Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do programu Tesca se zapojily miliony zákazníků

Akce Tesca na podporu projektů neziskových a příspěvkových organizací „Vy rozhodujete, my pomáháme" je ukončeno. Po sečtení zákaznických hlasů známe vítěze ve všech devadesáti regionech po celé republice. Nejvíce hlasů – 29 procent – přitom získaly projekty na podporu dětí.

20.4.2017
SDÍLEJ:

„Tesco - Pomáháme s Vámi”: Hlasujte až do neděle také na Facebooku Foto: Tesco

RADOST POMÁHAT

Program „Vy rozhodujete, my pomáháme" je zaměřený na podporu místních dobročinných organizací. Podpora komunit, ve kterých Tesco působí, patří dlouhodobě mezi hlavní pilíře podnikání společnosti. Celkem se do programu přihlásilo 623 projektů, ze kterých odborná komise vybrala 270, tedy vždy tři pro každý region. Ty se od 8. března do 4. dubna ucházely o podporu zákazníků.

Vítězové získali prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 tisíc korun. Celkem Tesco rozdělí 2,7 milionu korun, tedy stejně jako loni. Zákazníci dostávali za každý nákup hlasovací žeton, kterým pak podpořili vybraný projekt. Celkem hlasovalo 3 822 058 zákazníků.

OCENĚNÍ NÁPADŮ I LIDÍ

„Velmi nás těší, že se touto formou občané blíže seznámili s činností veřejně prospěšných organizací. Ty zase měly vítanou možnost před-stavit svou práci. Projekty byly i letos různorodé," říká Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco.

Absolutním vítězem se stal spolek Haima CZ, který získal téměř 90 tisíc hlasů. Zaměřuje se na vzdělávání dětí s onkologickou nemocí. „Po ukončení léčby jim toto vzdělávání umožní plynule pokračovat ve výuce a posléze se zapojit do práce. Jsme vděčni, že díky programu společnosti Tesco můžeme prezentovat naši činnost," uvedl Jan Blodek, předseda Haimy.

Komise, která záměry posuzovala, se však shodla, že společenské uznání si zaslouží všechny projekty – a zejména jejich tvůrci. (jg)

Více na adrese https://pomahame.itesco.cz/.

Autor: Redakce

20.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

z filmu Jana Svěráka Po strništi bos
9

RECENZE: Retro pro tátu. Strniště pro Jana Svěráka

Autobus RegioJet
12

Vystupte si v Dejvicích. RegioJet už nebude ze severu zajíždět do centra Prahy

Zlatá bula sicilská na Hradě. Výročí sto let republiky připomene výstava

U příležitosti 100 let od založení Československa budou na Pražském hradě příští rok uspořádány tři výstavy. Ukázány na nich budou třeba Zlatá bula sicilská, pohřební insignie krále Přemysla Otakara II. a zemské desky. Memorandum k uspořádání výstav na Pražském hradě dnes podepsali zástupci pořádajících institucí.

Pohledem Stanislava Šulce: Slyšet HDP růst

Výkon ekonomiky je stále obdivuhodnější. Tedy alespoň to tak vypadá u stolů makroekonomů, kteří sledují výlučně růst hrubého domácího produktu. Růst HDP o 4,5 procenta by nám mohli ostatní snad i závidět. Proti tomu však stojí rostoucí počet nespokojených lidí, kterým je růst HDP lhostejný, protože jej jednoduše neprožívají. Kvalita jejich životů stagnuje stejně jako platy, mírný růst vyváží stále sílící zdražování, které se zdaleka neomezuje jen na máslo.

Libanon zrušil zákon, který umožňoval pachatelům znásilnění vzít si své oběti

Aktivisté za práva žen se radují. Dlouho požadovali zrušení článku 522 trestního zákona, ke kterému nyní došlo. Jejich kampaň podpořil ministr pro záležitosti žen Jean Oghassabian, který uvedl, že zákon je "z doby kamenné". Podobné právní předpisy byly nedávno zrušeny také v Tunisku a Jordánsku.

Podvodníci zaplavují sociální sítě. Chtějí získat peníze skrze falešné profily

Neposílejte nikomu svoje číslo, policie varuje před podvodníky, kteří vytvářejí falešné profily na Facebooku a chtějí získat peníze. Méně pozorné uživatele dokáží připravit o tisíce korun. Snaží se získat ověřovací SMS pro internetové mobilní platby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení