VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

10.5.2017

Kvalitu aplikovaného výzkumu má zlepšit nový program TA ČR

Technologická agentura ČR (TA ČR) bude moct zahájit program Národní centra kompetence 1, který by měl zvýšit efektivitu a kvalitu výsledků aplikovaného výzkumu. Program, který dnes schválila vláda, by měl podpořit spolupráci mezi výzkumnými organizacemi a firmami. Jeho celkové výdaje jsou vyčísleny na 1,83 miliardy korun. Předpokládá se, že program potrvá pět let, a to od roku 2018 do 2022. O schválení své předlohy informoval novináře vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

10.5.2017

Absurditou roku je daň z nezaplacených faktur

Povinnost pro podnikatele, aby platili DPH z peněz, které ovšem ani nedostali, letos zvítězila v anketě o největší byrokratický nesmysl. Šanci bodovat měly i papírové kolky v digitálním věku či povinné informační cedulky k EET v českých hospodách. O vítězné absurditě rozhodla veřejnost v on-line hlasování.

10.5.2017

Průmysl v prvním čtvrtletí rostl. Zakázek přibylo o 15 procent

Průmyslová výroba v březnu vzrostla meziročně o 4,4 procenta. Zakázky narůstaly zejména v automobilovém průmyslu, polepšila si i výroba strojů či elektrických zařízení.

10.5.2017

Nezaměstnanost v dubnu opět poklesla. Zřejmě bude klesat i nadále

Nezaměstnanost v Česku v dubnu klesla na 4,4 procenta z březnových 4,8 procenta. Bez práce bylo 327 199 lidí, což je nejméně od dubna 2008. Přibylo také volných míst, zaměstnavatelé jich nabízeli 159 072. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

10.5.2017

Irové bijí na poplach: Další obětí brexitu budou naše bary

Majitelé proslulých barů v Irsku si myslí, že odchod Spojeného království z Evropské unie může být hřebíčkem do rakve tohoto speciálního a proslulého restauračního sektoru.

10.5.2017

Kotlíkové dotace: fronty na úřadech budou pokračovat

Všechny kraje v České republice hodlají svým občanům i letos nabídnout kotlíkové dotace. Své žádosti už doručily na ministerstvo životního prostředí a po prázdninách by mohly začít přijímat první žádosti od lidí.

9.5.2017

Obrat českého výrobce radarů Era loni činil přes milliardu korun

Výrobce legendárního radaru Tamara, který údajně uměl odhalit i neviditelný americký bombardér Stealth, pokračoval v minulé roce v krasojízdě černých čísel. Loni společnost Era poprvé ve svojí historii vykázala obrat přes jednu miliardu korun. Zisk firmy stoupl o pětinu - zhruba na 360 milionů.

9.5.2017

Na českých dálnicích začne fungovat jednotné evropské mýto

Ředitelství silnic a dálnic ČR společně s firmou Kapsch úspěšně otestovalo software, díky kterému lze v Česku platit mýto prostřednictvím evropské služby elektronického mýtného (EETS).

9.5.2017

ČOI: Zákon 8. května porušil obchod se smíšeným zbožím a zastavárna

Česká obchodní inspekce (ČOI) provedla v pondělí 8. května 2017 celkem 243 kontrol. Dva prodejci porušili zákon o prodejní době a během státního svátku měli v obchodě otevřeno. V jednom případě bude probíhat ještě došetření.

9.5.2017

České strojírenství očekává růst. Výrobky ale mají nízkou přidanou hodnotu

Výkon českého strojírenství poroste v roce 2017 v průměru o 3,7 procenta. V příštím roce jej však čeká výrazné zpomalení.

9.5.2017

Tatře se daří a rozšiřuje výrobu. Shání nové zaměstnance

V roce 2016 vyrobila společnost Tatra Trucks 1326 nákladních automobilů. Letos jich chce vyrobit ještě více, a proto hledá nové zaměstnance. Shání až sto čerstvých posil převážně do dělnických profesí.

9.5.2017

Moldavsko láká další české investory

Moldavsko dělá všechno pro to, aby bylo atraktivní pro české investory. V zemi nyní působí 53 firem s českým kapitálem, uvedl po dnešním jednání se svým českým protějškem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) v Praze moldavský premiér Pavel Filip. Podle Sobotky je návštěva jednou z mnoha forem, kterými chce Česko vyjádřit Moldavsku a jeho vládě podporu v reformách.

9.5.2017

ČSÚ: Loni hospodářství Česka rostlo. Domácnosti více utrácely

Vývoj ekonomiky v loňském roce byl podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) pozitivní. Hlavními faktory růstu byly spotřeba domácností a přebytek zahraničního obchodu.

9.5.2017

Vydal příkaz opravdu šéf? ČNB varuje klienty před podvodnými e-maily

Česká národní banka dnes varovala klienty před podvodnými e-maily. Ty jménem šéfa přikazují účetním, aby provedli platbu na účet ve Velké Británii.

9.5.2017

Neplatiči DPH. Nejméně spolehlivé jsou malé firmy z Prahy

Pokud podnikáte a nechcete se dostat do potíží, dejte si pozor hlavně na společnosti, které mají sídlo v Praze a tržby do 10 milionů korun. Zkontrolujte si v registru, zda firma platí DPH.

9.5.2017

Pivo Moravia? V Brně je znovu začali vyrábět

Legenda se vrací. Milovníci piva si po desetiletích mohou znovu smočit rty v Moravii. Pěnivý mok pod značkou legendárního brněnského pivovaru, který zanikl ve třicátých letech minulého století kvůli hospodářské krizi, nově vyrábí brněnská skupina Czech Craft Beers. Obnova původních areálů nebo návrat výroby zaniklých jihomoravských značek zažívají v současnosti boom.

9.5.2017

Čínské lázně v Pasohlávkách jsou v mlze. Napovědět může Zemanova asijská cesta

Padesát na padesát. Tak vidí člen představenstva společnosti Thermal Pasohlávky Tomáš Ingr pravděpodobnost vybudování čínských lázní u Pasohlávek na pomezí Břeclavska a Brněnska. Deníku Rovnost to řekl před návštěvou státní delegace v Číně, kam kromě prezidenta Miloše Zemana vyráží také zástupci této společnosti za asijskými investory.

8.5.2017

Prezident Zeman bude v Číně jednat hlavně o ekonomické spolupráci

Hlavním motivem cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny by měla opět být ekonomická spolupráce. Na konferenci o projektu Hedvábné stezky pronese projev, ve kterém se vysloví pro to, aby jeho součástí byla i Česká republika. Řekl to ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák. Zeman do Číny odletí ve čtvrtek, zpět se vrátí 18. května.

8.5.2017

Hudbou proti chátrání? Aktivisté bojují za brownfieldy

/FOTOGALERIE/- Zhruba stovky lidí slavících v na první pohled zchátralé budově poblíž brněnské Žižkovy ulice si mohli v pondělí všimnout kolemjdoucí. Aktivisté totiž ve staré a vyhořelé budově bývalé vojenské jídelny uspořádali několik koncertů. „Chtěli jsme upozornit na to, že řada domů a budov ve městě je vybydlených a prázdných. Jejich využitím pro koncerty, přednášky nebo projekce město může jenom získat," upozornil aktivista, který vystupoval pouze pod přezdívkou Pan Růžový.

8.5.2017

Nekvalitní orné půdy by mělo být méně, říká vládní odborník

Strategický rámec Česka do roku 2030 nepřímo podporuje celkový úbytek orné půdy. Mělo by jít o nekvalitní ornici, která nepřináší vysoké výnosy. Na dotaz to řekl pracovník odboru udržitelného rozvoje úřadu vlády Aleš Kuták, který je za danou část rámce odpovědný. Naopak by podle něho mělo přibýt lesů, luk a půdy v ekologickém režimu. Materiál už v dubnu schválila vláda. Měly by se jím řídit veškeré státní organizace i samosprávné celky.

8.5.2017

Místo kravína vyroste firma. Nabídne nová pracovní místa

Společnost se zdravotnickým materiálem v Českém Meziříčí zahájí výrobu na podzim. Pak chce hledat zaměstnance.

8.5.2017

Bookmakeři: Sobotka prosadí Babišovo odvolání a odletí s vládou na Mars

Česká politická scéna v posledních dnech nepřestává udivovat. Rozpory mezi premiérem, prezidentem a ministrem financí nabraly nevídaných rozměrů a není dne, kdy by věc nenabrala zcela zásadní obrat. Poslední tah v pátek učinil Bohuslav Sobotka, když rezignoval na demisi celé vlády a usiluje o odvolání Andreje Babiše.

7.5.2017

Ministr průmyslu obhlížel ekologické zátěže Ostravy

/FOTOGALERIE/- Po měsíci ve funkci se přijel v pátek osobně podívat na dlouholeté ostravské ekologické zátěže Laguny Ostramo a Trojické údolí ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. Jednal i s hejtmanem kraje Ivo Vondrákem a primátorem města Tomášem Macurou.

7.5.2017

Z vězňů se stali včelaři. Jak se bude jmenovat jejich med? Poraďte

/FOTOGALERIE/ Z trestanců, kteří se zapojili do projektu Dobrá (v)úle, si další odsouzení dělali legraci, teď je prosí o přímluvu.

7.5.2017

Letiště ohlídá víc policistů. Také v Brně

Posílit policejní ostrahu mezinárodních letišť v České republice rozhodla v tomto týdnu vláda. Kromě Prahy, Ostravy, Karlových Varů a Pardubic se opatření týká také brněnského letiště v Tuřanech.

6.5.2017

Na návštěvě u mydlářky ve Vratimově. Přírodní mýdlo je jako sýr, musí dozrát

/REPORTÁŽ DENÍKU/ „Měla jsem živý sen. A pak jsem založila Mystickou mydlárnu," říká Alena Milíčková z Vratimova  

6.5.2017

Na léčbu rakoviny daly loni pojišťovny přes 17 miliard korun

Tři největší zdravotní pojišťovny, které zahrnují asi 80 procent trhu, vydaly loni na léčbu rakoviny více než 17 miliard korun. Vyplývá to z údajů, které ČTK pojišťovny poskytly. Náklady v posledních letech stoupají, důvodem jsou podle Všeobecné zdravotní pojišťovny především zvyšující se výdaje na biologickou léčbu.

6.5.2017

Zastupitelé Litomyšle mají k výstavbě D35 připomínky

Výstavba silnice, která má propojit Čechy a Moravu, je dlouhodobý proces, který zatím nemá jasný cíl. Provází ji neustálé diskuse, neboť jednotlivé obce v její blízkosti mají mnohdy odlišné požadavky než ministerstvo dopravy nebo Ředitelství silnic a dálnic. Zastupitelé Litomyšle se na dubnovém zasedání shodli na pěti bodech, které chtějí prosadit, aby byli občané města, ale i okolních obcí spokojeni.

6.5.2017

Škodováci už nemají flexikonta povinná

Přestože zástupci mladoboleslavské automobilky a odborové organizace KOVO dojednali mzdové tarify s výhledem na dva roky už loni, i v letošním roce se kolektivní jednání výrazně zadrhla. Jedním z bodů, o který se vyjednávací týmy dlouze přely, byla flexikonta.

6.5.2017

Cestu vedení Služeb do Jihoafrické republiky prověří externí audit

Externí audit ukáže, zda cesta vedení Služeb města Pardubic (SMP) do Jihoafrické republiky, která byla hrazena z peněz městské společnosti, byla opravdu v pořádku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies