Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

1.7.2017

Tesco společně se svými dodavateli finančně podpoří potravinové banky

Ve spolupráci s více než 100 dodavatelských partnerů z celé střední Evropy, Tesco zahajuje zvláštní iniciativu na podporu potravinových bank.

30.6.2017

Rozjezdy přitahují stále více zájemců

Markéta Madmar, manažerka firemního segmentu společnosti T-Mobile, je už řadu let předsedkyní odborné poroty, která hodnotí projekty zapojené do soutěže T-Mobile Rozjezdy. Do letošního 7. ročníku se přihlásilo 443 projektů, což je nejvíce za dobu trvání programu. Podle organizátorů je to dáno tím, že Rozjezdy jsou pro drobné podnikatele stále větší pomocí a příležitostí pro realizaci záměru.

30.6.2017

Petr Šmíd: Kultura stolování se pozná i podle kuchyňských pomůcek

Internet je dnes v té či jiné formě spojen téměř s každým podnikatelským záměrem. Ani Petr Šmíd není výjimkou, ovšem jen pokud jde o prodej výrobků. Jinak se vrátil k tradici – ke zpracování dřeva. Za svůj podnikatelský záměr HoblHome získal Cenu veřejnosti.

30.6.2017

Poslanci vykázali své příjmy. Babiš 184 milionů, Okamura 16 milionů

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš vykázal příjmy mimo politiku zhruba 184 milionů korun. Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura loni vydělal na podnikání asi 16 milionů korun. Někteří poslanci investovali do nemovitostí, jiní do automobilů. Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) pořídil cenné papíry. Vyplývá to z majetkových přiznání, které posílají poslanci a členové vlády každoročně do Sněmovny.

30.6.2017

Česko hlásí konec ptačí chřipky. Uplynuly tři měsíce od posledního výskytu

Od 23.6. 2017 je Česká republika oficiálně bez výskytu ptačí chřipky. Minulý pátek totiž uplynuly přesně tři měsíce od dne likvidace posledního ohniska na našem území v Poseči na Karlovarsku.

30.6.2017

Německo si došlápne na sociální sítě. Hrozí jim vysoké pokuty

Sociálním sítím v Německu, které nebudou odstraňovat protiprávní obsah, hrozí pokuta až do výše 50 milionů eur (1,3 miliardy korun). Návrh zákona, který omezuje nenávistné či jiné protiprávní projevy dnes schválil Spolkový sněm. Podle odborníků na lidská práva by však mohla být ohrožena svoboda projevu.

30.6.2017

Úsekové měření rychlosti na D1 se odkládá, ÚOHS zrušil tendr na radary

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběrové řízení na radary. Ty chtělo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nasadit na úsekové měření na opravované dálnici D1. Stížnost na tendr podal jeden ze soutěžitelů, slovenská firma Movys.

30.6.2017

Komárkova MND našla na Moravě ropu za miliardy

Společnost MND hlásí velký nález. Největší tuzemská ropná společnost miliardáře Karla Komárka objevila na jižní Moravě ropu a zemní plyn v hodnotě přes 3,5 miliardy korun. Uvedl to dnes server Ihned.

30.6.2017

Češi cestují stále raději. Znovu je zájem i o Tunisko či Egypt

Cestovní kanceláře hlásí rostoucí počet prodaných zájezdů na letošní letní sezonu. Pozitivní trendy zaznamenávají tradiční oblíbené prázdninové destinace, ale i tuzemské pobyty.

30.6.2017

ČOI: Klamavé praktiky e-shopů stále trvají

Téměř každý druhý spotřebitel na tuzemském trhu preferuje nakupování v e-shopech. Česká obchodní inspekce však u kontrol během prvního čtvrtletí letošního roku zjistila, že z 315 případů nedodrželo své povinnosti 85 procent internetových obchodů. Je to o dvě procenta více než v loňském roce.

30.6.2017

Míra nezaměstnanosti v Česku opět klesla. Nyní je na třech procentech

Růst české ekonomiky se pozitivně projevuje i na tuzemském trhu práce. Obecná míra nezaměstnanosti osob ve věku 15 až 64 let dosáhla letos v květnu tří procent. To je o 1,1 procentního bodu méně než v loňském roce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

30.6.2017

Od zítřka dostane přidáno dvě stě tisíc lidí. Někteří o stovky, někdo o tisíce

Policistům, hasičům, vojákům, celníkům, vězeňským dozorcům, ale také sociálním pracovníkům, zdravotním sestrám u lůžek, nepedagogickým pracovníkům ve školství či umělcům a pracovníkům v kulturních zařízeních vzrostou od července platy. Výdělky se zvednou od sedmi do 23 procent, u zdravotních sester to bude o dva tisíce korun. Zvýšení platů se projeví na výplatních páskách více než 200 tisíc lidí v srpnu.

30.6.2017

Na poštu jako do banky. Zařídíte tam půjčku či pojistku

Balíky, složenky, doporučené dopisy? Už nejenom to. Pobočky České pošty se v příštích měsících a letech ještě více změní ve finanční centra, kde vám zařídí půjčku, stavební spoření nebo vás pojistí před cestou na dovolenou.

DOTYK.CZ
29.6.2017

Kdy vaši práci nahradí roboti?

Často se objevují informace, že stroje jednoho dne budou schopny dělat naše zaměstnání - ale kdy přesně se to stane?

29.6.2017

Albert bude prodávat více výrobků, které mají nárok na označení česká potravina

Zástupci obchodního řetězce Albert navázali na Královéhradecku spolupráci s lokálními dodavateli. Výsledkem dohody bude prodej výrobků značky Česká chuť. Produkty splňují všechna zákonem daná kritéria pro to, aby mohly být označeny jako česká potravina.

29.6.2017

Kraje s hejtmany za ANO dají sportovním klubům bezúročnou půjčku

Kraje, v jejichž čele stojí hejtmani za hnutí ANO, poskytnou sportovním klubům a oddílům bezúročnou půjčku do 200.000 korun, aby překonaly potíže způsobené s pozastavením dotačním programů pro sport na ministerstvu školství. Česká unie sportu následně vyzvala hejtmany v dalších krajích, aby pomoc sportovcům také zvážili. Hejtmani za ANO stojí v čele pěti krajů.

29.6.2017

Internetový finanční poradce vybere a sjedná hypotéku bez nároku na odměnu

Na českém hypotečním trhu se dnes objevil nový internetový projekt s názvem hypo360.cz. Jedná se o novou platformu, která online shrne konkurenční nabídky hypotečních úvěrů od největších hráčů na trhu a podle kritérií, které zájemce zadá, vyhledá ty nejlepší.

29.6.2017

Dagmar Dušková, vítězka T-Mobile Rozjezdů: Podnikáte-li srdcem, má to vždy smysl

/ROZHOVOR/ Čtyřikrát „D". Tak žertuje Dagmar Dušková o názvu svého projektu. Dvakrát jde o iniciály jejího jména, zatímco třetí a čtvrté „D" označují „Dančiny dobroty", což je projekt výroby zdravých potravin z mléka.

29.6.2017

Poláci kupují registrační pokladny od české firmy. Čeká je EET

Zatímco v České republice vášně spojené s EET postupně opadají, v Polsku se naopak stupňují. U našich severních sousedů bude v příštím roce zavedena obdoba české elektronické evidence tržeb. České gastrotechnologické firmě Storyous se díky tomu podařilo proniknout na polský trh.

29.6.2017

Ceny pražských bytů dál rostou. Nejvyšší jsou v Praze 2

Za tři měsíce zdražil průměrný nový byt v hlavním městě o čtvrt milionu korun. Nově tak nyní stojí už 6,15 milionu korun. Vyplývá to ze statistik společnosti Ekospol, která nedávno monitorovala ceníky 141 aktivních developerů.

29.6.2017

Deloitte: Česko zůstává v kvalitě života na 22. místě

V mezinárodním srovnání zůstává Česká republika podle indexu společnosti Deloitte v kvalitě života na 22. místě. Žebříček vychází z údajů o stavu společenského a ekonomického rozvoje a úrovně životního prostředí. Ze 128 porovnávaných zemí je na tom nejlépe Dánsko a nejhůře Středoafrická republika. 

29.6.2017

Hračky i sýr. Začínající podnikatelé v Rozjezdech ukázali, co v nich je

Porotu soutěže T-Mobile Rozjezdy oslovila nejvíc Dagmar Dušková s projektem výroby domácích sýrů, u veřejnosti zabodoval Petr Šmíd a jeho originální kuchyňská prkénka.

29.6.2017

Nakupujte v Řecku. Ceny nemovitostí rekordně klesly

Peloponésem otřásají stávky, „popeláři" nevyvážejí odpadky, jednotlivé profese se střídají ve stávkách nebo stávkové pohotovosti. Jedna z velkých evropských realitních kanceláří si udělala průzkum trhu a seřadila ceny za metr čtvereční. Řecko jí vyšlo z 18 zkoumaných lokalit jako nejlevnější.

29.6.2017

Na pražské letiště lze od července dojet s firmou Leo Expres

Od poloviny července spustí dopravní firma Leo Express novou službu. V hodinových intervalech budou minibusy odvážet cestující z hlavního vlakového nádraží a několika dalších míst v Praze na Letiště Václava Havla a zpět.

29.6.2017

Letos České dráhy přepravily o milion více cestujících než loni

Každý Čech ročně nasedne do vlaku Českých drah v průměru sedmnáctkrát a ujede přibližně 700 kilometrů. To Českou republiku řadí s velkým náskokem na první místo mezi novými členskými zeměmi EU. 

29.6.2017

Kladensko: Poslední horníci vyfárali před patnácti lety

Dnes je to přesně patnáct let, kdy vyjel z kamenouhelného dolu Schoeller v Libušíně poslední vůz hunt, naložený uhlím. Tím se nadobro uzavřela tradice hornictví na Kladensku, která trvala dlouhých tři sta roků.

29.6.2017

Počet odpůrců protikuřáckého zákona roste. Hospodská: Je to katastrofa

/FOTOGALERIE/ - V berounském regionu přibývá pivařů, kuřáků i majitelů a provozovatelů hospod, kteří se podepisují pod petici Jiřího Míky z Berouna. Prostřednictvím této petice chtějí dosáhnout výjimky v protikuřáckém zákoně pro pivnice a vesnické hospody, ve kterých se nepodávají teplá jídla.

28.6.2017

Sobotka řekl Japoncům, že budeme lithiové centrum Evropy

Česká republika vlastní v severočeském Cínovci asi šest procent světových zásob lithia. Tedy kovu, který je důležitým prvkem pro výrobu baterií. Český premiér Bohuslav Sobotka, který je na pracovní návštěvě v Japonsku, řekl Japoncům, že Česko je možné budoucí lithiové centrum starého kontinentu.

28.6.2017

Olomouc a Ostrava zezelenají. Přijíždí sem FlixBus

FlixBus, evropský poskytovatel mobility s největší meziměstskou autobusovou sítí v Evropě, nabízí nová spojení z Olomouce a Ostravy. Zelené autobusy FlixBusu spojují přímo obě města s polskými destinacemi Krakovem a Katovicemi.

28.6.2017

Krev v mobilech? Suroviny pro baterie se těží v drastických podmínkách

Věděli jste, odkud pochází suroviny pro mobily, notebooky, nebo televize? Přichází totiž nová doba železná. O kontrolu nad těžbou a obchodem s kovy, ze kterých se vyrábí plošné spoje do elektronických přístrojů, se vedou tvrdé boje, na jejímž počátku jsou zubožené děti v afrických dolech a na konci spokojení uživatelé se smartphony. Z celosvětového byznysu profituje Čína, zásoby ale nejsou nekonečné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení