecku letos poprvé v historii České republiky probíhá klimatický tábor. Severočeští Zelení se ho účastní pod heslem „Uhlí ne, lithium ano!". Jejich experti totiž zhodnotili těžbu lithia pod Cínovcem jako vhodnou alternativu pro budoucnost tohoto tradičně průmyslového regionu. Těžba by také měla přinést nová pracovní místa pro zaměstnance zavřených hnědouhelných dolů.  

23.6.2017

Program komunistů: Prosperující ekonomika, mír a bezpečnost

Komunisté hodlají voliče před říjnovými sněmovními volbami oslovit slibem posilování sociálního státu a bezpečnosti. Program a heslo bude širší vedení strany schvalovat v sobotu, příští týden pak komunisté plánují program a krajské lídry představit na tiskové konferenci. 

23.6.2017

Superb bude poprvé vozit české velvyslance

Čeští velvyslanci v Evropě budou nově jezdit v autech Škoda Superb. Vozidla mladoboleslavské automobilky Škoda Auto nahradí dosud používané vozy BMW. Je to poprvé, co prodejce české automobilky zvítězil v tendru na reprezentativní vozidla pro české velvyslance.

23.6.2017

Za zpronevěru má jít exekutor Višváder na 11 let do vězení

Za zpronevěru 114 milionů korun a zneužívání pravomoci má jít bývalý exekutor Jozef Višváder na 11 let vězení. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud, který mu sečetl trest ze dvou podobných kauz. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

23.6.2017

Německé automobilky se bojí tvrdého brexitu, ohroženy jsou tisíce míst

Takzvaný tvrdý brexit ohrozí 18 tisíc pracovních míst v německém automobilovém průmyslu. Podle analytiků Deloitte vozidla pro britské spotřebitele výrazně prodraží, což by mohlo mít za následek pokles prodeje automobilů až o pětinu.

23.6.2017

Lázně u Pasohlávek? Hrozí úplný krach projektu

Plány na výstavbu lázní za dvě miliardy korun u Pasohlávek na Brněnsku dostávají vážné trhliny.

22.6.2017

Prodej větráků a klimatizací vzrostl o desítky procent

Lidé utrácenjí za ochlazení. Vysoké teploty, které v Česku panují, podnítily zvýšený odbyt větráků, klimatizací a osvěžovačů vzduchu. Jejich prodej se v posledních dnech zvýšil o desítky procent. 

22.6.2017

Novým generálním ředitelem Home Creditu je Václav Horák

Od července povede český Home Credit Václav Horák. Na postu CEO střídá Davida Bystrzyckého, který řídil společnost v uplynulých šesti letech.

22.6.2017

EET platí od prosince a již mají nastat změny. Jaké? To ANO řekne příští týden

Hnutí ANO příští týden představí svůj volební program pro oblast daní. Na tiskové konferenci to dnes řekl předseda hnutí Andrej Babiš. ANO podle něj bude usilovat o snížení daní z příjmu fyzických osob nebo o úpravu pravidel pro elektronickou evidenci tržeb (EET). Podrobnosti k možným změnám daňových sazeb Babiš zatím nesdělil.

22.6.2017

Těžba plynu v EU klesá. Radost z toho má hlavně Gazprom

Vlastní produkce plynu v Evropské unii dlouhodobě klesá. Loni se proti roku 2015 snížila o 1,6 procenta na 118,1 miliardy krychlových metrů. Je proto nucena zvyšovat dovoz. Vyplývá to z údajů ve statistické ročence, kterou právě vydal britský koncern BP.

22.6.2017

Přitažlivá síla velkoměst roste. Praha vysává z okolí každý den 140 tisíc lidí

Společnost Česká distribuční zmapovala intenzitu a směr dopravy v okolí měst a obcí v Česku, takzvanou spádovost. Ukázalo se, že se výrazně rozšiřuje zázemí velkoměst. Za prací či službami každý den dojíždí stále více lidí ze stále větší vzdálenosti.

22.6.2017

Chybí zaměstnanci a tak mzdy rostou. Trh si začíná předcházet i důchodce

Platy v Česku rychle rostou. Podle Českého statistického úřadu dosáhla průměrná mzda výše 27 889 korun. Meziročně se v prvním čtvrtletí roku 2017 zvýšila o 5,3 procent. Ve kterých oborech dostali zaměstnanci přidáno nejvíce?

22.6.2017

Stoupá zájem o úvěry od stavebních spořitelen. Hlavně kvůli rekonstrukcím

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) předpokládá, že zájem o úvěry od stavebních spořitelen bude letos největší od roku 2010. „Očekáváme, že zájem vzroste minimálně o 10 procent. Stavební spořitelny tak zvýší objem poskytnutých úvěrů už čtvrtým rokem v řadě a poskytnou největší objem úvěrů za posledních sedm let," uvedl předseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) Vladimír Staňura.

22.6.2017

Novou výkonnou ředitelkou ČEFTAS se stala Maria Staszkiewicz

Představenstvo České FinTech asociace (ČEFTAS) jmenovalo Mariu Staszkiewicz novou výkonnou ředitelkou. Do čela ČEFTAS přichází z Aspen Institute Central Europe.

22.6.2017

ČEZ koupil v Německu další větrné elektrárny

Dalších 14 větrných turbín získala na německém trhu skupina ČEZ. Všechny stroje rozmístěné v lokalitě Lettweiler Höhe na území spolkové země Porýní-Falc jsou již v provozu.

22.6.2017

Bratislavský VW stávkuje dál, zaměstnanci chtějí 54 tisíc měsíčně

Výrobní linky se v Bratislavě zastavily v úterý ráno. Odbory začaly vyjednávat o vyšších platech. Průměrná mzda je v této pobočce lehce přes 1800 eur (asi 47,5 tisíce korun). Požadavek na růst o 16 procent (asi na 54 tisíc korun) vedení slovenského Volkswagenu odmítlo, nabízelo postupný růst během půl roku o celkových devět procent.

22.6.2017

Dotace na zdroje pitné vody nevysychají. Žádost lze podat i po původním termínu

Ministerstvo životního prostředí prodloužilo termín, ve kterém bude možné žádat o dotace na průzkum, posílení a budování zdrojů pitné vody. Původně bylo možné čerpat prostředky už jen do konce června. Dosud o dotaci požádalo 150 obcí.

22.6.2017

Ford přesune výrobu focusů do Číny. Ušetří 500 milionů dolarů

Vůz střední Číny už automobilka Ford v Číně vyrábí. Pro tamní trh. Teď do vzdálené asijské země přesune i zbylou výrobu modelu Focus ze Spojených států se své továry v Michiganu. A pak je bude odtamtud zase vozit zpět pro své domácí zákazníky.

21.6.2017

Křetínského EPH kupuje dvě elektrárny v Británii, zaplatí miliardy

Český EPH (Energetický a průmyslový holding) Daniela Křetínského posiluje na britském trhu. Koupí dvě paroplynové elektrárny Langage a South Humber Bank s celkovým instalovaným výkonem 2,3 GW, britské společnosti Centrica za ně zaplatí v hotovosti 318 milionů liber (9,5 miliardy korun).

21.6.2017

Vitásková končí. Nahradí ji pětičlenná rada Energetického regulačního úřadu

Pětičlenná rada ERÚ ve vedení úřadu nahradí Alenu Vitáskovou. Její mandát na konci letošního července skončí. Členy nově vznikající rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) dnes chválila vláda. 

21.6.2017

E-shop testuje nakupování pomocí hlasu. Nákup stačí nadiktovat

Online hypermarket Kolonial.cz do vyhledávání na svých webových stránkách implementoval hlasového asistenta. Na počítači nebo tabletu je tak možné nadiktovat kompletní nákupní seznam anebo hlasem listovat mezi položkami.

21.6.2017

Ruská továrna už má objednávky na české L-410, chce vyrobit 20 letounů

Kontroverzní plán na výrobu legendárních českých letounů L-410 v Uralském závodě civilního letectví (UZGA) v ruském Jekatěrinburgu nabírá přesnější obrysy. Podle agentury Tass má továrna již objednávku na pět strojů a do roku 2020 hodlá vyrobit přes 20 letounů.

21.6.2017

Výběr spotřební daně je na Slovensku zhruba dvakrát dražší než v Česku

Zatímco v České republice připadá na jedno euro výdajů na výběr spotřební daně 222 eur příjmů z těchto daní, na Slovensku je to pouze 52 eur. V České republice je tak správa těchto daní čtyřikrát efektivnější než na Slovensku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení