Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

11.7.2017

Češi chtějí dobře bydlet i na dovolené. Když nedostanou kvalitu, stěžují si

Kvalitní ubytování je zásadním faktorem, podle kterého se rozhoduje při výběru letní dovolené téměř 60 procent lidí. Důležitá je pro ně také cena, vyplynulo z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny.

11.7.2017

Dvacet tisíc výher měsíčně. Úředníci ladí detaily Účtenkovky

Téměř rok po startu  EET začne fungovat i státní loterie, v níž se budou losovat kódy z účtenek.

10.7.2017

Ministr Jiří Havlíček odcestoval s podnikateli do Kazachstánu a Ruska

Dnes odlétá podnikatelská mise Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) jako doprovod ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka do ruského Jekatěrinburgu a kazašské Astany.  

10.7.2017

Česká firma ATG bude pro GE Aviation testovat motory

Společnost GE Aviation podepsala smlouvu o spolupráci se soukromou českou firmou ATG, která se zabývá takzvaným nedestruktivním testováním leteckých výrobků. Úkolem ATG bude ověřovat kvalitu prvních prototypových dílů turbovrtulových motorů.  

10.7.2017

ÚJV Řež začal vyrábět velkokapacitní baterii na vodík

Společnost ÚJV Řež vstupuje na trh s vodíkovými bateriemi. Ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou (VŠCHT) vyvinula přenosný zdroj energie s vodíkovým palivovým článkem s názvem Power-box 180W.

10.7.2017

Téměř každá desátá cigareta vykouřená v EU je nelegální

V České republice se minulý rok vykouřilo 460 miliónů nelegálních cigaret, z nichž zhruba polovina pochází z Běloruska a Ukrajiny. Státní rozpočet kvůli pašovaným cigaretám přichází ročně o 1,5 miliardy korun.

10.7.2017

Na rozdíl od lidí z jiných zemích EU tráví Češi volno častěji v tuzemsku

Prázdniny jsou tu a většina lidí už má jasno, jak a kde je bude trávit. Celé tři čtvrtiny Čechů si alespoň nějaké volno plánují. Vyplývá to z výzkumu agentury IPSOS v první polovině června 2017.

10.7.2017

Virtuální sídla. Na jediné atraktivní adrese může sídlit tisíce firem

Skoro polovina tuzemských firem má sídlo v Praze. Často však jde o virtuální adresy. Rekordmanem je čtyřpatrový dům v ulici Rybná 24, kde sídlo uvádí hned 3746 firem. Mezi adresami s největší koncentrací firem v Brně patří Lidická 19 s 1209 společnostmi.

10.7.2017

Křivá zelenina a ovoce se vracejí, neobyčejné kousky budou se slevou

Zákazníci prodejen Penny Market si budou moci od 10. července koupit opět ovoce a zeleninu netradičních tvarů od českých farmářů. Řetězec je bude nabízet pod názvem „Neobyčejné kousky“ a k dostání budou se slevou minimálně deset procent. První přijdou na řadu brambory, cibule a mrkev.

10.7.2017

Češi obnovují byty. Berou si na to úvěry do jednoho milionu korun

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) do konce června zvýšila prodej úvěrů o více než 20 procent. Roste především zájem o malé úvěry na rekonstrukce a modernizace. Stavební spořitelny by letos měly poskytnout nejvíce úvěrů od roku 2010.

10.7.2017

Facebook developerem? V Silicon Valley vyroste čtvrť s 1500 byty

Technologický gigant Facebook se rozhodl vystavět areál se 1500 byty v kalifornském Silicon Valley. Zareagoval tak na dlouhodobou kritiku. Kvůli němu prý město Menlo Park prochází krizí kvůli nedostatku bytů a stále se zvyšujícím nájmům. Společnost již předložila své plány místnímu úřadu.

10.7.2017

Ošetření na soukromé klinice v zemích EU může prodražit dovolenou

Nepředvídatelné finanční výdaje čekají na Čechy, kteří jsou v zemích Evropské unie nuceni požádat o zdravotní ošetření. Pokud omylem navštíví soukromou kliniku, musejí zaplatit v hotovosti, i když mají průkaz pojištěnce.

10.7.2017

Stavba dálnice D6 z Prahy do Varů by měla začít v listopadu

V listopadu by měla konečně začít stavba dlouho očekávané D6 z Prahy do Karlových Varů. Obyvatelé obcí na karlovarské silnici si tak budou moci oddychnout od hluku a prachu z projíždějících aut. Termín vyplynul z poslední schůzky starostů obcí s vedením Ředitelství silnic a dálnic v Petrohradě.  

10.7.2017

Praha obrátila. Postaví hybridní domy s luxusními i sociálními byty

Do pěti let plánuje metropole vybudovat stovky městských bytů. První etapu zahájí na Černém Mostě. Tam vznikne ekologicky šetrné bydlení s levným nájmem i apartmány pro náročné.

10.7.2017

Frýdecko-místecká školka Mateřídouška má titul Ekoškola

Uznávaný mezinárodní titul Ekoškola získala nově mateřská škola Mateřídouška ve Frýdku.

9.7.2017

Nová Tesla je tu. Elon Musk zveřejnil první fotografie

Spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Tesla Motors Elon Musk sdílel na svém Twitteru první snímky dlouho očekávaného nového automobilu s názvem „Model 3" hned poté, co vyšel z výrobní linky.

9.7.2017

Ostravan vsadil stovku na osm remíz, vyhrál 62 tisíc

/FOTO TIKETU/ Pořádná trefa se povedla v minulých dnech jednomu sportovnímu fanouškovi a zároveň také sázkaři u sázkové kanceláře Chance.

8.7.2017

Armáda nakoupí nové raketomety a děla za 2,3 miliardy korun

Ministerstvo obrany plánuje nákup nových přenosných protiletadlových raketometů RBS-70NG a modernizací samohybných houfnic Dana. Raketomety dodá švédská společnost Saab Dynamics AB, děla zmodernizuje kopřivnická Tatra.

8.7.2017

Průměrný plat 30 tisíc korun? Nejspíše už na konci roku

Ekonomika šlape a zaměstnanci nejsou. V průmyslu rostou mzdy meziročně až o devět procent.

7.7.2017

Vláda zvažuje, že dá 600 milionů na stavbu Janáčkova kulturního centra v Brně

Vláda by měla před koncem svého mandátu ještě projednat, zda přispěje na výstavbu nového koncertního sálu v Brně. Plánované Janáčkovo kulturní centrum by mělo být sídlem Filharmonie Brno, mělo by mít akustiku světových parametrů a zahrnovat také špičkové nahrávací studio, vyplývá z předkládací zprávy ministerstva kultury.

7.7.2017

Sleva není zadarmo. Dva z pěti obchodníků spotřebitele klamou

Češi mají rádi slevy. Měli by ale vůči nim být mnohem skeptičtější. Česká obchodní inspekce (ČOI) prověřila „výhodné“ nabídky, které svým zákazníkům v prvním čtvrtletí letošního roku představili obchodníci. A ti, jak zjistila inspekce, klamou spotřebitele téměř ve 40 procentech případů.  

7.7.2017

Tesla vyrobí největší baterii na světě. Musk: Když se zpozdíme, bude zdarma

Společnost Tesla, kterou proslavily lety do vesmíru či elektromobily, s radostí kývla na zakázku australské vlády. Ta zní: vyviňte lithium-iontovou baterii, která pomůže s výpadky elektřiny v odlehlém jihoaustralském regionu. 

7.7.2017

Pražská zoo nabízí mobilní elektronickou vstupenku

Zákazníci Trojské zahrady mají nově k dispozici mobilní elektronickou vstupenku s platností jednoho měsíce. Přes portál vstupenka.zoopraha.cz si každý zájemce může zakoupit vstupenku, kterou pak má v mobilu, e-mailu či si ji může vytisknout. Na výběr je ze šesti variant. Zoo slibuje, že se díky novému systému návštěvníci vyhnou frontám před pokladnami. 

7.7.2017

Tesla vrávorá, opustila trůn nejvýnosnější automobilky USA

/VIDEO/ Vláda Tesly trvala jen tři měsíce, nejhodnotnější automobilkou Spojených států je opět koncern GM Motors. Tržní kredit Tesly podvázal výhled prodeje jejího napjatě očekávaného Modelu 3.  

7.7.2017

Těžaři našli na Hodonínsku obří ložisko ropy a zemního plynu

Největší objev za posledních patnáct let. Tak popisuje nalezení obrovského ropného ložiska mezi Kyjovem na Hodonínsku a Brnem těžařská společnost MND, která patří do skupiny KKCG hodonínského rodáka Karla Komárka.

DOTYK.CZ
7.7.2017

Gentlemani z Cocklebarrow čili O modelářích

Občas v sobě potřebuji obnovit klid. A není vždycky možné se hned vrhnout do přírody. Pak si tedy pustím Cheta Bakera nebo se podívám na video z farmy v Cocklebarrow; gentlemani s bekovkami a ve volných nohavicích tu létají se starými modely letadel. Baví se o letadélkách, o životě, vtipkují, smějí se a povedené lety odměňují potleskem. Hraví muži. Modeláři. Věkový průměr té party důstojných pánů odhaduji na sedmdesát let.

6.7.2017

Živnostník má o 13 procent nižší penzi než zaměstnanec, říká studie IDEA

Živnostníci mají při nástupu do penze v průměru o 13 procent nižší důchod než zaměstnanci, a to kvůli nižší odvedené částce pojistného. Rozdíl by byl ještě vyšší, pokud by se peníze z důchodového systému solidárně nepřerozdělovaly. Vyplývá to ze studie o příjmech seniorů, kterou zveřejnil Institut pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR. 

5.7.2017

Mezinárodní význam eura klesá, posiluje čínská měna, naznačila Evropská banka

Využití eura jako mezinárodní měny loni kleslo, mimo jiné díky zvýšenému využívání měn rozvíjejících se trhů, jako je například čínský jüan, oficiálně žen-min-pi. Ve středu to uvedla Evropská centrální banka.

5.7.2017

Nokia bude sdílet patenty s čínským výrobcem smartphonů Xiaomi

Finská Nokia a čínský výrobce smartphonů Xiaomi Technology podepsaly patentovou licenční smlouvu. Vzájemně tak získávají licenci na standardní patenty svého partnera. Nokia navíc poskytne Číňanům síťovou infrastrukturu. Informace o finančním plnění nebyly zveřejněny.

4.7.2017

Sobotka žádá Brabce: přezkoumejte EIA pro těžbu štěrkopísku

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) požádal dopisem ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) o posouzení možnosti přezkumu kladného stanoviska k posouzení vlivů na životní prostředí (EIA) pro těžbu štěrkopísku na území Uherského Ostrohu na Uherskohradišťsku. Důvodem jsou dva nové hydrogeologické podklady, podle nichž hrozí narušení zdrojů pitné vody. Informoval o tom mluvčí vlády Martin Ayrer. Podle ministerstva životního prostředí však přezkumy ukázaly, že zdroje vody ohroženy nebudou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení