VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

26.4.2017

Burzovní investoři trhům věří, veřejných nabídek akcií přibývá

Veřejná nabídka akcií vzrostla v prvním čtvrtletí roku 2017 o dvojnásobek proti stejnému období loňského roku. Nejlíp si vedla Asie a Spojené státy, Evropa se i přes politickou nejistotu a přes zahájení odchodu Británie z EU zatím také drží.

26.4.2017

Odbory budou jednat se Sobotkou a Marksovou o růstu platů

Premiér Bohuslav Sobotka a ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) se dnes ráno sejdou s odboráři z veřejného sektoru. Předáci s nimi chtějí začít vyjednávat o růstu platů. Na schůzku dorazí zástupci úřednických, školských, zdravotnických, a hasičských odborů, svazu kultury i odborové centrály.

25.4.2017

K lepšímu životu v důchodu pomůže investování

/NAŠE PORADNA/ Věk odchodu do penze se stále zvyšuje, ale výše důchodu bývá neradostná. Proto je důležité myslet dopředu na situace, které mohou v důchodovém věku nastat.

25.4.2017

Šéfka Yahoo Marissa Mayerová dostane odstupné 216 milionů dolarů

Očekává se, že Marissa Mayerová odejde z vedení internetové firmy Yahoo poté, co v červnu skončí převzetí společnosti skupinou Verizon v hodnotě 4,5 miliardy dolarů. Mayerová v současné době vlastní akcie společnosti v hodnotě více než 200 milionů dolarů.

25.4.2017

Kvůli pracovním úrazům přichází o život přes sto lidí ročně. Loni počet klesl

Státní úřad inspekce práce a Český báňský úřad za loňský rok evidují 104 smrtelné pracovní úrazy. Oproti předchozímu roku to bylo méně, tehdy jich úřady zaznamenaly 131.

25.4.2017

Z letáků za rok zmizela půlka "českých" potravin

V prvních deseti týdnech loňského roku bylo označeno logem udávajícím český původ 29 procent položek. Letos to za odpovídající období bylo jen 14 procent. Důvodem může být novela zákona o potravinách, která od Nového roku upravuje podmínky pro označování potravin domácího původu.

25.4.2017

Spoříme, chválí se dopravní podnik. Mluví o stamilionech

Praha – Na provozních nákladech se podařilo loni uspořit 430 milionů korun, pochlubil se v úterý pražský dopravní podnik. S tím, že profit z toho mají jak pasažéři, kterým lze nabídnout cestování v lepších podmínkách, tak i bezmála 11 tisíc zaměstnanců, jimž se letos zvýšily mzdy téměř o dvě procenta.

25.4.2017

Sobotka se jednání s poslanci o platech v sociálních službách nevyhne

Sněmovna bude ve středu navzdory stanovisku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) diskutovat o situaci v sociálních službách. Debatu prosadila poslankyně opozičního Úsvitu Jana Hnyková, jež poukazuje na nízké platy v této sféře. 

25.4.2017

Řešte rychle dluhopisy, říká Jurečka finanční správě a Babišovi

Finanční správa se měla na firmy, které v roce 2012 vydaly jednokorunové dluhopisy, zaměřit s větší intenzitou, když u více než třetiny kontrol zjistila pochybení, míní ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a ředitel správy Martin Janeček by měli urychleně konat, prohlásil Jurečka v reakci na zprávu o činnosti Finanční správy v oblasti korunových dluhopisů, kterou v předložil vládě Babiš.

25.4.2017

Přes 400 tisíc českých seniorů je zaregistrováno mezi podnikateli

Oprávnění k podnikání jako fyzická osoba má pětina všech lidí ve věkové kategorii nad 61 let. V Praze je to plných 30 procent všech takto starých obyvatel, u mužů žijících v metropoli dokonce 43 procent.

25.4.2017

U pobřeží Skotska má vyrůst největší plovoucí větrná elektrárna na světě

Skotská vláda schválila výstavbu plovoucí větrné elektrárny, jež bude ukotvena v Severním moři asi 15 kilometrů jihovýchodně od přístavního města Aberdeenu. Projekt nazvaný Kincardine počítající s osmi turbínami po šesti megawattech přijde zhruba na 250 milionů liber šterlinků, což v přepočtu odpovídá asi 8,1 miliardy korun.

25.4.2017

Arcibiskupství investuje v Dolních Břežanech přes sto milionů korun

Budovu pro sídlo japonské technologické firmy staví v Dolních Břežanech pražské arcibiskupství. Firma Rigaku, která už v Česku spolupracuje s některými vědeckými a akademickými pracovišti, patří k velkým světovým výrobcům vědecké zobrazovací techniky. V administrativní budově v Břežanech bude jen v nájmu tak, jak to dělá i v dalších zemích. Stavba by měla být dokončena v prvním čtvrtletí příštího roku. 

25.4.2017

VIDEO: Protest proti Babišovi. Klub okradených blokuje ministerstvo financí

Členové Klubu okradených zahájili dnes blokádu Ministerstva financí. Jejich protest se vztahuje k ministrovi financí Andreji Babišovi, jenž podle nich svými podvody okradl celou řadu jednotlivců.

25.4.2017

Policie viní Shenara kvůli solárnímu parku Ralsko

Kvůli solárnímu parku Ralsko na Českolipsku policie stíhá podnikatele Martina Shenara, který projekt elektrárny prodal elektrárenské společnosti ČEZ. Podle kriminalistů jde o daňový únik za více než 70 milionů korun. Shenar, který byl předsedou představenstva firmy Amun.Re, s obviněním nesouhlasí a chystá stížnost. Informaci dnes uvedl Radiožurnál, případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze.

DOTYK.CZ
25.4.2017

Úvěrové firmy jako predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

25.4.2017

Brambor v jižních Čechách postupně ubývá

Pranostika praví, že brambor vysazených na svatého Marka (25. dubna), bude při sklizni plná jamka. V jižních Čechách ale v současnosti osazují zemědělci jen část dřívějších ploch.

25.4.2017

Dům si nyní postavíte sami. Stačí odborný dozor

/SERIÁL DENÍKU/ Snazší pravidla pro malé stavby. To slibuje novela stavebního zákona. Budete stavět rodinný dům, nebo třeba jen plot, garáž či skleník? Pomoci proplést se paragrafy vám pomůže nový seriál Deníku. Vycházet bude následující čtyři týdny vždy v úterý. Začínáme s rodinnými domy.

24.4.2017

Brodští hospodští ušetří za letní zahrádky

Ještě v průběhu loňského roku museli majitelé restaurací a hospod, kteří v Havlíčkově Brodě provozovali u svých podniků letní zahrádky, platit městu poplatek za užívání veřejného prostranství. Za každý metr čtvereční platili, a to na základě příslušné obecně závazné vyhlášky, dvě koruny za jeden den. Letos to už ale bude jiné.

24.4.2017

Automobilka Tesla riskuje. Sází na nevyzkoušenou výrobní linku

Zatímco ostatní automobilky před náběhem výroby zkouší veškeré montážní postupy a nástroje na testovací lince, Elon Musk a jeho Tesla chce svůj revoluční Model 3 vyrábět rovnou v ostrém provozu.

24.4.2017

Výroba piva roste. Se spotřebou Čechům pomáhají přistěhovalci a turisté

Pokles spotřeby piva v České republice se loni zastavil. Výroba piva pro tuzemský trh vzrostla oproti roku 2015 o 1,3 procenta. Zatímco předloni se v Česku zkonzumovalo 16,2 milionu hektolitrů piva, loni to bylo takřka 16,4 milionu hektolitrů. Poslední nárůst spotřeby přitom pivovary zaznamenaly v roce 2013. Spotřeba piva na obyvatele se v ČR drží na 143 litrech. Daří se i exportu do zahraničí.

24.4.2017

Přes milion Čechů žilo pod hranicí příjmové chudoby

Zhruba 1,02 milionu obyvatel Česka žilo loni pod hranicí příjmové chudoby. Stejně jako v předchozím roce to bylo 9,7 procenta populace. Minulý rok ale ubylo lidí, kteří měli materiální nedostatek a nemohli si dovolit čtyři a více z devíti položek. Mezi nimi jsou například mimořádný desetitisícový výdaj, týdenní dovolená či pravidelná úhrada nájmu a splátek.

AKTUALIZOVÁNO
24.4.2017

Přebytek rozpočtu půjde na umoření dluhu a navýšení investic

Vláda schválila zprávu o hospodaření státu v loňském roce, přebytek 62 miliard korun půjde podle ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) na umoření státního dluhu. Doprovodné usnesení umožní letos financovat některé projety, zřejmě do deseti miliard korun. V koaliční diskusi nebyl přijat návrh prosazovaný ČSSD, aby se přebytek stal rezervou pro budoucí valorizace penzí.

AKTUALIZOVÁNO
24.4.2017

Budvar má nového šéfa, Petr Dvořák byl manažerem v Prazdroji

Ministr zemědělství Marian Jurečka v pondělí představil nového ředitele Budějovického Budvaru. Stane se jím Petr Dvořák, bývalý šéf mezinárodního marketingu Plzeňského Prazdroje. Informaci Deníku potvrdila mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková.

AKTUALIZOVÁNO
24.4.2017

Mobilní operátor O2 má výpadek, nejdou hovory

V pondělí dopoledne se řada lidí z jihu Čech nemohla dovolat z mobilního telefonu v síti O2. Jedná se však o celorepublikový problém.

24.4.2017

Sigma odmítla čtvrt miliardy z Číny, tvrdí podnikatel a kritizuje vedení

Olomoucký podnikatel Mario Wiedermann tvrdí, že fotbalová Sigma přišla o jedinečnou šanci získat silného akcionáře z Číny. Podle něj mohl do Olomouce dostat viceprezidentku nadnárodního čínského gigantu Tiens Group, mluvit se mělo o čtvrt miliardě korun.

24.4.2017

České pálenky jdou na odbyt. Rudolf Jelínek vydělal přes 23 milionů

Zisky společnosti Rudolf Jelínek v loňském roce zaznamenaly meziroční nárůst o devět procent. Výrobce pálenek loni dosáhl výnosů ve výši 440 milionů korun a jeho zisk po zdanění činil 23,2 milionu korun. 

24.4.2017

Do Evropy míří nová značka aut

Už za dva roky by do Evropy měly dorazit vozy nové automobilky. Jmenuje se Lynk & Co a chce lákat na auta s doživotní zárukou.  

24.4.2017

ČEZ už dlouhodobě s dětmarovickou elektrárnou nepočítá

Do deseti let by měla skončit elektrárna Dětmarovice. Počítá s tím vedení českého energetického gigantu – skupiny ČEZ, který chce v rámci celé České republiky do roku 2035 odstavit výraznou část kapacity uhelných zdrojů v tuzemsku.

23.4.2017

Co s korunou po intervencích? Zavedení eura je v kurzu

Po uzavření intervencí se mezi politiky i byznysmeny otevírá otázka přijetí eura. Je prioritou i pro Svaz průmyslu a dopravy. Česko se při svém vstupu do EU zavázalo euro přijmout. Proti zavedení evropské měny je ministr financí Andrej Babiš.

22.4.2017

Trafikanti mizí z ulic. Kvůli maržím i EET

Když za Josefa druhého vznikaly první trafiky, měly zisk jistý a šlo o snadný způsob, jak si na sebe mohli vydělávat zranění váleční veteráni. Nyní však je jich stále méně a méně. Dlouhodobý ústup malých stánků s tabákem a novinami nyní ještě posílil tlak elektronické evidence tržeb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies