VYBERTE SI REGION

Filmové premiéry: Když tučňáci léčí rodinné vztahy

Praha – To, co bývá postrachem filmařů, sklízí obvykle nadšený úspěch v kinech. Převážně jsou to rodinné komedie, pochopitelně s dětmi a zvířaty. Režiséři, kameramani a producenti při natáčení šílí, diváci ovšem berou kino útokem. Aneb, do kin se blíží americká komedie o panu Popperovi s Jimem Carreym v hlavní roli.

21.6.2011
SDÍLEJ:

PAN POPPER A JEHO BAND. Jim Carrey s hvězdnou šestkou tučňáků, s nimiž si štáb při natáčení dost užil. Foto: Bontonfilm

Nová americká komedie Pan Popper a jeho tučňáci, ke které si režisér Mark Waters přizval Jima Carreyho, vypráví příběh pana Poppera, vcelku úspěšného newyorského podnikatele, jehož solidní výsledky v práci bohužel vyvažují nezdary u domácího krbu. Kdykoli má problémy urovnat vztahy se svou rodinou a vysvětlit své prohřešky vůči rodinnému provozu nebo přijmout odpovědnost ke své partnerce, utíká od zásadních rozhodnutí, která by měl učinit.

Podivné dědictví: Šest živých tučňáků

Jednoho krásného dne se však stane něco, co jeho život obrátí naruby. Do domu doputuje podivné dědictví jeho otce. Přímo do obýváku mu pošta doručí neočekávanou objemnou bednu. A za ní dalších pět. Šest velkých útočišť, které posléze odhalí své tajemství – šest živých tučňáků, které panu Popperovi odeslal otec rovnou z Antarktidy. Člověk by řekl, milá a legrační pozornost. Zpestření pro děti a možná i manželku…

Tučňáci se v New Yorku zabydlí…

Jenže tučňáci jsou svérázní tvorové, mají své životní návyky a co s nimi v New Yorku? Šestici přítulných kolébavých ptáků se však New York líbí, byt Popperových si přizpůsobí po svém, a tak za čas připomíná tak trochu zimní království, umyvadla místo jejich pravidelných koupelí a zubní kartáček ideální hračku. Pan Popper si zprvu zoufá, zvlášť když mazlíci doputují jednoho dne i k němu do práce. Jenže pak si jich všimne někdo, kdo by je rád viděl jako atrakci v ZOO. A umdlévající Popper náhle zjišťuje, že mu ptáci mezitím nějak záhadně přirostli k srdci, nemluvě o tom, jak blahodárně se podepisují na obnově rodinných vztahů a radosti ze života.

Komedie pro celou rodinu

Mark Waters těží z komediálního nadání Jima Carreyho a situačních gagů, jež střet polárních ptáků s civilizačními výdobytky americké rodiny nabízí. Kouzlo nechtěného a osobitý půvab tučňáků se nesou v rovině standardního nenáročného humoru, který ocení nejvíc děti. Ale ani dospělí, zejména, chodí-li rádi do ZOO, nebudou zklamáni.

Autor: Jana Podskalská

21.6.2011
SDÍLEJ:

Orbán: Nebýt Maďarska, Evropa by už byla mrtvá

Budapešť - Kdyby Maďarsko neplnilo své závazky týkající se ilegální migrace, Evropa, jak ji známe, "by už byla mrtvá". Prohlásil to maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru, který dnes zveřejnil deník Lokál. Orbán v něm opět kritizoval postup Evropské komise v migrační krizi a snahu prosadit kvóty pro přerozdělení migrantů mezi země Evropské unie.

SpaceX vyvíjí obří vesmírnou raketu pro kolonizaci Marsu

Gaudalajara – Soukromá společnost SpaceX vyvíjí obří raketu a vesmírnou loď k přepravě velkého množství lidí a nákladu na Mars s konečným cílem rudou planetu kolonizovat. Na 67. Mezinárodním astronautickém kongresu, který se koná v mexické Guadalajaře, to oznámil majitel společnosti Elon Musk.

Průměrný Čech loni zbohatl o 36.000 korun na 341.000 korun

Praha - Čistá hodnota finančního bohatství na obyvatele v Česku loni stoupla o 36.000 Kč na 341.000 korun (zhruba 12.600 eur). V celosvětovém žebříčku to je posun o dvě příčky dopředu na 26. místo. Ukázaly to výsledky sedmého ročníku studie o světovém bohatství skupiny Allianz, která analyzuje úspory a dluhy v 53 zemích světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies