VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

22.5.2017

Odpad třídí stále více lidí. Radnice je motivují i dárky

Rok od roku Pardubice rozšiřují území, na němž mohou obyvatelé rodinných domů odkládat do samostatných kontejnerů biologicky rozložitelný odpad. Od roku 2007, kdy město s odděleným ukládáním bioodpadu začalo, ho separuje 2750 domácností. Letos byl sběr rozšířen i do okrajových částí města – do Lánů na Důlku a Opočínku.

22.5.2017

Pestré portfolio investic má smysl

/NAŠE PORADNA/ Základem úspěšného fungování ve světě financí je diverzifikované portfolio. A nemusíte být zkušený bankéř, abyste ho zvládli udržet.

22.5.2017

ČNB poprvé udělila licenci pobočce banky se sídlem mimo EU

Licenci v Česku získala čínská Industrial and Commercial Bank of China. Z pohledu Garančního systému finančního trhu se jedná o jedinou pobočku banky, která nemá sídlo v České republice, ale řídí se českým systémem pojištění vkladů.

22.5.2017

Poslanci navrhli pro státní firmy nové úlevy z registru smluv

Některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu a národní podnik Budějovický Budvar možná dostanou částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Do evidence se také nebudou muset vkládat smlouvy, které se týkají nakládání s výbušninami, a kolektivní smlouvy. Předpokládá to novela zákona, kterou předložila skupina poslanců z ANO, ČSSD, KDU-ČSL, KSČM, ODS a Úsvitu.

22.5.2017

Itálie rozdává stovky hradů. Má ale podmínku

Toužíte po vlastním hradu nebo alespoň po sídle, které dýchá historií? V Itálii máte možnost. Země nabízí soukromým investorům zdarma víc než 100 historických památek. Má ale podmínku: nový vlastník je musí zrenovovat a transformovat do podoby turistického objektu.

22.5.2017

Rozpočet 2018 přinese růst důchodů, platů a dávek, ale i schodek 50 miliard

Rozpočet na příští rok počítá s růstem důchodů, platů, sociálních i nemocenských dávek nebo i růstem rozpočtu ministerstva obrany. Navržený schodek rozpočtu 50 miliard korun vychází z dohody koalice. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl ministr financí Andrej Babiš.

22.5.2017

Vláda na vědu a výzkum schválila více peněz. Dá na ně přes 36 miliard korun

Na vědu a výzkum půjde v příštím roce 36,2 miliardy korun, což je zhruba o 3,5 miliardy víc než letos. Návrh vicepremiéra pro vědu a výzkum Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) dnes schválila vláda. Materiál počítá i se zvýšením střednědobých výhledů do roku 2020. Více peněz by mělo jít zejména do aplikovaného výzkumu.

22.5.2017

Kontroloři si kvůli EET vyšlápli na trhovce, padaly pokuty

/ANKETA/ Trhy v bývalé cihelně v Rosicích na Chrudimsku zaznamenávají vysokou návštěvnost a prodejci si mnou ruce nad tržbami. Několik z nich si ale v sobotu namísto výdělku odvezlo domů tučnou pokutu od kontrolorů finančního a celního úřadu.

22.5.2017

Nápad s prodloužením metra na letiště zatím budí rozpaky

Otevření diskuse kolem možnosti dovést metro na Ruzyni zatím neznamenají nic konkrétního. Dál pokračují přípravy na budování železnice. Bude se do Ruzyně jednou jezdit na letiště metrem?

21.5.2017

Chorvatský supermarket je před krachem, krize může zachvátit celý Balkán

/VIDEO/ Největší chorvatský potravinový řetězec Agrokor je krůček před bankrotem. Pokud padne, může vyvolat krizi napříč celým Balkánem. Vláda řeší, jestli ho má zachránit. Ohroženo je skoro 200 tisíc pracovních míst. Chorvatskou ekonomiku přitom dával za vzor český ministr financí Andrej Babiš, když prosazoval zákon o EET. Ten nyní o Chorvatsku mlčí.

21.5.2017

Koupaliště se chystají na novou sezónu. Budou i zóny bez plavek

Povalování se u vody patří, stejně jako třeba zmrzlina, neodmyslitelně k létu. Majitelé koupališť už nyní dokončují přípravy na novou sezónu a dobu do otevření počítají jen na poslední týdny.

21.5.2017

Téměř miliardový výnos. Tím se chlubí výrobce Sapeli

Tržby výrobce interiérových dveří a zárubní dosáhly v loňském roce na metu 790 milionů korun. Výnosy byly v objemu 945 milionů korun. Zisk před zdaněním vzrostl oproti předchozímu roku o 62,5 procenta na hodnotu 33,8 milionů korun.

21.5.2017

„Skelet" mění majitele. Hotový však bude v termínu

/FOTOGALERIE/ První limit společnost Red House Development (RHD) splnila a budovu s koncem loňského roku opláštila a zastřešila. Druhý už se jí ale týkat nebude, budovu v minulém týdnu prodala dál.

21.5.2017

Hyundai a KIA budou muset v USA zřejmě stáhnout 1,7 milionu aut

Jihokorejské automobilky Hyundai a KIA čelí v Americe a Koreji vážným problémům. Automobilka Hyundai Motor, která v Kie vlastní více než třetinový podíl, zřejmě ztratí zásadní pozici na svých klíčových trzích. Bezpečnostní regulátoři v USA se pustili do rozsáhlého vyšetřování, které se dotkne 1,7 milionů vozidel. Podle serveru Foxbussines by stažení mělo začít zítřejším dnem.

21.5.2017

Farmářské trhy se ujaly. Snad budou pokračovat, doufá vedení Žatce

/ANKETA/ Další trhy mají proběhnout v první polovině června. Město plánuje na září i další slavnost.

21.5.2017

Levnější byty dostane více skupin lidí. Brno čeká revoluce

/ANKETA/ - V problematice obecních bytů má Brno konečně vstoupit do jednadvacátého století. Alespoň podle náměstka primátora Petra Hladíka. „Připravujeme nová pravidla. Součást je například podávání žádostí elektronicky, jak se patří na toto století," popsal jednu z novinek Hladík. Méně příjemné pro nájemníky má být zvýšení nájemného.

20.5.2017

V Benešově si připomínají 120 let Pivovaru Ferdinand

Přesně před 120 lety zachránil krachující benešovský pivovar tehdejší majitel Konopiště, František Ferdinand D´Este. Tohle výročí si na nádvoří pivovaru připomínají stovky obyvatel města i těch, co přijeli odjinud.

20.5.2017

Ministerstvo podpořilo rozšiřování kapacit MŠ a ZŠ 1,1 miliardy korun

Ministerstvo školství od roku 2014 podpořilo dotacemi v celkové výši 1,127 miliardy korun 106 projektů na rozšíření kapacit mateřských a základních škol. Největší počet žádostí předložily obce ve Středočeském kraji, městské části Prahy a obce v Jihomoravském kraji, kde se s nedostatky míst ve školách a školkách potýká hlavně okolí Brna.

20.5.2017

Vltava Open otevírá cestu do Hamburku

V sobotu se v Hněvkovicích otevírá čtvrtá plavební komora na stokilometrové vodní cestě z Budějovic k orlické přehradě. Slavnosti se zúčastní desítky lodí včetně parníků.

20.5.2017

V Židlochovicích postaví halu na pilířích. Pro pece a sušárny

Na místě kalových polí v Židlochovicích bude za rok stát výrobní areál. Přinese nová pracovní místa a minimum dopravy.

20.5.2017

Značky na přání. Za rok a půl jich ukradli 11, lupičům hrozí vězení

Zájem řidičů o originální „espézetky" opadá. Nepřelepujte si modrý proužek, varuje zároveň policie. Tak třeba „BATMOBIL", „FANTOMAS" nebo „UME D0BRY".

19.5.2017

Firma s českou technologií recyklující olej chce na americký trh

Česká společnost Nafigate Corporation chce prorazit na americkém trhu s biotechnologií Hydal, která umožňuje výrobu bioplastů z použitého fritovacího oleje. Firma se připravuje na vstup na americký trh od loňského podzimu. V případě, že budou nynější jednání úspěšná, vybuduje společně se svými partnery ve Spojených státech amerických továrnu na výrobu biopolymeru, uvedla dnes společnost v tiskové zprávě. Už předloni se začala stavět továrna s touto technologií v Číně.

19.5.2017

Drogerii dm se dařilo v Česku i ve světě

Drogerie dm představila výsledky svého hospodaření za obchodní čtvrtletí od října 2016 do konce března 2017. V Česku vykázala obrat 4 193 milionů korun, což je meziročně o 7,33 % více. Mateřská dm Rakousko se všemi svými 100% dceřinými společnostmi vykázala meziroční nárůst obratu o 8,7 %, celý koncern včetně dm Německo vykázal o 6,3 % více, v absolutních číslech je to 1 167 milionů euro.

19.5.2017

Dopravě a logistice chybějí lidé. Nedostatek vzrůstá

Dopravci a logistické firmy obtížně hledají zájemce o práci. Nedostatek lidí v těchto oborech se začal výrazněji projevovat už v druhé polovině roku 2015. Podíl pracovních nabídek z těchto oblastí roste také na celkovém počtu inzerátů na portálu Profesia.cz.

19.5.2017

Pozor na psy z Rumunska, varují veterináři. Mohou mít vzteklinu

Státní veterinární správa (SVS) zpřísní kontroly zásilek psů z Rumunska. Při namátkové kontrole v tomto týdnu odhalila rumunskou organizaci, která posílá do ČR psy. V Rumunsku se přitom běžně vyskytuje vzteklina.

19.5.2017

Úřad pro ochranu osobních údajů udělil rekordní milionovou pokutu za spam

Rozesílání nevyžádané pošty budou litovat manažeři společnosti Eurydikapol (dříve JH Holding). Za obchodní sdělení, která si adresáti nepřáli, musí zaplatit 4,25 milionu korun.

19.5.2017

Přišel čas zaplatit daň z nemovitostí. Termín vyprší za pár dní

Do 31. května musí všichni majitelé domů, bytů, pozemků, ale i staveb uhradit daň z nemovitých věcí. Dnes také končí lhůta, do kdy by jim měl do poštovních, datových či emailových schránek dorazit platební podklad z finančního úřadu.

19.5.2017

Babiš: Návrh rozpočtu je hotov, předložím ho já

Návrh státního rozpočtu na příští rok je hotov, předpoklá deficit 50 miliard korun a předloží ho ministr financí Andrej Babiš (ANO). Dosavadní šéf státní kasy to dnes večer řekl v televizi Barrandov. V posledních dnech se přitom hovořilo o tom, že návrh státního rozpočtu bude muset připravit Babišův nástupce. Tím by se mohl stát poslanec Ivan Pilný (ANO), návrh na jeho jmenování je na Hradě.

19.5.2017

Sčítání škod: mrazy spálily až dvě pětiny vinohradů, nejvíc na Znojemsku

Až dvě pětiny vinohradů poničily podle vinařského svazu dubnové a květnové mrazy na jižní Moravě. Nejvíce škod sčítají vinaři ve znojemské a velkopavlovické vinařské podoblasti. Z některých poloh nesklidí vinaři zřejmě nic.

18.5.2017

Vítkovice Steel plánují zásadní investice do výroby

Po necelých dvaceti měsících po uzavření provozu ocelárny (došlo k němu v září 2015) se Vítkovice Steel a.s. vrátily ke kladnému výsledku hospodaření.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies