VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

13.3.2017

Německá energetická firma innogy loni vydělala přes čtyřicet miliard korun

Essen (Německo) - Společnost innogy, která je podle tržní hodnoty největší energetickou skupinou v Německu, loni hospodařila se ziskem 1,5 miliardy eur (40,5 miliardy Kč), což je oproti předchozímu roku pokles o šest procent. Innogy působí i v České republice.

13.3.2017

Ode dneška až do zítřka stávkuje pozemní personál na berlínských letištích

Berlín (Německo) - Pozemní personál berlínských letišť Tegel a Schönefeld opět stávkuje za zvýšení mezd. Podle pražského letiště Václava Havla bylo zrušeno všech šest dnešních letů mezi Prahou a Berlínem i úterní let v 6:20 SEČ z Prahy do Berlína.

12.3.2017

Piëch může přijít o křeslo i v dozorčí radě holdingu Porsche SE

Bývalý předseda dozorčí rady německého automobilového koncernu Volkswagen Ferdinand Piëch může nyní přijít rovněž o křeslo v dozorčí radě holdingové společnosti Porsche SE, která je většinovým majitelem Volkswagenu. Informoval o tom německý list Bild am Sonntag.

12.3.2017

Nábytkář TON na veletrhu v Miláně představí celočalouněnou kolekci

Společnost TON z Bystřice pod Hostýnem ukáže na dubnovém veletrhu designu a nábytku Salone del Mobile v Miláně celočalouněnou kolekci Alba. Spolu s ní se dočká premiéry i ručně ohýbaný věšák Fleur, lounge křeslo z oblíbené kolekce Merano a stoly Lasa.

12.3.2017

Do EET se zapojilo 130 tisíc podnikatelů. Kontroly odhalily 1500 prohřešků

Do elektronické evidence tržeb (EET) je zapojeno zatím zhruba 130 tisíc podnikatelů. Účtenek vydali zákazníkům 405 tisíc, uvedla Finanční správa. Dosud uložila při kontrolách za prohřešky na místě 27 pokut celkem za 124 900 korun, a ve 1027 případech předala věc k zahájení správního řízení.

12.3.2017

Plzeň jedná s italským majitelem o využití zchátralých městských lázní

Plzeň začala po letech řešit s italským majitelem, firmou TWB Praha, otázku zdevastovaných bývalých městských lázní. Ty jsou památkově chráněným objektem a dominantou centrálního nábřeží. Už 23 let chátrají a poslední čtyři roky je tam paintballové hřiště. Řekl to primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

12.3.2017

Muži vs. ženy. Rozdíly mezi mzdami jsou v Česku stále propastné

/INFOGRAFIKA/ Mezinárodní den žen už přes sto let upozorňuje na horší podmínky, které společnost dává ženám oproti mužům. Ty, jež si ho právě připomněly, mohou na rozdíl od svých praprababiček, které jej slavily počátkem minulého století, pracovat v profesích, jež byly doménou mužů. Výjimkou už nejsou řidičky kamionů, policistky či letové dispečerky. I když se situace žen neustále zlepšuje, není jejich pozice ve společnosti optimální.

11.3.2017

Babiš v Terezíně zkontroloval účtenky. Překvapili ho vietnamští prodejci

Ministr financí Andrej Babiš v sobotu přijel do města především na pozvání Vysoké školy aplikované psychologie, která našla od loňského roku důstojné zázemí v rekonstruovaném objektu bývalých dělostřeleckých kasáren.

11.3.2017

Unikátní stavba: Budvar buduje most pro palety plné piva

/FOTOGALERIE/ Kostra technologického mostu kříží od uplynulého víkendu ve výšce 12 metrů nad vozovkou Kněžskodvorskou ulici v Českých Budějovicích.

11.3.2017

Praha láká návštěvníky více než Vídeň. Na špici žebříčku se drží Londýn

Na lichotivé sedmé příčce se z pohledu turistiky umístila Praha ve srovnání evropských měst. Platí to alespoň pro žebříček podle statistik asociace European Cities Marketing v počtu přenocování návštěvníků. A pokud jde o ubytování turistů ze zahraničí, vede si české hlavní město ještě lépe: podle předběžného hodnocení obsadilo dokonce páté místo. Deník o tom informovala Barbora Hrubá z PCT – Prague City Tourism, někdejší Pražské informační služby.

10.3.2017

Karavany začaly být opět v kurzu

Praha - Trh karavanů a obytných aut loni v České republice dosáhl na pokrizový rekord. Prodej se meziročně zvýšil zhruba o desetinu na přibližně 1 800 vozidel. Evropský trh rostl podobným tempem na 165 000 obytných vozidel a přívěsů.

10.3.2017

MTX Group miliardáře Otavy chce koupit hliníkárny v Rakousku

Skupina MTX Group Petra Otavy podala závaznou nabídku na koupi rakouské hliníkárny Aluminum Lend. Loňský obrat rakouské firmy dosáhl 2,2 miliardy korun, nyní je v konkurzu. Kontrakt posuzuje konkurzní soud a věřitelský výbor. Informoval o tom dnes web Euro.cz. Součástí akvizice jsou dva provozy slévárny hliníku a výrobna desek.

10.3.2017

Češi si oblíbili brýle a kupují je stále častěji

Brno - Prodejcům brýlí se daří. Tržby v oboru oční optiky se loni pohybovaly nad čtyřmi miliardami korun a v posledních letech pravidelně rostou o čtyři až šest procent. Vlivem stárnutí populace je více zákazníků, kteří také s rostoucí ekonomikou častěji kupují nové brýle a více hledají kvalitu.

10.3.2017

Britskému průmyslu pomáhá slabá libra a navzdory brexitu zaznamenává úspěch

Londýn (Velká Británie) - Produkce zpracovatelského průmyslu v Británii v lednu dál meziročně rostla a tempo jejího růstu za poslední tři měsíce bylo nejrychlejší za téměř sedm let. Britský vývoz díky slabé libře rostl v lednu nejvýrazněji za více než deset let.

10.3.2017

Německo: Největší evropská ekonomika jede na plný plyn

Berlín (Německo) - Německý export se podle sezónně upravených údajů zvýšil o 2,7 procenta a dovoz stoupl dokonce o 3,0 procenta.

10.3.2017

Matky malých dětí by uvítaly možnost kratších úvazků

Praha - Sedm z deseti matek malých dětí si myslí, že hlavní překážkou hladkého návratu do práce po rodičovské je nemožnost mít zkrácený úvazek. Dvě pětiny uvedly, že se po rodičovském volnu do původního zaměstnání nevrátily kvůli neochotě zaměstnavatele nebo zrušení místa. Výsledky ankety mezi 436 matkami na mateřské či rodičovské dovolené dnes zveřejnila platforma Byznys pro společnost.

10.3.2017

Loterie Korunka bude i na internetu

Praha - Společnost Loterie Korunka, která provozuje jednu z největších číselných loterií v Česku, získala povolení provozovat stejnojmennou hru na internetu. Její spuštění plánuje v nejbližších dnech.

10.3.2017

Americká konkurence tradičních hotelů a penzionů chystá celosvětovou expanzi

San Francisco (USA) - Známý americký internetový zprostředkovatel turistických pronájmů AirBnB získal v nejnovějším kole financování od investorů jednu miliardu dolarů (25,5 miliardy Kč). Tržní hodnotu firmy poslední kolo financování ocenilo na 31 miliard dolarů. Předpokládá se, že získaný kapitál firma použije k expanzi nejen na americký, ale též celosvětový trh.

10.3.2017

ČOI si došlápla na nepoctivé horské provozovny

Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila na konci loňského roku při kontrole provozoven zaměřených na prodej zboží a nabídku služeb turistům v zimní sezoně pochybení u dvou pětin z nich.

10.3.2017

Čínský trh polyká miliony nových aut

Peking (Čína) - Prodej nových automobilů v Číně se v únoru meziročně zvýšil o 22,4 procenta na 1,9 milionu vozů a rostl nejrychlejším tempem od loňského srpna. V lednu se odbyt zvýšil o 0,2 procenta a v prosinci rostl o 9,5 procenta. Za letošní první dva měsíce vykázal sektor meziroční zvýšení prodeje o 8,8 procenta.

10.3.2017

Průměrná mzda v Praze vzrostla o 2,9 procenta na 36 584 Kč

Praha /TABULKA/ - Průměrná mzda v hlavním městě v posledním čtvrtletí loňského roku meziročně stoupla o 2,9 procenta na 36 584 korun. Ve srovnání s ostatními kraji je dál nejvyšší, ale nárůst byl druhý nejpomalejší. Po odečtení inflace se mzda Pražanů reálně zvýšila o 1,5 procenta. Vyplývá to z informací, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad. Za celý loňský rok pak mzda v Praze činila průměrně 35.187 korun, což bylo o 3,5 procenta více než v roce 2015. Reálný růst byl 2,8 procenta.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

Průměrná mzda v Česku se přiblížila hranici třiceti tisíc korun

Praha - Průměrná mzda v Česku ve čtvrtém čtvrtletí 2016 meziročně vzrostla o 4,2 procenta na 29 320 Kč. Reálně, po odečtení růstu cen, se ale výdělek zvýšil jen o 2,8 procenta.

DOTYK.CZ
10.3.2017

Politické komentátory nahrazují v televizích komici

Rozhovory, analýzy, komentáře. To je zpravidla náplň novinářské práce. V posledních letech se jí ale na televizních obrazovkách chopili jiní – vtipnější.

10.3.2017

Rok 2016: V Česku se zvýšil počet podnikatelů

Počet podnikatelů v Česku, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, stoupl v roce 2016 o 5 000 na 981 000. V samotném 4. čtvrtletí nastal pokles o 15 000. Předloni počet podnikatelů, tedy například soukromých lékařů, umělců nebo zemědělců, stoupl o 4 000.

9.3.2017

Němci letos raději volí dovolenou v Řecku a Egyptě než v Turecku

Berlín/Atény (Německo/Řecko) - Bouřlivá situace v Turecku by mohla výrazně pomoci řeckému turistickému ruchu. Průzkumy německého trhu ukázaly, že zdejší cestovatelé se letos při časných rezervacích přiklánějí právě k Řecku, zatímco turecká čísla oproti loňskému roku klesla o více než polovinu. Z tureckého propadu těží také Egypt.

9.3.2017

Zisk BMW se loni přiblížil sedmi miliardám eur

Mnichov (Německo) - Německý výrobce luxusních automobilů BMW v loňském roce zvýšil čistý zisk o osm procent na rekordních 6,9 miliardy eur (zhruba 186,5 miliardy Kč). Firma se proto rozhodla zvýšit dividendu na 3,5 eura na akcii z předchozích 3,2 eura.

9.3.2017

ÚOHS prý nemůže s neuspokojivou situací v oblasti mobilního volání nic dělat

Brno - Situace na poli mobilního volání a dat v ČR není podle antimonopolního úřadu dobrá, ale okamžitý zásah neumožňuje. Situaci by prý mohl zlepšit čtvrtý operátor. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podle dnešního vyjádření předsedy Petra Rafaje sektor dlouhodobě monitoruje a dostává podněty týkající se shodných cen. Podobnost či shodnost cen však sama o sobě není důkazem kartelové dohody, uvedl Rafaj.

9.3.2017

Schválena čtyřistamilionová dotace na podporu bydlení

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) schválilo 120 projektů za 408 milionů korun na podporu bydlení. Více než polovina této částky z národních dotací půjde na komunitní domy pro seniory a na pečovatelské a vstupní byty.

9.3.2017

Shell se stahuje z nerentabilních ropných břidlicových polí v jižní Kanadě

Londýn - Britsko-nizozemská ropná firma Royal Dutch Shell se dohodla s kanadskou společností Canadian Natural na prodeji většiny svého majetku v oblasti těžby z břidlic v Kanadě za 7,25 miliardy USD (185,8 miliardy Kč).

9.3.2017

Irsko je třetí nejrychleji rostoucí ekonomikou vyspělé Evropy

Dublin (Irsko) - Hrubý domácí produkt Irska se v loňském roce zvýšil o 5,2 procenta. Země tak byla již třetím rokem za sebou nejrychleji rostoucí ekonomikou v Evropské unii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies