Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ekonomika

29.8.2017

Po toxických vejcích byla nebezpečná látka objevena také v chia semínkách

V České republice se prodávají toxická chia semínka. V takzvané superpotravině dovezené z Paraguaye byla při velkých nezávislých testech pořadu A DOST! internetové televize Stream.cz objevena toxická látka fipronil, a to ve vysokých koncentracích. Jde o ten samý insekticid, tedy látku na hubení hmyzu, kvůli které nedávno propukl celoevropský skandál, protože ho obsahovala vejce z Holandska.

28.8.2017

Češi se za prací stěhovat nechtějí, potvrdil nový průzkum

Ze zjištění společnosti Ranstad vyplynulo, že zájem odjet za prací do zahraničí mají pracující z Česka téměř nejmenší ze všech na světě. Přitom nemají rádi, když na volná pracovní místa nastoupí zaměstnanci ze zahraničí.

28.8.2017

Rodiče ušetří. Ve slevových akcích zaplatí za vybavení pro prvňáky jen polovinu

Průměrná sleva, kterou u školního vybavení o prázdninách nabízejí obchodní řetězce, dosahuje 31 procent. Tedy stejně jako loni, zjistila analýza společnosti Česká distribuční.

28.8.2017

Nebezpečné hry. Při jejich hraní se do počítačů šíří škodlivé obsahy

Analytici společnosti ESET objevili nový škodlivý kód Joao. Šíří se prostřednictvím počítačových her stahovaných z neoficiálních internetových obchodů.

28.8.2017

Zpřísnění předpisů na ochranu osobních údajů se firmy bojí

Evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) může navýšit ceny a snížit konkurenceschopnost evropských firem. Kdo zaspí, bude muset platit až statisíce korun.

28.8.2017

Armádní rozpočet se bude zvyšovat, dohodli se Stropnický se Sobotkou

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se s ministrem Martinem Stropnickým (ANO) dohodli na zvyšování rozpočtu na příští rok a do roku 2020. V té době by měla mít armáda k dispozici alespoň 1,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Obrana podle Sobotky zápasí s akvizicemi, ale výzbroj armády se lepší. Premiér to dnes uvedl po bilanční schůzce, kde se Stropnickým hodnotili uplynulé čtyři roky vládnutí.

28.8.2017

Maloobchodníci chtějí regulovat expanzi velkých řetězců

Velkých obchodů je u nás podle jejich konkurentů příliš mnoho. Cestou je podle nich důkladná analýza trhu a využití zahraničních zkušeností. Doporučují podporovat malé obchody.

28.8.2017

Zkušenosti z praxe a ochota se stěhovat za prací. Nejlepší recept pro mladé

Čtyři pětiny mladých Čechů získaly první pracovní zkušenosti již během studia. Vyplývá to ze šetření Českého statistického úřadu o lidech ve věku 20 až 34 let na trhu práce.

28.8.2017

Ani moc levné, ani předražené. Jak poznat kvalitní životní pojištění

Smrt, invalidita, úraz. Co bude se mnou nebo s mými blízkými, když se něco takového stane? Přemýšlet nad podobnými hypotetickými situacemi se může zdát morbidní. V tomto případě však platí, že štěstí přeje připraveným. Co naopak v životním pojištění neplatí, je pravidlo čím dražší, tím lepší. Jak životní pojištění správně nastavit a kdo ho opravdu potřebuje? Vysvětluje finanční poradce Partners Josef Uchytil.

28.8.2017

Kotlíková revoluce pokračuje, druhá vlna žádostí přijde na podzim

Více než 3,4 miliardy korun. Tolik peněz čeká na zájemce v rámci druhé vlny kotlíkových dotací. Cílem je další zlepšení ovzduší v ČR. První kraj, který začne s přijímáním žádosti, a to od 30. srpna, je Karlovarský. Nejpozději do konce roku by se měly přidat i všechny další kraje.

28.8.2017

Čistý vzduch potřebujeme všichni. Topení plynem k němu pomáhá

Pokud se pro plynové kotle rozhodne co nejvíce lidí, bude to pro zemi ta nejlepší zpráva. Čistý vzduch potřebujeme všichni, říká v rozhovoru Radek Starý, manažer společnosti innogy pro program Kotel s dotací.

28.8.2017

Zemědělci byli skeptičtí zbytečně. Na polích se urodilo víc, než před rokem

Ještě před měsícem, na začátku letošních žní, se zemědělci vyjadřovali o očekávané úrodě s obavami. Chmurné předpovědi se ale nepotvrdily.

27.8.2017

Hrozny jsou letos takřka v čítankové kondici, říká vinař Vladimír Tetur

/ROZHOVOR/ Bobule hroznů ve vinohradech zaměkávají, modré odrůdy se vybarvují. To je známka toho, že začátek vinobraní se kvapem blíží. „Ideální by bylo, kdyby ještě přišlo trošku vody. Byl bych rád za pomalé dávkování, aby bobule nepraskaly,“ říká vinař Vladimír Tetur z Velkých Bílovic na Břeclavsku.

DOTYK.CZ
27.8.2017

Špinavý Rolls. Zakladatel slavné značky měl od mládí zálibu v motorech

Kdysi dávno se kdesi za horami, řekami, ba i za kouskem moře setkal gentleman z dobré rodiny s mužem, který se musel životem tvrdě protloukat. Zní vám to jako pohádka, která nás opět poučí, že chudoba cti netratí? Inu, skoro pohádkový příběh to je. Tím mladým mužem byl Charles Rolls, tím druhým Henry Royce. Toto je příběh prvního z nich. Průkopník automobilismu, letectví a spoluzakladatel slavné značky se nedožil ani Kristových let, ale stihl toho dost.  

27.8.2017

Podkrušnohorská železniční magistrála zrychlí až na 160 kilometrů v hodině

Jízda vlakem na trati z Ústí nad Labem do Klášterce nad Ohří se zkrátí o několik minut.

27.8.2017

Přijde Barcelona po teroru o „turistický sex-appeal“?

Pláže, skvostná architektura, chrám Svatá rodina. To vše už nemusí být magnetem pro příští návštěvníky katalánského města. Krvavé události minulého týdne nyní nutí vedení Barcelony a podnikatele, aby restartovali zájem návštěvníků a zachovali turistiku jako klíčové odvětví katalánské ekonomiky. Podrobnosti přinesla španělská verze serveru The Local.

27.8.2017

Zákaz kouření platí čtvrt roku, problém zůstávají pergoly

Protikuřácký zákon, který ve středu bude platit čtvrt roku, podle ministerstva nenavýšil počet přestupků hlášených policii. Pro jeho hodnocení ale budou zásadní až zimní měsíce.

26.8.2017

Banky možná zamíří po brexitu z Londýna do Frankurtu. Bude z něho Bankfurt?

Vysoká škola WHU Otto Beisheim School of Management zveřejnila studii, podle níž by případný přesun londýnských finančních institucí do Frankfurtu nad Mohanem vytvořil pracovní příležitosti pro desítky tisíc lidí.

26.8.2017

Nejradši mám buřta na klacku, tvrdí michelinský kuchař Oldřich Sahajdák

Žádná kachna na pomerančích nebo žabí stehýnka. U nás dostanete českou dršťkovou polévku s chlebem, vrtí hlavou dvaačtyřicetiletý michelinský kuchař Oldřich Sahajdák. Taky svíčkovou s knedlíkem nebo moravského vrabce, dodává.

26.8.2017

Potravinám na pranýři důvěřuje 99 procent uživatelů

/INFOGRAFIKA/ Projekt, který byl spuštěn v létě roku 2012, zveřejnil za pět let své existence téměř čtyři tisíce šarží nebezpečných a nekvalitních potravin. Tři čtvrtiny lidí navíc projekt považuje za velmi účinný v boji proti nepoctivým výrobcům, provozovatelům a prodejcům.

26.8.2017

Šéfka vědecké knihovny v Ostravě: Nová budova? Můj odhad je rok 2022

/ROZHOVOR/ Libuše Foberová je od 10. července letošního roku novou ředitelkou Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě (MSVK). Rodačka z Karviné, která se už téměř třicet let věnuje knihovnické profesi, vyučuje i knihovnictví na Slezské univerzitě v Opavě, má za sebou bohatou publikační činnost.

26.8.2017

Zaměstnejte rodiče, dostanete slevu. Stát chce podpořit zkrácené úvazky

Je to začarovaný kruh. Mzdy jsou u nás pod evropským průměrem (kolem 40 procent EU), na druhé straně firmy platí za své zaměstnance jedny z nejvyšších daní a odvodů.

25.8.2017

Praha chce provozovat desítky parkovišť sama. Soukromníkům vypoví smlouvy

Asi šedesát parkovišť, která v současné době provozují soukromníci, by měla mít v budoucnu ve své režii Praha. Magistrát současným provozovatelům na začátku dubna vypoví smlouvy. O parkoviště by se pak měla starat Technická správa komunikací (TSK).

25.8.2017

Google vyrazil do boje s depresí. Uživatelům nabídne test

Technologický gigant ve svém vyhledávači zavedl novou funkci, která má pomoci uživatelům trpícím depresemi. Ti budou už brzy při vyhledávání slova "deprese" vyzváni k vyplnění dotazníku. Ten otestuje, zda touto nemocí skutečně trpí a měli by případně vyhledat odbornou pomoc. Google s novinkou přichází ve spolupráci s americkou Národní aliancí pro duševní onemocnění.

25.8.2017

Češi tankují nejkvalitnější pohonné hmoty za posledních patnáct let

Podle České obchodní inspekce (ČOI) byla kvalita pohonných hmot v letošním prvním pololetí nejlepší od roku 2001, kdy začaly kontroly probíhat. Podíl nevyhovujících vzorků se v porovnání s prvními šesti měsíci loňského roku mírně snížil z 1,4 na 1,3 procenta. Informaci přinesl web ČT24.

25.8.2017

Hospody krachují, ale Rohozečtí si zájem o sudové pivo pochvalují

Vloni se v Pivovaru Rohozec pyšnili výstavem přibližně 69 tisíc hektolitrů piva. Letos by to mělo být stejně, možná malinko více. Tvrdí to František Jungmann, předseda představenstva Pivovaru Rohozec. 

25.8.2017

Nejlepší školní oběd v České republice vaří v Petrohradě

Zdraví na talíři, které chutná, takové bylo téma letošního již osmého ročníku soutěže o Nejlepší školní oběd 2017. Ve finále soutěže, které se dnes uskutečnilo v Makro Akademii v pražských Stodůlkách, bojovalo 10 týmů z celé České republiky. Vítězné menu připravil kuchařský tým Mateřské a základní školy Petrohrad, Černčice. Stříbro si odnesla jídelna Základní školy Český Brod, Žitomírská, na třetím místě se umístily kuchařky ze Základní školy Mánesova Otrokovice.

25.8.2017

Bavorsko se potýká s nedostatkem pekařů a řezníků. Kvůli byrokracii

V Bavorsku aktuálně není ve 160 obcích ani pekař, ani řezník. Vlastního řezníka nemá ani osmitisícový Fürstenzell.

25.8.2017

Soud: Zničení firmy, která překážela chemičce Agrofertu, bylo nezákonné

Opavská firma FAU, která obchodovala s pohonnými hmotami, nepřežila zásah finanční správy a v loňském roce skončila v konkurzu. Berní úředníci od ní vymáhali DPH dvakrát za tentýž obchod. Krajský soud v Ostravě nyní postup daňové správy označil za nezákonný a zajišťovací příkazy zrušil. Informaci přinesl web ihned.cz.

25.8.2017

Vyrostou? Hradecká nemocnice vyhlíží tři parkovací domy

Zaparkovat u hradecké Fakultní nemocnice se téměř rovná zázraku. Nemocnice i zdejší radnice již delší dobu bojuje s velkým deficitem parkovacích míst. Teď se zdá, že se dlouholetý sen vyplní a u nemocnice by měl vyrůst ne jeden, ale hned tři parkovací domy. Nemocnice navíc získá i část parkoviště u kampusu Univerzity Hradec Králové. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení