Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

19.9.2017

Připravte se na topnou sezonu: Některé obce žádají revize plošně

/INFOGRAFIKA/ Než si necháte vystavit revizní zprávu, ověřte si, kdo vám ji zpracovává, radí ředitel topenářské asociace Mojmír Krátký.

19.9.2017

Ryanair špatně naplánoval dovolené pilotů. Ruší i pražské linky

Letecká společnost Ryanair zveřejnila seznam letů, které ruší v období mezi 19. zářím a 28. říjnem. Během šesti týdnů se jedná o 40 až 50 letů denně. Dopravce bude cestující informovat prostřednictvím e-mailu. Většinu lidí se bude snažit přesunout na „alternativní lety“ na nejbližší den.

19.9.2017

Život bez zbytečného odpadu. Opravárna spouští nový projekt

Potřebujete vyměnit prasklý displej u mobilního telefonu, zašít kalhoty, renovovat nábytek, nebo vám neslouží pračka? Nový web nazvaný Opravárna společně se Sdružením českých spotřebitelů (SČS) a Ministerstvem životního prostředí chce bojovat za větší opravitelnost výrobků. V projektu je zatím zaregistrováno více než 550 aktivních opravářů a odborných servisů z celé republiky a každým dnem přibývají další.

19.9.2017

Letiště Ruzyně roste, začíná hledat projektanty na rozšíření

Letiště Praha odstartovalo masivní investiční akci, na jejímž konci má být výrazně rozšířený terminál 2. Fakticky přitom půjde o stavbu nového terminálu. Prvním krokem je v těchto dnech vypsaná zakázka na vypracování návrhu stavby a jejího technického řešení.

19.9.2017

Na jižní Moravě chybí máslo, lidé si vyrábí i vlastní

Kraj trápí nedostatek másla. V některých obchodech jej zákazníci neseženou vůbec, jinde za něj zaplatí i šedesát korun. Někteří lidé jeho konzumaci omezují, jiní se uchylují k výrobě vlastního.

18.9.2017

Kauza Liglass končí blamáží. Kyrgyzská vláda chce smlouvu vypovědět

Mezinárodní ostudu kolem české firmy Liglass Trading dnes završila vláda v Kyrgyzstánu. Premiér Sapar Isakov oznámil, že jeho kabinet smlouvu na obří zakázku vypoví, protože Liglass nezaplatil domluvenou splátku 37 milionů dolarů (více než 800 milionů korun). Informaci přinesl server Aktuálně.cz.

18.9.2017

Vybavení armády je zastaralé. Modernizace musí přijít rychle, řekl Hamáček

Nový ministr obrany bude muset po volbách urychlit modernizaci armády, ve které se prohlubuje vnitřní deficit kvůli stárnoucímu vybavení. Řekl dnes místopředseda ČSSD a odborný mluvčí strany pro obrannou problematiku Jan Hamáček. Upozornil také na to, že Česko bude muset zvyšovat výdaje na obranu.

18.9.2017

Rosněfť postaví plynovod z Kurdistánu. Má pomoci před referendem o nezávislosti

Ruský ropný gigant Rosněfť investuje miliardu dolarů (23 miliard korun) do stavby plynovodu v autonomní oblasti Irácký Kurdistán. Posiluje tak svou pozici jako hlavního exportéra plynu do Turecka a do Evropy. Kurdistán, který se nachází na území Iráku, Sýrie, Íránu, Turecka a Arménie čeká příští týden referendum o nezávislosti. 

AKTUALIZOVÁNO
18.9.2017

Důchody porostou. Příští rok se zvýší o 475 korun, oznámila Marksová

Důchody v Česku by se mohly od ledna zvýšit v průměru o 475 korun měsíčně. Měly by vzrůst o čtyři procenta. Pevná část penze, která je pro všechny stejná, by se měla zvednout o 150 korun na 2700 korun. Novinářům to dnes po zasedání vlády řekla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Návrh nařízení o zvýšení penzí dostane vláda. Na konci letošního června průměrný starobní důchod podle údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) činil 11 807 korun.

18.9.2017

Kupujeme byt na hypotéku: devět otázek a odpovědí

Přišel ten pravý čas pro pořízení vlastního bydlení, ale nemáte tolik našetřeno? Nezbude, než se obrátit na banku a vzít si hypotéku. Na základní otázky, co si promyslet a na co se připravit, odpovídá poradce Partners Václav Valášek.

AKTUALIZOVÁNO
18.9.2017

Vláda schválila novou koncepci pro rodiny. Počítá i se zvýšením přídavků na děti

Vláda dnes těsnou většinou schválila koncepci rodinné politiky, kterou připravilo ministerstvo práce. Resort v ní navrhoval třeba půjčky na bydlení, bezplatné jesle a školky či vyšší mateřskou, rodičovskou, porodné i přídavky na děti. Schválení koncepce oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). 

18.9.2017

Nejvyšší dluhy po splatnosti mají lidé na Moravě. Ignorovat splátky není moudré

Dluhy po splatnosti nejvíc tíží občany Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Dluží hlavně bankám, pojišťovnám a za telekomunikační služby. Nejvyšší úspěšnost při vymáhání dluhů je u Středočechů a Pražanů, nejhorší je na Ústecku.

18.9.2017

Zájem studentů o koleje stoupá. Můžou za to vysoké ceny pronájmů

Zájem studentů o ubytování na vysokoškolských kolejích letos oproti minulosti vzrostl. Podle správců kolejí za tím může stát zdražení nájemného v soukromých bytech a těžší shánění bytů na pronájem, zvláště ve velkých městech. Přitom se na vysoké školy letos přihlásilo opět méně studentů, což odpovídá početně slabším ročníkům vycházejícím ze středních škol.

18.9.2017

Spotřebitelé budou nyní více chráněni. Návrh zákona podpořila vláda

Smlouvy uzavírané po telefonu by mohly být účinné až od okamžiku, kdy spotřebitel nabídku podepíše. Spotřebitel by také v budoucnu nemusel platit za plnění, které si výslovně neobjednal. S opatřeními počítá věcný záměr nového zákona o ochraně spotřebitele, který dnes podpořila vláda. O schválení materiálu ministerstev průmyslu a spravedlnosti, informoval mluvčí vlády Martin Ayrer.

18.9.2017

Developeři rozšiřují služby. Nabízejí byty ovládané přes mobil

Chcete chytrý byt s centrálním mozkem, anebo doma raději uvítáte stálý přísun kyslíku? I v bytě s pokoji panelákových rozměrů můžete mít finskou saunu nebo se aspoň kochat sochami za domem. Otravují vás podobná lákadla a chcete obyčejný byt za takzvaně slušnou cenu? Ve všech těchto případech je, kam se obrátit.

AKTUALIZOVÁNO
18.9.2017

Krejčířova vila půjde do dražby. Znalci ji ocenili na skoro sto milionů

Vila uprchlého Radovana Krejčíře půjde v úterý do dražby. Nemovitost v Černošicích se stane nejdražší stavbou, která půjde do prodeje v exekuční dražbě. Znalci totiž sídlo ocenili na bezmála sto milionů korun. V pondělí to uvedla ČT.

18.9.2017

Vysílače operátorů mohou předpovídat počasí. Jsou přesnější než drahé radary

Vysílače mobilních operátorů nemusí sloužit jen pro zprostředkování telefonního a datového spojení. Když prší, tak mikrovlnné spoje vysílačů vykazují útlum signálu. Ten je přímo úměrný intenzitě deště. Podle měření jsou data spolehlivá a nabízí široký potenciál využití nejen v meteorologii.

18.9.2017

IKEA odmítá dřevo z českých lesů. Požaduje jiný certifikát

/ANKETA/ Chybí dřevo pro výrobu nábytku. To hlásí jeho výrobci. A dodávají, jaké důsledky to přinese: nábytek zdraží a do tří let může přijít o práci až 4000 zaměstnanců v dřevoprůmyslu. Jenže spor je o to, komu budou patřit české lesy.

17.9.2017

Zemědělci si musí pomáhat, pokud chtějí za obilí lepší ceny

Ač to během deštivých nebo naopak suchých měsíců nevypadalo různě, teď se zemědělci shodují, že sklizeň je vcelku dobrá.

17.9.2017

Hledá se voda pro Ještěd. Chybí na umělé zasněžování

Kopec Ještěd projde podrobným hydrologickým průzkumem. U specializované firmy si ho objednala liberecká radnice. Lyžování na Ještědu totiž není jen o nutnosti rozšířit stávající sjezdovky, aby se na nich lyžaři nepomlátili, ale také o dostatečné zásobě vody na výrobu umělého sněhu.

17.9.2017

Majitel sítě wellness: Trendy v saunování? Lidé chtějí relax a zážitky

/ROZHOVOR/ Saunování si oblíbil už v dětství. Natolik, že se rozhodl v této oblasti podnikat. Vlastislav Novotný postupně vybudoval síť wellness center Infinit, do kterých denně zavítají dva až tři tisíce lidí. Největší z nich se nachází u Brněnské přehrady.

17.9.2017

Zastupitelé vyslyšeli petici. O překladišti v Malešicích má rozhodnout studie

Obyvatelé Malešic se v souvislosti s výstavbou překladiště obávají zhoršení životního prostředí, poškození obytné čtvrti a zatížení dopravní situace. Na petici "Ne překladišti Malešice" se proto sešlo 1866, které proti překladišti protestují. Zatupitelé na svém čtvrtečním jednání vzali petici a výhrady obyvatel v potaz a požadují logistickou studii projektu.

17.9.2017

Nový trend posledních let: Vánoce si lidé stále více užívají na horách

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Zatímco silvestrovská noc patří k těm, kdy lidé už dlouhá desetiletí vyrážejí na horské chaty, v případě Vánoc tomu dlouho bylo naopak.

16.9.2017

Ryanair ruší až 50 spojů denně, chce zvýšit dochvilnost letů

Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair začaly rušit 40 až 50 letů denně, aby zvýšily dochvilnost letů. Hodlají v tom pokračovat po dobu šesti týdnů. Zákazníci se však bouří.

16.9.2017

Titul Vesnice roku 2017 získala obec Heřmanov z Vysočiny

/FOTOGALERIE/ Obec Heřmanov z Kraje Vysočina se může od dnešního dne pyšnit titulem Vesnice roku 2017. Na druhé místě skončily Lukavice z Pardubického kraje a třetí místo obsadil Slavkov ze Zlínského kraje.

16.9.2017

Mirovická moštárna letos provoz nespustí. I jinde je jablek málo

Ovoce na moštování je letos málo, shodují se oslovení zahrádkáři z Písecka. Stát bude určitě velká moštárna zahrádkářů v Mirovicích, ale nejspíš i malá v Bernarticích.

16.9.2017

Opravy brněnského Avionu se protáhnou. Pokud je ještě nezbrzdí památkáři

/FOTOGALERIE/ Naděje na znovuotevření svitla vloni jednomu z nejužších hotelů na světě, brněnskému Avionu. Po několika odkladech začali dělníci pracovat na jeho rekonstrukci. Termín ukončení prací už museli stavbaři posouvat. „Snad všechno stihneme dodělat do konce tohoto roku,“ oznámil v pátek majitel hotelu Stanislav Berousek.

16.9.2017

Vyhořelý Libušín získává zpět svou podobu. Otevřen bude na podzim 2019

/FOTOGALERIE/ Obnova vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách je už tři měsíce v plném proudu. Památka pomalu získává zpět svou podobu.

16.9.2017

Mountfield získal ocenění Superbrands

Společnost Mountfield převzala v těchto dnech prestižní ocenění pro rok 2017, a navázala tak na úspěšný rok 2016, kdy tento titul také získala. Titul Superbrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu. V České republice se uděluje již pátým rokem a ve světě nepřetržitě od roku 1994.

16.9.2017

Do Pardubic se už letos chystá nábytkářský řetězec Möbelix

Místo bývalého Baumarktu v pardubické části Ohrazenice nezůstane prázdné. Prázdnou halu převzal Möbelix, jeden z nábytkářských řetězců působících na Evropském trhu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení