VYBERTE SI REGION

Palladium se bude proti nařízené exekuci právně bránit

Praha – Běžný chod pražského nákupního centra Palladium, které je od tohoto týdne v exekuci, není exekučním řízením nijak dotčen. Vedení firmy Palladium Praha, která centrum vlastní, také podniklo právní kroky proti vydanému rozhodčímu nálezu, podle kterého musí zaplatit 91 milionů korun. Firma to uvedla v prohlášení.

8.2.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Jeden z nejznámějších tuzemských obchodních domů kvůli exekuci až do rozhodnutí soudu nesmí nakládat se svým majetkem. Podle deníku Insider soud zkraje týdne rozhodl i o zablokování samotného Palladia a nařídil exekuci prodejem nemovitosti i s příslušenstvím. Za exekucí stojí spor o 91 milionů korun mezi majiteli Palladia a společností Hotel Evropa CZ.

Společnost Palladium Praha nyní podala u soudu návrh na zrušení rozhodčího nálezu a žádost o odložení jeho vykonatelnosti do rozhodnutí soudu. „Částka, která byla rozhodčím nálezem přiřčena protistraně, nemůže nijak negativně ovlivnit ekonomickou situaci společnosti Palladium Praha ani chod nákupního centra," uvedla firma v prohlášení.

„Rádi bychom uklidnili všechny zákazníky a nájemce nákupního centra Palladium, které mohla zpráva o exekuci vystrašit. V centru probíhá běžný provoz a exekuční řízení se řeší na právní úrovni," uvedl jednatel společnosti Palladium Praha Norman Matthes. Podle něj má firma finanční rezervy několikanásobně překračující uvedenou částku.

Obchodní spor

Případ se začal odvíjet už před lety poté, co společnost Hotel Evropa CZ uzavřela s majiteli Palladia nájemní smlouvu na provozování diskotéky a kavárny. Záhy se ale ukázalo, že stavební povolení výslovně zakazuje v objektu diskotéku kvůli hluku. „Klienta majitel vyhodil a začal na místě provozovat kavárnu sám," dodal advokát Tomáš Sokol, který zastupuje společnost Hotel Evropa CZ.

Rozhodčí soud dal poté za pravdu společnosti Hotel Evropa CZ a loni v prosinci nařídil majitelům Palladia, aby jí vyplatili desítky milionů. Peníze ale podle Sokola nedorazily, a tak tento týden v úterý začal z rozhodnutí soudu úřadovat exekutor.

„Byl to klasický obchodní spor, který prohráli, protože mému klientovi způsobili škodu. Soud nám dal za pravdu a nařídil jim zaplatit. Oni to neučinili, takže přišla na řadu soudní exekuce," dodal Sokol.

Pražské nákupní centrum Palladium bylo otevřeno v říjnu 2007. Nabízí přes 200 obchodů na prodejní ploše více než 40.000 metrů čtverečních. Většinovým majitelem společnosti Palladium Praha je německá firma Palladium SC GmbH, 17 procentní podíl vlastní kyperská MAYPEN LIMITED. Obchodní centrum v roce 2010 vykázalo zisk 155 milionů korun. O rok dříve ztráta dosáhla 2,1 miliardy korun.

Autor: ČTK

8.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Vojenští špioni se chtějí dívat civilistům do e-mailů

V teorii války je vedle země, moře, vzduchu a vesmíru také kybernetický prostor jednou z dimenzí válčení. Obranyschopnost České republiky by nyní měla upevnit novela zákona o Vojenském zpravodajství (VZ), kterou vláda projedná příští týden. Vojenští špioni by díky ní měli získat větší pravomoci mimo jiné při sledování e-mailů a jiné elektronické komunikace.

Ústecký kandidát na senátora Petr Kůstka řídil opilý, nadýchal 1,59 promile

Ústí nad Labem – Starosta Malečova a nezávislý kandidát na senátora Petr Kůstka řídil opilý. Policie ho přistihla v centru Ústí nad Labem začátkem srpna, kdy mu při dechové zkoušce naměřila téměř 1,6 promile. To odpovídá asi osmi velkým pivům. Kůstku čeká ještě před druhým kolem senátních voleb soud, čelí obžalobě z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Klíčový systém pro výzkum má začít plně fungovat příští týden

Praha – Informační systém pro výzkum, jehož výpadek kritizovali vědci i vysoké školy, bude podle vicepremiéra pro výzkum Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) plně v provozu od příštího týdne. Pro veřejnost je v hlavních částech v pořádku už nyní. Systém přestal fungovat 1. června po více než deseti letech, protože se Úřad vlády ČR nedohodl s dodavatelem na dalším provozu. V pátek Bělobrádek na tiskové konferenci řekl, že vládní úřad vybudoval nový systém za čtyři měsíce a výrazně ušetřil. Nejsou ohroženy ani žádné platby na výzkum, ani data, uvedl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies