VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

27.3.2017

Po internetu nakupujeme hlavně oblečení, kosmetiku a počítače

Praha - Češi nakupují na internetu nejvíce oblečení, kosmetiku a počítače. Oblečení či obuv si alespoň jednou ročně objedná v e-shopu 49 procent lidí. Kosmetický přípravek či parfém si pak objedná 39 procent zákazníků, počítače a notebooky si v e-shopech kupuje 35 procent lidí. Vyplývá to z výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

27.3.2017

Chystá se aukce kmitočtů pro rychlé 5 G sítě

Praha - Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vypsal aukci kmitočtů pro rychlé mobilní sítě 5G v pásmu 3,7 GHz. Souhrnná vyvolávací cena je 145 milionů korun, dražit se bude pět bloků po 40 MHz. Zájemci mohou posílat přihlášky do 9. května.

27.3.2017

Praha dá radnicím na investiční akce 1,3 miliardy korun

Praha - Pražské radnice dostanou od města na své investiční akce z rezervy města celkem 1,276 miliardy korun. Rozdělení peněz v pondělí schválil magistrátní finanční výbor. Finance mají jit na 72 projektů, rozdělení peněz musí ještě schválit pražští zastupitelé. Jednotlivé radnice na magistrát zaslaly 160 žádostí za 2,738 miliardy korun.

27.3.2017

Výdaje fondu bydlení byly loni velmi nízké

Praha - Výdaje Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) loni dosáhly 1,43 miliardy korun, byly tak o 38 procent nižší, než plánoval rozpočet. Hlavním důvodem poklesu bylo pomalejší čerpání poskytnutých úvěrů. Příjmy fondu v porovnání s plánem vzrostly zhruba o sedm procent na 1,02 miliardy korun.

27.3.2017

Nezapomeňte si do konce března vyměnit papírové padesátikoruny

Praha - Papírové padesátikoruny, jejichž platnost skončila k 1. dubnu 2011, je možné vyměnit na pobočkách České národní banky (ČNB) jen do konce tohoto týdne. Mezi lidmi je přitom podle statistik ještě 11,6 milionu papírových padesátikorun v celkové hodnotě 581 milionů korun.

27.3.2017

Ministři se přou, zda má OKD koupit Prisko nebo Diamo

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu odmítá návrh, aby závaznou nabídku na koupi černouhelné společnosti OKD, která je v úpadku, podal státní podnik Prisko. Po jednání s prezidentem Milošem Zemanem to dnes řekl budoucí ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD). Prostřednictvím Priska chce těžební firmu koupit ministr financí Andrej Babiš (ANO). Právě ministerstvo financí vykonává v Prisku akcionářská práva, podnik má podle návrhu resortu zaplatit za firmu 80 milionů korun.

27.3.2017

U Mostu vznikne japonská továrna. Dá práci sto lidem

Praha - Japonská společnost HI-LEX postaví u Mostu továrnu na dveřní systémy pro automobily. Investuje do ní 1,16 miliardy korun. Stavba závodu by měla být dokončena v červnu příštího roku. V první fázi chce společnost HI-LEX Czech přijmout 100 pracovníků. Do roku 2023 plánuje zaměstnat až 250 lidí.

27.3.2017

V roce 2016 vykázaly obce i kraje rozpočtové přebytky

Praha - Obce loni hospodařily s přebytkem 39,7 miliardy korun, což je o 17,9 miliardy meziročně více. Kraje vykázaly přebytek hospodaření 12,7 miliardy korun, předloni měly schodek zhruba 400 milionů korun.

27.3.2017

Rozjeďte se, mezer na trhu je stále dost

Startují krajská kola sedmého ročníku programu pro začínající podnikatele T-Mobile Rozjezdy.

27.3.2017

Padělků sice ubývá, ale i tak buďte ostražití

Praha - Falšování platidel je staré jako peníze samy. Metody padělatelů se přitom mění, ale cíl zůstává obohatit se na úkor jiných.

27.3.2017

V Česku používají internet více než tři čtvrtiny lidí

Praha - Internet v Česku loni používalo 76,5 procenta lidí ve věku nad 16 let. Velká část mladých lidí do 24 let trávila na internetu přes 20 hodin týdně. K přístupu na internet v Česku nejčastěji sloužil notebook, podíl mobilů ale rychle roste.

27.3.2017

Čína stupňuje tlak vůči korejským firmám. Kvůli Američanům

Soul (Jižní Korea) - Jihokorejská automobilka Hyundai na týden uzavřela kvůli pravidelné údržbě a úpravě technologií jednu ze svých továren v Číně a čelí za to velké čínské kritice. Jde však pouze o jednu ze záminek. Číňanům se totiž nelíbí výstavba amerického protiraketového systému v Jižní Koreji.

27.3.2017

V průzkumu trhu se “točí“ velké peníze

Praha - Tržby agentur, které se v Česku zabývají výzkumem trhu a veřejného mínění, loni pokračovaly v růstu. Meziročně stouply o sedm procent a dosáhly 2,645 miliardy korun. Růst hlásily zejména největší agentury na trhu. Zadavatelé měli zájem především o analýzu sociálních médií a mobilní průzkumy. Tržby agentur rostou nepřetržitě od roku 2012.

27.3.2017

Chystá se propojení části čínských a amerických aerolinek

Šanghaj (Čína) - Největší čínské aerolinie China Southern jednají o propojení se světovou jedničkou American Airlines. China Southern je největším čínským přepravcem podle počtu cestujících. Spolupráce obou společností by posílila spojení mezi dvěma největšími světovými trhy letecké dopravy.

27.3.2017

Do dneška se mohou hlásit uchazeči o post ředitele České televize

Do dnešních 16 hodin se mohou přihlašovat uchazeči o post generálního ředitele České televize. Jejich seznam rada ČT zveřejní ve středu na svém zasedání. První kolo volby, které zúží počet kandidátů, se uskuteční 12. dubna. Rada o tom rozhodla na svém dnešním jednání.

27.3.2017

Účtenky za pivo? Sorry jako i agent Bureš

Bureš, Andrej Bureš. Účtenky s takovýmto textem a podobiznou ministra financí Andreje Babiše stylizovaného do postavy Jamese Bonda dostávají už od prosince návštěvníci Pivní burzy v brněnské Veveří ulici. „Na účtence máme obrázek jen z recese a původně jsme ho chtěli po týdnu odstranit, ale lidem se líbí. Měli jsme jen jednu negativní reakci, lidé se spíš smějí," uvedl majitel restaurace Jakub Seďa.

26.3.2017

Petrochemický gigant Sinopec loni zvýšil zisk, o 44 procent

Čínská státní petrochemická společnost Sinopec loni zvýšila čistý zisk o 44 procent na 46,4 miliardy jüanů (téměř 169 miliard korun). Zasloužil se o to solidní výkon rafinerských i chemických aktivit, uvedla dnes firma. Sinopec je největším zpracovatelem ropy v Asii.

26.3.2017

Správa vybrala do konce března na DPH o 15 procent meziročně více

Finanční správa během prvních tří měsíců letošního roku vybrala na dani z přidané hodnoty o 8,25 miliardy korun meziročně více, nárůst proti stejnému období roku 2016 činí téměř 15 procent. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes uvedl ředitel Generálního finančního ředitelství (GFŘ) Martin Janeček.

26.3.2017

Uber po nehodě v USA stáhl všechny samořízené vozy

Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber vyřadil z provozu všechna auta s autonomním řízením. Učinil tak poté, co se jeden z vozů firmy během jízdy v automatickém režimu srazil s jiným automobilem. Policie uvedla, že Uber je obětí nehody, neboť ji způsobil druhý vůz.

26.3.2017

Vývoz železa a oceli vzrostl o osm procent, dovoz o šest

Vývoz železa a oceli z Česka loni meziročně vzrostl o 7,9 procenta na 5,01 milionu tun. Dovoz se zvýšil o 5,8 procenta na 6,6 milionu tun. Objem výroby surového železa stoupl o 3,3 procenta na 4,17 milionu tun, surové oceli bylo vyrobeno 5,31 milionu tun, meziročně o 0,8 procenta více. Vyplývá to z údajů, které poskytla asociace Hutnictví železa.

26.3.2017

Analytici čekají konec intervencí v dubnu, ve čtvrtek ještě ne

Devizové intervence ukončí Česká národní banka zřejmě již v dubnu, vyplývá z odhadů oslovených analytiků. Ve čtvrtek 30. března tak bankovní rada ČNB ještě ke zrušení nepřistoupí a dodrží tak slib, že intervence neukončí do konce prvního čtvrtletí.

26.3.2017

Kvůli EET nemají kamberští prodejnu potravin

Závažný problém řeší aktuálně již měsíc obec Kamberk. Obyvatelé této vsi nemají, kde v obci nakoupit základní potraviny. Provozovatelka krámku na konci února skončila. Nechtěla kupovat drahou pokladnu pro EET.

25.3.2017

Apple uspěl, odvrátil v Číně zákaz prodeje telefonů iPhone 6

Čínský soud zrušil rozhodnutí pekingského úřadu pro ochranu duševního vlastnictví, podle kterého telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus amerického výrobce Apple porušují patent jednoho z čínských konkurentů a nesmějí se na čínském trhu prodávat. 

25.3.2017

Potravinou roku jsou ve Středočeském kraji uzeniny, pečivo i víno

Jubilejní desátý ročník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení se konalo v sobotu na Výstavišti v Lysé nad Labem.

25.3.2017

Společnosti Tesco hrozí kvůli účetnímu skandálu miliardová pokuta

Největší britská maloobchodní společnost Tesco by v brzké době mohla s britským Úřadem pro vyšetřování závažných podvodů (SFO) uzavřít dohodu ohledně svého účetního skandálu, v jejímž rámci by zaplatila značnou pokutu. 

25.3.2017

EET, vysoké nájmy a další problémy: Hospody bez personálu a hostů zavírají

S láskou uvařené jídlo, usměvavá obsluha a salonky pro rodinné oslavy či srazy spolužáků. Tak fungovala moravskokrumlovská restaurace Marie, která nedávno skončila svůj provoz. V centru městečka tak chybí místo, kde by se místní lidé či turisté mohli dobře najíst.

24.3.2017

Portugalci zkrotili státní finance

Lisabon (Portugalsko) - Portugalsko loni snížilo svůj rozpočtový deficit o více než polovinu na 2,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) a překonalo cíl dohodnutý s Evropskou unií. Byl to nejnižší portugalský schodek od návratu země k demokracii v roce 1974 a Lisabon jej dosáhl pouhé dva roky od překonání dluhové krize.

24.3.2017

V soutěži IT projekt roku 2016 zvítězila ČMSS

Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO) vyhlásila vítězné projekty 14. ročníku soutěže IT projekt roku. 

24.3.2017

Na český trh prý vstoupí španělský řetězec pizzerií Telepizza

V Česku bude působit španělský řetězec pizzerií Telepizza. Převezme deset prodejen české firmy Forty's Pizza, která s Telepizzou v pondělí podepsala dohodu o vytvoření společné firmy. Uvedl to dnes server E15.cz.

24.3.2017

Vienna Insurance Group hledí do budoucna s optimismem

Vídeň (Rakousko) - Vienna Insurance Group (VIG) očekává na základě předběžných výsledků za rok 2016 ve všech směrech pozitivní bilanci. Nová obsáhlá agenda managementu je základem připravenosti koncernu na budoucnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies