VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

18.3.2017

Krajští celníci už vyrazili kontrolovat EET

Od prosince už provedli celníci v Libereckém kraji 97 kontrol, sedmnáctkrát odhalili pochybení.

18.3.2017

Třetina evropských firem chce kvůli brexitu snížit investice

Třetina evropských firem očekává, že kvůli odchodu Británie z Evropské unie, tzv. brexitu, sníží své investiční výdaje. Desetina z těch, které mají operace v Británii, se chce stáhnout ze země. Vyplývá to z průzkumu mezi 600 firmami z eurozóny, který zveřejnila švýcarská banka UBS.

18.3.2017

Ministr Ťok bude v USA jednat o autech bez řidiče

Ministr dopravy Dan Ťok odlétá v pondělí na návštěvu Spojených států amerických. Setká se mimo jiné s americkou ministryní dopravy Elaine Chaovou. Tématem jednání budou zkušenosti USA s autonomními automobily. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Ťok už v minulosti uvedl, že podporuje výstavbu zkušebního okruhu pro testování provozu vozidel bez řidiče v Česku. Takovéto testovací okruhy jsou v Evropě dva.

DOTYK.CZ
18.3.2017

Růst a pád Snapchatu. Sociální síť je na vrcholu, brzy ale může klesnout

Právě vstoupila na burzu a svými nápady posouvá trendy online světa mladistvých. Přesto se populární aplikaci Snapchat nepředpovídá krásná budoucnost. Její nápady přebírají ostatní konkurenti. A sociální síť tím trpí.

18.3.2017

První slunečný víkend vylákal zemědělce do polí

Zemědělci s nastávajícím jarem začali vyjíždět na pole. Již skoro čtrnáct dní pečlivě pečují o pozemky tak, aby byly připravené pro novou sezónu. Řada zemědělců na Kolínsku začala s pracemi na začátku března, během víkendu, kdy bylo první hezké počasí.

18.3.2017

Zima udělala vlekařům radost včasným příchodem i množstvím sněhu

Provozovatelé horských středisek v Česku jsou s končící zimou spokojeni. Lyžařská sezona začala leckde už počátkem prosince, tedy o měsíc dřív než v předchozí zimě, a bylo i dost přírodního sněhu. Řada vlekařů proto hodnotí letošní zimu jako jednu z nejlepších za poslední roky. Vyplývá to z ankety mezi provozovateli skiareálů.

18.3.2017

Poličské strojírny měsíc poté. Co bude se zničenou budovou?

Firma poničenou halu převzala od policie. Zvažuje, co s ní.

18.3.2017

Piëch jedná o prodeji akcií v Porsche SE, který ovládá Volkswagen

Bývalý předseda dozorčí rady německého automobilového koncernu Volkswagen Ferdinand Piëch jedná s dalšími členy rodiny Piëchů a Porscheů o prodeji svého podílu v holdingové společnosti Porsche SE, která je většinovým majitelem Volkswagenu. Uvedla to Porsche SE, a potvrdila tak zprávu týdeníku Der Spiegel.

18.3.2017

Level: nová nízkonákladová společnost, specialista na dálkové lety

Společnost IAG, která je mimo jiné vlastníkem letecké společnosti British Airways, založí nízkonákladovou aerolinku pro dálkové lety se sídlem v Barceloně. Jmenovat se bude Level a cena za jednosměrnou letenku do USA bude začínat na 99 eurech (2700 Kč). Podobnou cenu nabízejí i někteří konkurenti, například Norwegian Air Shuttle bude ještě levnější.

AKTUALIZOVÁNO
18.3.2017

VIDEO: S rozhodnutím o euru bych klidně pět let počkal, říká Jiří Rusnok

/ROZHOVOR/ V listopadu 2013, kdy Česká národní banka (ČNB) začala oslabovat korunu na úroveň 27 korun za euro, byl Jiří Rusnok premiérem úřednického kabinetu a na rozhodnutí tehdejší bankovní rady neměl žádný vliv. Čtyři roky poté však sám stojí v čele centrální banky a připadl mu nevděčný úkol: společně s kolegy bude rozhodovat o ukončení intervencí a návratu k „normálnímu" kurzu koruny. 

17.3.2017

Plzeňská teplárenská má strategii. Čeká nabídky od Křetínského

Buď neinvestovat do teplárny nic a jen opravovat současné zařízení. Nebo investovat do generální opravy zdroje a technologií od nutných 900 milionů až do dvou miliard korun. A nebo se spojit s Plzeňskou energetikou, která patří Energetickému a průmyslovému holdingu a Danielu Křetínskému.

17.3.2017

Alitalia chce propustit 2000 zaměstnanců, odbory hrozí stávkou

Italská letecká společnost Alitalia hodlá v rámci restrukturalizace propustit 16 procent zaměstnanců a snížit mzdy až o třetinu. Odbory kvůli plánu hrozí 24hodinovou stávkou, která by se měla uskutečnit 5. dubna, uvedla dnes agentura Reuters. Nový podnikatelský plán, který aerolinky tento týden představily, zahrnuje propuštění 2037 zaměstnanců pozemního personálu a snížení mezd dalším zaměstnancům. Podnik má celkem 12.500 zaměstnanců

17.3.2017

Rockaway koupí Euromedii

Praha - Investiční skupina Rockaway oznámila, že podepsala dohodu o koupi Euromedia Group. Transakce se uskutečnila s podporou skupiny Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče a její dokončení podléhá schválení Úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚOHS). Euromedia je lídrem knižního velkoobchodu a vlastní nakladatelské značky jako Knižní klub, Ikar nebo Universum.

17.3.2017

Bývalý šéf banky Barclays koupí makléřskou společnost Panmure

Bývalý šéf britské banky Barclays Bob Diamond se spojí s katarskou královskou rodinou, aby společně koupili makléřskou společnost a investiční banku Panmure Gordon. Za jednu z nejstarších firem v londýnské City nabídla Diamondova investiční společnost Atlas Merchant Capital spolu s katarskou QInvest 15,5 milionu liber (483 milionů korun), sdělily dnes firmy.

17.3.2017

Od února má Česko sedmimilionovou internetovou obec

Praha - Počet návštěvníků internetu z ČR v únoru poprvé překonal sedmimilionovou hranici a byl tak o 88 000 vyšší než v lednu. Včetně uživatelů ze zahraničí navštívilo české weby 8,8 milionu návštěvníků. Největší nárůst zaznamenaly IT servery a weby zaměřené na mobilní a digitální technologie. Vyplývá to z měření firmy NetMonitor.

17.3.2017

Čína má zájem o jihoafrická ropná pole

Peking (Čína) - Čínská firma Sinopec je blízko k dohodě o koupi většinového podílu v jihoafrických aktivitách americké ropné společnosti Chevron, jejichž hodnota se odhaduje na miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Aukce podílu se chýlí ke konci a Sinopec je posledním zbývajícím zájemcem.

17.3.2017

Evropská komise trestala za kartel v letecké nákladní dopravě

Brusel (Belgie) - Evropská komise dnes znovu rozhodla, že 11 leteckých společností v nákladní dopravě uzavřelo v minulosti kartelovou dohodu a opět jim udělila pokuty v celkové výši skoro 776,5 milionu eur (přes 21 miliard Kč). Původní rozhodnutí komise z roku 2010 zrušil v prosinci 2015 evropský soud z procedurálních důvodů.

17.3.2017

V Česku příliš elektromobilů na silnicích dosud nepotkáte

Praha - Počet registrací elektromobilů v Česku loni klesl o čtvrtinu na 271 vozů. Za letošní leden a únor přibylo na českých silnicích 68 aut na elektrický pohon.

17.3.2017

Eurozóna v obchodním deficitu, patrně v důsledku studené zimy

Brusel (Belgie) - Eurozóna v lednu zaznamenala první obchodní schodek za tři roky, protože její import rostl rychleji než export. 

17.3.2017

Svět: úroveň emisí se nesnižuje, zůstala stejná

Celosvětová úroveň emisí ze spalování fosilních paliv, které přispívají k oteplování klimatu, loni již třetím rokem za sebou zůstala téměř beze změny, a to navzdory pokračujícímu hospodářskému růstu.

17.3.2017

ČNB naznačila, že bankovní intervence ukončí možná i později

Praha - Viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl je pro ukončení intervencí proti posilování koruny později než v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN), takový postup by byl podle něj bezpečnější.

17.3.2017

Pobřeží slonoviny: banánů není nikdy dost

Abidžan (Pobřeží slonoviny) - Země chce v příštích dvou letech téměř zdvojnásobit produkci banánů za pomoci příchodu dvou velkých producentů a iniciativ na podporu místních farmářů a regionálního obchodu. Pobřeží slonoviny je předním světovým producentem kakaa a jedním z největších pěstitelů banánů v Africe.

17.3.2017

Farmářské trhy startují. EET si ale vybírá oběti, nebude český chřest

Končíme, nestojí nám to za to, hlásí část prodejců, kteří neprodávají svoje vlastní produkty, ale většinově se zaměřují na překupování. Ti mají od března povinnost vydat účtenku. Přestože přímých výrobců se tato povinnost bude týkat až od 1. března 2018, EET si i tak postupně vybírá své první oběti. Největší úbytek zaznamenávají zejména menší trhy, kde prodejci nemají příliš vysoké tržby. 

AKTUALIZOVÁNO
17.3.2017

Budvaru se daří, loni uvařil nejvíc piva v historii

České Budějovice - Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionů hektolitrů piva, což je nejvíce v historii podniku. Za 11 let zvýšil pivovar výstav o 40 procent.

17.3.2017

Nintendo hodlá zdvojnásobit výrobu své nové konzole Switch

Japonská společnost Nintendo se v reakci na silnou poptávku rozhodla zdvojnásobit výrobu své nové herní konzole Switch. Informoval o tom na svých internetových stránkách list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené s plány podniku.

17.3.2017

Agrární komora: Předkupní právo na půdu jsme předkládali už několikrát

Podle Nového prezidenta Agrární komory ČR Zdenka Jandejska by se  do Česka měly dovážet potraviny v menší míře a ne za „predátorské" ceny, které likvidují tuzemský trh. Dlouholetý ředitel společnosti Rabbit Trhový Štěpánov se chce během svého tříletého mandátu zaměřit na větší podporu státu intenzivní živočišné výrobě a také trh s půdou, aby farmáři hospodařící na pronajatých pozemcích měli možnost dát na stůl cenovou nabídku.

16.3.2017

Generali dosáhla rekordního provozního zisku

Milán (Itálie) - Největší italská pojišťovna Generali loni zvýšila provozní zisk o 0,9 procenta na rekordních 4,83 miliardy eur (130,5 miliardy Kč). Hospodaření podpořil lepší výkon v divizi životního i neživotního pojištění. Společnost oznámila, že zvýší dividendu a urychlí snižování nákladů.

16.3.2017

Intenzita dálničního provozu v Česku se strmě zvyšuje

Praha - Automobilový provoz v Česku loni na některých úsecích dálnic v porovnání s rokem 2010 stoupl o desítky procent. Týká se to zejména úseků dálnic v okolí Prahy a dalších velkých měst.

16.3.2017

Objem veřejných stavebních zakázek meziročně vzrostl o více než polovinu

Praha - Veřejní investoři v Česku zadali do konce února stavebním firmám 719 zakázek za 15,3 miliardy korun. Jejich hodnota i počet meziročně vzrostly shodně o 56 procent. Největším zadavatelem z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s 2,6 miliardy korun a z komunálního sektoru Karlovarský kraj (479 milionů Kč).

16.3.2017

Vozy Hyundai Sonata mají v Americe problém s bezpečnostními pásy

Detroit (USA) - Jihokorejská automobilka Hyundai Motor ve Spojených státech svolává do servisu přibližně 978 000 vozů Hyundai Sonata. Hrozí, že bezpečnostní pásy na předních sedadlech by se při nárazu mohly odepnout, a ohrozit tak cestující.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies