VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dráhy na konci prázdnin posílí vlaky o 13 tisíc míst

Praha - České dráhy na konci prázdnin posílí vlaky o dodatečných 13.000 míst k sezení. Největší nápor dopravce čeká v neděli 2. září, kdy se bude většina lidí vracet z dovolených a kdy budou rychlíky i regionální vlaky posíleny o 9000 míst. V tiskové zprávě to dnes uvedly České dráhy. Posilové vozy budou zařazeny zejména na spojích mezi Prahou a Ostravou a Prahou a Českými Budějovicemi.

30.8.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Větší kapacitu budou mít podle Petra Pošty z tiskového odboru drah rychlíky spojující hlavní město s většinou krajských měst a také mezi Olomoucí a Jeseníkem. Nejvíce posílených vlaků bude podle dopravce o tomto víkendu jezdit mezi Prahou a jižními Čechami, kde pod lipenskou přehradou probíhají závody mistrovství Evropy v raftingu a pravidelná výstava Země živitelka. Kvůli těmto závodům budou rovněž posíleny regionální spoje mezi Vyšším Brodem a Lipnem nad Vltavou a také vlaky v úseku mezi Zlatou Korunou a Českými Budějovicemi.

Přepravní kapacitu z Prahy do Bohumína rozšíří v neděli 2. září mimořádný rychlík, na kterém bude nasazená dvoupatrová souprava CityElefant. Tento spoj bude podle dopravce z pražského hlavního nádraží vyjíždět v 15:26 a do Bohumína přijede v 19:34. Posilové vozy se podle Českých drah dále objeví ve většině expresů a vlaků EC mezi Prahou a Žilinou, ale také ve vybraných vlacích EC mezi Prahou, Brnem, Bratislavou a Budapeští nebo mezi Bohumínem, Břeclaví a rakouským Villachem.

"Přestože dopravce posílí nejdůležitější spoje o dodatečné kapacity, lze jen doporučit, aby si cestující v těchto vytížených termínech místa ve vlacích dopředu rezervovali," uvedl Petr Pošta z tiskového odboru ČD.

Jízdní doklady a místenky si lidé mohou zakoupit na pevných pokladnách v předprodeji, v jízdenkových automatech ve větších stanicích, v internetovém obchodě Českých drah a na telefonním čísle 840 112 113, které patří kontaktnímu centru ČD.

Jízdní řád mimořádného rychlíku Praha hl.n. - Bohumín

stanice příjezd odjezd
Praha hl.n. 15:26
Praha-Libeň 15:32 15:33
Pardubice hl.n. 16:27 16:29
Česká Třebová 17:07 17:15
Zábřeh na Moravě 17:36 17:37
Olomouc hl.n. 18:02 18:04
Lipník nad Bečvou 18:26 18:27
Hranice na Moravě 18:36 18:38
Suchdol nad Odrou 18:51 18:57
Studénka 19:05 19:06
Ostrava-Svinov 19:16 19:18
Ostrava hl.n. 19:25 19:27
Bohumín 19:34

Zdroj: České dráhy

Autor: ČTK

30.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdeňka Procházková.
4 6

Děti na internetu prodávají své nahé fotky a nabízí i sex, říká policistka

Ilustrační foto.
8

Účet koaličních náletů na Islámský stát: za tři roky zemřelo už 352 civilistů

Hokejisté padli s Ruskem po nájezdech. Přesto budějovický turnaj ovládli

Ve svém závěrečném vystoupení na Carlson Hockey Games prohráli hokejisté České republiky bez svých největších hvězd s Ruskem 3:4 po samostatných nájezdech, i tak potvrdili prvenství v turnaji.

AKTUALIZOVÁNO

Finanční zpráva prověřuje v Agrofertu nezdaněné Babišovy dluhopisy

Specializovaný finanční úřad si vyžádal od společnosti Agrofert podklady k veškerým dluhopisům, které firma vydala, řekl mluvčí podniku Karel Hanzelka. Prověřuje tak i dluhopisy, které od firmy koupil ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Ukrajina zahájila stavbu obří hráze. Na Krym dál nepoteče voda

Úřady Chersonské oblasti na Ukrajině zahájily stavbu velké hráze, která by měla uzavřít přítok vody z Donu dál do Severokrymského kanálu a dál na Krym, který byl po volbách v roce 2014 připojen k Rusku. Kvůli okupaci této oblasti byly proti Rusku zavedeny ekonomické sankce.

Glyfosát? Povolujeme jej, sdělila Unie. Zemědělce to potěšilo

Herbicidní látka glyfosát, která se používá například na hubení plevele, není rakovinotvorná a zemědělci ji mohou dál používat. Definitivně to potvrdila Evropská agentura pro chemické látky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies