Poslechnout si jeho povídání přišlo do připraveného stanu několik desítek lidí. „Pana Herze uznávám jako velkou osobnost našeho filmu, proto jsem si besedu s ním určitě nenechala ujít," vyjádřila se jedna z návštěvnic Miroslava Koryčánková z Českých Budějovic. Sám Juraj Herz společně se svými spolupracovníky popsal, jak vůbec nová kniha vznikala. „Říkal jsem si, že autobiografii může napsat úplně každý. Ale autopsii, což česky znamená pitva, může napsat jedině Juraj. A jsem rád, že časem i on sám tento můj názor přijal," vysvětlil název knihy Jan Drbohlav, který se na jejím vzniku společně s Jurajem Herzem podílel.

Sám režisér pak hradišťskému publiku naznačil některé z oblastí, kterými se v novém literárním díle zabývá. Nevynechal například ani svůj spor s jinou legendou světového filmu Stevenem Spielbergem. „V jednom z mých filmů jsem natočil scénu, kterou jsem sám zažil. Po deseti letech jsem zjistil, že mi do svého snímku tuto scénu vykradl Steven Spielberg. Zažaloval jsem ho a jeho právníci mi řekli, že to není vykradený, protože já jsem to natočil v takových šedo-modro-zelených barvách, kdežto on barevně, což není totéž," komentoval incident Juraj Herz.

Poté čelil několika dotazům z publika, z nichž některé byly směřovány například i do jeho soukromí. Návštěvníci se tak dozvěděli, že populárního režiséra v poslední době velmi upoutaly například snímky Grandhotel Budapešť či Gravitace. A v té souvislosti musel také obratem popisovat svůj vztah k moderním technologiím. „Samozřejmě jsem viděl film Gravitace ve 3D. Přece na něj nepůjdu v 2D, když už je natočen v této technologii," rozesmál přihlížející publikum Juraj Herz, aby vzápětí svůj vztah k těmto moderním metodám ještě více vysvětlil. „Nedá se říci, že bych zrovna miloval 3D filmy a asi bych se sám do podobného experimentu nepustil, ale zrovna k tomuto konkrétnímu filmu to hrozně sedělo," objasnil režisér.

Režisér Juraj Herz se narodil 4. září 1934 ve slovenském Kežmaroku. Ve svém portfoliu má psychologická dramata, horor, komedie i pohádky. Mezi jeho díla patří například Panna a netvor, Holky z porcelánu, Spalovač mrtvol, Upír z Feratu či Habermannův mlýn.