Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

31.8.2017

Fortuna prudce zvýšila přijaté sázky. Zisk však klesl o polovinu

Sázková skupina Fortuna v první polovině letošního roku zvýšila celkové přijaté sázky meziročně o 40,9 procenta na 720,7 milionu eur. Výsledek EBITDA však klesl o 22 procent na 7,6 milionu eur a čistý zisk o 53,1 procenta na 2,5 milionu eur. Pokles zisku firma připisuje především jednorázovým nákladům na expanzi a integraci a refinancování externího dluhu.

31.8.2017

Nové tramvaje v Olomouci hned tak nebudou. DPMO zase chyboval

Novými nízkopodlažními tramvajemi se lidé v Olomouci hned tak nesvezou. Dopravní podnik udělal znovu chybu při výběrovém řízení na dodávku osmi souprav za dvě stě milionů a antimonopolní úřad tendr přerušil.

31.8.2017

Bída velkého městského okruhu v Brně: po tunelech už pět let nic nového

/INFOGRAFIKA/ Přesně pět let už jezdí řidiči skrz Královopolské tunely. Po jejich otevření tehdejší brněnská ředitelka ředitelství silnic a dálnic Věra Hoderová prohlásila, že do roka začnou dělníci stavět úsek v Žabovřeské ulici a dokončí ho v roce 2017. Jenže se tak nestalo. A stavbaři od té doby nedokončili ani žádnou jinou část velkého městského okruhu. 

30.8.2017

Možnost obědů zdarma zlepšuje docházku dětí do škol, ukázal průzkum

Možnost mít ve školce nebo škole oběd zdarma zlepšuje docházku téměř tří čtvrtin dětí ze sociálně slabých rodin. Počet těchto dětí se ve školkách, kde mají možnost jíst zadarmo, zvýšil o 37 procent. Vyplývá to z analýzy, kterou ve středu novinářům představili zástupci Nadace Open society fund (Nadace OSF) a společnosti Median. Podle nich potvrzují pozitivní dopady školního stravování zdarma tři čtvrtiny dotázaných ředitelů škol a školek.

30.8.2017

Vedro v práci? Delší přestávky ani jiné úlevy nejsou v Česku zvykem

Vysoké teploty trvají i koncem srpna. Při nejmenším kvůli produktivitě práce by měli zaměstnavatelé zavádět opratření, která lidem pomohou vedra překonat. Z ankety serveru Profesia.cz ale vyplývá, že se přibližně polovina zaměstnanců žádné úlevy nedočká.

30.8.2017

Čeští velvyslanci přesednou do vozů Škoda Superb

Velvyslanci České republiky budou při výkonu svých pracovních povinností používat vozy Škoda Superb. Ty postupně nahradí vozy konkurenční značky, které byly v diplomatických službách České republiky využívány od roku 2005 doposud.

30.8.2017

Není komu předávat rodinné firmy. Děti nechtějí převzít odpovědnost

I když je prodej zavedených firem v Česku na vzestupu, hledání nových vlastníků pro rodinné firmy bývá komplikované. Cesta k úspěšné transakci trvá obvykle půl roku až devět měsíců.

30.8.2017

Zákazníci Enwoxu bez dodávek plynu nezůstanou. Pomůže jim Innogy

Energetická skupina Innogy nabídne od 1. září dodávky zemního plynu všem zákazníkům končícího dodavatele Enwox Energy, kteří se ocitli v nouzi. Od začátku letošního roku se jedná už o druhý případ, kdy Innogy v záchranném režimu dodavatele poslední instance nabízí odběratelům pomocnou ruku.

30.8.2017

Německu budou v roce 2030 chybět miliony kvalifikovaných pracovníků

Není to radostná prognóza. Zatímco jedni varují před masovou nezaměstnaností kvůli stejně masové robotizaci, autoři německé studia varují před nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil. Scházet jich prý budou více než tři miliony.

30.8.2017

ČEZ má novou jadernou divizi

Šest jaderných bloků a přes dva tisíce zaměstnanců včetně týmu, který zodpovídání za přípravu nového jaderného zdroje. Taková je podoba nové divize Jaderná energetika, která oficiálně začne fungovat od 1. září.

AKTUALIZOVÁNO / DOTYK.CZ
30.8.2017

Billboard není reklamní zařízení, když je na něm vlajka, říká billboardový svaz

Členové Svazu provozovatelů venkovní reklamy překryli reklamní plochy svých bilboardů u dálnic a silnic 1. třídy státní vlajkou, aby tak podle svých slov vyhověli liteře zákona o pozemních komunikacích, podle níž mají do 1. září odstranit od těchto komunikaci reklamní zařízení.

30.8.2017

Vymáháním odškodnění za ztracená zavazadla či zpožděný let lze pověřit firmu

Trip.market navázal spolupráci se společností ClaimAir, která pomáhá cestujícím z celého světa získat od aerolinek odškodnění za zpožděné či zrušené lety, případně za ztracená zavazadla.

AKTUALIZOVÁNO
30.8.2017

Dálnice D8 otevře všechny pruhy na Prackovické estakádě. Koncem září

/FOTOGALERIE/ Dálnicí D8 ve všech čtyřech pruzích na Prackovické estakádě projedou řidiči po 20. září.

30.8.2017

Hledá se kobalt. Prospektoři chtějí u Kraslic do zimy stihnout čtyři vrty

S prvními průzkumnými vrty v místě bývalého měděného dolu Tisová v Krušných horách začnou prospektoři již v půlce září. Letos hodlá australská firma Auroch Minerals spolu s českou společností Golden Pet stihnout čtyři vrty. Cílí hlavně na kobalt, který je vedle lithia zásadním prvkem pro výrobu baterií a jeho cena proto roste. Přítomnost kobaltu v Tisové potvrdil průzkum výsypek po dřívější těžbě.

30.8.2017

České dráhy rozšíří nabídku občerstvení a služby v 1. třídě

České dráhy v září rozšíří doplňkové služby na další linky a spoje. Kávu, čokoládu, pivo nebo něco k snědku si brzy koupí cestující také v rychlících Praha – Hradec Králové. Chlazené občerstvení z automatů budou mít pro změnu k dispozici zákazníci v rychlících Praha – Česká Třebová – Brno. Denní tisk nabídne národní dopravce i cestujícím v 1. třídě vybraných rychlíků.  

30.8.2017

Při uzavírání pečovatelské služby pro seniory je důležitá jednoznačná smlouva

Pečovatelská služba znamená pro desetitisíce českých seniorů a osob se zdravotním postižením možnost, jak co nejdéle zůstat v domácím prostředí, a přesto získat potřebnou péči. Ve smlouvě s pečovatelskou službou je však třeba jasně popsat, jaké konkrétní služby senior objednává. A ani výběr ideální pečovatelské služby není snadný. 

30.8.2017

ČNB možná znovu zvýší úrokové sazby už v září. Nutí ji k tomu růst ekonomiky

Dolar dál ztrácí půdu pod nohama a včera se vůči euru propadl na nejslabší úroveň za poslední tři roky. A podobně je na tom i s českou korunou. Zatímco vůči euru si koruna užívá posledních dnů letní pohody, na dolar zaútočila nejsilněji od konce roku 2014.

30.8.2017

Thajsko stojí o přímou leteckou linku do Česka

Thajsko má zájem na vytvoření přímé letecké linky mezi Bangkokem a Prahou. Cestovní ruch mezi oběma zeměmi má podle něj stabilní až růstový trend.

30.8.2017

Školy dostanou víc peněz na inkluzi. Podle ředitelů jsou potřebné

Handicapovaní i nadaní žáci budou mít díky navýšení rozpočtu více podpůrných pomůcek. Se zapojováním dětí do kolektivu mají oslovení ředitelé škol na Opavsku dobré zkušenosti.

30.8.2017

Billboardy kolem dálnic a silnic končí. Přesto jich stojí stovky

/FOTOGALERIE/ Po nárazu do billboardu u silnice u Dambořic na Hodonínsku se letos v červenci zranil motorkář. Se středně těžkými poraněními pak skončil v nemocnici. Aby k podobným případům nedocházelo, schválili před pěti lety poslanci zákon, který billboardy u silnic úplně zakazuje. A dali majitelům lhůtu do konce letošního srpna, aby je odstranili.

29.8.2017

EET: Inspektoři na jižní Moravě zavřeli první prodejny, ve Slavkově a Vyškově

/FOTOGALERIE/ Obyvatelka Slavkova u Brna Jitka Stehlíková už má pro děti pořízené skoro všechny školní potřeby. Zjistila však, že jí chybí ještě trhací blok. Když chtěla v úterý dopoledne zajít do prodejny knih a papírnictví na tamním Palackého náměstí, za rukojeť dveří tahala marně. Jen chvíli před jejím příchodem totiž obchod zavřeli inspektoři z finanční správy.

29.8.2017

Zelenější online nákupy. Češi stále více vyhledávají přírodní produkty

Ekologické trendy se stále více projevují i na internetu. Průzkum ukázal, že téměř 90 procent kupujících například vždy sleduje složení a materiál, ze kterého je zboží vyrobené. Také 34 procent zákazníků při nákupu vyhledává zdravější produkty bez chemikálií šetrné k přírodě. Češi se rovněž velmi zajímají o to, kde bylo zboží vyrobené, přičemž 30 procent z nich dává přednost českým značkám. 

29.8.2017

Slevomat mění majitele. Kupuje ho britská společnost Secret Escapes

Slevový portál Slevomat.cz společně s agregátorem Skrz.cz a slovenskou verzí Zlavomat.sk kupuje britská skupina Secret Escapes. Smlouvu podepsali současní vlastníci, zástupci investičních skupin Miton, Enern a In-Bridge. Jedná se o historicky druhou největší transakci v českém e-commerce. Ve všech zmíněných firmách získává nový vlastník stoprocentní podíl.

29.8.2017

Hurikán Harvey zasáhl srdce amerického ropného průmyslu. Ceny plynu rostou

Bouře Harvey, která způsobila rozsáhlé škody v americkém státě Texas, zasáhla také do jeho průmyslu. Kvůli povodním bylo zavřeno mnoho rafinérií a stouply ceny plynu a pohonných hmot. Odhady výše škod se pohybují v rozmezí od 30 do 100 miliard dolarů. Podle analytiků však bude mít pouze malý dopad na celkovou ekonomickou aktivitu ve Spojených státech. 

29.8.2017

Innogy mění vzhled vyúčtování. Bude nyní mnohem přehlednější

Energetická skupina Innogy změnila o prázdninách vzhled faktur za dodávky energií. Nová podoba vyúčtování reaguje na výsledky zákaznických průzkumů. Zákazníci nyní od Innogy dostávají přehlednější a srozumitelnější vyúčtování, přičemž novinkou je také barevné odlišení plánu záloh a QR kód pro rychlou mobilní platbu.

29.8.2017

Kolem zkrachovalého dopravce Air Berlin krouží Lufthansa i Niki Lauda

Bývalý slavný jezdec Formule 1 Niki Lauda naznačil, že stojí o odkoupení rakouské pobočky zkrachovalých německých nízkonákladových aerolinek Air Berlin. O rakouskou divizi ale stojí i největší německá letecká společnost Lufthansa.

29.8.2017

Bezkontaktní platby? Češi jsou v nich mistři Evropy, aniž by to tušili

Česko se může chlubit nejširší sítí platebních terminálů pro bezkontaktní platby Evropě a zároveň nejvyšším počtem těchto plateb. To, že jsme v této oblasti na špici, tuší ale zhruba jen jeden z deseti Čechů. Také 71 procent klientů stále preferuje založení bankovního účtu na pobočce. Úplné zrušení hotovosti by bylo nepřijatelné pro 7 z 10 Čechů. Informace vyplývají z průzkumu agentury SC&C pro Českou bankovní asociaci.

29.8.2017

Jen dvě procenta řidičů se zcela věnují řízení, vyplývá z průzkumu

Čemu se čeští řidiči věnují za volantem, kdy by jejich jedinou starostí mělo být věnovat se řízení? Telefonování, líbání, jídlu, pití nebo kouření. Naplno se řízení vozidla věnují jen dvě procenta řidičů. Většina lidí za volantem telefonuje, případně usměrňuje děti nebo se líbá s partnerem či partnerkou. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos. 

29.8.2017

Sto milionů pro obce v českých národních parcích. Startuje nová výzva

Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí startují dotační program pro obce v českých národních parcích. Obce i správy mají tak nyní šanci opravit veřejná prostranství, turistické cesty, snížit světelné znečištění nebo například spolufinancovat nákladnější projekty z Operačního programu Životní prostředí.

29.8.2017

Pokuty kvůli EET? Za 1,5 milionu. Někteří povinnost stále ignorují

/ANKETA/ Od zavedení první vlny povinnosti vést elektronickou evidenci tržeb uplynuly tři čtvrtiny roku. Za tuto dobu inspektoři finanční správy rozdali v Jihomoravském kraji pokuty celkem za jeden a půl milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení