VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Film

včera 14:33

Mel Gibson: Padouch, nebo hrdina?

Bojuje o Oscara za režii i nejlepší film. Možná natočí očekávaný hit Sebevražedný oddíl 2. O Mela Gibsona je zájem, přitom před pár lety byl kvůli řadě skandálů na černé listině Hollywoodu. Povedlo se mu ale vrátit na vrchol a v této cestě mu trochu pomohl i karlovarský festival.

včera 12:01

Vyznávám svobodu, otročení není pro mě

Bába z ledu. To je nový film Bohdana Slámy, v němž titulní roli dostala Zuzana Kronerová. Nebylo to zadarmo. Musela do zimní řeky, jezera, sprchy. Možná proto ale vypadá tak skvěle a plná energie.

včera 11:11

Festival Febiofest ocení Kristiánem herce Jana Třísku

Praha - Kvůli ceně Kristián za přínos světové kinematografii přicestuje na Febiofest z USA, kde žije, herec Jan Tříska. Převezme ji 23. března v pražském Obecním domě stejně jako americký režisér Abel Ferrara a britský kameraman polského původu Peter Suschitzky, který ocenění dostane v průběhu přehlídky. V soutěži Nová Evropa budou uvedeny snímky Špína režisérky Terezy Nvotové a Doma je tady Terezy Kotykové, které vznikly v české koprodukci. Ve čtvrtek to oznámila mluvčí festivalu Martina Chvojka Reková.

včera 10:20

Co zabrání La La Landu v překonání rekordu

Krásný muzikál La La Land může přepsat oscarovou historii. Deník vybral několik hlavních překážek, které mu v tom mohou zabránit.

včera 04:00

Filmoví fanoušci jásají, kostýmy Ivy Janžurové uvidí v Dubí

Přízemí Domu porcelánu s modrou krví zaplnily filmové kostýmy Ivy Janžurové. Některé šaty jsou vystaveny poprvé od natáčení, řadě z nich už bylo víc než půl století. K vidění budou kostýmy v budově bývalého kina do 14. března.

22.2.2017

Píšou mi děti, jejich maminky i babičky...

Praha - Na plátně se loni objevil ve Svěrákově pohádce Tři bratři, suverénně vyhrál StarDance a teď ho čeká maturita. Ve volném čase ovšem chystá zajímavý taneční projekt. Zdeněk Piškula je beze sporu nadaný mladý muž, který ví, co chce.

DOTYK.CZ
22.2.2017

Oscarová matematika: Za soškami míří La La Land

Rok 2016 se blíží ke svému konci. Tedy přesněji ten filmový rok. Všechny ceny jsou už rozdány a zbývají jen ty poslední, nejdůležitější, nejprestižnější a hlavně nejsledovanější. Ceny Akademie známé pod přezdívkou Oscar už v noci z neděle 26. února budou znát své majitele. Kdo se jimi stane? Podle předchozích cen se dají vítězové tipnout. Ty své vybírá i Dotyk.cz.

22.2.2017

Filmové premiéry týdne

Praha - tento týden míří do českých kin celkem čtyři premiéry.

22.2.2017

Pět dnů před Oscary

Brandův „apačský" protest, Hanksovo faux pas a repete Irglové aneb oscarové pikantérie.

21.2.2017

Šest dnů před Oscary

Praha - Casey Affleck čeká na svůj zlatý hattrick.

20.2.2017

Sedm dnů před Oscary

Emma Stoneová, oscarová adeptka se slabostí pro plyšáky. 

19.2.2017

Retrospektivu snímků Miloše Formana uzavřel film Viděno osmi

Projekce snímku Viděno osmi z roku 1973 v neděli v kině filmového archivu Ponrepo v Praze uzavřela měsíční retrospektivu tvorby režiséra Miloše Formana. Přehlídku pod názvem For Man For All Národní filmový archiv připravil k jeho 85. narozeninám, které připadly na sobotu. V souladu s názvem For Man For All byl vstup na všechny projekce volný. Podle pořadatelů byl největší zájem o projekci filmu Vlasy, při které se nedostalo na všechny zájemce.

19.2.2017

Bába z ledu. Nový film Bohdana Slámy míří v předpremiéře do Brna

Brno – Po setkání s otužilcem Broňou začíná ovdovělá Hana měnit svůj život, který se dosud točil jen kolem jejích synů, snach a vnoučat. Téma rodiny, revolty a otužování propojuje nový český film Bohdana Slámy, který ve víkendové předpremiéře uvede kino Scala – za účasti filmových tvůrců i umělců, včetně herečky Marie Ludvíkové z Brna.

AKTUALIZOVÁNO
18.2.2017

Zlatého medvěda získal na Berlinale maďarský film O těle a duši

Zlatého medvěda za nejlepší film dnes na 67. ročníku festivalu Berlinale získal maďarský snímek O těle a duši režisérky Ildikó Enyediové. Rozhodla o tom mezinárodní porota v čele s nizozemským režisérem Paulem Verhoevenem.

18.2.2017

Miloš Forman slaví 85. narozeniny

Čáslavský rodák Miloš Forman slaví dnes životní jubileum – 85. narozeniny. I když žije světový režisér, scenárista a herec Miloš Forman již řadu let ve Spojených státech amerických, Čáslavští na něj nedají dopustit.

18.2.2017

Skauti pátrají po osudu otce filmového režiséra Miloše Formana

Skauti pátrají po podrobnostech životního osudu otce filmového režiséra Miloše Formana. Rudolf Forman, jenž býval skautským vedoucím v Čáslavi, zemřel v koncentračním táboře Buchenwald. Pátrání po detailech jeho života je součástí projektu Hrdinové války, v němž skauti zjišťují podrobnosti o skautech a skautkách, kteří zahynuli při druhé světové válce. Novinářům to řekla mluvčí Junáka - českého skauta Jitka Taussiková.

18.2.2017

Do tuzemských kin vstoupil film Mlčení, vychází i knižní předloha

Současně s tuzemskou premiérou filmu Martina Scorseseho Mlčení vychází v českém překladu románová předloha japonského spisovatele Šúsakua Endóa. O jeho filmovou adaptaci režisér Scorsese usiloval 28 let. Román Mlčení byl záhy po vydání v roce 1966 poctěn literární cenou pojmenovanou podle klasika japonské moderní prózy Džuničiróa Tanizakiho.

17.2.2017

Porazil jsem rakovinu, přizná ve 13. komnatě režisér Do naha! i Pokrevních bratrů Radek Balaš

Uherské Hradiště - Jméno režiséra Radka Balaše zná většina diváků především jako porotce taneční soutěže StarDance - Když hvězdy tančí, kde hodnotí pohybové kreace známých osobností. Milovníci divadla ale vědí, že jednapadesátiletý režisér už třicet let spolupracuje se Slováckým divadlem, pro které vytvořil jeho nejúspěšnější, především muzikálové inscenace.

17.2.2017

Unikátní dokumenty spatří i diváci v kině Hvězda

Přerov - Unikátní dokumentární filmy mohou zhlédnout zdarma v úterý 21. února odpoledne návštěvníci přerovského kina Hvězda. Na podzim se uskutečnil v Praze festival Ekotopfilm, na kterém vybrala mezinárodní porota z 81 dokumentárních filmů ze třiadvaceti zemí a šesti kontinentů ty nejlepší. A ty teď přijíždí i do Přerova.

17.2.2017

Miloš Forman: touha sdělit sebe

Buldočí síla, ale i nadhled a zranitelnost. To vše v sobě má nejslavnější český filmař Miloš Forman. Muž, který svůj talent zúročil i za hranicemi naší republiky a který zítra oslaví 85 let.

16.2.2017

V Hranicích ožije historie kinematografie

Hranice (Přerovsko) – Unikátní výstavu „Dnes promítáme" mohou návštěvníci zhlédnout ve výstavních sálech Staré radnice od 2. března. Zájemci se mohou dozvědět více o dějinách kinematografie, historii hranických kin nebo se podívat na sbírku filmových přístrojů.

16.2.2017

Ústecký kraj stále láká filmaře. Točí se i na Děčínsku

Rájem filmařů jsou severní Čechy už dlouhá léta. Místo pro natáčení zde našli autoři českých seriálů a filmů i hollywoodské produkce. Vznikly zde třeba seriály Cirkus Bukowsky nebo Já, Mattoni.

16.2.2017

Zlaté herecké sólo pro McConaugheyho

Zlato. Minerál, jehož věčný svit učaroval tisícům hledačů. O jednom z nich teď vypráví stejnojmenný americký film, kde exceluje Matthew McConaughey.

15.2.2017

Autentický seriál o špičkových doktorech

Jaký je život lidí, kteří tráví většinu času na nemocničním oddělení? Jak při náročné a stresující práci, kdy mají vaše výkony fatální důsledky, „nevyhořet"? Jak člověku říci, že už nemá naději? Odpovědi nejen na tyto otázky nabídne nový dokumentární seriál České televize Doktoři, který přinese neobvykle autentický pohled na práci tří předních českých lékařů – kardiologa Petra Neužila, neurochirurga Vladimíra Beneše a plastického chirurga Bohumila Zálešáka. Doktory budou moci diváci sledovat od 15. února každou středu ve 22.00 hodin na ČT2.

13.2.2017

O Padesát odstínů temnoty byl o víkendu zájem

Praha - Eroticky podbarvený snímek Padesát odstínů temnoty, který navazuje na dva roky starý film Padesát odstínů šedi, je v čele návštěvnosti českých kin. Kritikou nevlídně přijatý film natočený podle novely E. L. Jamesové přilákal o víkendu přes 154 000 diváků. Předchozí snímek Padesát odstínů šedi zlomil v roce 2015 rekord víkendové návštěvnosti českých kin, když hned po premiéře přilákal 256 470 lidí.

13.2.2017

FILMOVÝ KLUB: Miluj mě, když to dokážeš

/POZVÁNKA/ V předvečer svatého Valentýna nabídne také Opavský filmový klub tématicky zaměřený snímek Miluj mě, když to dokážeš.

13.2.2017

Pavel Nový: Každé ráno vlezu do bazénu, který není můj, ale hasičů

Příbram – Změnit život, najít lásku a být šťastný je možné v každém věku. O tom vypráví nový film Bohdana Slámy Bába z ledu, do kterého režisér obsadil slovenskou herečku Zuzanu Kronerovou a Příbramáka Pavla Nového. Ten Deníku poskytl rozhovor. 

AKTUALIZOVÁNO
12.2.2017

Cenu BAFTA za nejlepší film má americký muzikál La La Land

Hollywoodský muzikál La La Land se v neděli stal nejlepším filmem britské filmové a televizní akademie BAFTA. Snímek získal i trofej za nejlepší režii pro Američana Damiena Chazellea a za nejlepší herečku v hlavní roli pro jeho krajanku Emmu Stoneovou.

11.2.2017

Do kin míří film Bába z ledu: hraje v něm Pavel Nový i Lucie Leišová

Příbram – Změnit život, najít lásku a být šťastný je možné v každém věku. O tom vypráví nový film Bohdana Slámy Bába z ledu, do kterého režisér obsadil slovenskou herečku Zuzanu Kronerovou a Příbramáka Pavla Nového.

10.2.2017

Padesát odstínů humoru a tklivých melodií

Praha - Červená knihovna o Christianovi a dívence v rozpuku pokračuje. Do kin vstoupil druhý film Padesát odstínů temnoty, zklamáním ovšem je, že novodobý továrník to tentokrát s plácáním přes zadeček moc nepřehání. Zato se zas zasmějeme.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies