Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tiskárna Europrint může projít reorganizací, rozhodl soud

Týden poté, co na sebe Tiskárna Europrint podala insolvenční návrh, dostala od soudu povolení k reorganizaci. Firma je tak nadále plně provozuschopná a plní své závazky. Nyní jí běží čtyřměsíční lhůta na předložení reorganizačního plánu, který poté dostane ke schválení výbor věřitelů.

14.9.2017
SDÍLEJ:

Tiskárna EuroprintFoto: Profimedia

Soud také stanovil insolvenčního správce, který firmě povolil vyplácet mzdy a nově vzniklé závazky. Závazky vzniklé do prohlášení insolvence, zůstávají dál předmětem insolvenčního řízení, uvedla společnost ve své tiskové zprávě.

"Pro Europrint je to jediný způsob, jak přežít, dokud správní soud nerozhodne o neoprávněnosti jednání finanční správy a my dostaneme své peníze zpět," uvedl generální ředitel firmy Petr Litvan.

Společnosti nyní běží čtyřměsíční lhůta na předložení reorganizačního plánu, přičemž provoz firmy pokračuje ve čtyřiadvacetihodinovém provozu.

„Děkujeme našim obchodním partnerům a zaměstnancům, že nám nejen zůstávají věrní, ale mnozí nám vycházejí vstříc nad rámec naší standardní spolupráce. To vše navzdory složité situaci, do které Finanční správa Europrint dostala,“ doplňuje Petr Litvan.

Jeho slova o plném pracovním nasazení společnosti potvrzují zástupci odběratelů i dodavatelů. „Během poslední doby jsme nezaznamenali žádné negativní změny ve spolehlivosti dodávek od firmy Europrint. Věříme, že bude naše spolupráce dále pokračovat na úrovni, na kterou jsme byli zvyklí," shodli se Jiří Weiner a Tomáš Hrubý z vydavatelského domu Vltava Labe Media, který v Europrintu tiskne své časopisy.

Finanční správa si v květnu 2016 v rámci zajišťovacích příkazů nárokovala na společnosti 260 milionů korun, a to z důvodu údajného podvodu na DPH jejího dodavatele. Aby mohl Europrint pokračovat ve svém podnikání a odblokovat exekuci na svůj účet i ostatní majetek, vzal si 260milionový úvěr u banky a požadovanou částku Finanční správě vyplatil.

Následně správa podle firmy letos v červenci začala exekučně vymáhat penále k dani za zhruba 52 milionů korun a v srpnu následovalo vymáhání úroků z prodlení za zhruba 74 milionů korun. Návrhy na odklad či splátkový kalendář správa podle firmy zamítla.

Vedení společnosti Europrint považuje princip, kdy má odběratel ručit svým podnikáním za nesouvisející údajné podvody dodavatele týkající se úplně jiného zboží, za naprosto nepřípustný.

„Naše tiskárna zaměstnávající 350 lidí se ocitla ve vážném ohrožení své činnosti kvůli údajným transakcím, kterých se neúčastnila, nevěděla o nich a nemohla z nich mít žádnou výhodu,“ uzavírá Petr Litvan.

Finanční správa čelí v poslední době nařčení, že zajišťovací příkazy příliš využívá a do problémů se tak dostávají firmy, které se do řetězových obchodů mohly dostat neúmyslně. Ministerstvo financí dnes oznámilo, že připraví k využívání zajišťovacích příkazů novou metodiku a zároveň navrhne změnu zákona, která by zavedla alternativu k jejich využívání.

Autor: Andrea Gričová

14.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Češi jsou ve srovnání s Evropany ranní ptáčata

Ilustrační foto.
15

Jaké budou moderní sklady? Plné robotů a 40 metrů vysoké

Autistů přibývá. Terapii musí rodiče platit sami

Rvalo mi to srdce, vzpomíná na období před dvěma lety Magdaléna Čížková. Její dcera Markétka byla dlouho vysněným dítětem, které dělalo rodině jen radost. Zvládala první slova, vesele ukazovala předměty, rozpoznávala zvířátka. Jenomže pak přišel zlom. „Najednou jako by nám oslepla a ohluchla,“ popisuje maminka.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Geolog: Sesuvy na trase přes České středohoří nikdy hrozit nepřestanou

Posudky geologické služby v 90. letech umístění dálnice právě sem zásadně zamítaly. Zároveň navrhovaly mnohem bezpečnější řešení. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení