VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

15.5.2017

Hledá se švadlena. Značka: I nevyučená

Tytam jsou doby, kdy téměř každá hospodyně měla doma šicí stroj, nakupovala látky v „partiovce" a u trafiky stála ve frontě na Ženu a módu, později na české vydání Burdy. Pro jednu koníček, pro druhou nutnost. To druhé většinou převažovalo…

15.5.2017

Poldovka lidem konečně vyplatí dlužné mzdy

V polovině května by se zaměstnanci kladenské huti Poldi mohli už konečně dočkat výplat. Kladenskému deníku to v pondělí potvrdil personální ředitel Poldi Antonín Čimera.

15.5.2017

Jurečka: EU musí být tvrdší a vyžadovat rovnoprávné podmínky

Podmínky pro vývoz a dovoz mezi Evropskou unií a třetími zeměmi nejsou rovnovážné. Třetí země kladou evropským vývozcům řadu nových administrativních překážek, které jim znesnadňují vývoz, sami přitom do EU vozí zboží za výrazně jednodušších podmínek. Ministr zemědělství Marian Jurečka se kvůli tomu obrátí na eurokomisaře Phila Hogana.

15.5.2017

Dlouhodobé investování se vyplatí

/NAŠE PORADNA/- Doporučovaná délka investice – zejména do akciových podílových fondů - je pět a více let. Na čím delší období investujete, tím menší je totiž dopad kolísání trhů na vložené prostředky.

15.5.2017

Žáky mají k řemeslu přilákat i stipendia

Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vítají nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

15.5.2017

Rána pro Přerov! Gambro zavře závod, propouští stovky lidí

Jako blesk z čistého nebe. Tak rychlá a nečekaná byla zpráva, kterou se v pondělí dozvěděli zaměstnanci přerovského závodu Gambro společnosti Baxter. Více než šest set lidí se ze dne na den ocitlo bez práce.

15.5.2017

Vládou prošel věcný záměr zákona o sociálním podnikání

Vláda dnes schválila věcný záměr zákona o sociálním podnikání, který má v budoucnu stanovit jasná pravidla pro sociální firmy i jejich podporu a výhody. Schválení oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru. Norma měla původně platit od letoška, do voleb se ale už připravit a přijmout nestihne.

15.5.2017

Úsporným spotřebičům dává přednost 40 procent českých domácností

Češi jsou čím dál většími fanoušky energeticky úsporných spotřebičů, ekologických výrobků a třídění odpadu. Při výběru spotřebiče hraje energetický faktor roli především u žen a důchodců.

15.5.2017

Ministerstvo nevyhodnotilo podpořené projekty ohledně odpadů, uvedl NKÚ

Ministerstvo životního prostředí rozdělilo v letech 2007 až 2013 na zlepšení nakládání s odpady téměř 19 miliard korun mezi více než 4000 projektů. Resort ale ani čtyři roky po ukončení programového období nevyhodnotil, jestli podpořené projekty přispěly k cílům, které si stanovila Česká republika v nakládání s odpady. Výsledky prověrky dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

15.5.2017

Radnice chtějí pomoct trhovcům s EET. Nabízejí internet zdarma

Farmářské trhy pomalu začínají. Letos poprvé zde však ti stánkaři, kteří zboží přeprodávají, musejí evidovat veškerou tržbu elektronicky. Pomoci se jim chystá například Radnice v Karviné.

15.5.2017

Hurá do světa. V některých zemích bude pobyt levnější, například v Egyptě

/ANKETA/ Počasí tomu sice zatím příliš nenasvědčuje, jenže kalendář nelže letní turistická sezona a s ní i masové cestování se kvapem blíží. Podle údajů Organizace spojených národů jde o jeden z hlavních globalizačních trendů.

15.5.2017

Stavební zákon. Ekologové jsou mimo hru a nelíbí se jim to

Ekologické organizace se bouří. Novela stavebního zákona jim totiž bere možnost vyjadřovat se k zamýšleným stavebním projektům. Podle ekologů je to útok na lidská práva a principy občanské společnosti. Změny v zákoně mají zrychlit a zjednodušit práci investorům staveb.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
13.5.2017

Zeman v Číně jedná o Hedvábné stezce. Usiluje o kontrakty za 60 miliard

/VIDEO/ Paralelně s cestou prezidenta Miloše Zemana se do Číny vydali také zástupci agentury CzechInvest. V současné době CzechInvest vede průběžná jednání se 14 čínskými firmami z oblasti automotive, elektro a kovodělného a kovozpracujícího průmyslu. Zeman, coby jediný vrcholný představitel země EU, v Pekingu jedná o ambiciozním projektu Hedvábné stezky. 

12.5.2017

Malou firmu loni založilo dvakrát více žen než mužů

Zatímco počet podnikatelů - mužů celkově od roku 2012 stagnuje a jejich počet je za poslední pětiletku dokonce nižší o 193, počet podnikatelek za stejnou dobu vzrostl o více jak 34 tisíc.

12.5.2017

Tři pětiny ojetých aut v bazarech jsou v horším stavu, než prodejci udávají

Inspektoři loni zjistili porušení předpisů při 74 kontrolách z celkových 123. Prodejci často používali nekalé obchodní praktiky, kdy informace o vozidlech neodpovídaly skutečnému stavu vozidla. Porušení předpisů tak zjistili v 60 procentech kontrol, o rok dříve to bylo 56 procent.

12.5.2017

Neziskové organizace mohou i letos žádat MMR o dotace

Nestátní neziskové organizace mohou i v letošním roce žádat ministerstvo pro místní rozvoj o dotace na zlepšení bezbariérových přístupů staveb a na školení, semináře, workshopy nebo analýzy zaměřené na rozvoj regionů, měst a obcí. V rámci druhé výzvy má pro ně připraveno 21,9 milionu korun. ČTK to dnes sdělili zástupci ministerstva.

12.5.2017

Zemanova čínská mise: Obchod roste, ale z pohledu Pekingu jsme trpaslíky

Setkání s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, primátorem Šanghaje či místními miliardáři čeká prezidenta Miloše Zemana, který odletěl na pracovní návštěvu asijské velmoci. „Jsou tu rozjednané četné obchody, letí se mnou dvě letadla podnikatelů," nechal se slyšet ještě před cestou. Věří, že se mu tak podaří rozhýbat byznys mezi zeměmi.

11.5.2017

Daňoví poplatníci nedobrovolně sponzorují podnikání vzdělávacích firem

Evropské dotace jsou velkou příležitostí, jak zlepšit vzdělávací oblast. Například z operačního programu Vzdělávání a konkurenceschopnost se v programovém období 2007–2013 rozdělilo mezi příjemci přes padesát miliard korun. I přesto, že dotace jdou z peněz daňových poplatníků, nemají z nich užitek všichni, ale jen konkrétní příjemci. Ti nejsou nuceni nijak své výstupy zveřejňovat a sdílení výstupů závisí jen na jejich dobré vůli.

11.5.2017

Malé a středně velké firmy budou soutěžit o Exportní cenu

Dnes byl zahájen již 20. ročník soutěže Exportní cena DHL UniCredit, která oceňuje úspěchy českých exportérů. Soutěž založená společností DHL Express i letos ocení nejlepší exportéry v kategoriích Malá společnost, Středně velká společnost, Globální exportér nebo Exportér teritoria. Posledně jmenovaná kategorie se v aktuálním ročníku zaměří na ocenění firem, jež se svými produkty či službami uspěly na trzích USA a Kanady.

11.5.2017

Německý výrobce solárních panelů bankrotuje. Nestačil na Číňany

Nejsme schopni splácet dluhy a podáme návrh na prohlášení o konkurzu. To je sdělení SolarWorld AG, německé firmy, která zaměstnává ve světě na tři tisíce lidí.

11.5.2017

ČSSZ: Za posledních 8 let má Česko nejméně drobných podnikatelů

Ubývá lidí, kteří měli jako hlavní zdroj obživy drobné podnikání. Od roku 2009 se počet osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) ztenčil skoro o pětinu. Nyní jich úřady evidují dokonce nejméně od zveřejňování detailních statistik. Vyplývá to z dat, která serveru Podnikatel.cz poskytla Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

11.5.2017

Hazard vzkvétá. Letos už Fortuna přijala sázky za 302 milionů eur

Provozovatel kurzových sázek a her Fortuna Entertainment Group oznámila předběžné neauditované konsolidované výsledky za první čtvrtletí roku 2017. Celková výše přijatých sázek vzrostla v prvním čtvrtletí 2017 o 20,1 procent na 302,2 milionu eur.

11.5.2017

Češi jsou hned po Belgičanech nejlepší ve třídění odpadu

V celkové recyklaci obalů je Česko na druhém místě hned za Belgií. V recyklaci plastů Čechům patří bronzová příčka a v recyklaci papíru se posunuli na páté místo v rámci EU. V loňském roce vytřídil každý z nás v průměru 44,8 kilogramů papíru, skla, plastů a nápojových kartonů, což je meziročně o 2,5 kilogramů víc. Vyplývá to z čísel Eurostatu.

11.5.2017

Skupina ČEZ vydělala v prvním čtvrtletí téměř 9 miliard korun

V prvním čtvrtletí 2017 dosáhla Skupina ČEZ čistého zisku 8,7 miliard korun, což je meziročně o 13 procent méně, ale o 15 procent více než předloni. Provozní zisk před odpisy dosáhl 19 miliard korun. Z meziročního poklesu o jednu miliarda korun připadá 70 procent na vrub nižších cen vyrobené elektřiny. 

11.5.2017

Přísnější hypotéky. Lidé chtějí ručit byty rodičů či babiček

Už měsíc platí tvrdší regule pro úvěry na bydlení. Klienti to řeší jako kdysi – nabízejí majetky příbuzných.

10.5.2017

Mrazy podruhé ničily vinohrady. Zemědělci hlásí milionové škody

Totálka. Tak komentovala poškození ve vinicích po mrazech z noci na středu Dagmar Sedláčková z Vranovic na pomezí Břeclavska a Brněnska. „Radovali jsme se, že jsme zachránili vinohrad před nedávnými minus šesti stupni zakuřováním. Teď je to kvůli malému mrazíku v háji. Předpověď ukazovala plus jedna, ale podcenili jsme to. Bylo minus dva," konstatovala Sedláčková.

10.5.2017

V kauze dieselgate možná budou padat další hlavy

Stuttgartská prokuratura obdržela stížnost od německé finanční správy o tom, že bývalí manažeři automobilky Porsche včas neinformovali o emisních podvodech Volkswagenu, o kterých údajně věděli. Týká se nejvyšších ředitelů Porsche.

10.5.2017

Uber dočasně ruší jízdy v Brně. Proti rozhodnutí soudu se odvolá

Společnost Uber v Brně oficiálně pozastavila své přepravní služby. „Přišel nám výsledek předběžného opatření brněnského krajského soudu. Podáme proti němu odvolání, od středeční půlnoci ale musíme veškeré naše služby pozastavit," potvrdila mluvčí Uberu pro Českou republiku Miroslava Jozová.

10.5.2017

Medu bude málo. Včely trpí hladem

V Butovsi na Jičínsku musí kvůli moru včelího plodu likvidovat včelstva.

10.5.2017

Slováci nestíhají splácet. Zadlužují se kvůli autům i dovoleným

Téměř každý desátý klient bankovních ústavů na Slovensku nezvládá pravidelně splácet půjčky. Úvěrová bublina nejčastěji splaskává, jak píše slovenský deník Pravda, v případě spotřebitelských úvěrů na dovolené, auta nebo elektroniku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies