VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

26.3.2017

Analytici čekají konec intervencí v dubnu, ve čtvrtek ještě ne

Devizové intervence ukončí Česká národní banka zřejmě již v dubnu, vyplývá z odhadů oslovených analytiků. Ve čtvrtek 30. března tak bankovní rada ČNB ještě ke zrušení nepřistoupí a dodrží tak slib, že intervence neukončí do konce prvního čtvrtletí.

26.3.2017

Kvůli EET nemají kamberští prodejnu potravin

Závažný problém řeší aktuálně již měsíc obec Kamberk. Obyvatelé této vsi nemají, kde v obci nakoupit základní potraviny. Provozovatelka krámku na konci února skončila. Nechtěla kupovat drahou pokladnu pro EET.

25.3.2017

Apple uspěl, odvrátil v Číně zákaz prodeje telefonů iPhone 6

Čínský soud zrušil rozhodnutí pekingského úřadu pro ochranu duševního vlastnictví, podle kterého telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus amerického výrobce Apple porušují patent jednoho z čínských konkurentů a nesmějí se na čínském trhu prodávat. 

25.3.2017

Potravinou roku jsou ve Středočeském kraji uzeniny, pečivo i víno

Jubilejní desátý ročník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení se konalo v sobotu na Výstavišti v Lysé nad Labem.

25.3.2017

Společnosti Tesco hrozí kvůli účetnímu skandálu miliardová pokuta

Největší britská maloobchodní společnost Tesco by v brzké době mohla s britským Úřadem pro vyšetřování závažných podvodů (SFO) uzavřít dohodu ohledně svého účetního skandálu, v jejímž rámci by zaplatila značnou pokutu. 

25.3.2017

EET, vysoké nájmy a další problémy: Hospody bez personálu a hostů zavírají

S láskou uvařené jídlo, usměvavá obsluha a salonky pro rodinné oslavy či srazy spolužáků. Tak fungovala moravskokrumlovská restaurace Marie, která nedávno skončila svůj provoz. V centru městečka tak chybí místo, kde by se místní lidé či turisté mohli dobře najíst.

24.3.2017

Portugalci zkrotili státní finance

Lisabon (Portugalsko) - Portugalsko loni snížilo svůj rozpočtový deficit o více než polovinu na 2,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) a překonalo cíl dohodnutý s Evropskou unií. Byl to nejnižší portugalský schodek od návratu země k demokracii v roce 1974 a Lisabon jej dosáhl pouhé dva roky od překonání dluhové krize.

24.3.2017

V soutěži IT projekt roku 2016 zvítězila ČMSS

Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO) vyhlásila vítězné projekty 14. ročníku soutěže IT projekt roku. 

24.3.2017

Na český trh prý vstoupí španělský řetězec pizzerií Telepizza

V Česku bude působit španělský řetězec pizzerií Telepizza. Převezme deset prodejen české firmy Forty's Pizza, která s Telepizzou v pondělí podepsala dohodu o vytvoření společné firmy. Uvedl to dnes server E15.cz.

24.3.2017

Vienna Insurance Group hledí do budoucna s optimismem

Vídeň (Rakousko) - Vienna Insurance Group (VIG) očekává na základě předběžných výsledků za rok 2016 ve všech směrech pozitivní bilanci. Nová obsáhlá agenda managementu je základem připravenosti koncernu na budoucnost.

24.3.2017

Ruská centrální banka snížila hlavní úrokovou sazbu

Moskva (Rusko) - Ruská centrální banka na svém dnešním zasedání nečekaně snížila hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 9,75 procenta. Úrok je tak na zhruba stejné úrovni jako v roce 2014. Centrální banka také naznačila, že díky příznivému vývoji inflace by další snižování úroků mohlo následovat.

24.3.2017

Malé firmy by mohly dostat dotační podporu až devět miliard korun

Praha - Na podporu malých a středních firem by formou bezúročných úvěrů a záruk mělo jít 8,8 miliardy korun. Ministerstvo průmyslu a obchodu a Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) dnes uzavřely dohodu o vytvoření a správě úvěrového a záručního fondu pro realizaci programu Expanze. Jeho smyslem je usnadnit přístup malých a středních podniků k bankovním úvěrům a zvyšovat podnikatelskou aktivitu ve státem podporovaných regionech.

24.3.2017

Notino.cz se stalo nejlepším e-shopem uplynulého roku

Praha - Osmý ročník soutěže o nejpopulárnější a nejkvalitnější e-shopy na českém trhu, ShopRoku 2016, zná své vítěze. Nejlepší hodnocení v průběhu loňského roku dostal od zákazníků e-shop Notino.cz, který se stal absolutním vítězem v Ceně kvality. Cenu již osmým rokem vyhlašuje web Heureka.cz.

24.3.2017

Cizinci platí více: Kontrola odhalila dvojí ceny v restauracích

Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) loni zjistila při kontrolách 19 možných případů diskriminačního chování vůči spotřebitelům. Jde o stejný počet jako v roce 2015. Nejčastěji šlo o účtování vyšších cen v restauracích cizincům.

AKTUALIZOVÁNO
24.3.2017

Odboráři pražského závodu Mitas vyhlásili stávkovou pohotovost

Praha - Odboráři pražského závodu gumárenské společnosti Mitas dnes kvůli nízkým mzdám vyhlásili stávkovou pohotovost. V pátek to sdělil předseda místní odborové organizace Karel Křivánek. Podle něj je jednání se zaměstnavatelem v některých bodech neseriózní. Navíc chtějí sladit postup s odboráři ve zlínském závodě, kde už nasbírali dostatek podpisů k vyhlášení stávky. Pokud se pražská organizace příští středu nedohodne se zaměstnavatelem, podle Křivánka nevylučuje stejný krok. 

24.3.2017

Ke vraku Titaniku s cestovní kanceláří. Za dva a půl milionu

Britská cestovní kancelář Blue Marble Private, která se specializuje na nevšední turistické zážitky, chystá výlety k Titaniku. Její první cesta k nejslavnějšímu vraku lodi pro rok 2018 už je obsazena, i když cena vychází v přepočtu na 2,6 milionu Kč na osobu. Zájemci ale nemusejí věšet hlavu - další cestu firma chystá na léto 2019.

24.3.2017

Twitter uvažuje o zpoplatnění některých služeb

San Francisco (USA) - Provozovatel sociální sítě Twitter zvažuje, že nabídne profesionálům prémiovou verzi svého rozhraní TweetDeck. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že by firma mohla poprvé začít vybírat poplatky za předplatné od některých uživatelů

24.3.2017

Proti falšování. Pěstování česneku ohlídá zákon

/INFOGRAFIKA/- Český česnek je unikátní vyšším podílem silic, které mu dávají unikátní chuť a říz. Nad jeho sadbou mají bdít odborníci.

23.3.2017

Stát za OKD pravděpodobně zaplatí jen 80 milionů korun

Praha - Státní podnik Prisko by za akcie společnosti OKD, která je v úpadku, mohl zaplatit zhruba 80 milionů korun. Podle konzultací Priska s firmou jde o minimální částku pro to, aby reorganizační plán společnosti splňoval požadavky podle insolvenčního zákona a měl šanci na přijetí věřiteli OKD. Vyplývá to z dokumentu ministerstva financí, který resort předloží ve formě návrhu vládě. Peníze mají mimo jiné umožnit uspokojení zajištěných věřitelů.

23.3.2017

Volkswagen dnes zahájil prodej nové emise dluhopisů

Londýn (Velká Británie) - Německý Volkswagen se po rok a půl dlouhé přestávce zaviněné emisním skandálem vrací na dluhopisový trh. Automobilka byla v předešlých letech největším evropským vydavatelem firemních dluhopisů. 

23.3.2017

Slovákům se daří lépe vybírat DPH

Bratislava (Slovensko) - Slovensko loni dosáhlo nejvyšší úspěšnosti výběru daně z přidané hodnoty (DPH) od roku 2007. Výsledek souvisí s dříve zavedenými opatřeními proti daňovým únikům. Slovensko v minulosti patřilo v EU k zemím s nejhorším výběrem DPH, která má největší podíl na daňových příjmech slovenského státního rozpočtu.

23.3.2017

Hamé loni utržilo přes pět miliard korun

Praha - Tržby kunovické potravinářské společnosti Hamé loni stouply o 2,7 procenta na 5,23 miliardy Kč. Český trh se na tržbách podílel z poloviny. Letos Hamé plánuje nárůst tržeb o čtyři až pět procent, společnost chce růst i pomocí akvizic.

23.3.2017

FOTOGALERIE: LaFerrari Aperta za 40 milionů bude mít v Česku jediný majitel

Model z limitované edice vyrobené k 70. výročí italské automobilky dorazil do Prahy.

23.3.2017

Spotřebitelské úvěry v Evropě jsou stále oblíbenější

Praha - Evropský trh se spotřebitelskými úvěry v posledním čtvrtletí 2016 meziročně vzrostl o 8,1 procenta na 80,2 miliardy eur (2,17 bilionu korun). V Česku trh vzrostl o 7,9 procenta. Vyplývá to ze statistik evropské federace Eurofinas, která zastřešuje poskytovatele spotřebitelských úvěrů, hypoték a financování automobilů pro domácnosti ze 16 zemí EU.

23.3.2017

Výroba nábytku v Česku byla v roce 2016 rekordní

Praha - Nábytkářské firmy v Česku loni vyrobily zboží za rekordních 44,64 miliardy korun, meziročně o 2,5 procenta více. Tržby za prodej nábytku vzrostly o 2,3 procenta na 35,48 miliardy korun.

23.3.2017

Loni dosáhla pojišťovna VIG dvojnásobného zisku

Vídeň (Rakousko) - Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) v loňském roce zdvojnásobila zisk před zdaněním na 406,7 milionu eur (téměř 11 miliard Kč). Management navrhne valné hromadě zvýšit z loňského zisku výplatu dividendy o 33 procent na 80 eurocentů na akcii.

23.3.2017

CzechTourism bude propagovat Česko. Za 60 milionů

Praha - Agentura CzechTourism podpoří 60 miliony korun sportovní a kulturní akce, které propagují Českou republiku. Mezi podpořené akce patří hudební festivaly Pražské jaro a Colours of Ostrava či mistrovství Evropy v krasobruslení a Velká pardubická.

23.3.2017

Německý parlament zítra rozhodne o dálničních poplatcích

Berlín (Německo) - Spolkový sněm bude v pátek rozhodovat o tom, jestli Německo zavede poplatky na dálnicích pro osobní auta. Přes spory, které návrh budí doma i v zahraničí, je pravděpodobné, že ho nakonec poslanci schválí. S placením za německé dálnice tak od roku 2019 musí počítat i čeští řidiči.

23.3.2017

Praha rozdělí mezi radnice přes 1,2 miliardy korun

Praha - Hlavní město rozdělí mezi městské části více než 1,2 miliardy korun. Rozhodli o tom ve čtvrtek na mimořádném jednání pražští radní. Většina financí půjde do oblasti školství a sportu. Rozdělení peněz musí ještě schválit pražští zastupitelé. Jednotlivé radnice na magistrát zaslaly 160 žádostí za 2,738 miliardy korun. Peníze město vezme ze své vlastní rezervy.

23.3.2017

Bezkontaktní bankomaty jsou na světě! Obsluhují se pomocí mobilů

New York (USA) - Klienti americké banky Wells Fargo & Co mohou ve všech jejích bankomatech ve Spojených státech vybírat peníze jen pomocí chytrého telefonu. Odklon od kamenných poboček a modernizaci bankomatů už ohlásily i další banky, včetně Bank of America a JPMorgan Chase & Co, Wells Fargo je ale první, která bezkontaktní bankomaty instalovala v celé své síti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies