VYBERTE SI REGION

Dráhy na konci prázdnin posílí vlaky o 13 tisíc míst

Praha - České dráhy na konci prázdnin posílí vlaky o dodatečných 13.000 míst k sezení. Největší nápor dopravce čeká v neděli 2. září, kdy se bude většina lidí vracet z dovolených a kdy budou rychlíky i regionální vlaky posíleny o 9000 míst. V tiskové zprávě to dnes uvedly České dráhy. Posilové vozy budou zařazeny zejména na spojích mezi Prahou a Ostravou a Prahou a Českými Budějovicemi.

30.8.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Větší kapacitu budou mít podle Petra Pošty z tiskového odboru drah rychlíky spojující hlavní město s většinou krajských měst a také mezi Olomoucí a Jeseníkem. Nejvíce posílených vlaků bude podle dopravce o tomto víkendu jezdit mezi Prahou a jižními Čechami, kde pod lipenskou přehradou probíhají závody mistrovství Evropy v raftingu a pravidelná výstava Země živitelka. Kvůli těmto závodům budou rovněž posíleny regionální spoje mezi Vyšším Brodem a Lipnem nad Vltavou a také vlaky v úseku mezi Zlatou Korunou a Českými Budějovicemi.

Přepravní kapacitu z Prahy do Bohumína rozšíří v neděli 2. září mimořádný rychlík, na kterém bude nasazená dvoupatrová souprava CityElefant. Tento spoj bude podle dopravce z pražského hlavního nádraží vyjíždět v 15:26 a do Bohumína přijede v 19:34. Posilové vozy se podle Českých drah dále objeví ve většině expresů a vlaků EC mezi Prahou a Žilinou, ale také ve vybraných vlacích EC mezi Prahou, Brnem, Bratislavou a Budapeští nebo mezi Bohumínem, Břeclaví a rakouským Villachem.

"Přestože dopravce posílí nejdůležitější spoje o dodatečné kapacity, lze jen doporučit, aby si cestující v těchto vytížených termínech místa ve vlacích dopředu rezervovali," uvedl Petr Pošta z tiskového odboru ČD.

Jízdní doklady a místenky si lidé mohou zakoupit na pevných pokladnách v předprodeji, v jízdenkových automatech ve větších stanicích, v internetovém obchodě Českých drah a na telefonním čísle 840 112 113, které patří kontaktnímu centru ČD.

Jízdní řád mimořádného rychlíku Praha hl.n. - Bohumín

stanice příjezd odjezd
Praha hl.n. 15:26
Praha-Libeň 15:32 15:33
Pardubice hl.n. 16:27 16:29
Česká Třebová 17:07 17:15
Zábřeh na Moravě 17:36 17:37
Olomouc hl.n. 18:02 18:04
Lipník nad Bečvou 18:26 18:27
Hranice na Moravě 18:36 18:38
Suchdol nad Odrou 18:51 18:57
Studénka 19:05 19:06
Ostrava-Svinov 19:16 19:18
Ostrava hl.n. 19:25 19:27
Bohumín 19:34

Zdroj: České dráhy

Autor: ČTK

30.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
AKTUALIZOVÁNO

Průměrná mzda v ČR se ve 3. čtvrtletí zvýšila na 27.220 Kč

Praha - Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 1170 korun na 27.220 Kč, tedy o 4,5 procenta. Reálně, po odečtení inflace se lidem výdělek zvýšil o čtyři procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj na růst mezd v mnoha oblastech tlačil nedostatek pracovníků, o které zaměstnavatelé mezi sebou soutěžili. Růst výdělků se shoduje s odhady analytiků.

Případ úplatků Horkého a lobbistky Mrencové se vrací do Chebu

Plzeň - Krajský soud v Plzni zrušil původní verdikt a vrátil případ k novému projednání do Chebu.

Děti na Hájích ve Slaném našly cestou do školy mrtvolu

Slaný - Děti ve Slaném na Kladensku zažily v pondělí ráno šok. Cestou do základní školy totiž narazily na mrtvolu. Mladý muž, který nejevil známky života, ležel nedaleko nemocnice v lesoparku Háje. Podle informací kladenské policejní mluvčí Michaely Novákové přivolaný lékař konstatoval smrt a zároveň ale předem vyloučil cizí zavinění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies