Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

17.9.2017

Zemědělci si musí pomáhat, pokud chtějí za obilí lepší ceny

Ač to během deštivých nebo naopak suchých měsíců nevypadalo různě, teď se zemědělci shodují, že sklizeň je vcelku dobrá.

17.9.2017

Hledá se voda pro Ještěd. Chybí na umělé zasněžování

Kopec Ještěd projde podrobným hydrologickým průzkumem. U specializované firmy si ho objednala liberecká radnice. Lyžování na Ještědu totiž není jen o nutnosti rozšířit stávající sjezdovky, aby se na nich lyžaři nepomlátili, ale také o dostatečné zásobě vody na výrobu umělého sněhu.

17.9.2017

Majitel sítě wellness: Trendy v saunování? Lidé chtějí relax a zážitky

/ROZHOVOR/ Saunování si oblíbil už v dětství. Natolik, že se rozhodl v této oblasti podnikat. Vlastislav Novotný postupně vybudoval síť wellness center Infinit, do kterých denně zavítají dva až tři tisíce lidí. Největší z nich se nachází u Brněnské přehrady.

17.9.2017

Zastupitelé vyslyšeli petici. O překladišti v Malešicích má rozhodnout studie

Obyvatelé Malešic se v souvislosti s výstavbou překladiště obávají zhoršení životního prostředí, poškození obytné čtvrti a zatížení dopravní situace. Na petici "Ne překladišti Malešice" se proto sešlo 1866, které proti překladišti protestují. Zatupitelé na svém čtvrtečním jednání vzali petici a výhrady obyvatel v potaz a požadují logistickou studii projektu.

17.9.2017

Nový trend posledních let: Vánoce si lidé stále více užívají na horách

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Zatímco silvestrovská noc patří k těm, kdy lidé už dlouhá desetiletí vyrážejí na horské chaty, v případě Vánoc tomu dlouho bylo naopak.

16.9.2017

Ryanair ruší až 50 spojů denně, chce zvýšit dochvilnost letů

Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair začaly rušit 40 až 50 letů denně, aby zvýšily dochvilnost letů. Hodlají v tom pokračovat po dobu šesti týdnů. Zákazníci se však bouří.

16.9.2017

Titul Vesnice roku 2017 získala obec Heřmanov z Vysočiny

/FOTOGALERIE/ Obec Heřmanov z Kraje Vysočina se může od dnešního dne pyšnit titulem Vesnice roku 2017. Na druhé místě skončily Lukavice z Pardubického kraje a třetí místo obsadil Slavkov ze Zlínského kraje.

16.9.2017

Mirovická moštárna letos provoz nespustí. I jinde je jablek málo

Ovoce na moštování je letos málo, shodují se oslovení zahrádkáři z Písecka. Stát bude určitě velká moštárna zahrádkářů v Mirovicích, ale nejspíš i malá v Bernarticích.

16.9.2017

Opravy brněnského Avionu se protáhnou. Pokud je ještě nezbrzdí památkáři

/FOTOGALERIE/ Naděje na znovuotevření svitla vloni jednomu z nejužších hotelů na světě, brněnskému Avionu. Po několika odkladech začali dělníci pracovat na jeho rekonstrukci. Termín ukončení prací už museli stavbaři posouvat. „Snad všechno stihneme dodělat do konce tohoto roku,“ oznámil v pátek majitel hotelu Stanislav Berousek.

16.9.2017

Vyhořelý Libušín získává zpět svou podobu. Otevřen bude na podzim 2019

/FOTOGALERIE/ Obnova vyhořelé chaty Libušín na Pustevnách je už tři měsíce v plném proudu. Památka pomalu získává zpět svou podobu.

16.9.2017

Mountfield získal ocenění Superbrands

Společnost Mountfield převzala v těchto dnech prestižní ocenění pro rok 2017, a navázala tak na úspěšný rok 2016, kdy tento titul také získala. Titul Superbrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu. V České republice se uděluje již pátým rokem a ve světě nepřetržitě od roku 1994.

16.9.2017

Do Pardubic se už letos chystá nábytkářský řetězec Möbelix

Místo bývalého Baumarktu v pardubické části Ohrazenice nezůstane prázdné. Prázdnou halu převzal Möbelix, jeden z nábytkářských řetězců působících na Evropském trhu.

15.9.2017

Energie slunce a větru pokryje méně, než se plánuje, tvrdí norští vědci

Možnosti větrných a fotovoltaických elektráren při nahrazování klasických zdrojů energie jsou zřejmě mnohem menší, než se dosud soudí. Jejich celková kapacita dosáhne vrcholu už kolem roku 2030 a nepřesáhne 1,8 TW, což bude v té době představovat sotva desetinu globální spotřeby energie. Vyplývá to ze studie vědeckého týmu z oddělení fyziky a technologie Bergenské univerzity.  

15.9.2017

Brno má novou farmaceutickou laboratoř. Soustředí se na individuální výrobu léků

Novou, v pořadí už druhou, centrální laboratoř otevřela v brněnském Brno Business Parku na Londýnském náměstí síť lékáren Dr. Max. Laboratoř sídlí hned vedle tamní lékárny a specializuje se na individuální přípravu léčiv podle receptů.  

15.9.2017

EU ruší kvóty na cukr. České cukrovary mají příležitost

Evropská unie už nebude regulovat produkci cukru. K 30. září 2017 přestane platit systém produkčních kvót, minimální ceny cukrové řepy a výrobní dávky. Českým cukrovarům se tak otevírají nové příležitosti. V loňské sezóně vyrobily nejvíce cukru za posledních třicet let.

15.9.2017

Ženy v Česku pracují 82 dní v roce zadarmo, tvrdí ministerstvo práce

Česká republika je zemí s druhou největší nerovností v odměňování žen a mužů v Evropské unii. Vyplývá to z hloubkové studie Českého sociologického ústavu Akademie věd ČR. Podle ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) to způsobuje sociální i ekonomické problémy a snižuje životní úroveň rodin. 

15.9.2017

Rusko chystá arbitráž proti Kyrgyzstánu, ve hře je kontrakt s českým Liglassem

Kyrgyzstán bude zřejmě čelit arbitráži ze strany Ruska kvůli české firmě Liglass Trading. Ve hře je 37 milionů dolarů (810 milionů korun) v souvislosti se zakázkou na stavbu vodní elektrárny v Kyrgyzstánu na řece Naryn. Kyrgyzstán od původního kontraktu s ruskou firmou RusGidro odstoupil, tu pak nahradil Liglass. Rusko kvůli ušlému zisku chystá žalobu. 

15.9.2017

Český průmysl rostl třikrát rychleji než německý. Přebytek byl rekordní

Ekonomice se vloni dařilo. Přispěla k tomu domácí spotřeba, zahraniční obchod i rekordní nezaměstnanost. Český průmysl pak rostl třikrát rychleji než německý. Vyplývá to z nové analýzy Českého statistického úřadu (ČSÚ). 

15.9.2017

Stavbaři odešli, křižovatka na D48 však stále není dokončená. Důvod?

Dostavba úseku v Rychalticích se stále potýká s problémy. Dálniční křižovatka tak nebude hotová ani letos.

15.9.2017

Test Deníku: Účtenky prodejci automaticky nedávají. Navzdory pokutě

Dáte nám účtenku? zeptal se redaktor Deníku Rovnost v rychlém občerstvení ve Vyškově na náměstí. Po zaplacení ji totiž nedostal. Stejně dopadl i další redaktor, který se na místo vydal o pár hodin později. Podobně skončily i testy ve vyškovské cukrárně a prodejně obuvi.

15.9.2017

Odškodné za emisní podvody chce i 600 Čechů

Peníze za podvod se zkreslováním vypouštěných emisí chtějí po automobilkách Volkswagen a Škoda Auto také čeští majitelé aut. Na šest stovek jich nyní zastupuje společnost Safe Diesel.

14.9.2017

Tesla ještě letos představí první elektrický kamion

Jednu technickou novinku za druhou vypouští v těchto dnech do světa podnikatel Elon Musk. Na začátku prázdnin z výrobní linky jeho automobilky Tesla vyjel nový elektromobil s názvem Model 3.

14.9.2017

Tiskárna Europrint může projít reorganizací, rozhodl soud

Týden poté, co na sebe Tiskárna Europrint podala insolvenční návrh, dostala od soudu povolení k reorganizaci. Firma je tak nadále plně provozuschopná a plní své závazky. Nyní jí běží čtyřměsíční lhůta na předložení reorganizačního plánu, který poté dostane ke schválení výbor věřitelů.

14.9.2017

Česko je v objemu nákupů a prodejů firem stále jedničkou v regionu

Objem nákupů a prodejů firem v letošním prvním pololetí v Česku činil 4,5 miliardy dolarů (zhruba 99 miliard korun), což je meziroční pokles o osm procent. I tak ale český trh obhájil první místo mezi zeměmi regionu střední a jihovýchodní Evropy. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnila poradenská firma EY.  

14.9.2017

Niki Lauda chce s partnery koupit část Air Berlin. Nabízí 100 milionů eur

Bývalý závodník Formule 1 a trojnásobný mistr světa Niki Lauda chce spolu s aerolinkami Condor převzít část letecké společnosti Air Berlin. Nabídne asi 100 milionů eur (2,6 miliardy korun). Záležet bude podle něj na konkrétních podmínkách.

14.9.2017

Přísnější sankce proti KLDR na Česko nedopadnou, vazby jsou slabé

V Česku nepracují žádní Severokorejci a i obchodní výměna mezi Českem a KLDR je zanedbatelná. Vyplývá to z informací českých úřadů. Nové sankce, které tento týden uvalila Rada bezpečnosti OSN na Pchjongjang, proto nebudou mít na Česko dopad.

14.9.2017

Airbus použil poprvé v sériové výrobě 3D tištěnou součástku

Společnost Airbus poprvé zařadila do svých letadel vzpěry vyrobené 3D tiskem, které se objeví u strojů A350. Podpěra vyrobená pomocí technologie ALM, známá též jako 3D tisk, je součástí nosné části draku letadla vystupující z konstrukce a sloužící k uchycení dalších částí. Jde o první krok k nasazení složitějších tištěných dílů.

14.9.2017

Přemnožení kůrovce dosáhlo kalamitního stavu. Stát zakázal těžbu dřeva

Ministerstvo zemědělství dočasně zakázalo všem vlastníkům lesů v zemi úmyslnou těžbu dřeva. Nařízení se vztahuje na smrky a borovice. Výjimku z něj mají lesy na území národních parků a jejich ochranných pásem. Reaguje tak na přemnožení hmyzích škůdců lesních porostů (podkorního hmyzu), které v některých krajích dosáhlo dnes již kalamitního stavu. 

14.9.2017

Už žádné výmluvy. RegioJet vrátí peníze, i když zpoždění spoje nezaviní

/ANKETA/ Dopravce RegioJet zavádí od 15. září na všech svých autobusových i vlakových spojích plošnou garanci včasného příjezdu do výstupní stanice. Cestujícím pošle peníze nově i v případech, když zpoždění nezavinil. Tedy kvůli zácpě na dálnici, meteorologickým podmínkám či překážkám na trati.

14.9.2017

Cesta se vyplatí. Skoro 140 tisíc Středočechů denně dojíždí do Prahy

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Metropole láká především lidi z jejího bezprostředního okolí, tedy z okresů Praha-západ a Praha-východ. Z obyvatel okresních měst jde zejména o Kladeňany.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení