Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příspěvek na životní pojištění je zajímavým zaměstnaneckým benefitem

Podle statistik by práci v České republice rádo změnilo až 300 tisíc lidí. Mnozí z těch, kteří si skutečně hledají nové zaměstnání, by měli při jeho výběru zohledňovat i zaměstnanecké benefity. Ty nejsou klíčové, ale v určitých případech mohou dorovnat nízký plat na přijatelnou úroveň, nebo podstatně zvýšit atraktivitu zaměstnavatele a nabízené pracovní pozice. Jedním z takových zaměstnaneckých benefitů je i příspěvek na životní pojištění.

9.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/archiv

Shánění místa je zaměstnání na plný úvazek, zní známá průpovídka. Uchazeče čeká pročítání inzerátů, čekání na odpovědi a obcházení pohovorů. Mnoho nabídek zaměstnání přejde bez povšimnutí, protože nabízená mzda je až příliš nízká. Mezi nimi však mohou být i nabídky zaměstnavatelů, kteří nízkou mzdu doplňují zajímavými zaměstnaneckými benefity.

Stát daňově zvýhodňuje jen pojistky kryjící riziko smrti

„Jedním z takových benefitů je například i příspěvek na životní pojištění. Vezmeme-li v úvahu, že solidní životní pojistka měsíčně přijde i na více než tisíc korun, příspěvek zaměstnavatele v řádu stovek korun, ročně ušetří zaměstnanci, který chce být pojištěn, ne nevýznamnou částku," říká Lukáš Škopek, odborník za zaměstnanecké benefity Partners.

Životní pojištění chrání před nepříznivými finančními dopady v případě nemoci nebo úrazu. Stát ho daňově zvýhodňuje a zaměstnavatelé na něj mohou svým zaměstnancům přispívat. V praxi není ojedinělé, že zaměstnavatel přispívá svým zaměstnancům pouze na konkrétní produkt od konkrétní pojišťovny. Důležité je správné nastavení smlouvy. Stát totiž nabízí daňové zvýhodnění, čehož využívají zaměstnavatelé, jen na to pojištění, které kryje riziko smrti a takzvanou investiční složku životní pojistky.

Využít nabídku se vyplatí všem, jejichž rodina by se mohla dostat do potíží

„Krytí na riziko smrti by měla obsahovat prakticky každá životní pojistka. Životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatele dává smysl. Využít benefit se vyplatí všem, kteří mají finanční závazky a jejich případná smrt by pozůstalým způsobila i hmotný nedostatek – to znamená, že jejich rodina je závislá na příjmu živitele nebo má dluh v podobě hypotéky. Co se ale rozhodně nevyplatí, je sjednat si životní pojištění jen „na spoření". Pokud chcete využít příspěvek zaměstnavatele především na spoření, zeptejte se zaměstnavatele na možnost čerpání příspěvku do penzijního připojištění," uvádí Lukáš Škopek z Partners.

Podle něj je výhodou, když si zaměstnanec může platit životní pojistku pomocí peněz zaměstnavatele. Nejenže je pojištěn a chráněn proti finančním dopadům nepříznivých životních situací, ale ušetří i peníze. Před podpisem jakékoli smlouvy by se ale vždy měl důkladně seznámit s podmínkami v ní uvedenými a zjišťovat, co se stane, pokud smlouvu ukončí dříve, než bylo původně sjednáno.

Autor: Redakce

9.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Otec a syn Bushovi
1 16

Rodina Bushů se připojila ke kritikům Trumpa. Jeho poradní tým se rozpadl

Ilustrační foto
4

Ve Dvoře Králové přišli o hrocha. Zemřel dva měsíce od převozu

RECENZE: Retro pro tátu. Strniště pro Jana Svěráka

Laskavé retro z těžké doby. Natočené podle klíče Obecné školy. To je v kostce nový film Jana Svěráka Po strništi bos, který režisér natočil spíš kvůli otci nežli kvůli sobě.

Pohledem Stanislava Šulce: Slyšet HDP růst

Výkon ekonomiky je stále obdivuhodnější. Tedy alespoň to tak vypadá u stolů makroekonomů, kteří sledují výlučně růst hrubého domácího produktu. Růst HDP o 4,5 procenta by nám mohli ostatní snad i závidět. Proti tomu však stojí rostoucí počet nespokojených lidí, kterým je růst HDP lhostejný, protože jej jednoduše neprožívají. Kvalita jejich životů stagnuje stejně jako platy, mírný růst vyváží stále sílící zdražování, které se zdaleka neomezuje jen na máslo.

Libanon zrušil zákon, který umožňoval pachatelům znásilnění vzít si své oběti

Aktivisté za práva žen se radují. Dlouho požadovali zrušení článku 522 trestního zákona, ke kterému nyní došlo. Jejich kampaň podpořil ministr pro záležitosti žen Jean Oghassabian, který uvedl, že zákon je "z doby kamenné". Podobné právní předpisy byly nedávno zrušeny také v Tunisku a Jordánsku.

Podvodníci zaplavují sociální sítě. Chtějí získat peníze skrze falešné profily

Neposílejte nikomu svoje číslo, policie varuje před podvodníky, kteří vytvářejí falešné profily na Facebooku a chtějí získat peníze. Méně pozorné uživatele dokáží připravit o tisíce korun. Snaží se získat ověřovací SMS pro internetové mobilní platby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení