VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seznamte se s Rodinkou, aneb KDO JE KDO?

Praha - Přes jeden velmi nepovedený pokus se filmaři opět odvážně pustili do pokračování legendy - Takové normální rodinky. Tentokráte má ale producent - Bio Illusion - nespornou výhodu: Na scénáři se podílela původní autorka, paní Fan Vavřincová, režie se ujal ostřílený matador Dušan Klein a pozvání na plac přijali všichni původní herci, kteří z někdejší hvězdné sestavy zbyli na tomto světě, Jana Štěpánková, Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík. A všichni si natáčení náramně pochvalovali, doufejme tedy, že spokojen bude i divák…

11.10.2010
SDÍLEJ:

Rodinka po bezmála 40 letech navazuje na legendární příběhy oblíbené televizní série Taková normální rodinkaFoto: Bio Illusion

Pavla Marková – JANA ŠTĚPÁNKOVÁ. V důchodu. Stálá záliba v józe. Cvičení sestavy pěti Tibeťanů patří k jejím ranním rituálům. Výborná matka a „miliónová tchýně“, jedinečný smysl pro humor a stoický klid. Objevuje v sobě nové možnosti, studuje univerzitu třetího věku a nebrání se navázat nový vztah… Je taková ochranitelka domu a rodiny s vřelým vztahem k vnučce Daisy, i když to s humorem popírá, rodina je u ní vždy na 1. místě. „To je nejkrásnější vánoční dárek. Vždycky jsem chtěla, aby naše rodina bydlela pohromadě!“ ocení rozhodnutí Petra vrátit se z Ameriky s rodinou domů.

Pavel Marek – PETR FORMAN. Jedno z povedených dvojčat-raubířů, kterému je dnes už kolem čtyřicítky! Syn Pavly. V něčem připomíná tátu (hrál ho Eduard Cupák), usedlejší, se sklonem ke gurmánství. Povoláním vědec-archeolog, který právě přišel o práci. Působí zpočátku pasivněji, ale nabudí se novou energií, když dostane novou pracovní šanci – stane se kastelánem na zámku (Petr: Wow! Brácha koupil zámek?) Miluje svoji ztřeštěnou dceru Manču a starostlivou manželku Janu.

Jana Marková - LENKA VLASÁKOVÁ. Manželka raubíře Pavla. Zdravotní sestra. Vedlejší postava se sympatickým rysem pomoci, když je třeba, chápavá, milující matka a manželka, snacha Pavly. Se stoickým klidem i humorem nese dočasnou nezaměstnanost svého manžela a zvládá i nemožné situace, do kterých se dostává dcera Manča v teenagerském věku. Když se na Štědrý den „rozdávají“ překvapení, tak se dozví, že občas si s ní vyšel na rande i Petr (druhé dvojče- raubíř). „Byli jsme spolu na Vetřelci, krásně ses bála. Mám pokračovat?“ dobírá si ji Petr.

Manča Marková – VERONIKA SVOBODOVÁ. Dcera Pavla a Jany, typická puberťačka, sympatická, energická, dráždí experimenty, provokuje výrazy, zdědila talent k psaní po babičce (Marie Rosůlková), seberealizuje se v hororech a s úžasným nasazením se pustí do dopsání babiččiny detektivky, kterou rodina náhodou objeví… Co ji nejvíce bavilo na natáčení? Všechno! Ale nejvíc možná to, že mohla polít Zdeňka (Jaromír Hanzlík) vodou, když se hasil požár v „tropech“.

Petr Marek – JAKUB SLACH, syn Pavly, bratr Pavla, raubíř a druhé dvojče. Léta žije v Americe, kde si otevřel českou restauraci. S manželkou Žofií – TEREZA KOSTKOVÁ, tvoří sympatický pár s obecnými rysy, které patří k rodince – smysl pro humor, soudržnost, vstřícnost. Jejich šestiletá dcera Daisy se potatila – raubíř v sukních. Stýská se jim oběma po domově a tak se rozhodnou k všeobecné radosti rodinky vrátit zpátky domů natrvalo. (Daisy: Hurá, my budeme zase Češi!)

Daisy Marková – AGÁTA ZIMOVÁ. Raubíř v sukních (6 let). Dcera raubíře Petra a jeho manželky Žofie, kterou si vzal v Americe. Miláček rodiny, mazlíček babičky Pavly, živá, úžasné nápady občas nebezpečného charakteru. Úžasně si rozumí se strýčkem Zdeňkem, který jí vypráví české pohádky naruby. Když letěla z Ameriky do Prahy, tak „udolala“ několik cestujících, dvě letušky a paní, která ji na cestě doprovázela. Rejdilka a zvědavka. Její zásluhou objeví rodinka POKLAD – rukopis detektivky, který jim babička (Marie Rosůlková) odkázala ve své závěti spolu s psacím stroje, plnicím perem, peřinou atd.

Honza Marek – RADEK ZIMA. Nejmladší syn Pavly, asistent na vysoké škole, trochu nezodpovědný, zamilovaný, který se „proviní“ vůči rodinným tradicím, protože tajně a bez dovolení Pavly si přivede domů svou dívku Míšu (je to mimochodem jeho studentka). Je z toho rodinné pozdvižení a konflikt s matkou, který skončí… Zkuste hádat jak?

Míša Semerádová – MARKÉTA FRÖSSLOVÁ. Studentka, přítelkyně Honzy Marka, sympatická na první pohled, vstupuje do příběhu v konfliktní situaci, ale ustojí ji milou povahou a získá si sympatie Pavly i rodiny. Domluvila rodince opravu rozpadající se střechy, kterou si vzal na starost její dědeček Semerád, pokrývač.

Káča Tumlířová – DANIELA KOLÁŘOVÁ. Dobrá víla rodiny, která převzala na sebe starosti o chod domácnosti i praktické věci, které ostatním unikají. (Někdo musí držet rodinnou kasu!) Za ta léta se malinko proměnila z rozmazlené Káči z původní rodinky do pragmatické ženy, ale přibyl jí smysl pro humor, životní nadhled a nevyhýbá se samozřejmě ani romantice. Už si hrozně přeje být babičkou a je šťastná, že jí toto přání brzy splní dcera Andulka. Má skvělý vztah s manželem Zdeňkem, který ani po letech nezevšedněl. Jenom musí hodně „hlídat“ Zdeňka v jeho vášni ke kutilství. (Káča nad spálenou konvicí, kterou má na svědomí Zdeněk: „To není vada výrobce. Ta vada se jmenuje Zdeněk“.)

Zdeněk Tumlíř – JAROMÍR HANZLÍK. Manžel Káči, „všekutil“ a botanik na penzi. Sympatický, trochu nepraktický, takže jeho záliba v kutilství většinou končí malými katastrofami. Vášnivý pěstitel orchidejí, který ze zimní zahrady vybudoval „tropy“ a jeho orchideje by mu záviděl i slavný detektiv Nero Wolf. Sklony k drobné nezodpovědnosti až romantice, rád si dobírá praktickou Káču, ale s láskou a humorem. Vřelý vztah s dcerou Andulkou. Pečuje o Poldinky s láskou, jako to kdysi dělal tchán Oldřich (hrál ho Zdeněk Řehoř). Touží mít hlídacího psa. To by pak oželel i alarm, který samozřejmě kvílí ve vilce, kdy se mu zachce. Pavla dokonce hrozí, že “Zdeňkovi ty dráty u alarmu překouše!“ Zdeněk v sobě objevil autorské sklony, když k rodince přijela malá Daisy z Ameriky. Vypráví jí klasické pohádky tak trochu naruby: O vzteklým Smolíčkovi, Hodnejch Jezinkách, Odbarvený Zlatovlásce, Zelený Karkulce…

Andulka Holubová – LUCIE VONDRÁČKOVÁ. Dcera Káči a Zdeňka, majitelka květinářství. Provdala se za Jiřího Holuba, kluka ze sousedství, milá, příjemná a trochu vykolejená situací, že se jim nedaří s manželem mít dítě. Bydlí s Jirkou v domě jeho mámy Věry Holubové. Miluje tátu, jemuž se svěřuje se svými trably. Trpí tím, že je tchýně příliš zvědavá a nabourává jim s Jirkou jejich soukromí.

Jiří Holub – JOSEF POLÁŠEK. Manžel Andulky, syn Věry Holubové, sousedky, zubař s vlastní praxí. Nováček v rodině, který si v ní teprve hledá místo a snaží se pochopit praštěnost jejich členů. Miluje Andulku, má respekt před Káčou a Pavlou, hlavně při radách, jak zplodit potomka. To jsou situace, kdy mu Káča s Pavlou připomínají tak trochu pohádkové jezinky.

Věra Holubová – NAĎA KONVALINKOVÁ. Tajná přezdívka – Holubice. Sousedka, matka Jiřího, tchýně Andulky. Častý host (i nezvaný) u rodinky. Trochu komická postava, záliba ve slevách a levných koupích, zvědavá, trochu i vlezlá, ale v jádru hodná a vždy dobře naladěná (jak jinak, když ji hraje Naďa Konvalinková). Jen trpí samotou a ráda přijme nový vztah s mužem, o kterého bojuje se sympatickým nasazením ženy, která ví, co chce. A tím, mužem, o kterého bojuje, je pokrývač Semerád, Míšin dědeček, který si vzal na starost opravu střechy u rodinky.

František Semerád – PETR KOSTKA. Sympatický a netypický řemeslník, Míšin dědeček, který dá rodině do pořádku rozpadající se střechu a získá si i přízeň sousedky Věry. Stane se tak skoro dalším členem rodiny.

Milan Hustopes – FRANTIŠEK NĚMEC. Redaktor, který před léty vydal několik detektivek Babičky (Marie Rosůlková), seznámí se s Pavlou. Sympatický, ale dostane se do prekérní situace, protože si Pavla myslí, že má zájem o ni, ale ukáže se, že jen pátrá po rukopisech babičky. Nakonec se tento konflikt velmi sympaticky vyřeší – a velkou roli v tom sehraje babiččina detektivka.

V seriálu ještě uvidíme Josefa Náhlovského, který si zahrál roli realitního makléře. Obrátí se na něho Honza, když se dostane do konfliktu s Pavlou kvůli své dívce Míše. Rozhodne se, že si najdou byt a budou bydlet zvlášť. Nakonec se usmíří a zůstává doma. (Pavla: Z tohoto baráku se neutíká! A navíc je nafukovací!)

(zdroj: Bio Illusion)

Autor: Anna Vančová

11.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sir Roger Moore
4

Zemřel Sir Roger Moore, jeden z filmových Bondů

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
AKTUALIZOVÁNO
23 34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Tři autentické dojmy z Manchesteru: Lidé jsou šokovaní, život se ale nezastavil

/VIDEO/ Jak se tragédie v Manchesteru, kde útočník na koncertě odpálil bombu, dotkla tamních obyvatel, včetně české ředitelky Czech School Manchester? Jaké dojmy a postřehy nám svěřil novinář deníku The Sun, jehož syn byl přítomen na tragickém koncertě? Přinášíme i poznatky další Češky, sociální praconice Zory Zámečníkové, jež poskytla video z okolí místa činu. 

Comeback Kvitové se blíží. Bude hrát už v Paříži?

/VIDEO/ Doba návratů? Jen den poté, co svůj návrat na kurty oznámila bývalá světová jednička Viktoria Azarenková (po mateřské pauze plánuje hrát Wimbledon), se výrazně přiblížil i comeback další tenisové hvězdy – Petry Kvitové.

Bouře na magistrátu. Vznikne Blanka II?

Vedení města se nemůže dohodnout na podobě dokončení severovýchodní části městského okruhu. Ve hře jsou dvě varianty.

AKTUALIZOVÁNO

Obětí je 22, nejmladší osmiletá. K útoku v Manchesteru se hlásí Islámský stát

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Celkem 22 mrtvých a minimálně 59 zraněných. Taková je bilance exploze v koncertní hale v Manchesteru. Podle všeho se zde odpálil sebevražedný útočník, policie to vyšetřuje jako teroristický čin. Totožnost 23letého útočníka je již známa, premiérka Theresa Mayová však prozatím neprozradila více. Odpoledne se pak k útoku přihlásil Islámský stát. Zatčeni byli již tři podezřelí. V úterý po poledni pak bylo evakuováno nákupní středisko Arndale. Svědci totiž slyšeli velkou ránu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies