Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

28.6.2017

U nového auta vede při rozhodování cena. Trendem se stává carsharing

Koupě auta online, využívání carsharingu, financování operativním leasingem a stále víc technologií. To jsou u osobních aut podle českých řidičů a řidiček trendy budoucnosti.

28.6.2017

Poslanci odhlasovali úlevy ze zveřejňování smluv pro státní podniky

Některé státní podniky a společnosti s většinovou účastí státu, krajů a obcí zřejmě dostanou částečnou výjimku z povinného zveřejňování smluv v internetovém registru. Totéž by platilo pro národní podnik Budějovický Budvar. Do evidence by se navíc nevkládaly například smlouvy, které se týkají nakládání s výbušninami, a kolektivní smlouvy. Předpokládá to novela zákona skupiny poslanců, kterou dnes zrychleně už v úvodním kole schválila Sněmovna.

AKTUALIZOVÁNO
28.6.2017

Nový vyděračský vir se zatím v Česku masivně nerozšířil

Nový vyděračský program (tzv. ransomware), který se začal šířit v úterý, do Česka zatím ve větší míře nedorazil. Napadeny nebyly státní úřady ani firmy důležité pro chod státu. Dnes to řekl Radek Holý z Národního bezpečnostního úřadu.

28.6.2017

Deset let existence. Mikulovský Bosch se za dekádu rozšířil trojnásobně

Rozkládá se na devíti tisících metrech čtverečních. Zaměstnává přes to lidí. Majitelé za jeho vznik a rozšíření zaplatili zhruba devět milionů euro, tedy skoro čtvrt miliardy korun. Řeč je o Servisním centru elektrického nářadí v Mikulově. Na konci minulého týdne si tam připomněli deset let od jeho vybudování.

28.6.2017

Pneumatiky v horku: Upouštění vzduchu je zbytečné

Mnoho řidičů, a pohříchu i některé pneuservisy, stále zastávají myšlenku, že v horku je třeba v pneumatikách významně upustit vzduch, aby nedošlo k nadměrnému zvýšení tlaku a následnému defektu. Jde o zbytečně rozšířený mýtus, který nemá s realitou nic společného. Jediným ukazatelem nahuštění by stále měl být výhradně údaj předepsaný výrobcem vozu.

28.6.2017

Balkánské sýry mají problémy s dodržením slibů z obalů

Zeleninový salát může výrazně vylepšit balkánský sýr, ale který z mnoha produktů na trhu vybrat? Spotřebitelský časopis dTest důkladně zanalyzoval celkem 15 sýrů balkánského typu z českých obchodů. Večeři žádný z nich nezkazí, avšak informace na obalech je třeba brát s velkou rezervou. Tři sýry zaplatily za hrubé nedostatky v deklaracích nedostatečnou známkou.

28.6.2017

Dejvice i Letnou v Praze trápí zápach. Může za to čistírna odpadních vod

Nepříjemný zápach obtěžuje v posledních týdnech obyvatele Prahy 6 a 7. Zlepšení přijde až s chladnějším počasím, hlásí Pražské vodovody a kanalizace.

28.6.2017

Farmářské trhy? Málo problematické. Loni inspektoři zjistili jen dva nedostatky

/ANKETA/ – Místní produkty, čerstvé ovoce a zelenina, vonící pečivo. Jihomoravané na farmářských trzích hledají především kvalitní potraviny.

28.6.2017

Ahoj! Před plavbou míří vodáci do půjčoven

/FOTOGALERIE/- Vodácká sezona je už v plném proudu. Dovolenou nebo alespoň pár dní na vodě stráví každoročně stovky tisíc lidí. Vodáctví patří v posledních letech k velmi oblíbeným letním činnostem, a to i díky půjčovnám, které zajistí přepravu lodí i bagáže, a husté síti tábořišť a kempů.

28.6.2017

Řepná kampaň je za dveřmi, cukrovar v Dobrovici finišuje

/ROZHOVOR/- Obyvatele Dobrovice už by neměl obtěžovat zápach z místního cukrovaru. Vedle přípravy na ukončení regulace trhu s cukrem ladí totiž firma před cukrovarnickou kampaní provoz čistírny lihovarnických výpalků a připravuje i další velký projekt, který ukončí využívání sedimentačních rybníků. O co půjde, přiblížil Boleslavskému deníku předseda představenstva společnosti Tereos TTD Oldřich Reinbergr.

27.6.2017

Brigády hledají častěji ženy než muži

Sezóna brigád se naplno rozjíždí a letos je opravdu z čeho vybírat. Nabídkou krátkodobých prací řeší firmy nedostatek stálých zaměstnanců, a to prakticky ve všech oborech. Největší zájem je však o místa v administrativě. Na nabídky pracovních pozic také častěji reagují ženy.

27.6.2017

Obchodů s potravinami ubývá. Za posledních 16 let o více než sedm tisíc

V Česku rok od roku ubývá obchodů s potravinami. Za tento pokles může především situace na takzvaném tradičním trhu, tedy u obchodů s rozlohou do 400 metrů čtverečních. Zástupci maloobchodu za tím vidí  mimo jiné také špatný přístup státu.

27.6.2017

Brusel udělil Googlu rekordní pokutu, gigant musí zaplatit 63 miliard

Evropská komise potrestala americký internetový gigant za zneužití dominantního postavení na trhu. Google musí zaplatit rekordní pokutu ve výši 2,42 miliardy eur (63,6 miliard korun) za to, že ve svém vyhledávači blokoval produkty konkurečních firem. Jednalo se o služby spojené s porovnáváním obchodních nabídek.  

27.6.2017

Obědy zdarma až pro 10 tisíc chudých dětí

Již třetím rokem pokračuje pomoc dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit obědy ve školních jídelnách. Do aktuální výzvy Ministerstva práce a sociálních věcí se přihlásilo osm krajů. Ve školním roce 2017/2018 bude mít bezplatné stravování zajištěno téměř deset tisíc dětí z nemajetných rodin.

27.6.2017

Africký mor prasat hlásí první výskyt v Česku

/INFOGRAFIKA/- Africký mor u prasat byl poprvé prokázán u uhynulého divokého prasete na Zlínsku, přičemž zdroj nákazy a další okolnosti jsou aktuálně předmětem šetření Státní veterinární správy. Nemoc může postihnout všechny věkové kategorie prasete domácího i divokého. Není však přenosná na člověka ani další živočišné druhy.

27.6.2017

Dobrovický cukrovar je na prahu nové éry

Společnost Tereos TTD vydělala v minulém roce 597 milionů korun a její akcionáři se radují z nečekaných výsledků. Z nové sezóny ale mají cukrovarníci obavu.

27.6.2017

České dráhy o prázdninách posilují vlaky. Vypraví i rychlík Praha - Bohumín

České dráhy zařadí na začátku prázdnin desítky posilových vozů, které budou jezdit především v pátek a v sobotu, ale i před nadcházejícími svátečními dny a v neděli na konci prvního prázdninového týdne. Posilovat se však bude hlavně tam, kde bude velký zájem o rezervace míst. V sobotu ráno vyjede i rychlík z Prahy do Olomouce, Ostravy a Bohumína.

27.6.2017

Češi nesplácejí své dluhy. Nejhůře se vymáhají na Ústecku

Ve splácení půjček spojených s provozem a financováním domácnosti patří Češi mezi nejhorší v Evropě a jen třetina dlužníků v Česku své dluhy nakonec uhradí. Největší šanci na získání dlužné částky mají věřitelé ve Středočeském kraji, v Praze a na Vysočině. Naopak nejhůře se dluhy vymáhají na Ústecku.

DOTYK.CZ
27.6.2017

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

26.6.2017

Úřad průmyslového vlastnictví varuje firmy před podvodnou fakturou

Řada firem v posledních týdnech obdržela fakturu za zápis do "Největší mezinárodní databáze registrovaných značek". Podle expertky na patenty Michaely Chytilové jde o sofistikovaný podvod a způsob, jak se nekale obohatit.

26.6.2017

Nehoda v nýrské továrně na izolace. Unikla nebezpečná chemikálie

Ráno před šestou hodinou uniklo v Nýrsku zhruba 200 litrů jedovatého isokyanátu. Firma Greiner aerospace CZ okamžitě zaměstnance evakuovala. Na místo havárie přijelo 20 hasičů, kteří zasahovali v přetlakových protichemických oblecích.

26.6.2017

Stát uzavřel dohodu s výrobcem hraček. Lego vytvoří u Kladna 500 nových míst

Výrobce hraček Lego vytvoří v okrese Kladno více než 500 pracovních míst. Tím firma splní podmínku, která je nezbytná k tomu, aby od Česka dostala investiční pobídku ve výši 45,7 milionů korun.

26.6.2017

Další mezinárodní úspěch. Vína z Česka bodovala mezi elitou

Tuzemští vinaři si z letošního ročníku soutěže vín Oenoforum odvážejí hned několik ocenění. Cenu za nejlepší kolekci získalo vinařství Mikrosvín Mikulov.

26.6.2017

Nové čekárny či toalety. Železničáři utratí za rekonstrukce půl miliardy

/INFOGRAFIKA/ Smutný obraz, který se nabízí cestujícím vyhlížejícím z oken českých vlaků při pohledu na šedivá nádraží, se aspoň nepatrně začíná měnit.

25.6.2017

Stávka v bratislavském VW končí, zaměstnanci se dočkají vyšších mezd

Odboráři a vedení bratislavské automobilky Volkswagen se v neděli večer dohodli na kompromisu. Podle něho mzdy ve fabrice vzrostou do roku 2019 ve třech etapách celkem o čtrnáct procent. Zaměstnanci se tak v pondělí ráno vrátí do práce.

25.6.2017

Hurá do plavek! Ale do jakých? Hitem jsou jednodílné, radí ostravský stylista

Léto. Rtuť teploměru šplhá výš a výš. Oblékáme se do koupacího oděvu, jehož historie sahá až do antického Řecka. Po jakém typu plavek ale letos mají ženy sáhnout? Co zrovna letí?

25.6.2017

Mr. Steak: Gastronomický boom? Olomouc teď dává zbytku republiky na frak

/ROZHOVOR/ Mr. Steak. Přezdívka Michaela Solničky hovoří sama za sebe. Prošel kurzem u jednoho z nejpopulárnějších světových kuchařů Jamieho Olivera, dlouhá léta vařil v zahraničí.

25.6.2017

Dravý automobilový proud přinese nová pracovní místa

Červený Kostelec -Další investované miliony a další pracovní místa. Automobilový průmysl kvete nejen v Kvasinách na Rychnovsku, ale i na Náchodsku se tomuto expandujícímu směru věnuje několik firem.

DOTYK.CZ
25.6.2017

Česká agentura veze z Cannes několik cen. Za kampaň pro časopis, co už nevychází

Čím jsou pro světový film ceny americké filmové akadamie Oscar, tím je pro evropskou reklamu mezinárodní reklamní festival Cannes Lions. Koná se vždy koncem června ve francouzském letovisku Cannes a v posledních letech je na něm úspěšná česká pobočka reklamní sítě Young & Rubicam.

24.6.2017

Reorganizační plán Vítkovic Envi schválilo sto procent věřitelů

Společnost Vítkovice Envi v pátek získala stoprocentní podporu schůze věřitelů pro uskutečnění reorganizačního plánu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení