Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Talent na Primě: Dae Men překvapili i dojali

Praha /ROZHOVOR/ – Ani originální kouzelník a bavič Richard Nedvěd, jehož sázkové kanceláře tipovaly na prvenství, ani poněkud tajemný Marián Zázrivý, který omráčil svým zpěvem (i když ve finále už ne tak docela). Vítězem soutěže Česko Slovensko má talent, kterou společně uspořádaly televize Prima a její partnerská slovenská stanice Joj, se stali v neděli po půlnoci siloví akrobaté Dae Men z Brna. V soutěži tedy zvítězili akrobaté, o druhou a třetí příčku se dělí kouzeník a učitel.

30.11.2010
SDÍLEJ:

Vítězem soutěže Česko Slovensko má talent se 28. listopadu stala dvojice silových akrobatů Dae Men. Foto: ČTK

Po jejich pozoruhodném představení o padlém andělovi nezůstalo zřejmě jedno oko suché. I porotkyně Lucie Bílá se poprvé a naposled v soutěži rozplakala a jen stěží hledala slova. „Něco takového se mi tady ještě nestalo, nemůžu ani tleskat,“ omlouvala se zpěvačka. „To téma, že jeden člověk potřebuje druhého, aby mohl létat, navíc ve vašem dokonalém provedení, je velmi dojemné.“

Jste extra třída, chválil Kraus

Slovy chvály na adresu mladíků s vypracovanými těly nešetřil ani Jan Kraus: „Pánové, jste extra třída. Přišli jste do soutěže s několika nápady a vždycky výbornými.“ A jediný slovenský zástupce v porotě Jaro Slávik dodal: „V každém vašem vystoupení jste dokázali eskalovat, jste famózní.“ Dae Men se tak mohou radovat z výhry 100 000 eur (téměř 2,6 milionu korun) a také angažmá v Las Vegas, kde mohou podle Slávika uspět. Bude je to však stát ještě mnoho potu a úsilí.

Jaro Slávik prorokoval budoucnost i dalším soutěžícím

Tento slovenský producent prorokoval budoucnost také akrobaticko-gymnastickému uskupení Chebejet, sestrám Winklerovým, které si pro finálový večer připravily náročný duet Tell Him od Barbry Streisand a Celine Dion, hudební skupině Mako!Mako, již označil za zázrak v talentové show, či nejmladšímu soutěžícímu – saxofonistovi Patriku Žigovi. Trošku rozpačitě působil při hodnocení výkonu Mariána Zázrivého, který si – kdoví proč – nepřipravil žádné nové číslo. Znovu zazpíval, stejně jako v semifinále, jednu větu árie Nessun Dorma z opery Turandot. „Člověk neví, co si má o tom myslet, posun u vás nevidím. Je ale pravda, že jste tu část árie zazpíval nejkrásněji, jak jsem mohl v poslední době slyšet,“ řekl Slávik málomluvnému slovenskému učiteli hudby Zázrivému. Ten se společně se zmíněným kouzelníkem Richardem Nedvědem, jenž si naopak svou ukecaností a schopností navázat naprosto přirozeně kontakt s publikem získal i Jana Krause, podělil o druhé a třetí místo v soutěži.

Porota byla ve finále shovívavá

Porota byla během finále shovívavá ke všem soutěžícím. Chválila – i když už méně – také dalšího kouzelníka Radka Bakaláře, rapperské duo NH6 (to by však podle Slávika v Los Angeles neuspělo, protože by poselství obsaženému v jejich písních ve slovenském jazyce nikdo nerozuměl), taneční skupiny Křečkovi muži, The Pastels a Mighty Shake Zastávka i zpěvačku Dominiku Haškovou. Pravděpodobně lepší pěvecký výkon ale odvedla teprve patnáctiletá Veronika Stýblová, i když se potýkala s trémou. „Není proč se bát. Až zjistíš, jak jsi úžasná, začnu mít honičku,“ vysekla jí poklonu Lucie Bílá.

Jediná originální show Česko Slovensko má talent, která vychází z britské verze Got Talent, dospěla do závěru po třech měsících. Čtrnáctka jednotlivců a skupin, která do finále postoupila sítem náročných castingů a soutěžních kol, vzešla z původního počtu šesti tisíc přihlášených.

DaeMen: Z prvního castingu jsme chtěli utéct!

Zdeněk Moravec a Petr Horníček, kteří si říkají DaeMen, se potkali asi před čtyřmi roky v Sokole v Brně. Zdeněk dělal sportovní gymnastiku, Petr se zajímal o čínské bojové umění wu-shu. Slovo dalo slovo a začali trénovat silovou akrobacii, o kterou se zajímali oba… Když se přihlásili do soutěže a viděli konkurenci na castingu v divadle, chtěli prý utéct. Zůstali – a udělali dobře. Protože vyhráli a pojedou do Las Vegas.

Na to, že jste si nevěřili, jste dopadli velmi dobře.


Petr: Je to neuvěřitelné!

Zdeněk: Mám dojem, že mi ještě úplně nedochází, že jsme fakt vyhráli.

Petr: Protože jsme sportovci, byli jsme hodně skeptičtí. Chyběla nám sebereflexe. Věděli jsme, že se naše silová akrobacie líbí lidem, kteří se pohybují kolem gymnastiky, ale neměli jsme tušení, jestli se bude líbit i lidem mimo ni, jestli je zaujme. A jsme rádi, že jsme se v tom odhadu spletli. Okamžitě nám ale došlo, že teď se musíme zavřít do tělocvičny a dřít ještě víc. Tři roky jsme dělali silovou akrobacii jen tak pro zábavu, jako doplněk mého wu-shu a Zdendovy gymnastiky. Ale teď už jde do tuhého.

Zdeněk: Čím později do Las Vegas pojedeme, tím pro nás lépe. Musíme naladit formu.

Jak jste přišli na nápad udělat ve finále ze Zdeňka padlého anděla?

Zdeněk: Vystoupení jsme chtěli pojmout zase trochu jinak. Nejdřív nás lidi viděli jako dva džentlmeny, pak jako samuraje a tentokrát jsme chtěli být poetičtější. Měli jsme na přípravu jen deset dní, ale nakonec se nám podařilo všechno poskládat tak, jak jsme chtěli.

Petr: S kamarádem a naší choreografkou jsme přemýšleli, jaký motiv máme použít, aby mohl být Zdenda zavěšený na kruzích.

Zdeněk: Chtěli jsme silovou akrobacii zase trochu ozvláštnit, a protože jsem gymnasta-kruhař, kruhy se nabízely.

Před vystoupením jste říkali, že si nejste jistí, jestli ho vůbec dokončíte. Znamená to, že bylo zatím nejnáročnější, jaké jste v soutěži předvedli?

Zdeněk: První číslo v divadle se nám zdálo trochu uspěchané, ve druhém v semifinále jsme našli spoustu technických chyb, tohle bylo asi nejlepší. A zároveň nejnáročnější. Měl jsem trochu strach z těch kruhů. Byly hodně vysoko a tak zvláštně uchycené. Chtěl jsem na nich udělat ještě stojku, ale nakonec jsem „vyměkl“ a udělal raději jiný prvek.

Petr: V tomhle čísle byly momenty, při nichž hrozilo – jak jsme byli oba pod tlakem a plní adrenalinu, že kdyby jeden z nás povolil svaly, zřítíme se dolů. Nejnáročnější ale bylo až to druhé vystoupení po vyhlášení výsledků. Nebyli jsme rozcvičení a bylo to znát. Když jsem Zdendu zvedal na jedné ruce, měl jsem s tím fakt problém.

Předpokládám, že se při tak náročném koníčku nevyhnete různým zraněním?

Zdeněk: Už jsme měli různě natažené šlachy a namožené svaly, já jsem si v týdnu namohl rameno.

Petr: Já jsem Zdendu asi dvakrát upustil na zem.

Zdeněk: A já jsem s ním za to pár dní nemluvil. (smích)

Musí si Zdeněk hlídat váhu?

Petr: Ne úplně, uzvednu i těžšího chlapa.

Zdeněk: Ale kdybych si dal před vystoupením tak ohromný řízek, jako sis dal ty, tak by mě na ty kruhy nikdo nedostal. (smích)

Jste usměvaví a pohodoví, ale nelezete si na nervy, když spolu trénujete denně třeba čtyři hodiny?

Petr: Ne. Byli jsme spolu asi šest dní v Kataru, kde jsme měli vystoupení, a všechno bylo v pohodě. A před semifinále jsme trénovali dva a půl měsíce skoro každý den a taky jsme ponorkovou nemoc neměli.

Zdeněk: Já bych řekl, že občas měli. (smích)

Zdeněk je z Brna, Petr z Prahy, to je trochu nepraktické pro společné trénování…

Petr: Zdenda dojíždí za mnou a já za ním, na střídačku.

Nežárlí vaše partnerky na to, že spolu trávíte tolik času?

Petr: Myslím, že ne.

Zdeněk: Možná trošku.

Čím se živíte?

Zdeněk: V září jsem dokončil přírodovědnou fakultu v Brně a podnikám jako servisní inženýr.

Petr: Já jsem studoval textilní vysokou školu a podnikám se svým otcem. S přítelkyní jsem vymyslel módní značku pro tanečníky, ke které si postupně našli cestu i netanečníci. Jsou to věci pro street dance, hip hop, ale třeba i zumbu.

Čím si uděláte radost? Za co rádi utrácíte?

Zdeněk: Já jsem nastoupil do práce teprve v září, takže peněz na rozhazování zatím moc nebylo.

Petr: Já rád nakupuju dárky.

Zdeněk: To je pravda. Líbí se mi, když někomu koupím dárek a vidím, že z něj má radost.

Už jste začali nakupovat dárky na Vánoce?

Petr: Pro přítelkyni už mám pár dárků vymyšlených.

Zdeněk: Já ještě ne, ale moje přítelkyně chtěla prstýnek s diamantem… tak uvidím.

Co byste si přáli od Ježíška vy?

Oba: My už jsme ten nejúžasnější dárek dostali!

(zdroj: TV Prima)

Autor: Gabriela Kováříková

30.11.2010
SDÍLEJ:
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán.
8 16

Vysvětlete svá slova z Respektu, apeluje Chovanec na Pelikána

Soukromá ponorka Nautilus vynálezce Petera Madsena
3

Je mrtvá, pohřbil jsem ji do moře, řekl o nezvěstné novinářce vynálezce ponorky

Sklizeň jde do finále. Jihočeši slaví dožínky

Žně vrcholí, na většině Jihočeského kraje je už úroda pod střechou. Výnosy sice netrhají rekordy, ale zemědělci jsou spokojení.

Chovanec: Atentáty v Evropě neovlivňují bezpečnost v Česku

/ANKETA/ Informace ze zahraničí nenaznačují, že by poslední atentáty v Evropě měly souvislost s Českem. Stupeň bezpečnosti se nemění, řekl novinářům ministr vnitra Milan Chovanec během dnešního jednání vlády. Kabinet vyslechl základní informace o situaci po čtvrtečním atentátu v Barceloně z úst šéfů zpravodajských služeb.

AKTUALIZUJEME

V Marseille vjel vůz do lidí, zabil jednu ženu. O terorismus nejspíš nešlo

/VIDEO/ Ve francouzském přístavním městě Marseille došlo na dvou autobusových zastávkách k incidentu, při němž vjel do lidí vůz. Zatím je potvrzen jeden mrtvý. Řidič byl zatčen. Uvedla to BBC.

Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. Finanční poradce Partners David Kučera vysvětluje, jak poznat, že nabídka je podezřelá, od koho si rozhodně nenechat radit nebo co je dnes slušný a dosažitelný výnos.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení